Komunikácia doma

27. jún 2024

Ahojte mamicky. Som mierne zufala. Mam synov 14 a 15 rokov. Este tak 3 roky dozadu, vecer prisli do spalne, pokecali a tak. Teraz? Neviem nic. Odpovede su ano, nie, ziadne rozvite vety. V aute, pri stole trapne ticho. Popravde, ani neviem o com sa mam s nimi rozpravat. Pretoze sa citim akoby boli na vysluchu. Je to puberta? Ci ten vztah je medzi nami pokazeny?

viestta
27. jún 2024

Je to puberta, cas ked sa s rodicmi nieto o com rozpravat

minenkak
27. jún 2024

To je ešte len začiatok,počkaj keď prídu výčitky,aká si otravná,čo sa staráš

autor
27. jún 2024

Ale, je normalne, ze ked pride aj z vyletu - napr. zahranicie,nepovie ani slovo? Ako bolo, kde boli?

simsalabim
27. jún 2024

No v tomto veku bezne. V aute je zrejme ticho preto, lebo maju sluchadla v usiach, ci? Moji takto mali, teraz to drzi iba najmladsiu. Pri stole sa rozpravame, ale vacsinou sa bolo treba pytat a povedali iba to, co chceli. Kedze dvaja starsi su uz fakt dospeli, ti vedu rozhovor a mladsia sa prida.

neviditelnypes
27. jún 2024

Whatever, bruh...

foxanda
27. jún 2024

Ja v tomto veku som bola ešte horšia. Všetko, čo sa ma rodičia pýtali bolo otravnééé a nudnééé. Bože, takú by som si plasľa, keď si na to spomeniem. 😀

skumavka
27. jún 2024

Ja mam 16 ročného a je to normalka v tomto veku, tieto 1 slovne odpovede. Ale zas, aby som mu nekrivdila, večer pred spaním obcas chytí náladu a vtedy spustí monológ o svojich témach, aj o škole, kamosoch, ale aj o politike, dianí vo svete i u nás...akoby sa to v nom par dni zbieralo a potom to da von. Alebo sa pripojí do nášho rozhovoru, ma slušný prehlad o všetkom co sa deje, to treba uznať. Vážim si tieto chvíľky a počúvame ho, i keď, väčšinou chytí tento stav vtedy, keď si aj my s mužom potrebujeme v kľude niečo povedať 😂 Ale tak, co človek neurobí pre svoje decko😅

katarinaba
27. jún 2024

Mam 15 rocneho a je to uplne normalne. Tiez odpoved hej, no , ne. Vsetko z neho taham ako z chlpatej deky. To je proste taky cas. Starsi syn uz je dospely a teraz je to uplne ina komunikacia. Najmladsi ma 9 a tiez toho nepovie bohvieako viac. Casom sa dopracuje do stadia stredneho syna. Ale viem, ze obaja v dospelosti budu uz komunikovat normalne. Taky je zivot.

kacena4
27. jún 2024

je to puberta mala som to doma... odporucam trpezlivo klast otazky aby vedeli ze si tu pre nich a aj v buducnosti tu pre nich budes nech sa stane hoco drzim palceky PS: mne napr. pomaha vocap ked z nich neviem nic dostat cez spravy to ide lahsie 🙂 ale teda piseme si priebezne

fido69
27. jún 2024

Vitaj v svete puberťákov. 😉

bibina32
27. jún 2024

Áno je to normálne, odpovedajú jednoslovne. Dobre, nuda 😁.