Kolegyňa ma v práci napadla

29. aug 2023

Kolegyna v praci ma napadla. Nechcem to tu rozoberat do detailov ale poviem iba to ze ja som ju nijakym sposobom nevyprovokovala. Boli tam 2 svedkovia. Samozrejme vedenie bolo informovane. Moja rodina, muzova rodina a moj muz boli z toho hotovy a podala som TO za napadnutie a budem si narokovat odskodne za znicene okuliare. No odkedy sa to stalo dokaze ma cokolvek rozhodit. Bojim sa pretoze dotycna bola urcite psychicky chora a keby mala po ruke noz urcite by ho pouzila. Ako sa mam s tym vyrovnat? Kedy asi dostane predvolanie od PZ?

martinkatinka
29. aug 2023

Predpokladam, ze si teda na PN. Alebo psycholog by ti mohol pomoct sa s tym vyrovnat.

deti95060810
29. aug 2023

kedy sa to stalo... týždeň, dva, mesiac...
na svedkov sa nespoliehaj...😉

pribinak
29. aug 2023

Určite zostaň dlhšie na PN a šla by dom k psychologovi, že máš traumu, že tá opäť napadne

Ona tam stále pracuje?

kacena4
29. aug 2023

za mna... nieco ju muselo vyprovokovat... co ty nepokladás za provokaciu

oliolijanka
29. aug 2023

A s cim sa chces vyrovnavat? Bud si ju provokovala, alebo je ona psychocky chora.
Pises, ze si ju neprovokovala. Takze ak ta napadla iba tak, tak sa vyrovnaj s tym, ze chori ludia su medzi nami a ak nechces mat polamane okuliare, tak sa im vyhybaj.
Dalej by si si mala uvedomit, ze atmosfera v spolocnosti je napäta a ak nechces dostat po okuliaroch, tak sa vyhybaj temam ako su volby, covid a ukrajina

majlo1234
29. aug 2023

@oliolijanka dotycna pani bola pravdepodobne chora. Ale druha polovica tvojho prispevku je uplne od veci-preco by sa hocikto mal vyhybat hocakym temam v spolocnosti? Neviem, kde zijes, ale u nas este za nazor nebiju

oliolijanka
29. aug 2023

@majlo1234 Ano mas pravdu.
Zabudla som "transgender" temu😆

zmrzlinka2021
29. aug 2023

Predpokladam, ze ju okamzite prepustili za hrube porusenie pracovnej discipliny

autor
29. aug 2023

Cely cas som bola ticho lebo som myslela; ze ked to zo seba dostane upokoji sa ale ju to este vyse rozohnilo. Povedala som jej iba jednu vetu ktora by normalneho cloveka nenastvala ale ona uz bola rozbehnuta. Na PNke nie som. Stalo sa to teraz nedavno a okamzite som to riesila. Svedkovia sa mi ponukli ze mi budu svedcit.

autor
29. aug 2023

Dostala sice vypoved ale pracuje nadalej

zmrzlinka2021
29. aug 2023

@oliolijanka
Preco by sa mala vyhybat ludmi s poruchami spravania?
Taky clovek tam nema co hladat a zodpovednost nesie manazer.
Nikto nesmie byt ponizovany a byt mu ublizovane.

martinkatinka
29. aug 2023

Aku vypoved, presne ako pise vyssie, okamzite prepustenie. Volala si mestskych?

brendaa
29. aug 2023

A tá veta....?

bluka2
29. aug 2023

Ak tam stale pracuje (este kolko?) tak tvoj problem je aj tvoj zamestnavatel...

oliolijanka
29. aug 2023

@zmrzlinka2021 Tak ale ked manazer spravi chybu a zamestna psychicky choru osobu, ktora bije ludi hlava nehlava, tak sa takej osobe treba vyhybat. A nie sa s tym zmierovat.
Ale autorka uz napisala, ze aj ked videla, ze osoba je nepricetna, jej ego si neodpustilo mat posledne slovo, v tomto pripade vetu.

zmrzlinka2021
29. aug 2023

@oliolijanka Pokial zamestna taku osobu a neriesi to, tak zamestnavatel ohrozuje svoju reputaciu a to, ze bude musiet platit brutalne odskodne po sudnych sporoch. Tiez taky manazer vlastne ohrozuje svoj job a aj svoju vlastnu reputaciu.
Manazer je tu od toho aby bol leader, riadil ludi a vytvaral im podmienky na kvalitny vykon prace. Inak ho treba nahradit.

A ak to zamestnavatel neriesi, odidu mu takto kvalitni ludia a bude tam mat akurat polodebilov. A vlastne skrachuje.

lalala94
29. aug 2023

@oliolijanka toto nemyslis snad vazne. To, ze je niekto psychicky chory nema napisane na cele, ci podla teba sa preventivne treba vyhybat vsetkym cudzim ludom? Normalny clovek nenapadne toho druheho a urcite autorka necakala, ze na nu kolegyna zautoci po tom, co sa ozvala jednou vetou. 😳

oliolijanka
29. aug 2023

@zmrzlinka2021 Ale to je managerov problem.
Ak policajti nastavia zle semafory, ze chodci maju zelenu aj auta maju zelenu a vsimnem si to, tak sa semaforom vyhnem. A chybu oznamim.
A nie ze vojdem medzi iduce auta a ked ma jedno zrazi a dolame mi kosti, budem podavat trestne oznamenia na semafor, iduce auta, alebo policiu.
Kazdy sa ma najprv starat sam o seba, aby neprisiel k urazu.

oliolijanka
29. aug 2023

@lalala94 Citaj s porozumenim. Ta kolegyna bola nepricetna, ked si autorka neodpustila osudnu povedat vetu.

lenkasarka
29. aug 2023

@majlo1234 za názor sa síce nebije , ale aj tu sú témy kde keby sa dalo tak si minimálne vyšklbu vlasy. Lebo každý kto má iný názor je dezolat, lebo každému kto má iný názor treba príkladne vysvetlit minimálne v 60 komentaroch od jedného autora v teme ktorá bola založená s uplne inou otázkou. Lebo iný názor je hneď zlý. Veď odpoviem na otázku a nazujima má názor inej osoby aj keby jej názor je že zem je kockata je to jej názor a nebudem jej ho brat. Len. Všade sa nájdu 3 či 4 osoby kde budú do nekonečna pretláčať to svoje lebo majú radcu a potrebuju ju vysvetľovať stále dookola ako obohratú platňu. A nezáleží im na tom že zas…. Diskusie kde by sa ľudia chceli dozvedieť koho ide voliť niekto iný. Tak aj v tomto prípade je možné, že jedna strana bola takého názoru a druha opačného.

lalala94
29. aug 2023

@oliolijanka ja som si to precitala a uprimne aj tak by som takuto reakciu necakala. V normalnej spolocnosti sa ludia nemlatia.

majlo1234
29. aug 2023

@lenkasarka to vsak este neznamena, ze v realnom svete by sa pobili. Myslim, ze zdravi dospeli ludia sa uz nebiju, hocake by boli situacie/debaty/priciny. Ale rozumiem, co pises, vyhranenost v niektorych temach urcite je. A nakoniec nazor moze mat kazdy, ale objektivna pravda je nakoniec len jedna

deti95060810
29. aug 2023

@oliolijanka voľby, covid a Ukrajina sú bežné témy... prečo by sme sa mali kvôli odlišným názorom biť....
slušní ľudia vypočujú a idú ďálej....

lenkasarka
29. aug 2023

@majlo1234 s tým súhlasím na 100% Pravda je sice len jedna, ale nepotrebujem ju v 60 komentaroch točiť dookola. Nech si každý mysli čo chce je to jeho právo a názor aj tak nezmení

mamina7070
29. aug 2023

a aka to bola veta ? samozrejme zidna veta neospravrdlnuje fyzicky utok
a preco tam este robi ked dostala vypoved ?

oliolijanka
29. aug 2023

@lalala94 Ano, ale my uz nie sme normalna spolocnost. Opakujem, atmosfera je napäta, spolocnost je polarizovana.
Normalny clovek zvazi, ci treba verejne prejavovat svoj nazor na temy, ktore som menovala.

autor
29. aug 2023

Nehovorili sme o nicom takom jednalo sa o to co sa stalo v praci a kolegyna si mylne vyfabulovala ze som to bola ja.

aurora33
29. aug 2023

No čím viac píšeš, tým menej tomu rozumiem

macekovam
29. aug 2023

Byt tebou idem na PN... Vszne

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz