Kedy takto veľmi klesli nároky žien na mužov?

9. feb 2024

Príde mi šialene úbohé, ako sa dnes mladé ženy doslova vnucujú mužom. Ako keby nemali žiadne nároky, hranice a neuvedomovali si vlastnú hodnotu.
Ja mám partnera a šťastný vzťah. Ale vidím okolo seba tú mizériu. Príklad: Kamarátka ide na dovolenku s priateľom a platí si zo všetkého polovicu, ešte aj každú blbú večeru platia pol na pol (on pracuje a ona je študentka). Druhá kamarátka pravidelne nedostáva od snúbenca ani len blbú čokoládu a kvety na sviatky a toleruje mu to….
Bolo to tak stále, alebo je to ozaj len “novodobý trend”? Nechápem jednak, ako sa môžu tváriť muži, že sú tak hlúpi, že nepoznajú základnú slušnosť a ako ženy môžu tolerovať tupcov?
Ak si muž neváži ženu aspoň natoľko, že v začiatkoch vzťahu si spomenie na jej narodeniny, meniny, ich výročie, tak čo vôbec očakávajú ženy od takého vzťahu? Keď tam nie je prítomná slušnosť a úcta v začiatkoch nebude to už len horšie ?

matullienka
9. feb 2024

Tak pokiaľ spolu len chodia by som sa nad tou dovolenkou 50 na 50 veľmi nepozastavovala ani nad tým, že večeru občas zaplatí žena nevidím na tom nič zlé. Ale to, že chlap nedá žena na sviatok aspoň malý darček by som netolerovala

mooonika1975
9. feb 2024

sú také ženy ,čo vidia šťastie len v tom, že budú mať muža a muž bude len vedľa nej, to jej stači , takže áno, toto bolo vždy , sú to ženy čo "gloriozujú" muža

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
9. feb 2024

Muz si moze vazit aj samostatnu emancipovanu sebavedomu zenu, ktora pozna svoju hodnotu a za seba zaplati ked idu na spolocnu dovolenku. Na druhej strane si vobec nemusi muz vazit zenu, ktoru zahrna darcekmi, pretoze to berie ako obchodnu transakciu v ramci bartroveho obchodu a ona je pre neho len tovar, za ktory zaplatil v naturaliach.

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. feb 2024

@wolf_ no teraz keď si nemusíme vyberať mužov na základe preferencii rodičov a schopnosti muža zabezpečiť rodinu, tak mi príde šialene, že ženy si vyberajú tupcov čo ich ani nezabezpečia a ani sa nesprávajú k ním s láskou a úctivo,
Čo ti príde tak nepochopiteľne na mojej otázke, kedy klesli tak hlboko nároky na mužov? Však dávno aspoň mali ženy dôvod vstúpiť do vzťahu s tupcami (založiť si rodinu, mať zázemie, manželstvo, status….)
A teraz keď ani rodinu nezakladajú, ani finančné zabezpečenie z toho nemajú, ani do manželstiev sa neženú, tak mne to príde ako riadny úpadok a pokles nárokov 😅 a neviem prečo pre boha vyhľadávajú takéto mizerné vzťahy.

matullienka
9. feb 2024

To, že chlap nedokáže zarobiť dosť na dovolenku, večere v reštaurácii alebo drahé darčeky neznamená, že vzťah s takýmto chlapom musí byť mizerný. Buď si hľadám niekoho kto si ma bude vážiť ako ženu a človeka, brať má ako rovnocenného partnera aj vo všetkých aspektoch života. Alebo si hľadám bankomat, ktorý m bude platiť všetko na čo si ukážem a nebude mať voči mne kúsok úcty?

barbora0308
9. feb 2024

Takze stastny a naplneny vztah ma zena iba vtedy, ked jej chlap kupi na sviatky darceky a funguju zo spolocneho uctu alebo chlap plati vacsinu lebo je chlapom a ma viacej financii? 🤔 Nechapem celkom tvoje argumenty...
Pre mna ma vacsiu hodnotu zena, ktora si je schopna, aj ked je studentka zaplatit za seba veci na dovolenke aj vtedy, ked je jej partner na tom financne lepsie a uz vobec nechapem, preco by sa tymto cinom vnucovala? 🤷

matullienka
9. feb 2024

Inak tvoj názor na vzťah a financie mi príde trochu ako názor zlatokopky, dobrý chlap je lem ten čo má peniaze je ako dojna krava

barbora0308
9. feb 2024

@matullienka Presne a zena, co nema chlapa, ktory ju financne zabezpeci je chudera, ktora sa vnucuje a klesli jej naroky 😅.

autor
9. feb 2024

@viestta no jasné, veď keď pracujúci muž ide na dovolenku so svojou partnerkou študentkou, je super keď žena za seba chce zaplatiť, ale príde mi úplne normálne a slušné, že ten pracujúci partner, aspoň na 1 večeru pozve tú študentku a nedovolí jej zaplatiť, nie kvôli tomu, že by jej tým dával najavo jej neschopnosť finančne sa mu vyrovnať, alebo že by jej platil v naturáliach za jej spoločnosť, ale z úcty a zo slušnosti, lebo veď študentka prirodzene nezarába toľko ako plne pracujúca osoba.
Rozrátavať dovolenku presne na 50% z ceny všetkého mi príde riadne odveci. Keby mali dieťa a bola by na materskej, nepojde na rodinnú dovolenku, lebo veď jej neostane na to? 🤣 mne to pripadá až trapne od muža, rozhodne by mi blikala kontrolka v takomto prípade, že čo to je za chlapa.

matullienka
9. feb 2024

Tak riešiť financie keď spolu chodia a ona je študentka je rozdiel a keď majú spolu dieťa.

barbora0308
9. feb 2024

Mne by zas ako chlapovi blikali kontrolky pri zene, ktora ma nizsi prijem ako ja a ocakava "zo zdvorilosti a slusnosti", aby som za nu hradil vsetko na dovolenke, ved ona je iba studentka 😅 ...

autor
9. feb 2024

@wbarbora0308 no nejde ani tak o darček, ale že si aspoň spomenie na partnerku a stojí pri nej. Akože keby to tu ženu netrápilo, si poviem že však ok. Ale kamarátka je smutná z toho, neraz u mňa vyplakávala ako ju mrzelo, že ten jej tĺk si ani nespomenul na ňu v deň jej narodenín. Dodatočne ani žiadne kvety alebo ospravedlnenie, že sa na ňu vykašľal. A ona hlúpa s ním naďalej ostáva vo vzťahu. Za mňa to je úplne minimum čo môže človek pre milovanú osobu urobiť. Keď vie že je citlivá povaha a potrebuje cítiť záujem, tak aspoň na sviatky a výročia jej dopriať pocit, že mu na nej záleží a spomenúť si, vymyslieť spoločný program alebo doniesť jej maličkosť. Ak ani toto minimum nedokáže, tak neviem o čom je ten vzťah. A to dodám, že aj sa s ním o tom rozprávala, ako ju to mrzí, a i tak ju i naďalej má naháku.

marianarem
9. feb 2024

Vobec nevidim nic zle na plateni na polovicu, tak sme to robili s muzom aj my. Anii na nedavani darcekov. Nie kazda zena potrebuje dostavat darceky, aby mala pocit, ze si ju muz vazi. Dolezite je, aby sa muz o nu zaujimal a zohladnoval to, co od neho potrebuje. Aby pocuval, co hovori, bral do uvahy jej nazor, vazil si jej konanie, bral ju ako prinos vo svojom zivote, naozaj ako partnerku.
Co sa tyka darcekov, tak ani moj na to velmi nie je. Na Vianoce mi da, co si vypytam, na ine sviatky niekedy nieco da, niekedy nie. Ale mne to nejako nevadi, za tupca ho nemam. Tupec by bol, ak by vedel, ze mi na darcekoch velmi zalezi a kaslal by na to.
Ale inac pocit znizenych narokov mam aj ja, vo mne to konkretne vyvolavaju dnes dost rozsirene kamaratstva s vyhodami. Nehovorim, ze to niektorym zenam nemoze vyhovovat. Ale myslim si, ze vacsia cast ide do toho a pritom dufa, ze z toho bude viac. Toto sa mi velmi nepaci. Kedysi sa musel chlap.ozenit, aby mal sex. Potom.aspon vazna znamost. Potom aspon oficialny par. Dnes uz ani to, vobec sa nemusi k zene prizmavat, nemusi kvoli nej nic robit, menit, moze mat aj ine popri nej, a aj tak do toho niektore idu.

autor
9. feb 2024

@barbora0308 kto písal aby platil chlap všetko na dovolenke ? Písala som ze by bolo slušne pozvať ju na jednu blbú večeru alebo obed

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminkadeticiek
9. feb 2024

Ja si myslim,ze to nie je ziadny novodoby vystrelok,ze laska bola vzdy slepa a obojstranne.Len mas stastie ze mas take priklady priamo pod nosom.

matullienka
9. feb 2024

Inak takých žien čo túžili po dome, aute dovolenke a po rokoch im zostali iba oči pre plač, prázdna igelitky v ruke a dve deti na krku lebo chlap mal dom a majetky ešte pred manželstvom alebo napísané na firmu je aj na mk pomerne dosť.

miadi
9. feb 2024

Mne to pride odveci co riesis, Ved to su ich vztahy a maju ich take ake vyhovuju im. Poznam vela parov kde vsetko plati muz a zena mà svoj zarobok len pre seba a poznam takych kde si delia 50/50 . Kazdemu vyhovuje nieco ine. Hlavne aby si ty mala co vyhovuje tebe . Do ich vztahu zas tak nevidis aby si to mohla tak zhodnotit ako to hodnotis. Ten co nedava nic na sviatky Mozno dava kazdu noc multiorgazmy 😊alebo nieco ine .. a ten co nezaplatil studentke dovcu .. tak Asi sa tak dohodli . Uplne zbytocne ta to trapi .

autor
9. feb 2024

@wolf_ ja som reagovala na tu tvoju správu, že ako to bolo dávno. Že ženy sa museli hrnúť do vztahov s tupcami kvôli hmotnému zabezpečeniu, zakladaniu rodiny a kvôli donúteniu od rodičov. Dnes keď už vzťahy v podstate nič z toho negarantujú a ženy sa o seba starajú samé a rozhodujú sa samé za seba. Tak nechápem čo ich vedie v tejto dobe, kde majú slobodu voľby, k rozhodnutiam vstúpiť do vztahov s mužmi, ktorí sa k ním nesprávajú úctivo a s láskou?

reanda
9. feb 2024

naroky zien na muzov neklesli.. len sa menia priority.. kedysi sa brala ako najvacsia hodnota chlapa v tom, ze zabezpecoval a choval sa galantne.. dnes to uz nie je v kurze, zeny chcu nieco ine, len si casto zatial same nie su vedome, co to vlastne je 😀 .. ale ony na to pridu 🙂

matullienka
9. feb 2024

Podľa tvojich vyjadrení sa s úctou a láskou správa iba ten čo kupuje darčeky, dovolenky a platí večere lebo veď je študentka tak sa to patrí. U mňa má oveľa väčšiu hodnotu muž, ktorý tu večeru dokáže navarit doma a umyť po nej riad. Stačí sa prestať zameriavať na hmotné veci a všímať si ako sa ten chlap správa k tej žene. Či je normálne pre neho prísť objať, chytiť na prechádzke za ruku, pomôcť v domácnosti

autor
9. feb 2024

@wolf_ mne sa nemusíš ospravedlňovať, to čo opisuješ vôbec nie je môj prípad, ja som samostatná a sebestačná a zároveň si uvedomujem svoju hodnotu. To len ty nejako nečítaš s porozumením. 😉

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. feb 2024

@wolf_ kedy mám kričať hop? Na dôchodku ? Snáď nemusím mať za sebou 50 rokov funkčného manželstva , aby som mohla vyjadriť názor, že ženy majú podľa mňa strašne nízke nároky na mužov.

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
macatt
9. feb 2024

Ja teda keď idem s kamarátom, priateľom, bratom, brantrancom, so strýkom, s kamoškou a jej manželom tak vždy zaplatí chlap, či obed, večeru, nejaké posedenie,..platí chlap, nezoberú si peniaze…proste je to taký znak gentlemanstva, pozornosti, neviem.. v mojom okruhu je to takto..
A bolo by mi divné sa s mojim chlapom nejako dorátavať za večeru, ja mu zasa kúpim ponožky 😀

miadi
9. feb 2024

Cize ty vlasrne opovrhujes svojimi kamoskami ..to sa opytaj ich kedy Takto klesly ich naroky na mužov . 😉