Kedy povedať, že mám dieťa?

10. sep 2024

Chcela by som vás požiadať o radu. Mám 24 rokov a 7 mesačného syna. Mala som snúbenca, boli sme spolu 5 rokov. Podviedol ma keď som zostala tehotna na rizikovom. Okamžite som sa s ním rozišla a zostala sama so synom. Na soc. Sieti som si začala pisat s jednym muzom. Ten ale nevie, že mám dieta a ja neviem ako to povedať keďže sa za svoju situáciu hanbím. Taka mlada a slobodna mama.😟 intuícia mi hovorí, že aj tak už neodpise keď mu poviem že mám synčeka. Nehladam si náhradného otca ani manzela, skôr niekoho s kym by som mohla stravit voľný cas keď je maly u svojho otca. Čo myslite? Ten muz navrhol stretnutie na káve.. povedať to hneď teraz alebo až po stretnutí? On sa ma na deti nepýtal.

januska12323
10. sep 2024

Hneď, čím dlhšie budeš čakať tým horšie to bude vyzerať.

tinalia
10. sep 2024

Nie je to hanba. Povedz mu to na stretnuti 😊

vyrovnanaosoba
10. sep 2024

Povedala by som hneď. Nikdy by som sa za svoje deti nehanbila, ani za situaciu, ktorá bola. To je život.

deti95060810
10. sep 2024

ja by som mu napísala ešte teraz pred stretnutím...

thereisabear
10. sep 2024

Hneď

autor
10. sep 2024

@januska12323 ano preto to riešim, ale piseme si len dva dni. Keby sa ma spýtal niečo na sukromie tak by to bolo lahsie, ale ako to sformulovať? Ahoj Jožko inak mám 7 mesačnú anezku 😊😹

marianarem
10. sep 2024

Hned by som mu to povedala, aspon uvidis, ci vobec prichadza do uvahy ako partner. A teda hanbit by sa tu mal tvoj ex, nie ty.

dharmasanata
10. sep 2024

No ja neviem , o čom si teda píšete len o ňom? On tebe nedáva žiadne otázky o tebe?

samiramis
10. sep 2024

Ahoj, ja by som mu to povedala. To Ti veľa napovie o jeho charaktere ako sa zachová.Nie je na tom.nic.

darina77
10. sep 2024

Hneď by som mu to povedala, toto je veľmi dôležitá informácia

marianarem
10. sep 2024

Povedz mu normalne, ze mozete dat tu kavu, len si musis vybavit strazenie pre syna. Ak na to nepride rec inak.

luccija
10. sep 2024

Na stretnutí...

martosko
10. sep 2024

Určite čo najskôr, väčšina chlapov v podobnom veku sa už viac neozve. Alebo to neber ako zoznamu ale ako kamaráta na písanie od ktorého nič nečakáš a v takom prípade je to jedno. Mimochodom keď sa ťa za dva dni neopítal na tvoj život asi to nebude kto vie čo. O čom sa tak zviknete baviť ?

tiezjedna
10. sep 2024

Ja by som ocenila, keby som sa takúto info dozvedela hneď. Ušetrila by som si jedno zbytočné stretnutie...

autor
10. sep 2024

@martosko včera sme sa bavili o práci, ale tak nepíšeme si stylom že sprava za minutu 😊 a dnes rano o nejakom kurze a tak.. na sukromie zatial reč nepadla. Iba mi vravel že nemá priatelku, a že ja narocny v zmysle že nechce len tak hocikoho, no..😃

dkethe
10. sep 2024

Co ti ja viem. Ked ho chces len ako 'kamosa' na volne vikendy .. vobec to nemusis hovorit.
Ak by to nahodou prerastlo do niecoho viac, tak by ale mohlo byt neskoro, on sa urazi/nahneva ze si to tajila (chcela ho len na pobavenie, nedoverovala si mu) a ty by si klamstvom mohla prist o fajn partnera.
Cize tak 50:50 za mna. Ak sa otvorene bude pytat, neklam. Ale tiez nemusis "joj, inac..."

ivik4
10. sep 2024

Hned a mimochodom hanba ze si mlada a si slobodna mama ? Neblazni, ziadna zena by sa nemala hanbit za to ze je slobodna mama, mozes byt na seba hrda ze si od neho odisla. A mlada si ovela lahsie niekoho najdes

casavina
10. sep 2024

Koľko má rokov keď je náročný? V dnešnej dobe povrchných vzťahov by mohol byť radšej pokornejší ☹️ asi tiež nebude nejaké terno

derdia
10. sep 2024

Daj si velky pozor, takýmto pôsobením, budeš pre chlapov lahka korisť. Budú vedieť ze sa trápiš, trosku ti po fandia, dajú malému cukrík a uz ta majú v posteli... Veľký pozor!! Prever si dobre, ci stoja za to...

mclissa
10. sep 2024

Radsej hned, a potom to na neho vyvalis, a ho soknes a zdupka prec.

autor
10. sep 2024

@derdia kvôli tomu, že sa hanbím za svoju situáciu?

vyrovnanaosoba
10. sep 2024

Napísala by som mu to tak.
Predtým, než sa stretneme, chcem aby si vedel, že mám dieťa.

martosko
10. sep 2024

Utekaj 🙂. A spýtal sa ťa aspon koho alebo čo hľadáš ty ?

autor
10. sep 2024

@martosko nie nespytal

autor
10. sep 2024

@vyrovnanaosoba Ano to znie dobre 🙂

minenkak
10. sep 2024

Dieťa je tvoja súčasť, takže to hneď na začiatku treba pridať do konverzácie a za čo sa hanbíš,teraz je každá druhá sama s dieťaťom,ja som bola pred skoro tridsiatimi rokmi a nikdy som sa za to nehanbila a ani mi nik nedal najavo,že by som sa mala

zeldia
10. sep 2024

Autorka ty sa nemáš za čo hanbiť, vynosila a porodila si zdravé dieta. Predpokladám že sa o neho staráš. Jediný kto sa ma hanbiť je jeho otec.
Tvojej internetovej známosti nápis presne to čo si napísala tu, citujem ta: Nehladam si náhradného otca ani manzela, skôr niekoho s kym by som mohla stravit voľný cas keď je maly u svojho otca.

lucylaw
10. sep 2024

Povedať to hneď a neťahať ho za nos..Inak mňa toto fascinuje,že o čom si potom píšete,ak ešte vôbec neprišlo na reč aby si spomenula,že máš dieťa? Lebo teda ja som na zoznamkach celkom zbehla a jednak mám napísané rovno v profile,že mám dieťa a okrem toho pri bežnej konverzácii vždy veľmi rýchlo prišla reč na niečo,kde som spomenula svojho syna..Napríklad čo si robila cez vikend? Čo robíš vo voľnom čase? Aké máš plány dnes po práci? Tak by ma len zo zvedavosti zaujímalo,o čom si tak ľudia píšu,keď vrámci konverzácie nevyplynie,že ma jedna alebo druhá strana dieťa..

liusa82
10. sep 2024

povedať hned pri písaní.A nie na káve.Mne keby toto nepovie niekto hned,lebo pre mňa je to dôležitá info velmi by som bola nahnevaná.No máš to hop alebo trop.Potom ti bude načo nejaké stretko ak by nechcel ženu s dieťaťom.Radšej napísať cez písmená a nikde sa zbytočne neterigať ako takto

derdia
10. sep 2024

Nie ale proste nedavaj druhým väčšiu hodnotu ako svoje u dietatu... Malého máj radšej...