Keď si muž neváži ženu

lenkalea7
7. aug 2024

No som s mužom 3roky...2roky sme svoji. Máme 2,5r dcéru a ja mám 14r.dceru z iného vzťahu. Neviem či som len moc precitlivela ale nezdá sa mi úplne normálne ako sa partner chová...pre neho je to ideal, vraj tak to má byť. Chodí do práce na 8h. pracuje ako šofér. Ja sa starám o domácnosť a teda dcéra je veľmi živá potrebuje veľmi veľa aktivít cez deň. Samozrejme vždy majú všetci navarené opraté. Ide o to že manžel si myslí že všetko je samozrejmosť aj to že má stále čisté slipy navarené desiatu urobenú...nevie mi úprimne ani poďakovať ani nejakým spôsobom vyznať lásku...asi každý druhý deň sa pohadame. Sú to síce maličkosti ale pre mňa dosť dôležité...on je dosť nervak a ja túžim po pokojnom živote... napríklad vie že ráno niekam ide... nepripraví si veci...je mu jedno že nas všetkých pobudi. Ide s malou po robote na hodinu von a tvári sa akoby s ňou bol celý deň...neviem dokedy toto budem zvládať ale hromadí sa mi to :(

janickacrazy
7. aug 2024

@lenkalea7 Nuž asi si sa nepoucila z predchádzajúceho vzťahu. Dieťa ste si urobili veľmi rýchlo. Čo teraz? Pokiaľ si na ňom finančne nezávislá, tak môžeš odísť. On sa nezmení.

jovka
7. aug 2024

@lenkalea7 moj názor, ze ste do toho vhupli skoro..3 roky spolu dieťa 2.5 roka , sre sa ani nespoznali, zamilovanosť fuč,realita "facka" plus dieta meni život,podla mna aj on chce klud a tiez ho doma nema.. neobhajujem ho , ale myslím, ze je frustrovaný, nervózny a ty tiez.obavam sa, ze lepšie to zial nebude.:(

di1234
7. aug 2024

@lenkalea7 sú muži, ktorí vďaku prejavujú inak. Napr. nejakým gestom/darčekom. Proste nepoužíva slová, ktoré od nich žena čaká. Nie je to aj tvoj prípad? Že to prejavuje inak ako si to možno predstavuješ?

eliska13
7. aug 2024

@lenkalea7 s nervakom pokojný žiť mať nebudes

minenkak
7. aug 2024

@lenkalea7 tak mu prestaň robiť servis,môj muž je kludas a tiež má ráno každý deň zobudí,čo tak bucha

lucka_ke
7. aug 2024

aj môj zháňa veci na poslednú chvíľu a kľudne ma zobudí a to sme spolu už fakt veľa veľa rokov

stanulienkat
7. aug 2024

Nuz...najprv ste sa mali dokladne spoznat. Vy ste tu fazu preskocili. Mozno by ste pocas randenia po roku zistili, ze nie ste pre seba. A preco mu preboha robis desiatu? On ma nejaky handicap? Prestan mu robit onucu.

lenkalea7
autor
7. aug 2024

@janickacrazy no ja som bola s dcérou 8rokov sama... túžila som po rodinnom živote...ale teda naozaj som chcela žiť kľudný život ale toto sú neustále malé vojny....a mňa to už dosť nebaví

lenkalea7
autor
7. aug 2024

@di1234 u nás je to tak že keď už veľmi horí....tak len vtedy ma niekam vezme alebo mi prinesie kvetiny alebo mi niečo pekné povie...ale zdá sa mi to všetko také neúprimné

lenkalea7
autor
7. aug 2024

@jovka on tiež veľmi chcel rodinu a rodinný život...ale mám taký pocit že to chcel dokázať svojej rodine a priateľom že to dokáže ale nieje stotožnení s týmto stavom..

di1234
7. aug 2024

Nuž…je mi to ľúto, ale asi si vybrala zlého partnera aj keď ma veľmi mrzí toto konštatovanie. Dúfam a verím, že je aspoň dobrý otec vašej dcére. 3 roky sú fakt málo, aby si sa cítila takto zle. Mohla by tomu dopomôcť ešte párová terapia.

1gramofon
7. aug 2024

Pokiaľ chodíš do prace a k tomu sa o všetko staráš ty, tak je to problém.
Pokial nemáš prácu a si doma, tak starostlivosť o domácnosť je tvoja praca. V tom prípade sa treba zamyslieť ci aj ty neberieš za samozrejmosť, ze on chodí do práce, ci mu ukážeš ako si to vážiš, že sa vie finančné postarať...

viestta
7. aug 2024

@lenkalea7 obávam sa, že on nechcel rodinu len full servis a ten ma. A ak niečo zlyhá tak mu tečú nervy. Poznali ste sa malo. Teda nepoznali vôbec, kým ste do toho bezhlavo vhupli. To potom tak dopadne.

lenkalea7
autor
7. aug 2024

@1gramofon počkaj to že nechodím do práce neznamená že príjem nemám...som zamestnaná a o chvíľu sa vraciam do práce a samozrejme po práci sa musím postarať o deti a domácnosť.... kdež to on príde domov a chce mať pokoj...tak ako to teda je...

lenkalea7
autor
7. aug 2024

@di1234 otec by mohol byť aj lepší...

1gramofon
7. aug 2024

@lenkalea7 nepísala si o tom konkrétnejšie, preto som sa pýtala.

lenkalea7
autor
7. aug 2024

@1gramofon ja ho vlastne k životu ani potrebujem...viem si všetko urobiť sama...len som vždy chcela s niekým zostarnúť....no asi zostarnem len s mojimi deťmi...:(

roja01
7. aug 2024

Kvoli beznym zivotnym problemom sa netreba hadat. Ked som vedela, ze partner nieco nedomysli, podceni ako napr.pripravu hocikam, tak som mu to pripravila ja, poradila atp. A nakolko som ani ja nechcela byt iba za sluzku, tak som si to kompenzovala urcitymi poziadavkami na neho (napr.priprava a cistenie ovocia a zeleniny na zavaranie, pri vareni, spolocne upratovanie a pod.) Tak sme vzdy kooperovali. Cim kludnejsie a s laskou bolo nieco povedane, tym kludnejsie a s laskou odpovedal a konal ten druhy. Jasne, ze boli aj neprijemnejsie chvile, ale kazda zena vie, ze vtedy je lepsie riesit problem neskor, az sa obe stany upokoja.
Ano, aj sa niektore vztahove veci vekom a dlhym odlucenim (praca) neudrzali v optimalnom stave, no zivot je tak zlozity a miestami tak tazky, ze sme to prijali s nadhladom.
Ja preto odporucam rozpravat sa s uctou a laskou (jedno ci s partnerom, detmi ci druhymi ludmi) a ono sa to vrati.

di1234
7. aug 2024

@lenkalea7 to ma naozaj mrzí. Ak tomu chceš dať šancu kvôli rodine, vyskúšala by som tú párovú terapiu. Ja napr. partnerovi popri práci poskytujem full servis so všetkým čo píšeš, ale vôbec mi to nevadí, lebo na jeho pleciach je finančná zodpovednosť. Tiež ma zobudí veľakrát zatiaľ čo ja chodím po špičkách a pod., ale taký je a takého ho ľúbim. Musí to však vyhovovať obom stranám.

jovka
7. aug 2024

@lenkalea7 no oni casto chcu rodinu no neuvedomujú si co to obnada nie len sa zahrať hodinu denne s dieťaťom...a potom kopec rozvedených pritom maju male babo , chlapi su niekedy neskutočni sebci.. pritom staci trochu rozmýšľať ci budem ok s tym ze mi dieta zmeni zivot na totalku :(

mimi3008
7. aug 2024

@janickacrazy ved to, mne to podla vypoctov vychadza tak, ze to pocatie bol asi zaciatok vztahu, kedze 2,5 roka dietata plis 9 mesiacov tehotenstva je viac ako 3 roky. Z toho mi vyvstava otazka, ci ten vztah vznikol a svadba bola, lebo "ste museli"? Potom je velka sanca, ze to nedopadlo idealne

sissy27
8. aug 2024

@lenkalea7 3 roky spolu a dieta ma 2,5roka - to sa zadarilo hned na prvom rande? A hned si si potrebovala toho chlapa aj vziat za muza? Sanca, ze si takymto sposobom najdes inteligentneho, zodpovedneho milujuceho chlapa so zmyslom pre rodinu, je prakticky nulova.
Nezostava ine, len mu oznamit, ako sa citis, co od neho chces, proste rozhovor… ci to zaberie tazko povedat (skor nie) a potom si rozmysliet, ci s nim chces stravit zvysok zivota…

maminkadeticiek
8. aug 2024

To sa stane ked si niekto spravi dieta na "prvom rande",ze to nemusi byt najlepsi partner pre zivot.

ahhola
8. aug 2024

Ja mam podobny par ako ste vy 25 rokov na ociach. On dudros, explozivny psychos, depkar. Ked mal ich maly rok, zakopol na dvore a tych pic,♦️ co jej ponadaval, ona s placom dovnutra.... No Drbko. Potom mozno od tohto momentu sa mu zacala podlizovat,... To si urobil dobre tatino, co povies tatino, co mam spravit tatino... Vela krat ich nase decka parodovali a musela som ich zhaltovat... Ale nejak sa to u nich utriaslo, ta ho vyniesla na piedestal, tusim v robote sa lepsie uchytil, deti odrastli, testosteron opadol, trocha sa ukludnil. Keby sem ona napisala, tak tu dostane 1000rad na rozvod, ale domov sa vratit nemohla, na garzonku nemala, tak volila takuto taktiku a dnes si hrkutaju pod orechom pri kavicke☕☕

mfilkova
8. aug 2024

Pekný deň, ahoj, ak sa trápiš, priateľ sa venuje aj týmto témam formou etikoterapie. Ide aj do detstva. Kľudne pošlem kontakt. 🙂