Keď potrebujem pomoc a nikto nepomáha

7. dec 2023

Máme dve detičky, majú 7 a 4 rokov. Žijeme s manželom sami, svokrovci bývajú 20 km od nás. Mne žije už len mama 60 km no ona ešte chodí do práce.
Ide o to že deti bývajú často choré, samozrejme s manželom sa striedame kto ostane s nimi doma. Teraz som chorá ja už týždeň mám koronu. Manžel bol doma prvé dni so mnou, to som nevedela ani z postele vstať tak mi bolo zle. No uz musí ísť do práce. Ja som ešte celkom slabá. No musím to dávať s deťmi, učiť sa s nimi venovať sa im.
Svokra x krát nám prislubila že keby sme niečo potrebovali nech dáme vedieť a dôjde pomôže postráži. No jak sme dali vedieť samá výhovorka že akurát nemá čas alebo sa jej nechce. Alebo že bývame ďaleko nevie ako dôjsť ku nám. A to chodia každú chvíľu spoje, dokonca manžel jej povedal že dôjde pre ňu na aute. Nič stále sa len vyhovára.
Viem nemáme čakať od nikoho pomoc, no keď vidím okolie ako každému pomáhajú stary rodičia je mi to tak trochu ľúto že na nás akože kašľu.
A potom svokra sa opýta kedy zaneseme k nej deti na prespatie že chce si ich užiť. No asi nikedy, deti k nej nechcú ísť.

anjelicek26
7. dec 2023

Svokra rozmysla logicky, je to starsi clovek, ty mas covid, deti a muz ho mozu uz mat v inkubacnej dobe tiez, tiez by som k tebe nesla a ani by som deti nezobrala... to sa tyka prakticky vsetkych detskych chorob, pre stareho cloveka je to riziko...

Muz si na teba moze zobrat OCR, ked sa necitis dobre. Bohuzial. Deticky nie su male, aby to par dni nezachranila telka, snacky a donaska...uplne vazne... prezijete aj bez pomoci...

lubina
7. dec 2023

Ja neviem, ake mate vztahy so svokrou a ani kolko ma rokov svokra, ale aj ju chapem. Mala si koronu, mozno sa boji ze u vas ochorie. Moja mama sa neche stretnut s nikym, kto je prechladnuty, chory lebo sa boji, ze ochorie a predsa, je to uz starsia osoba.Mozno aj tvoja svokra sa boji len ti to nevie/nechce povedat.

pkgirl30
7. dec 2023

Ja ťa úplne chápem, človek práve vtedy potrebuje pomôcť keď sú choroby a človek je slabý ako mucha. Chápem že je ti to ľúto, ak ale iná možnosť nie je tak bohužiaľ bude to musieť asi manžel riešiť očr.

katarinaba
7. dec 2023

Ty mas este manzela. Su zeny, ktore su na deti uplne same. Ja sama od seba, ked mam dieta chore, ho neberiem k mojej mame. Co ak by ochorela aj ona? Mne s detmi nikto nepomahal. Ak exmanzel nebol v praci v zahranici, vzdy pomohol, to nemozem povedat (no to bolo tak malo potrebne, ze to spocitam na prstoch jednej ruky), ale v podstate viac ako 8 mesiacov z roku sa musim spoliehat len sama na seba. A napriek vsetkemu deti k ex svokrovcom (a to ja ich mam dva pary) vozim. Ale len ked su zdrave.

domka222
7. dec 2023

Nič v zlom,ale keby mal u nás v domácnosti niekto kovid,tak neťahám nikoho k nám, ani deti nepchám nikam. Ja mám teraz naraz obe deti choré a aj ja som a musím fungovať. Ani by mi nenapadlo volať zdravého človeka k nám nech mi pomôže

amelia89
7. dec 2023

Zena vzchop sa, my nemame v okoli nikoho. Uz som si zazila rozne stavy a o deti sa starat treba = to ze ti je to luto naozaj chapem ale taky je zivot. Ja zavidim vsetkym babam co maju babky pomocnicky,vyzdvihnu im deti,pomozu,zabavia. My musime deti tahat cez nakupy,banku, lekarov, vsade…. Ale bohuzial thats life….

januska12323
7. dec 2023

Manžel ráno odvezie deti do inštitúcií, ty si pospíš, poobede pôjde po ne. Nepíšeš akú má prácu. Učiť sa treba len s jedným, nech skúsi sám a potom len niekto skontroluje s ním. Zvyšok večera môžu byť aj na mobile, je to výnimočná situácia.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
7. dec 2023

Vidím že ste vytrhli z kontextu len tú koronu. Mimochodom svokra už prekonala a je očkovana.
No aj keď sme zdravý a deti majú prázdniny nepostrazi. Ani keď potrebujeme niečo vybaviť nakúpiť. Všade vlacime deti so sebou.
Príde mi to nespravodlivé, tak na čo sľubuje že pomôže keď nakoniec sa vyhovára.
Manžel má sestru mladšiu, jej dcéru svokra stráži stále, lebo dcerenka potrebuje ísť na nechty alebo potrebuje si cez víkend pospat alebo si len oddýchnuť od dieťaťa. To je akože v poriadku. Ale keď my potrebujeme pomoc tak sa len vyhovára

domka222
7. dec 2023

Príde ti nespravodlivé starať sa o svoje deti? Tak ju nepros o pomoc,keď vidíš že sa vyhovára. Jednoducho si zvykni, že to budete musieť zvládať bez nej

janinah
7. dec 2023

Nie.nemusis ísť do práce...

maryetta
7. dec 2023

Mna by to ani nenapadlo volat ich ked som chora….
Tiez mam covid od minuleho utorka. Doma 3deti a ja v 8.mesiaci tehu. Paralen. Caj a idem…. Fungovat musim… aj sa ucit-prvačka/tretiak… aj varit. Aj dat prat. Kym fungoval paralen tak som rychlo porobila čo trebalo… a ver ze fakt 4-5dni boli masaker. Este aj dnes to nie je uplne ok.

beata_k
7. dec 2023

To, ze prekonala a je ockovana, neznamena, ze sa nemoze nakazit.
Treba sa s tym zmierit, ze vam nepomaha. Nie kazda babka je taka. Drz sa.

autor
7. dec 2023

@domka222 Nespravodlivé je to že jednému dieťaťu dcére pomáha stále a manželovi vôbec. Či podľa teba je to spravodlivé? Ja neviem ale ja som ten typ človeka čo svojim deťom pomozem pokiaľ tu budem a teším sa na vnúčatá že si ich užijem a trochu odbremenim deti

maryetta
7. dec 2023

Ty nepozeraj na to co spravodlive je a co nie… je to jej vec. Jej rozhodnutie kedy komu pomoze. Nic s tym nespravis len sa zbytocne trapis. Tak ako moze tebe mama pomoct viac nez tvojim surodencom a podobne.
Inac som tiez 2x ockovana. Kovid mam uz 3x (aj ked ok. Nenarazala si iba na kovid).

pribinak
7. dec 2023

Nerozumiem Ti…….

reanda
7. dec 2023

vacsine zien su blizsie vnucata od dcery, ako od syna, takisto je im prirodzenejsie pomahat dcere, ako neveste, nie je to nic nezvycajne.. v takychto veciach neexistuje 'spravodlivost' .. a ja by som ani nechcela, aby mi niekto pomahal z povinnosti, ked to tak neciti.. zober to ako fakt a prestan sa lutovat.. a svokre by som povedala na rovinu, ze nemusi viest reci o tom, ako by nam rada pomohla, ked to nemysli vazne

mk1111111111
7. dec 2023

Este babka nie si, tak nepis, ako to budes robit, lebo to este nevies, mozno budes chodit do prace, ked budu vnucata male a potom Ta uz na take veci ani nebude treba, alebo budes v case volna cestovat a starat sa sama o seba. Ze citis nespravodlivost, to verim, ale, zial s tym nic nenarobis. V niektorych rodinach je to tak. Jednemu sa pomaha, druhy, nech si pomoze sam.

domka222
7. dec 2023

Priateľova mama tiež stále pomáha dcére s deťmi a naše vidí raz za dva mesiace a to bývame dokonca bližšie. A vôbec ma to netankuje,je mi to jedno. Keď ona ich nechce vidieť je to jej problém

prasiatko30
7. dec 2023

Okrem toho, ze moze mat strach ze sa nakazi je tiez pravda, ze potom co tu citam, kedy svokra nevie podla nevesty ani caj uvarit a s detmi sa rozprava a hra tiez nie podla predstav nevesty, tak sa im ani necudujem, ze skor varuju dceryne deti ako synove. S dcerou je to tak, ze ak nieco tak si to vydiskutuju skorej, lebo su si vela krat povahovo blizsie, lebo maju podobne nazory, lebo dcera sa cez vela veci prenesie lebo je to mama. Kdezto u nevesty je to ako byt pod kontrolou 24/7 co urobis, co povies, ako sa pozries, ako sa zatvaris. A ak su este deti mensie, pripadne sa ako spravni surodenci hasteria a nie su zvyknuti na druhu staru mamu tak starsim osobam je uz tazko robit policajta detom

ahhola
7. dec 2023

Vitaj na tomto nespravodlivo svete🌍to je novinka, ze matere sa idú pre cerenky pokrajat a nevesta nech si naplňuje do dlaní...
Ze tej tvojej svagrinej nie je na blvacku, zo seba.
Všade je to podobne, baba býva s vnucencami, to je 100vka meniny, narodky, 2000 k 50tke a druhy syn, pre toho 🍄nie je. Naco ho mala, nestačil jej jedináčik milovaný?

Autorka
Príde mi to nespravodlivé, tak na čo sľubuje že pomôže keď nakoniec sa vyhovára.
Manžel má sestru mladšiu, jej dcéru svokra stráži stále, lebo dcerenka potrebuje ísť na nechty alebo potrebuje si cez víkend pospat alebo si len oddýchnuť od dieťaťa. To je akože v poriadku. Ale keď my potrebujeme pomoc tak sa len vyhovára

autor
7. dec 2023

@reanda Keby aspoň nemala reči že pomôže aj moje deti obalamuti že dôjde ked budú mať prázdniny a postráži ich alebo cez víkend, deti sa tešia a nakoniec nič z toho.
@mk1111111111 Síce nie som ešte babka máš pravdu, no mám charakter a čo poviem to u mňa platí. Ja svoje deti nikdy nenechám v stichu aj keď sú malé aj keď už budú dospele.
@prasiatko30 To u nás tak není, ja som tolerantna osoba nehovorím do toho ako sa svokra chce hrať alebo venovať sa mojim deťom. Mne ide o ten čas aby mali spolu tráveny aby deti mali zážitky aj s babkou.

reanda
7. dec 2023

tak si to s nou vybav, ze nech nema reci, ked ciny su ine.. a povedz jej to rovno vtedy, ked slubuje.. aj pred detmi.. nech vidia, aka je pravda.. ona ma asi tiez dojem, ze by mala byt 'spravodliva' a pomahat obom detom rovnako, ale kedze jej to nejde od srdca, tak to potom nedokaze dodrzat

reanda
7. dec 2023

a mmch, spravodlivost je v tom, ze kazda zena ma ako svokru, tak aj mamu, takze tvojej mame mozes byt zase blizsia ty, ako by jej bola nevesta.. tam mas tu tvoju spravodlivost

lukbe
7. dec 2023

Prepanakraľa, na toto sa sťažovať? Veď sú to vaše deti. S tým ste mali rátať, keď ste chceli mať deti. Hádam ste ich nemali s tým,že sa o nich polovicu času bude starať babka s dedkom. A ešte, ak je v rodine choroba. Ja som si napr. platila opatrovateľku,ak deti nemohli do škôlky. Rodicia boli ďaleko, svokra sa postarať nevedela,ani by som jej deti nedala. Netvrdím,že je to ľahké,ale vyplakavanie nepomôže.

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bluka2
7. dec 2023

Mám deti v podobnom veku, nejako pred mesiacom sme tiež všetci mali koronu. Tiež som bola týždeň odpísana, ešte po týždni som sa zadychala pri krátkej chôdzi. na učenie do školy môžeš týždeň v pohode kašlať a nič extra prevratné sa nestane a jedlo teda nebude na takej úrovni ako vždy. U nás to začalo staršou dcérou a ja som bola posledná. Keď sa jej polepšilo, isla ona nakúpiť čerstvé pečivo a pod. Nielenže sa to dalo zvládnuť bez nejakej svokry, išlo to aj bez muža. Čo sa dá objednas, zvyšok poriesis neskôr

janamoto78
7. dec 2023

A tvaja matka ako pomáha?? 60 km nie sú dva svety. Ja tiež chodím do práce a vnuka postrážim. Tieto ublížené komentáre.. nie si svokrina dcéra a nikdy nebudeš. Zvykni si.

simca06022011
7. dec 2023

bohuzila, poviem to strucne: musis si pomoct. Nic ine ti nezostava. Za 12rokov co mam dceru neviem co je to lezat chora a to som teda kolkokrat nevladala ani na nohach stat. Spala som ked ostatne bolo spravene... to je proste udel matiek. Otec tiez nemoze byt doma tyzdne na ocr, kedze asi aj zit musite z niecoho, a ma aj povinnosti v praci, cize to chapem.
Koniec koncov ako sa tu pise nado mnou, tvoja mama byva tiez blizko.

simca06022011
7. dec 2023

Treba robit len tie najnutnejsie veci a vybavene..