Keď nemôžete odísť od muža

1. aug 2022

Ahojte,boli ste niekedy v situacii,ze ste boli hrozne nestastne kvoli manzelovi,ale nemohli ste z existencnych dovogov od neho odist?

pribinak
1. aug 2022

Čo sú to existenčne dôvody pri 1 dieťati?

dzulli1980
1. aug 2022

@pribinak Predpokladám, že peniaze, strecha nad hlavou atď.

autor
1. aug 2022

@pribinak nerozumiem..?

pribinak
1. aug 2022

@dzulli1980 ja viem čo sú existenčne veci, ale pokial je zdravá, mize pracovať tak si nedokážem prestaviť že žena nemôže odísť

pribinak
1. aug 2022

Nemôžeš pracovať? Si invalid? Alebo prečo?

sonnenshein
1. aug 2022

Ano, trvalo to 2 mesiace.

autor
1. aug 2022

@pribinak Je to komplikovanejsie.Tie dovody tu prave rozoberat nechcem,skor,preco si myslis ze mam jedno dirta?

viestta
1. aug 2022

Vždy sa dá odísť, vzdy je kde odísť.

autor
1. aug 2022

@viestta hmmm,aj ja si vravim.No teraz si vobec nerozumieme a fakt go ubija.Aj tak sme momentalne ako cudzi.No...mam nad cim rozmyclat

pribinak
1. aug 2022

Lebo väčšinou keď majú viac deti, tak to uvedú

Ok, rešpektujem, že nechceš uvádzať dôvody, ale ak by si uviedla, tak tá diskusia by bola asi viac konštruktívna ako keď nevieme nič podstatne

Ešte dodám, že súhlas s @viesta, vždy sa dá odísť, vždy
Samozrejme je to veľmi náročné, ale dá sa to

tora23
1. aug 2022

Ok a co spôsobilo, že si "hrozne nešťastná kvôli manželovi"?

petamich
1. aug 2022

v prvom rade musis hlavne chciet a chciet urobit pre to aj nemozne - moja mama chcela odist od muza 3x - 1x s jednym dietatom, to mi len zavolala, ze odisla a sedi na lavicke s ruksakom, nasla som jej podnajom, par mesiacov ich vlastne zivila a jedneho pekneho dna som tam prisla a jej manzel na navsteve, samozrejme sa k nemu vratila, toto sa zopakovalo este 2x uz s dvomi detmi ale kedze moja mama (a velmi ju lubim, len je to skratka fakt), je prototyp obete a tak aj zije zivot, nebola schoona najst si pracu, vlastne si ju ani nehladala a tak som tam jedneho pekneho dna prisla a manzel zasa na navsteve a vtedy som si povedala stacilo a kto chce kam...mimochodom stale su spolu 🤷‍♀️ ano chce to vela odvahy, sily a motivacie ale isto to mozne je - idealne ak sa ti podari odlozit aspon par penazi pred tym ako realne pojdes a hlavne mat plan kam ist, kto a ci ti ma ako pomoct a nejednat impulzivne, toto naozaj nie je situacia vhodna na manzel je chuj beriem dieta a idem het hned

judar
1. aug 2022

Ze z existencnych dovodov?...rovno napis ze mas holu prdel a si zavisla od chlapovych peniazoch a preto nemozes odist

tora23
1. aug 2022

@judar a tak nie každý sa vyjadruje ako dlaždič...

lara45
1. aug 2022

@judar a čo je na tom? Tieto komentáre milujem.Tak,je zavislá na manželovi nevieš čo sa tam stalo možno sa vydala mladá, namotal jej hlavu, urobili si spolu deti manželstvo bolo super nemusela pracovať lebo sa starala o deti a manžel živil rodinu, no prišiel zlom a bum.Manželstvo v kely ak dostáva len rodičak ,tak mi nájdi nejaky podnájom a k tomu aby som uživila deti z 300e.Či koľko sa dostáva. Pani tu hľadá len pochopenie.Je evidentné ,že nemá ani záujem komentovať také primitývne komentáre.

dzulli1980
1. aug 2022

Ja napr. nemám holú prdel, zarábam celkom slušne ... veľakrát som chcela od muža odísť ... no jednoducho by som to finančne nedala, podnájom, nevyhnutné potreby pre dieťa, tie sople, kašle, OČR ... nemám babky, tetky, sesternice, ktoré by pomohli ... tak nesúď ... hoc zarábam slušne ... áno, som závislá AJ od jeho peňazí.
@judar

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1angelika
2. aug 2022

@martina1985ba a čo na tom nechápeš? existenčné dôvody sú v preklade finančné..koľko chlapov robí problémy, neplatí výživné a žena ak má nižší príjem jej z toho nevydá na všetky výdavky, byt, strava a ostatné. Každá normálna matka keď zvažuje odchod od manžela tak prihliada najmä na to ako to ovplyvní deti a ich životnú úroveň..nieje to vôbec také ľahké v dnešnej dobe ..

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1angelika
2. aug 2022

@martina1985ba ona nenapísala dôvody...nikde nespomína ani alkohol ani agresivitu, len že je ona nešťastná..teda aspoň ja som to tak pochopila, že nieje v manželstve šťastná no nemôže si dovoliť odísť od muža..a takých žien poznám aj osobne X.

1angelika
2. aug 2022

@martina1985ba azylové domy sú pre týrané ženy atď a nie pre také čo všetko majú len s mužom si prestali rozumieť, s deťmi tento prípad asi nič nemá..no autorka nepíše podrobnejšie v akej je situácii tak sa môžeme len domnievať..

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1angelika
2. aug 2022

@martina1985ba prajem ti aby ti tento názor vydržal čo najdlhšie a aby si nikdy neokúsila ako to tu beží na našom Slovensku keď je niekto v núdzi..

bronik89
2. aug 2022

v kazdom pripade s apodla mna da nieco vymysliet, rodina, su aj rozne centra, ktore vedia takymto matkam bez nicoho pomoct. ak zena ostane pri takom chlapovi, podla mna sa nikam neposunie, aby sa aj do buducna vedela len tak osamostanit

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1angelika
2. aug 2022

@martina1985ba asi si mala vážne dôvody

pazdura
2. aug 2022

Mňa nezastavilo nič vzala som dieťa a odišla ja som nečakal načo? Lepšie už by nebolo a zabiť seba nenechám... Tiež to nebolo jednoduché nemala som kam a predsa som odišla...

kubkovamama
2. aug 2022

Čo sú pre teba existenčné dôvody? Ja som bola finančne na tom horšie pri ňom ako sama. A keď odídeš musíš logicky začať makať a vyhrabes sa

katkati
3. aug 2022

Existenčné dôvody sú v krajnom prípade napríklad aj také, že dieťaťu nebude mať čo dať jesť.