Kamarátky má nikde nepozývajú

12. apr 2024

No ja neviem nechápem čo som spravila zle. Normálne sa bavíme rozprávame, zasmejeme sa proste sa normálne ako partia bavíme nikdy som nemala pocit že by ma nejako nemali radi alebo čo ale posledný asi pol rok som si začala všímať že má nikde nevolajú. Predtým ma vždy vedeli zavolať keď sa diala nejaká akcia a teraz nič. Všetkých okrem mňa zavolajú. A mne je to hrozne ľúto už som si kvôli tomu aj poplakala. Ja som mala vždy pocit že spolu dobre vychádzame mám ich rada a rada s nimi trávim čas ale prosto aj keď sa ich opýtam že kam sa chystáte ísť? Tak iba povedia kam idú ale nezavolaju má. Už som rozmýšľala že sa s nimi prestanem baviť lebo mám pocit že som ako nejaké piate koleso ale okrem nich nikoho nemám. Ja neviem som ten problém ja ? Vôbec nerozumiem čo robím zle. Ja som mala vždy problém nájsť si kamarátov aj na základnej aj na strednej ale pri nich som mala pocit že konečne niekde patrim a že má konečne ma niekto rád a rád so mnou trávi čas. Včera ma ale úplne vzalo čo sa stalo a stále na to myslím. Sli sme ako vždy spolu celá partia na obed normálne sme sa všetky rozprávali a začali sa baviť že čo ako ten výlet že kto všetko teda ide začali vymenúvať všetkých okrem mňa. Tak si hovorím že nevadí asi na mňa len zabudli že si určite spomenú. No celý výlet rozoberali aké to bude úžasné ako si to užijú a mňa sa neopytali nechápem tomu. Bolo mi blbe pýtať sa či môžem ísť aj ja pretože aj keby ma tam nechcú nepovedali by mi to na rovinu do očí a ja sa nechcem cítiť navyše. Tak ja neviem čo mám robiť?

katkaseiner
12. apr 2024

ja osobne som typ cloveka ktory sa stiahne do uzadia a pomaly sa vytrati uplne...
Obcas je asi tazke povedat tomu druhemu ze jeho uz nechcu... tak to daju pocitit...
Tam kde sa uz necitim dobre, tak sa netlacim...
Toto ma naucilo starat sa hlavne o seba.

missviolet
12. apr 2024

jedine byt uprimna. ja som v tejto situacii bola s najlepsou kamoskou a jednoducho som odkomunikovala svoje dojmy a pocity a nechala priestor na jej vyjadrenie. je to neprijemne, ale ak chces vediet, na com si...

sirka9
12. apr 2024

No. Keď sa neozývaš, nedozvies sa. Takže za mňa, proste sa opýtaj ci majú s tebou nejaký problém. Povedz im ako sa citis.A uvidis. Komunikácia je základ

autor
12. apr 2024

@sirka9 keď ja sa bojím že to ešte viac pokazim a budú si akurát o mne suskat že čo si zasa namyslam alebo poprípade že má ako kamarátku vôbec neberú

sirka9
12. apr 2024

Potom aspoň budeš vedieť na com si. Ono, plytvat energiu na ľudí, pre ktorých nie si dôležitá je zbytočné. Ale keďže stále chodíte spolu von, treba vedieť co a ako.

autor
12. apr 2024

@sirka9 no keď ja neviem ako sa ich to spýtať navyše si myslím že mi aj tak nepovedia pravdu

januska12323
12. apr 2024

Ty ich niekam pozývaš? Keď sa dohadujú o výlete prečo sa neopýtaš či môžeš ísť aj ty? Ako majú vedieť, že by si chcela keď len čušíš.

nurielka
12. apr 2024

Možno nie si dosť asertivna, kebyže chodím s partiou von a často a riešia sa výlety, tak by som sa na rovinu spýtala, či nie je kus blbé sa baviť o výlete pred tebou a teba nezavolat, resp.co sa také stalo. Otočila by som situáciu. Viem je to ťažké, ale aspoň budeš vedieť na čom si. Doteraz si s nimi chodila na výlety, len posledný pol rok nie? Nestalo sa niečo?

autor
12. apr 2024

@nurielka neviem ale mám pocit že to nastalo keď šli asi 3z partie na školský výlet kde sa viac zblížili ale ostatné nešli no a od vtedy sa spolu viac bavia a chodia spolu na diskotéky len ja na také moc nie som. No každopádne potom nechápem prečo volajú aj ostatné ktoré tiež na tom výlete neboli. Možno som sa ja zmenila alebo neviem už som fakt zufals

autor
12. apr 2024

@januska12323 ano pár krát som to skúšala občas sme šli a vyšlo to no pár krát sa stalo že raz ten nemohol a raz zasa druhy

autor
12. apr 2024

@januska12323 tak vždy keď ma predtým volali tak som súhlasila mne to je blbe sa opýtať či môžem ísť aj ja

salamistka
12. apr 2024

Určite by som sa opýtala, prečo ma vynechávajú zo spoločných akcií, aspoň sa nad sebou trošku zamyslia, nie je to voči tebe fér, že ti to priamo nepovedia, takéto veci si treba vydiskutovať, zahodiť hanbu a nabrať odhodlanie, lebo ťa to bude zvnútra veľmi ťažiť...možno sa budú vykrúcať, alebo ťa presviedčať, že si namýšľaš, ale nenechaj sa odradiť, daj na svoje pocity.

autor
12. apr 2024

@salamistka
Dobre ďakujem

anjelicek26
12. apr 2024

Oni ta na akcie volali,ale ty si pár krát odmietla,ze na také nie si.. tam máš kameň úrazu.. keď ťa označili v hlave,ze nerada chodí von,tak ta proste nevolaju. Ten problém si si pravdepodobne spravila ty sama...

januska12323
12. apr 2024

Zorganizuj výlet sama a pozvi koho chceš. Nemusia sa všetci stretávať naraz, niekomu vyhovuje káva v meste, inému chata, ďalšiemu túra na kopce.

autor
12. apr 2024

@anjelicek26 asi si ma nepochopila ja som odmietla raz a to som mala vážny dôvod inak so mvzdy šla vždy som sa tešila dokonca som sa pár krát aj sama privtrela. Na tie diskotéky nechodia viaceré

autor
12. apr 2024

@januska12323 problém je že na tento výlet idú naozaj všetci okrem mňa a ja by som tam veľmi rada išla aj som im pár krát hovorila že taký druh výletu mám rada

minsi
12. apr 2024

Toto sú zvláštne kamarátstva, keď sa neviete medzi sebou porozprávať. Veď sa opýtam, čo sa deje, či som urobila niečo, čo je dôvodom,že ma nikam nevolajú. Hotovo-problem vyriešený.

autor
12. apr 2024

@minsi ja na také veci jednoducho nemám odvahu vždy sa bojím čo odpovedia či to nebude ešte horšie ako predtým ale už som sa rozhodla že sa ich opýtam

simca06022011
12. apr 2024

kolko mate rokov?

januska12323
12. apr 2024

Tak to fakt nechápem, vieš, že sa o niečom bavia, kto tam všetko ide a ty sa neopýtaš nič? Podľa mňa nie ste kamaráti.

autor
12. apr 2024

@januska12323 tak ja som sa ich pýtala že kam idú a zo začiatku mi povedala jedna že idú iba dve tam a tam tak som to brala že okej tak chcú ísť iba dve nevadí ale potom postupne volali aj ostatných okrem mna

autor
12. apr 2024
autor
12. apr 2024

@salamistka ďalšia vec je že ak má potom zavolajú mám ísť? Pretože to mi už tiež príde blbe

barborachors
12. apr 2024

a to je presne to, nemáš rada diskotéky, drinky a zábavu, ony áno - cize tu máš odpoveď. Majú uz ine záujmy a preto ťa pomaly vytesnuju z partie.

tykat
12. apr 2024

A na obed spolu ta volaju, ci len ked idu tak ides s nimi? Mozno ta vobec nevnimaju ako sucast ich partie.

sevrin
12. apr 2024

Zaujímavá situácia, ale povedal by som že medzi tými babami vznikla nejaká chémia (nemám na mysli že nejaký lesbický vzťah), proste zistili, že sú rovnaká krvná skupina, ale pri tebe to necítia. No ale ktovie, možno je za tým niečo iné.

viera27
12. apr 2024

Neprijemne. Ale hlavne to nehrot na vazne rozhovory. Skus najskor odlahcene, v ramci debaty ze " baby,pocujte,a ja smrdim,alebo mlaskam,ked mna neberiete? Lebo tak divne sa citim,ked vidim kolki idete". Mne vzdy pomaha predstavit si najhorsiu moznost a na tu sa pripravit. Vsetko ostatne je potom vlastne vyhra 🙂. Ale pokial si to nevykomunikujes,naozaj budes uz len striehnut na akekolvek casto aj nevinne naznaky

whatever1
12. apr 2024

A neberu to ako samozrejmost, ze kto chce ist ozve a kto nie tak nie?

autor
12. apr 2024

@whatever1 no pri niektorých veciach to tak berú ale pri takýchto dlhoplanovanyxh výletoch ani nie. Oni vždy hovoria že šak si sa mala ozvať a tak ďalej ale pritom proste to hovoria iba preto aby nevyzerali blbo nze niekoho nepozvali teda aspoň ja to tak vnímam. A ostatné baby vždy zavolajú či idú s nimi keď sa sami nevyberu okrem mňa. A tie obedy sú už skôr taká samozrejmosť lebo to máme všetky po ceste tak ideme.