Kamarátka sa zmenila

22. júl 2023

S kamaratkou sme si hovorili vždy všetko aj uplne najintímnejšie veci. Nebolo azda nic co by sme si potrebovali nechať ako čisto svoje súkromie. To robilo naše kamarátctvo uzasne a silne. Po tom co si našla frajera ale nadobudla nejaký nový typ sebavedomia aj dôležitosti a chová sa inak. Vidím v našej komunikacii veľké medzere a dokonca tu bola jedna veľká vec o ktorej mi nepovedala, teda skôr povedala mi to až po nejakom čase a nie hneď, ako sme boli zvyknuté. Neviem ako sa zachovať. Nepáči sa mi ani ten jej dôležitý spôsob komunikácie typu hádam to je moja vec, hádam sa ja rozhodnem co poviem. Rešpektujem to pretože je to tak, má všetko právo na to že je to jej vec ale na druhu stranu som tu aj ja sama za seba a tiež mám potom právo na moje pocity a názory a riadiť sa nimi. Prijali by ste v kamarátstve takéto zmeny a nové fungovanie alebo keby sú veci inak než ste boli roky zvyknuté zavážilo by to v tom či chcete naďalej udržiavať vzťahy? Lebo ja si myslím ze je jedno či je to v kamarátstve alebo vo vzťahu s mužom ale keď máte roky niekoho takeho komu okamžite ako prvému voláte keď sa niečo stane alebo sa chcete pochváliť či posťažovať, a ten človek robí to iste tak keď zrazu s tým prestane ani vy to už asi nebudete chcieť ďalej robiť.

colsami
22. júl 2023

Respektovala by som to. A keby som sa uz necitila dobre v tomto kamaratskom vztahu, prirodzene by chladol (z oboch stran).

Aj priatelstva sa vyvijaju, ziskavas novych a stracas predoslych. Malokedy mas cely zivot, desiatky rokov stale jednu najlepsiu najdoverejnejsiu kamosku, bez ohladu na zivotnu situaciu.

lindous
22. júl 2023

Mám výborne kamarátky, ale tiež dohodu s priateľom, že naše problémy riešime v prvom rade medzi sebou a nie každý so svojimi kamošmi... Proste má v živote ďalšiu blízku osobu, blízku úplne iným spôsobom a áno, tie radosti aj starosti bude zdieľať zrejme najskôr s ním a je to prirodzené... Pokiaľ ti vyslovene neklamala, iba tí niečo hneď nepovedala, nemyslím, že máš čo riešiť... Neviem ako presne to medzi vami bolo, ale ak ti vadí, že nadobudla sebavedomie a ak má ona potrebu sa obhájiť, že niečo je jej vec, tak zrejme si človek čo sa rád stará do všetkého až príliš a riadi ľudí a teraz je problém to, že začala mať vlastný život a vlastný názor... Možno som úplne vedľa, ale z toho ako si to napísala mi to proste takto vyznieva... A teda je samozrejmé, že aj ty máš právo na svoje pocity a názory, ale ostatní nie sú povinní podľa nich skákať a ak máš pocit, že kamarátku už vo svojom živote teda nechceš, kontakt prerušiť môžeš, ale to čo sa medzi vami deje je podľa mňa úplne prirodzené a normálne..

vanilkovazmrzka
22. júl 2023

Je to jej prvy priatel?

Musis proste akceptovat, ze zivotny partner bude vzdy trochu viac, nez kamarat/ka. Daj tomu cas, mozno maju medzi sebou nieco, co potrebuju utuzit a vybudovat, tak ty si teraz prirodzene v uzadi. Nie si predsa vo vztahu spolu s nimi.

viestta
22. júl 2023

Respektuj to, ze ona sa posunula inde. Je to jej pravo. Ak to respektovat nevies, ked ti to pripada ako zrada, tak chyba nie je v kamaratke ale v tebe.

autor
22. júl 2023

@viestta rešpektujem to ako som písala ale chcela som sa vyhnut tomu že keď ja budem mat niečo take o čo by som sa inak podelila takisto sa už zachovam ako ona a ona tomu asi nebude ani rozumieť pritom to doteraz vždy bolo prirodzene

viestta
22. júl 2023

Preco by nerozumela? Ludia rastu, dospievaju aj menia svoje hranice s cim sa budu delit s ostatnymi a s cim nie. Co je na tom zlozite na pochopenie?

lucka_ke
22. júl 2023

jáj ženské priateľstvá sú ako jarný sneh, nikdy dlho nevydržia... kamarátke by som nikdy intímnosti nehovorila

lindous
22. júl 2023

No ak ide o toto, tak ak jej ty svoje novinky nepovieš, len z trucu, za to, že ona nepovedala tebe, tak asi tomu naozaj nebude rozumieť, lebo je to smiešne, hlavne ak váš vzťah neochladol v tom zmysle, že ťa odpinkne a nevypočuje.. Ale inak si nemyslím, že by mal byť akýkoľvek problém, že sa o niečo nepodelíš okamžite... Ak taká situácia nastane, že si naozaj niečo radšej necháš najskôr pre seba a ona by to nerešpektovala, tak je to zase čisto jej problém hodný základoškoláčky... Ste najlepšie kamošky, porozprávajte sa o tom, že ťa to trápi, možno ju lepšie pochopíš a tiež ona teba

ivangeline
22. júl 2023

?? ...jediny pevny bod v zivote je Kristus. :D (Smutne ale pravdive.. a to aj keby si na nic take neverila.. tak pevny bod proste nemas.. vztahy su premenlive..vzdy..aj v manzelstve a detto kamaratske..)

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka_ke
22. júl 2023

@elizabet173 ja mám inú skúsenosť a aj som bola svedkom ako sa kamarátstva veľmi rýchlo skončili kvôli chlapovi alebo pracovnej pozícii, ktoré chceli obidve, kamošky mám aj ja dlhoročné, ale s tými riešime také veci, ktoré nám kamarátstvo nepokazia

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vkatush
22. júl 2023

Ja úprimne vidím problém v tebe.

Ak mám partnera, určite je on ten prvý, ktorému chcem zavolať, povedať, ak sa niečo stane, či zlé alebo dobré.
A áno, sú veci, ktoré ostávajú medzi partnermi a nevynášajú sa, aj keď si tzv. najlepšia kamoška.

Ja som mala najlepšieho kamoša a kamošku, ktorým som vravela všetko. Ale s príchodom už teraz manžela sa to zmenilo, mám to šťastie, že môj manžel je aj môj najlepší kamoš a jemu vravím všetko.
S tými dvoma som naďalej v kontakte, rozprávame sa o všetkom možnom a hlavne sú obaja za mňa šťastní, že som v takom vzťahu a chápu, že priority sa menia. Tak ako to ja chápem u nich. A nevyčítame si, že sa nerozprávame tak často, niektoré veci sa dozvedia neskôr alebo vôbec,...

Tvoj postoj mi príde veľmi detinský, miestami až žiarlivostný.

Prajem ti, aby si si aj ty našla úžasného chlapa, s ktorým sa ti vyjasní, že kamoška nič zlé neurobila.

lubkavargova1
22. júl 2023

Kamoska ti velmi pekne naznacila a aj asertivne, kde je tvoje miesto v zivote a nastavila urcitu hranicu. To ze ty ju nechces alebo nevies respektovat je tvoj problem...evidentne to nevies spracovat, ze je tam uz niekto, kto je dolezitejsi ako ty a vase "priatelstvo"...nechaj ju dychat a robit vlastne rozhodnutia, aj chybu v zivote...lebo velmi rychlo ta sprace na take miesto v zivote, ze to bude boliet a bude nemilo prekvapena...nikto nema rad prisavky v zivote a pokial oni dvaja budu viac, a bude to vaznejsie stále viac a viac...ver, ze do vztahu netreba nikoho tretieho...

gabika0825
22. júl 2023

Tak tvoja kamoska by mala popremýšľať nad tým, kto tu bol skôr, či jej “frajer” alebo ty ako jej kamarátka. Na tomto stroskotá strašne veľa kamarátstiev, najmä medzi nami ženami. Ona sa začne chovať tak ako predtým, až ked bude zas sama. Alebo si uvedomí kto tu bol skôr. Ja som nikdy dobre kamosky nezanedbavala kvôli muzovi. Jasne že priority sa nám zmenili každej, ale vždy sme si vedeli zavolať, napisat si, stretnúť sa, aj ked z toho 2 majú malé deti. Ja byt tebou by som kamosku nehala, nech sa ozve ona ked bude niečo potrebovať, nehaj ju, možno si uvedomí a sama ti napíše a bude sa zaujimat. No potom by som jej vysvetlila ako sa zachovala, nech si z teba nerobi dobrý deň. Ak sa ti neozve, tak môžeš byt rada že si s takou kamoskou prerušila kontakt.

barborachors
23. júl 2023

tvoja kamaratka je teda slecna dôležitá 🤦‍♂️ tipujem ze mate tak 16. Normalny dospelý clovek ti toto nepovie, neda najavo ze sa nemas starať. Tak bud ste kamosky alebo nie. Ak nema ona voci tebe dôveru a nechce sa zverovat, tak vase kamarátstvo je na začiatku konca. Co vas potom ma drzat spolu, alebo naco sa vobec kamosite 🙂 Len aby ona uz nemala nejaku inu butlavu vŕbu inde, lebo aj to byva... Z vlastnej skúsenosti poradim, vyserkaj sa na nu, zamestnaj sa niecim inym, lebo ta to bude stvat, ked sa len na nu upnes.

zuzulkika
23. júl 2023

Ahoj.S niečím podobným som si prešla so svojou kamoškou z detstva..zmenila prácu a zrazu sa zmenil aj náš vzťah...neviem,možno aj ja mám na tom svoj podiel,ale to už nezistím....pretože som sa k tomu postavila presne,ako ona....žiadna komunikácia.Bola som z toho smutná neklamem,ale beriem to tak,že takto to má byť...rešpektujem jej rozhodnutie🙃

autor
24. júl 2023

@barborachors práveže nie taha nám na 30 kamarátstvo trvá veľa rokov rovnako ako môj vzťah a vždy to bolo rovnake no ona asi v tomto veľmi chodiť nevie keď si našla vzťah a zrazu je všetko iné
Ako tu ženy pisu že je to jej vec ja som napísala veď že áno v poriadku ale ide mi o to že každý vzťah či partnerský alebo aj iné funguje na nejakých zaužívaných pravidlách alebo ako to nazvať, neni niečo halabala ale sú veci ktoré sú nejak dane a aj kvôli ním si buď s niekym rozumieme alebo nie a keď sa takéto veci zmenia čo i len u jednej strany tak samozrejme že aj ten vzťah sa zmení. Keď niečo zmení ona nemôže to zostať rovnake u mna ale aj ja sa musím potom prispôsobiť tomu novému a už to možno fungovať nebude. Tomuto som chcela predísť myslím že takéto veci by sa mali všade podchytiť už v začiatkoch lebo je porom škoda že konci veľa vzťahov

autor
24. júl 2023

@lubkavargova1 v poriadku avšak ak s niekym nejako fungujete 10 rokov a potom sa to zmení predpokladám že si nepoviete že veď je stále všetko v poriadku rovnake
A ja som nechcela dospieť k zmene aj môjho chovania. Snáď ja nezostanem rovnaká keď ona je ta čo všetko mení a nemôže to odo mna ani cakat

autor
24. júl 2023

@gabika0825 presne tak. Vôbec si nerobím nároky že ja mám byt dôležitejšia veď má chlapa s ktorým možno bude mat rodinu a nežije so mnou.ale ja som popri môjmu vzťahu vedela jej poskytovať stále to iste na čo sme boli zvyknuté a vidím že ona to nedokaze tak nemôžem ja jediná tu zostať ktorá si pôjde stále to svoje

lubkavargova1
24. júl 2023

nehnevaj sa...ale citaj prispevky po sebe...same JA-JA-JA-JA....fuuuuha, dala ti najavo a asertivne, ze ma pravo na svoje emocie, sukromie...uprimne, tak toxicku kamosku co sa este ide vyhrazat, ze "ty sa zmenis v spravani, tak aj u mna to bude nejako a zmenim sa" kazdy normalny clovek odtrihne zo zivota a ty mas poriadne naslapnute uz na to evidentne....
Ona nieje povinna ti niečo poskytovat alebo niečo opätovat ako jej to vycitas:
"ale ja som popri môjmu vzťahu vedela jej poskytovať stále to iste na čo sme boli zvyknuté a vidím že ona to nedokaze tak nemôžem ja jediná tu zostať ktorá si pôjde stále to svoje"
Tak to nedokaze, alebo nevie, alebo nechce a chce si uzivat chvile s priatelom, evidentne uz poskytuje viac uz svojej laske ako tebe...to je tak tazke pochopit?

h2
24. júl 2023

Nikdy som žiadnej svojej kamarátke, ani úplne najlepšej, nehovorila úplne všetko. A ani ja netúžim poznať každú podrobnosť napríklad z intímneho života mojich kamarátok. Proste sú veci, ktoré hovorím kamarátkam, potom také, ktoré hovorím partnerovi a napokon aj také, ktoré nehovorím vôbec nikomu.
Tvoja kamoška má teraz frajera, tak jasné, že sú veci, ktoré sú len medzi nimi dvomi. To nie je o novom type sebavedomia, ale o ich vzťahu, v ktorom tretia osoba, hoci aj najlepšia kamoška, nemá miesto.

siska53
21. aug 2024

Ako..stava sa to.. aj mne sa to stalo vlani.. a dokonca nie so zenskou kamaratkou a nebola v tom ani frajerka. Tiez ma to trapilo a bolelo, ale kaslat na to, mam stale ludi, s ktorymi si navzajom doverujeme. Netrvdim, ze povedat uuplne vsetko do detailu, ale vediet, co koho tesi, trapi je u kamaratiek/kamaratov normalne. Ak neviem, ako sa ma ten druhy a mam len povrchne, kuse info, to pre mna potom nie je kamarat/tka, ale len lepsia kolegyna/kolega, ci znama/znamy.
Ono je to ine, ked sa cesty rozdelia, skoncia spolocne zaujmy - skola, byvanie, praca, vtedy sa vela kamaratstiev prerusi, lebo uz nie je tolko casu a clovek ma uz ine na starosti, ale ked sa aspon obcas stretnu ci napisu a pokecaju o sebe, tak vtedy to stale kamaratsvo je.

30katrusa40
21. aug 2024

Tak už nie si prvoradá . Má partnera. Uvidia keď budeš mať partnera ty či sa nezmeniš rovnako.