Jedináčikovia, chýbal vám súrodenec?

18. aug 2024

Ahojte,ste jedinacikom alebo poznate niekoho kto je?
Zaujimalo by ma,ci vam surodenec chyba/chybal alebo nie.

hortenziaj
18. aug 2024

Pokiaľ sa mu budeš ako rodič venovať a budovať s tým dieťaťom vzťah, a mate aj širšiu rodinu, tak nie, nič mu nebude chybat

maryetta
18. aug 2024

Moj manzel. A ano chybal. To bola jedna z prvych veci co mi povedal. Rovnako ako to ze chce mat velku rodinu-viac deti.
Zase poznam aj takych ktorym vyhovovalo ze su sami. Vsetko je to velmi individualne.

oriesocek
18. aug 2024

Spoluziacka bola jedinacik a vzdy to riesila... Teraz ma 5 deti.

hsara99
18. aug 2024

Chýbal, kým som ho nemala 🤣 moju sestru milujem ale 11r vekový rozdiel je riadny, ja som čakala parťáka a nie bábo. Ale teraz musím povedať, že som veľmi veľmi šťastná, že ju mám 🙂.

birdincage
18. aug 2024

Som jedináčik a mne súrodenec chýbal… Aj teraz keď som dospelá. Máme 1 dieťa a aspoň ešte 1 plánujeme.

denden77
18. aug 2024

nechybal mi.. chvilu som mala stav, ze by som chcela starsieho brata, nech mozem ocumovat jeho kamaratov.. ale rychlo ma to preslo 😁
a ja mam tiez len jedno, viac som nikdy nechcela 😊

beata_k
18. aug 2024

Kamoska priznala, ze by chcela surodenca. Najma teraz v dospelosti. Mam chora, babka chora, ona ma male dieta a nevie koho skor ratovat.

liz_lemon
18. aug 2024

jasne, ze chybal, a aj chyba
@hortenziaj rodicia, ani ziadna rodina nikdy nenahradi surodenecky vztah

oliviakatka
18. aug 2024

Chýbal, chýba aj bude hoci mám už 30. Syn má 6 a bohužiaľ vyzerá to tak že bude tiež sám s čím sa mi vysporiadava veľmi ťažko. Najradšej by som mala minimálne 3 deti

biba_18
18. aug 2024

syn je jedináčik. súrodenec mu chýbal. a keď nemal chcel aspoň domáce zvieratko…

gerber58
18. aug 2024

Áno, pretože všetka pozornosť sa sústreďuje len na teba a všetky povinnosti sa prenašajú len na teba. Nemám si s kým rozumieť, pretože s rodičia nemôžu byť tvojimi súrodencami

bessie12
18. aug 2024

Som jedináčik a nie, nechýba mi súrodenec. Aj napriek tomu, že mi je teraz veľmi ťažko.

minenkak
18. aug 2024

Moje decko je jedináčik a povedalo mi ,že si nemám robiť ďalšie decko ,chce byť vždy na prvom mieste a ja som vždy túžila byť jedináčik,bolo by mi o moc lepšie a mala by som kľud

ivik4
18. aug 2024

Mam 31 a nechybal mi ani raz
Syn ma 9 a sam mi povedal zeby surodenca ani nechcel, pritom sme sa na tu temu s nim nikdy nerozpravali kedze dalsie dieta neprichadza do uvahy.
Uvidime co povie neskor💁‍♀️

lindous
18. aug 2024

Ja som tiež jedináčik a nechýba, ani mi nikdy nechýbal, neviem aké je to mať súrodenca, čiže mi nemá čo chýbať… vo svojom okolí mám priklady dobrých aj zlých surodenenckých vzťahov, ale nič z toho so mnou nijak nehýbe … ako dieťa som možno mala reči, že by som chcela bračeka, mala som rada bábätká, ale to som v skutočnosti netušila čo to naozaj znamená 😅

milanemila
18. aug 2024

Ja som bola 10r jedinacik a surodenec mi nechybal 🤷🏼‍♀️ Z domu som sa odstahovala, ked moj surodenec mal ledva 11, takze mame sa sice radi, ale nie je tam nejake extra velke surodenecke puto kvoli tomu vekovemu rozdielu a ze ked dospieval som vlastne ja uz riesila svoje deti. Takze nie sme si nejako extrablizki zial.

pralinka25
18. aug 2024

mne chybal a stale chyba. ale mam kamosku a tej zase vobec. to zalezi od cloveka. kazdy to ma inak.

stefanny
18. aug 2024

Ano chybal...cely zivot. Aj preto som chcela velky rodinu

zzuunnaa
18. aug 2024

ja si ako dieta pamatam, že som chcela takého nejakého partáka... mala som kamarátky, zili sme na sídlisku, takže mi stacilo vyjst von a detí bolo kopa ale aj tak... niekedy som sa doma hravala sama aj spolocenske hry, ze som hrala za viac ludi :D a tiez v podstate neviem, čo to znamená, moj muz zo sestrou az take dobre vztahy nemaju (ale ich ani rodicia moc k sebe neviedli a je medzi nimi 5 rokov) ale zase brala by som mať napríklad sestru... z rodiny som najmladsia (sesternice / bratranci), často sa nestretávame a v podstate mam uz len mamu... ak by som si nezalozila vlastnú rodinu, tak by som ostala sama... aj preto sme sa s muzom rozhodli do druhého babatka.

lenka1993
18. aug 2024

Chýbal a chyba dodnes. Hoci mám už po 30.

diamand2326
18. aug 2024

Kamoška je jedináčik a vyjadrila sa, že nikdy jej to nevadilo... Ja mám dvoch mladších súrodencov a vzťah nula bodov, žiadni parťáci to neboli a ani nikdy nebudú, ale to je aj prostredím a rodičmi, nie sme práve ideálna vzorka.. Pamätám si, že ako dieťa som snívala o tom, ako som jedináčik a ako mi je dobre 😅

sima234
19. aug 2024

Aj ja som chcela v puberte staršieho brata, kvôli jeho pekným kamošom, ale keď som si uvedomila, že staršieho uz mať nebudem, tak ma to prešlo. Súrodenec mi nechýbal a ani nechýba.

3princezne
19. aug 2024

Ked som bola dieta, bola som extrovert, tak mi surodenec chybal, ale tak nahradzalo som to dostatocne kamosmi. Teraz ako dospelej, nemam pocit, ze mi chyba. Teda kedze to nepoznam, neviem, co mi ma akoze chybat. Ved surodenec mohol mat hocijaku povahu, co by mi nesadla. Pripadne este aj daco horsie. Neviem, nejak sa na to nefixujem, ze keby mam surodenca, bola by som stastnejsia

kacena2022
19. aug 2024

Ja som jedináčik,keď som bola dieťa strašne mi chýbal súrodenec a teraz v dospelosti tiež.Nemam nikoho blízkeho z rodiny a občas mi je z toho smutno.

cherrystone
19. aug 2024

nie nechyba. poznam vela takych, ktori surodencov maju a radsej by boli sami.

nelka93
19. aug 2024

Ja som vždy chcela byť jedinacikom, moja sestra je totálne nezodpovedna a mňa nebaví ju stále ťahať s pruserov. Vidíme sa našťastie len málokedy a je mi lepšie, keď o nej neviem. Ani ako deti sme nemali dobry vztah a ani teraz ho nemáme. A už vôbec nie taky vzťah, že by to bola najlepšia kamoška alebo niečo podobne

jaroe
19. aug 2024

Ano

xsoniax
19. aug 2024

Som jedináčik. Mam 37 nikdy mi súrodenec nechýbal. Na základe mi vždy kamošky závideli, ze som sama. Mamina mi hocikedy povolila, aby u mňa prespala kamoška. Keď sme šli na výlet, niekedy som si tiež mohla zobrať aj kamošku, takze nikdy som necítila, ze mi niečo chýba. Mam jedno dieťa a tiež som rozmyslala, ci ju o niečo neochudobnim, ked nebude mať súrodenca, ale keď vidím kamošov s dvomi deťmi a ze to nie je vždy ružové, tak ostávam pri jednom 🙂

sofia1979
19. aug 2024

Ja to poviem z opačnej strany ja mám 2surodencov a nemáme bohvieake vzťahy jasné chcela by som no sme moc rozdielny všetci traja. Máme iný pohľad na svet rodinu na všetko a myslím ze sa to už nezmení. Už sme dosť starý takže asi tak. A vlastne ja mam jedno dieťa a chcela som mu aj tak dopriať súrodenca no už sa bohužiaľ nedá Ale mrzí ma to no nie z dôvodu, že ostane sama

kacena1991
19. aug 2024

Tiez som jedinacik a surodenec mi chybal a aj chyba