Je v poriadku, že ma svokra neinformuje?

17. aug 2024

Ahojte, vzťahy so svokrou sú len cez deti, je komplikovaná osoba( je to nadlho,s nikým v rodine ani v okolí nevychádza). Zaujíma sa len o vnúčatá, naše deti, ale keď sú už u nej, tak si robí čo chce…. to by mi už tak nevadilo, majú 7 a 10 r. Čo mi ale vadí viac je to, že ak sú u nej, vobec sa neozve aj 3 dni a potom zistím, že boli napr. na výlete mimo nášho mesta…. Ja teraz neviem, či je to ok a nemám sa starať, ale vnútorne cítim, že by sme ako rodičia mali vedieť, kde sú. Svokra má už aj svoj vek. Alebo aj hry na pc, majú taký starý tablet s 3 hrami, doma je dohoda, že 30 min denne, deti akceptujú, svokra mi hneď vykríkla, že u nej sú jej pravidlá…

Ako je to u vás? nechali by ste svokru “uzit” si tyzden bez nejaky h nasich pravidiel?

doriiis
17. aug 2024

Áno,nechala.Ak deťom vyslovene neškodí a nerobí nič zle,tak by som zbytočne nepindala.
Ak chces byť s deťmi v kontakte,daj staršiemu mobil a zavoláš mu kedy budeš chciet

summer23456
17. aug 2024

A ty jej prečo nezavoláš, čo robia, ako sa majú?

autor
17. aug 2024

@doriiis dala som mu minule tie hodinky na ruku, co moze volat a ona ich dala bokom, ze u nej nie !

summer23456
17. aug 2024

Možno sa bojí že sa rozplacu za tebou a bude im smutno, tak radšej nechce volať. Neviem ale snáď keď zavoláš tak ti dvihne telefón.

autor
17. aug 2024

@summer23456 ona s nami bezne vobec nekomunikuje, nevolame si, na sms odpoveda : OK…. preto mam asi taky divny pocit, ze neviem, ci su ok…. keby som aspon vedela, ze su niekde na vylete a dobre doslu domov, bola by som kludnejsia

doriiis
17. aug 2024

Ste dve dospelé osoby a predpokladám,že vám ide o dobro deti.Chod za ňou,sadnite si a dohodnite si jasné pravidlá,ako toto bude fungovať.Ty rešpektuj jej pravidlá u nej doma a ona nech rešpektuje,že svojim deťom budeš volať,keď uznas za vhodne
A manžel čo na to?

sasa1310
17. aug 2024

ale predsa matka sa má informovať čo robia jej deti a nie svokra podávať info

autor
17. aug 2024

@doriiis tato snaha tu bola, skoci ti do reci, zacne svoje teorie a dovidenia, nerespektuje nikoho, len podla nej vsetko…. ja nechcem detom odopierat starku, ale…

dskjhfdlkdjhl
17. aug 2024

Ked svokre zavolas, tak zdvihne?

autor
17. aug 2024

@sasa1310 ja chapem, co myslis, ale ona je s nimi malo, a ked ich uz ma, tal vsetkych okolo vypne… tym nam ukazuje, ze ona si robi teraz program… ale mas pravdz, zajtra zavolam

autor
17. aug 2024

@doriiis manzel sa hneva, ze nekomunikuje, slusal aj on rozhovory… nic, zduje sa, urazi, vykrikuje vselico

simca06022011
17. aug 2024

nikdy ma nik neinformuje co moje dieta tam robi.. ak chcem sama zavolam, ale vacsinou nevolam = ak sa nieco stane, daju mi vediet. Nebudem ich v kuse otravovat, nech si uziju prazniny, ved nie su spolu casto. Ja by som naopak bola rada, keby stari rodicia u nas detom brali mobily a vymozenosti :DDD u babky vsetko dovolene :D
Ja napriklad so svokrou NIKDY netelefonujem, nikdy. ak nieco, vole jej synator, ako sa maju, co robia, co idu robit.. aj to len ak ho napadne.

autor
17. aug 2024

@dskjhfdlkdjhl vacsinou zdvihne syn, ze ked ona vidi, ze volam, rovno to da dietatu a ked uz pocuje nejaku temu, zoberie mu telefon, proste, aby sa nemusela so mnou bavit

dskjhfdlkdjhl
17. aug 2024

No, tak potom nejako nevidim problem. Da Ti syna k telefonu, tak si zistis, ako sa ma. Potrebujes viac?

autor
17. aug 2024

@simca06022011 mne je v podstate jedno, co robia, ide mi hlavne o to, ze ak cestuju niekam mimo mesta, ci to ako rodic nemam vediet

gribka1
17. aug 2024

No voľakedy o deťoch na prázdninách nikto nič nevedel. Neboli telefóny. Ak má takéto pravidlá a vy tam napriek tomu deti dáte, musíte to strpieť. Ťažko sa s ňou dohodnete, myslím, že tento typ nie je prispôsobivý. Ona nekomunikuje ani so synom, teda otcom detí? To by mal riešiť on. Vzťah nevesta svokra nebýva vždy ukážkový.

simca06022011
17. aug 2024

a potrebujes to vediet?

autor
17. aug 2024

@simca06022011 vzhladom na vztahy jej neviem tak doverovat…. asi by som bola kludnejsua, keby som vedela, kde su
@gribka1 nekomunikuke ani s mojim muzom- jej synom

marca12
17. aug 2024

Ja som krstna,ale vzdy informujem,ked ideme niekam. Viacmenej sa spytam,ci nevadi,ak pojdeme na vylet tam a tam pokial je to dalej od mesta a ideme dlhsiu cestu autom. Ak ideme niekde v okoli aj to zavolam alebo napisem,ze ideme niekam. Pride mi to normalne,aby rodicia deti vedeli. Takisto mi pride normalne,ak by mi na to povedali,ze si nepraju,aby sme ich brali autom daleko. Ja ako rodic by som sa tiez bala pustit deti autom s niekym inym. Tvoja svokra sa chova ako na hlavu padnuta. Nieco podobne robi moja mama vnucatam. Ked su u nej nesmu volat svojej mame,nesmie k nim nikto prist,ale ona to robi zo ziarlivosti. Chce ich mat len pre seba.

janinah
17. aug 2024

Deti tam chcú chodiť? Ak áno.tak niet čo riešiť...

ivik4
17. aug 2024

Vsak zavolam svokre ze co robia ,nech da deti k telefonu a je. Vybavene ,moze Ti byt jedno ci s nou inokedy volas.
Ty sa mas informovat ako sa maju
Akurat to s tymi hodinkami svokra prehana

kristinka92
17. aug 2024

prepáč ale takejto problematickej žene neviem či by mala moju dôveru nato jej dať deti. mne to príde divne, aby som nevedela kde sú tyzden deti. pýtali ste sa deti ako sa im páči? tak úprimne? lebo keď s vami jedna ako s debilmi, tak či tam tie deti zbytočne nepretrpia tie dni,len taká moja úvaha. možno ako starká je vynikajúca, ktovie, ale trochu o tom pochybujem keď ma s každým problém, s vami sa prakticky nebaví a detom zákaze tie hodinky a podobne. za mna je problém ta komunikácia- nemala by som dôveru, keď vam iba odpíše OK, neverila by som že je naozaj všetko ok. keby sa deťom niečo stane dá vam vedieť, či sa bude tvarit že sa vlastne nič nestalo?

januska12323
17. aug 2024

Buď jej veríte natoľko, že tam deti necháte bez vás alebo nie.

anjelicek26
17. aug 2024

Ale deti babku majú predpokladám radi a prázdniny si užívaju. A to je podstatne. Skúste svojru poprosit každý večer 5 minútové hlasenie aký mali den, podľa mňa sa bude dat dohodnúť.. stačí to otočiť, že tebe deti chybaju a teba to zaujíma a nie,ze jej nedoverujes..

summer23456
17. aug 2024

@sasa1310 ja si tiež myslím. Naši mali týždeň švagrinej deti na prázdninách a nezavolala ani raz. Iba raz napísala sms. Ja si myslím, že más ty zavolať. Teda ja keby mám dieťa na prázdninách tak sa ja informujeme, nechám že mama/svokra bude mne volať.

autor
17. aug 2024

@marca12 tak teraz si to presne vystihla…. moja svokra si ich sama nevypyta, takze je s nimi menej, len med ja uz zariadim nejaky pobyt, ju by urazilo si ich pytat. Deti tam chodia radi, ale starsi uz na prahu pu erty velmi nechce, lebo svokra je extremne “syta”, neda mu priestor, keca, nesmu ma kontaktovat, ukecava ich ostat, citovo ich vydiera….
A potom k nej idu, neriesim ci jedia, co robia, aj ked mi pride divne, ze ich ma raz za mesiac., necha ich pozerat 2 hod telku… no, ale dobre, nestaram sa. Len toto, ist niekam…. by som chcela vediet. Dokonca so sebou nenosi vzdy mobil !!!!

koniarova
17. aug 2024

A tvoj muž je kde v tomto všetkom? On si nevie urobiť poriadky s mamou?

autor
17. aug 2024

@januska12323 Nie….. neverim, ale akceptuhem pre dobro deti.

autor
17. aug 2024

@summer23456 mate pravdu, zavolam ja a zajtra vam napisem, co mi povedala….

autor
17. aug 2024

@koniarova snazi sa roky, ona ho neakceptuje, ako vsetkych…. robi zo seba chuderu, keby bolo na mojom muzovi, ani jej deti neda, to len ja tu zachranujem drtstvo u starkej

doriiis
17. aug 2024

Nečakaj,že zavolá ona.Volaj ty.Pytaj si deti a pýtaj sa ich.Na overenie ako sa majú ti to stačí.Podla hlasu poznáš najlepšie jak sa deti majú.