Je toto pravá kamarátka?

19. aug 2024

Zdravím, už viac ako rok sa bavím s jednou dievčinou je to moja jediná a najlepšia kamarátka. Lenže je tu zopár vecí ktoré ma donútili premýšľať o tomto kamarátstve a nemám nikoho kto by ma v tom podporil . Môj priateľ vždy tvrdí že sa mi to iba zdá..
Napríklad. S kamarátkou ideme niekde na kávu alebo hocikde . Ona je 90% času na telefóne a píše si buď s chlapmi alebo so svojimi ďalšími kamarátkami . Keď je ona s nimi na stretnutie tak mne nikdy nepísala a skôr ma odbila že nemám písať lebo bude s nimi. ..cítim sa vždy hrozne ako kebyže ju moja prítomnosť nudí. Keď sa opýtam že čo chce robiť . Odpovie že jej to je jedno. 😩 Keď stretneme nejakú jej kamarátku náhodne tak jej správanie sa otočí úplne o 180 stupňov celá vysmiata . Ďalšia vec .. keď má napríklad problémy doma ( poháda sa s otcom alebo so sestrou , otcom ) tak ide hneď ku mne ..čo akože na jednu stranu ja ju rada zoberiem keď treba. Ale keď je pri mne tak to iba využíva. Donesie si sem veci a ide vonka s kamarátkami a príde aj o 1-2 ráno potom . Alebo si pustí niečo na pc a ignoruje . Keď niečo rozprávam tak ma ignoruje a nepočúva ma . :/
Naozaj sa snažím robiť niečo aby to fungovalo ale skôr sa cítim že som k ničomu ako kamarátka . Pýtam sa jej čo by chcela robiť ona kam by chcela ísť či nemá nejaké návrhy ona . Ale nikdy nič . A s ostatnými babami chodí do klubov, na akcie atď . 🙃 Vyhovára sa na to že ..iba prijme pozvanie . Ale keď ju pozvem niekam ja tak buď sa z toho chce vymotať alebo že jej to je jedno .
Čo si o tom myslíte ? .

gerber58
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gerber58
19. aug 2024

ONA je nanič, a nič to s ňou nerobí. A ty nerob zo seba handričku na utieranie podlahy

culienka
19. aug 2024

Skôr ťa využíva a ešte si myslí, že si este aj rada keď o teba zakopne. Takže vlastne ona je ta lepšia vo vašom vztahu🙁

petrofka
19. aug 2024

Rada by som vedela, čo si myslí druhá strana. A keď ju nezavoláš? Ona ťa nikdy nevolá na kávu? Lebo ak nie, tak asi vieš, čo sa deje :/

ina2405
19. aug 2024

Využíva ťa. Radšej bez kamarátky, ako s falošnou kamarátkou. Nerob zo seba rohožku. Obeťou nie si, lebo zatiaľ to všetko robíš dobrovoľne.

januska12323
19. aug 2024

Nieže to nie je dobrá kamarátka to vôbec nie je kamarátka, využije ťa len keď to vyhovuje jej. S ostatnými si rozumie lebo tam je to asi obojstranný záujem. Ak vie že nikoho iného nemáš tak sa s tebou stretne aby nebola za zlú a to je celé.

autor
19. aug 2024

@petrofka no ani si nespomínam kedy naposledy ona prvá napísala že sa chce stretnúť okrem toho že teda sa pýtala či môže ísť ku mne keď sa pohádala doma . :/ inak na kávu alebo dačo fakt ona sama od seba nepozvala

reanda
19. aug 2024

v dobrom vztahu sa veci deju same, nemusis sa o nic snazit, aby to nejak fungovalo.. toto nie je kamaratstvo, dievca ta len vyuziva, ked sa jej to hodi, lebo sa nechas, ale o teba ako o cloveka nema vobec zaujem
co teda nevypoveda nic o tvojej hodnote, ze by si nebola dost dobra, ked nema zaujem.. len sa proste zrovna vy dve k sebe nehodite

petrofka
19. aug 2024

no tak je to jasné. Udržuje s tebou vzťah, aby mala kde prespať, keď ide žiť 🙂 bez teba. Raz by ma niekto odignoroval mobilom, či PC, druhýkrát by sme sa už nevideli.

hedviga2
19. aug 2024

Toto nazývaš kamarátkou? Zobuď sa

minka201
19. aug 2024

Ty od vášho kamarátstva očakávaš oveľa viac, ako je ona ochotná splniť. Má proste iných obľúbených ľudí, ktorí sú ďaleko pred tebou a pravdepodobne ich spája niečo viac ako vás dve. Jednoducho nepatríš do jej okruhu srdcu blízkych kamarátok. Chápem, že ťa to mrzí, že asi žiarliš na tie ostatné baby a chcela by si byť jednou z nich... Niekedy to tak býva a nič s tým nenarobíš. Asi si jej nesadla tak, ako tie ostatné a väčšou aktivitou sa môžeš pre ňu stať akurát tak otravnou... Radím ti, aby si sa prestala na ňu tak upínať. Nájdi si iné záujmy, spoznaj nových ľudí, ale neupínaj sa hneď na nich.

autor
19. aug 2024

@minka201 není to o tom že žiarlim ale o tom že ja som bola prvá , a ona tie dievčatá ledva pozná. Niesom na ňu ani upnutá . Iba neviem čo robiť . Keďže ona stále mi píše aká je smutná z toho a z toho a ja jej vždy pomôžem / poradím. Začala si ubližovať, viac piť ,ľahké drogy ....neviem ako dopadne kebyže sa s ňou prestanem baviť a bude mať okolo seba dievčatá ktoré ju práve tieto veci naučili a od ktorých to má

aurelia2000
19. aug 2024

Ty si k sebe do bytu pustis osobu, ktorá berie drogy?🙄 Čakajú ťa pekné problémy. Manipuluje s tebou.

30katrusa40
19. aug 2024

Však ona ťa len využíva. Skús sa jej neozvat . A uvidíš. Ak sa ozve len keď sa pohada tak jej povedz že ti to teraz nevyhovuje a hotovo. Ty si jej dobrá len keď niečo chce.

danica2711
19. aug 2024

to nie je kamarátka. Využíva ťa (lebo sa dáš využívať, na mňa to pôsobí tak, že ťa to ešte aj teší, lebo vtedy je na teba odkázaná), ale inak jej na tebe nezáleží, nezaujímaš ju a zrejme sa s tebou nudí. Prestaň ju považovať za kamarátku, a ešte k tomu najlepšiu, neposluhuj jej a hľadaj si skutočné kamarátky

minka201
19. aug 2024

Hoci ich pozná kratšie ako teba, sú jej bližšie, viac jej sadli, má o ne väčší záujem.. U vás to nie je vyrovnaný kamarátsky vzťah... Je pekné, že sa jej snažíš pomôcť... Ak by si ju dokázala odviesť od alkoholu a drog, bolo by to super, ale to by musela chcieť aj ona... Ale dávaj si na seba pozor, nenechaj sa využívať a do niečoho zspliesť. Pomôcť jej môžeš, ale urči si hranice, že napr. pod vplyvom alkoholu či drog ju k sebe neprichýliš, či sa urazí alebo nie.

h2
19. aug 2024

Prečo sa jej cpeš do zadku?

januska12323
19. aug 2024

Mala by is otvoriť oči aj ty aj priateľ ak s tebou býva. Mne by teda taká osoba doma vadila a o 1 v noci by som ju nazad nepustila, nech ide kam chce.

michelle567
19. aug 2024

Ktovie či sa vôbec doma pohádala... Možno chcela len u teba nocľah keď bola dohodnutá s nimi na párty...

egonsk
19. aug 2024

tazko jednoznacne posudit ako to medzi vami je, no kazdopadne ma ta skor ako sestru a nie kamosku, preto sa ti aj v pripade problemov zdoveri (butlava vrba), ale ked sa jej trosku ulavi, venuje sa tomu, kto ju realne zaujima. Cize u tbe ma to utocisko, ktore jej umoznuje si zrejmemplnit sny, ktore inak by takmlahko nemohla. Niekto to nqzve kamaratstvom, niekto vyuzivanim, ale ako sa k tomu presne postavit vies iba ty. Mne osobne taketo nieco nevyhovuje a zazil som to tiez.

gerber58
19. aug 2024

No ja by som ju v kľude nechala v tom, pretože ony jej viac pomôžu ako ty...také piko, cigaretka, ale nech ju aj zo zeme zdvíhajú a ponúknu nocľah ako ty. Ty nie si na ňu upnuta? Ja to dobre poznám, mať len jedného kamoša a pocit, že keď o neho prídem je len samota, tak to teda moc dobre nie je. Je to upnutie, pretože nemáš iného kamoša a priateľ ešte z teba urobí blázna, že preháňaš, veď ona ťa má rada. Ty robiš najväčšieho blázna zo seba, veď nech jej tam hentie robia nocľah
Toto si nerob...

hortenziaj
19. aug 2024

Toto poznám trochu a teraz s odstupom času ti poviem ze lutzujem ze som takých ľudí nazývala kamarátmi.... Bola som introvert a začala som chodiť do zboru v kostole a nasla som si tam kamarátky, ale to bolo skôr také vyuzivacne, mala som peniaze, aj som ich pozvala hocikde, platila a tak, a tie baby sa už neozvu, a keď ich stretnem v meste sa pozdravia a aj povedia ako sa stretneme, že prídu pozrieť ale ani na fb neodpisu... Bola som pre ne len nejaká etapa v živote, kde mohli niečo získať a ja som im to dala.... Ďalšia baba, myslela som si ze sme super kamky ale bolo to skôr len využívanie, ked som sa presťahovala tak mi len keď potrebovala požičať peniaze napísala, ja som nepozicala, lebo raz nevrátila, už sa nikdy neozvala, tiež poznám to ze keď ideš s niekym a ten rieši správy, tak ma to tiež ponizovalo, že sa nevenuje mne a rozhovoru ale mobilu... A takto by som vedela písať ďalej, a je mi to veľmi ľúto aj teraz po rokoch keď to píšem...ostala mi jedna jediná verná kamarátka, ktorú poznám od detstva a aj keď ma veľmi veľa toho, školu, prácu, aktivity, nájde si čas na mňa ❤️ vieš, ľutujem tie roky strávené s ľuďmi, co ma využívali a ja som sa nechala, len preto aby som mala okolo seba niekoho... Ten čas som mohla investovať inde, tie peniaze

natiblaskova
27. aug 2024

Využíva ta a to okato🫣🫣🫣

zoe111
28. aug 2024

To nie je žiadna kamarátka. Využíva ťa. Si pre ňu len bútľavá vŕba a "zastávka", keď nemá niečo lepšie na práci... Toto nie je priateľstvo. Z tvojej strany možno áno, ale z jej určite nie... Poslala by som ju...

mantilka
28. aug 2024

Využíva ťa, potrebuje niekoho na prespanie keď má problém...inak si pre ňu nudná.
Skús ju odmietnuť keď bude potrebovať prespať a uvidíš, že sa ti neozve.
Hľadaj si skutočnú kamošku.