Je to ok, keď sa predstavím prezývkou?

16. mar 2024

Ani neviem ci to volat prezivka. Moje meno je Katarína, no ludom sa predstavujem ako Katka. Samozrejme nie na formalnych stretnutiach ako su pohovory alebo tak. Skôr ked poznavam novych ludi.
Robim to tak lebo hovorit: "som katarína ale mozete ma volat katka" mi pride divne. nemam totiz rada ked ma niekto vola katarina, tak preco to neskratit a neprestaviť sa ako katka

natall113
16. mar 2024

Nevidím v tom problém, mala som kamaráta ktorý sa každému predstavoval ako Marek a pritom sa volal Patrik. Strašné veľa ľudí nevedelo jeho skutočné meno, Marek ho volal dedko od detstva a nejako mu to zostalo.
Takže keď len povieš iný tvar mená podľa mňa je to okej

momoftwo
16. mar 2024

Podla mna uplne v pohode, vela Katiek som pocula predstavit sa proste Katka a nie Katarina. Kym nemas prezyvku Dolly tak je to ok😁

domka222
16. mar 2024

Mne to zase príde divné, keď sa žena predstaví Katka,pokiaľ to nemá tak aj v rodnom liste. Pri dospelej žene mi lepšie znie, keď sa predstaví Katarína

laurita285
16. mar 2024

Ja by som dosť čumela keby sa mi dospelá osoba predstavila Katka 😂 jedine keby bola mentálne zaostalá

simsalabim
16. mar 2024

Moja kolegyna - Terezia - kazdemu hovori, ze je Terezka… proti gustu ziaden disputat 🤷‍♀️

sissy27
16. mar 2024

Mne to pride v pohode, predstav sa tak, ako chces aby ta oslovovali. A keby si sa aj predstavila Katarina, tak si to kazdy skrati podla vlastneho uvazenia a nakoniec budes pre 90% ludi Katka.

stanka_k
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danica2711
16. mar 2024

Katka je zdrobnelina od Katarína, nie prezývka (a už vôbec nie prezÍvka). Predstavuj sa, ako chceš, aj keď predstavovať sa zdrobnelinou je trochu infantilné, ale zas svet sa z toho nezrúti

liusa82
16. mar 2024

Katka mi znie ešte ako tak aj pre dospeláčku. Celkom normálne ked si povie aj staršia.Ja som zase Lucia ale neviem si predstaviť, že by som sa niekomu predstavila ahoj som Lucka😀 a už vôbec nie nejakou prezývkou alebo touto tu z koňa že ahoj volaj ma Liuša😀 No ale rob ako ty uznáš za vhodné

lili1313
16. mar 2024

Tak ale keď sa predstavis Katarina aj tak ti 99 % ľudí podľa mna bude hovoriť Katka. Čiže to neries a predstav sa dospelo a oni to uz zdrobnia za teba

buberova
16. mar 2024

Príde mi to ok...

thoughtfulweirdo
16. mar 2024

Ja očakávam, že človek pri neformálnom zoznamovaní sa mi predstaví takou formou mena, akou chce byť oslovovaný. Keď sa predstavíš ako Katarína, automaticky si pre mňa Katarína. Keď sa predstavíš Katka, si Katka 🙂 mne príde zvláštne skôr formálne predstavenie sa v neformálnej situácii.

limoncino
16. mar 2024

Moja ex kolegyňa sa nám predstavila takto, ahojte som Katka, ale volajte ma Katuška 😂

hrabovo
16. mar 2024

Ja mam super kamošku Katku a volám ju normálne Kata, Kača - takto najčastejšie, (ona si sama povie Kata) a vôbec mi to nepríde škaredé a ani jej. Nová kolegyňa sa nám predstavila Heňka, skoro som odpadla. Inak ako Hena som jej nepovedala, už nech bolo jej prianie na oslovenie akékoľvek. Mňa tiež neoslovuju zdrobneninou, príde mi to nezenske, detské. Ale to je môj názor.

mima1608
16. mar 2024

V pohode. Ja som Michaela a všade sa predstavujem ako Miška... Ak sa teda nejedná o formálne stretnutie ako pohovor, návšteva lekára alebo podobne.

petamich
16. mar 2024

podla mna je to uplne v poriadku 🙂 ak by si bola Katarina ale volajte ma Sia to uz by som asi pozrela ze hm, ale okej...ja som Petra a volaju ma Peta, takze sa aj predstavujem Peta

aalt
16. mar 2024

Predstavuj sa tak, ako chces. Kamarat sa predstavoval doslova prezivkou, aj ho tak vsetci oslovovali, dokonca kopec ludi ani netusilo ake je jeho skutocne meno. Ja sa neformalne tiez predstavujem skratenym menom (nie zdrobnelinou). Nikdy by som sa nad menom Katka nepozastavil.

thereisabear
16. mar 2024

Pri mene Katarína mi to príde úplne ok, pri niektorých iných to vyznie infantilne.

tini27
16. mar 2024

Ja sa volám Martina, ale teda pokiaľ nejde o nejaké super oficiálne predstavovanie, kde teda obvykle aj tak hovorím skôr priezvisko, tak sa vždy predstavujem Tina. Popravde mi nikdy nenapadlo, či to pôsobí dôstojne a dospelo alebo nie, beriem to tak, že človek by sa mal predstaviť tak, ako chce, aby ho iní oslovovali

galixx
16. mar 2024

@laurita285 mne by zas prislo divne keby sa predstavila ako Katarina🤷‍♀️ vsetky Katky ktore poznam sa predstavuju Katka, Kaca a inymi skratkami mena. Vseobecne som nezazila aby sa niekto predstavoval celym menom ak nejde o nejaku velmi formalnu udalost

jana_eyre_2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vroni
16. mar 2024

V neformálnom styku sa predstavujem tak, ako chcem, aby ma oslovovali. Čiže kľudne Katka, Janka, Zuzka, Pirana... A čakám, že ma presne tou formou budú oslovovať. Jedenkrát opravím a potom sú na veky vekov ignorujem inteleguanov, ktorí cítia potrebu oslovovať má vlastnou verziou môjho predstavenia.

katulienocka999
16. mar 2024

Tiez sa tak predstavujem, Katarína je také cudne keď sa predstavujem 😅 áno pri formalnom to používam a je to aj normálne,napr ako si spomínala pohovory to si ani neviem ináč sa predstaviť..ale nastúpila som do práce a rovno som sa predstavila ako Katka novým kolegom, vôbec nič zlé na tom nevidím 🙂

oslo1
16. mar 2024

By am v UK, predstavujem sa ako Zuzka. Tak ma aj vsetci poznaju.

bashawelle
16. mar 2024

@vroni inteleguan je moje nové obľúbené slovo 😀 tiež nechápem, prečo by som mala niekoho oslovovať inak, ako si praje. Bed to je základný prejav rešpektu voči danej osobe.

vroni
16. mar 2024

@bashawelle, aj ja mám rada tento terminus technicus. Ale tiež považujem za slušné oslovovať človeka tak, ako sa predstavil.

dadka1997
16. mar 2024

Predstav sa tak, ako to tebe vyhovuje

ruxandra
16. mar 2024

Podľa mňa je úplne na mieste predstaviť sa ľuďom menom, ktorým chceš, aby ťa volali.

jana_eyre_2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ankare
16. mar 2024

Je to v pohode.
Horšie je, že neovládaš gramatiku rodného jazyka.