Je to mamipulácia?

22. feb 2024

vrahojte zaujima ma ci je toto soravanie normalne alebo uz je to evsonejaka forma manipulacie/emocionalne vydieranie. S muzom sa sem tam hadame, on ma velmi sklamal a preto ja mu uz ani nedokazem uplne doverovat od toho ze mi klamal ohladne domu, hypoteku zobral bez mojho vedomia a vobec neberie to co chcem v zivote ja ako vazne a ignoruje to, no koli dietatu nejak fungujeme. lenze ja ked mam nieco na iny nazor on hned zacne ze: ale ja ti chcem len dobre, ty si myslis ze ja ti chcem zle? a toto povie vzdy ked ja mam na nieco iny nazor uz som z toho frustrovana alebo bavi sa somnou takym stylom ze uo vsetkeho ma srandu uplne sa ma snazi vyburcovat a potom ja ked mu uz nieco odpoviem tvrdsie tak hned ja som ta zla a hned zacne ze co sa rozculujes. vzdy ked sa chcem o nieocm pobavit jeho reakcia co sa rozculujes 🤯🤯 a potom pride ze ved ja ta mam rad 🤦🏻‍♀️ neskutocne ma to vytaca a uz ozaj nevladzem je ako decko a neviem uz ako dalej a ked uz sa niekedy vytocim tak mi zacne ako da zena nema tak spravat a ze chyba je urcite na mojej strane (tak to znie) lebo s nim ziaden kamarat nema problem a vsetci ho maju radi 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

dadka1997
22. feb 2024

Za prve prosim ta, ked pridavas prispevok , tak citaj po sebe, lebo fakt sa to tazko cita ...

Za druhe.. ako ta oklamal ked vzal hypoteku bez tvojho vedomia ? Vzal ju este pred manzelstvom ci pocas neho ?

Skus opisat o ake nazory ide, tazko je sudit, keď z toho co si napisala si nemame co vydedukovat viac..

deti95060810
22. feb 2024

hypo zobral bez tvojho vedomia? to by ma zaujímalo ako si to myslela... to je vážna vec.

autor
22. feb 2024

@dadka1997 ano viem pisem rychlo lebo tu mam male dieta 🙈 hypo zobral po svadbe a ja som nevedela o tom, nazory v celku zmenil na byvanie, pracu, zivot, vieru

mabenn
22. feb 2024

podla mna, je

dadka1997
22. feb 2024

Lebo ak vzal hypo pocas manzelstva je uz aj tvojjm dlhom to je velmi zleeee potom ..

dadka1997
22. feb 2024

To ze zmenil nazory na zivot sa ani necudujem, a aj ked sa nestotoznuju s tymi tvojimi nema pravo ta o inom presviedčať a ty zas nemusis vyletiet do vyburcovania ..

No ja by som najvacsi problem videla v tej hypo

autor
22. feb 2024

@deti95060810 ano po svadbe zobral pozicku na dom ktory sme prerabali a ja som o tom nevedela…ked som to zistila tak mi tvrdil ze to ma poistene te keby sa mu nieco stale ze to zaplati banka ale neviem comu mam uz verit….aj mi povedal ze dom je jeho ze mu ho dali rodicia a potom zistim ze dom jeho neni a stale je napisany na matku jeho…cize investoval nase peniaze do domu ktory ani nas nie je s tym ze sak on ho raz zdedi 🤯

autor
22. feb 2024

@dadka1997 ked je clovek zradeny a podvedeny tak sa to proste niekedy nakopi ale tak ja zas niesom vytocene alebo co to on zomna robi nieco co niesom

nika11103
22. feb 2024

@dadka1997 tiež som sa najprv pozastavila nad tým že dvakrát prečítať . Ale zvyšok je pekne napísaný úplne čitateľne a vždy sa vžijem do autorky , a ako opisuje nemá to ľahké , je pri dieťati , ja tiež keď sem veľakrát píšem prešmykne mi pár písmen . Je rozdiel keď je to v takomto vážnom príspevku a rozdiel keď nejaký puberťák píše či mohla priateľka otehotnieť keď do nej vsunul prsty . Buďme prosím empaticke 🙂

autorka …. Súcitim s tebou. Zažívala som podobne aj keď nie tieto situácie , ale priebeh bol rovnaký. Poznáš sa . Poznáš vás vzťah . Ak nepomôže dohovor
, zbal sa a chod k rodine . Ak máš taku
Možnosť. My keď sme mali veľkú krízu, odišla som s malou . Muž sa predychal uvedomil zmenil a žili sme potom podstatne lepšie . Držím moc palce !

dadka1997
22. feb 2024

@nika11103 som velmi rada , ze ta zuajal moj komentár.. aj ja mam deti pri sebe a viem normálne písať .. a teda mne sa to tazko citalo dosť.. 😉 ale som rada, ze ste sa mala coho chytit ..

@autorka no co hento spravil tvoj muz by som dala k sudu, peniaze vlastne tvoje peniaze idu do domu svokry a hypoteka je zial aj tvoja ale nie dom, och skus sa obrátiť na nejakeho pravnika, mozno na zaciatok aspon zrusenie bsm .. velmi komplikovana situacia, ale uz by som s nim nebola, nehnevaj sa, ale co to je za chlapa 🫣 je mi luto teba aj tvojich deti, lebo viem co to je mat dlhy po niekom inom

yelena159
22. feb 2024

@dadka1997 Toto je ešte v pohode. Nedávno tu bol post, kde autorka napísala asi toľko textu, ako táto tu, len v jednej vete. Najdlhšia veta akú som kedy čítala. Tiež som chvíľu lúštila.

yelena159
22. feb 2024

Som si najprv myslela, že to bude o mame, ktorá manipuluje, keď som si prečítala "mamipulácia".

Poďľa mňa to manipulácia je. To "veď ti chcem len dobre" poznám veľmi dobre. A vziať si hypo po svadbe, bez tvojho vedomia, je na súd. Urobil z teba dlžníka.

rejka7
22. feb 2024

Splácať bude manžel z BSM, teda z bezpodielového spoluvlastníctva manželov, teda spoločného majetku oboch manželov, a v prípade smrti svokry, bude dediť jej syn, teda tvoj muž, TY DEDIŤ NEBUDEš, teda nebudeš na liste vlastníctva na katastri nehnuteľností uvedená ako vlastník, majiteľ. Aj teraz bývaš "v cudzom"., teda svokrinom.Treba prepísať dom 1/2 na teba a 1/2 na muža, ak ho už (dom) splacaš, máš na časť nárok.

karolinakr
22. feb 2024

" mamipulacia" je nove slovo v slovniku slovenskeho jazyka a znači manipulácia matkou

nin12345
22. feb 2024

To cele co si opisala je manipulovanie.. aj vase rozhovory. Kvoli detom s niekym byt sa neoplati. A teda tu tie manipulacie zachadzaju az do stadia kedy si sa stala dlznickou na hypoteke z ktorej nebudes mat v konecnom dosledku ani prd a raz ked ta zivot s takymto ne/chlapom omrzi tak domcek bude na jeho meno a ty budes mat na svoje meno polku hypoteky. Cize ak zatial zvladas taketo spravanie a hadky a zle vnutorne pocity okej ale toto by si mala naozaj poriesit to je uz daleko cez ciaru.

kamatopo
22. feb 2024

Vieš čo mi povedala sudkyňa pri BSM na takúto pôžičku? ,, ale Ľutujem aj keď to je bez vášho vedomia no je počas manželstva a polovicu budete splácať vy ,,tak takémuto človeku čo dokáže takto manipulovať a klamať by som ja po mojich skúsenostiach už viac nedôverovala.

autor
22. feb 2024

ja ked sa to snazim nejak vykomunikovat s nim tak hned ma reci ze ci si mylsim ze ostatni to maju inak a ze ako nam jeho rodicia pomohli a ze sa mame ako prasata v zite…vzdy to len nejak zahovori a proste nechxe to vobec somnou riesit este takym stylom to povie ze j mam byt vlstne vdacna jeho rodicom ako nam velmi pomohli….lenze toto vsetko islo uplne mimo mna a ked uz nevie co povedat tak povie ze mu to nemam pripominat a ze mu mam odpustit a ist dalej…ano odpustit ale ako mam zabudnut a dalej fungovat? uprimne radsej by som bola v jednoizbovom byte ale spokojna na dusi ze je to nase spolocne ako zit takto…lenze on to tak uz vobec nevidi…

karolinakr
22. feb 2024

možno dobre vie, čo robi aj s mamou, len ťa oblbuje..zatiaĺ mu to prechádza

nin12345
22. feb 2024

Toto je uplne jasne manipulovanie.. snazi sa vyhnut rozhovoru, zapchat ti usta nejakou vyhovorkou z ktorej zasnes, vlastne chces sa porozpravat ale uvedomis si ze sa aj tak nikdy nic nevyriesi lebo to bud zahovori nejakymi somarinami alebo nema cas alebo odide. Ja by som sa s nim v hlave rozlucila. Skus si stat za svojim a na svoje otazky vyzaduj priame odpovede bez omacok a nenechaj ho odist z rozhovoru - uvidis ako ho to nasere.

jankasmejka
23. feb 2024

Mňa by zaujímalo, ako mu mohli dať v banke samotnému hypotéku, keď ste manželia? Pretože dlžníci ste obaja, pokiaľ nie je BSM vysporiadané. A druhá vec, ako mu dali hypotéku, keď údajne ešte on nie je vlastníkom, ale jeho matka? Tam je to celé popretkávané klamstvami. Lebo v prípade, že by ste sa rozviedli, ste dlžníčka úveru, budete musieť platiť, ale nemôžete nehnuteľnosťou disponovať. Nepredpokladám podľa postoja manžela, že keď dom zdedí, daruje Vám polovičku domu, keď už splácate úver.

autor
23. feb 2024

@jankasmejka no zevraj to nieje hypoteka ale teda pozicka a zevraj sa to dalo vtedy kedze to bolo dva mesiace po svadbe a povedal mi ze keby sa nieco stane jemu alebo ze to nemoze splacat tak ze to ma poistene a ze to namna neprejde…ale neviem ci mam tomu verit alebo klame

jankasmejka
24. feb 2024

Neveriť!!!! Ako dlžnik/spoludlžník úveru sa choďte spýtat do banky a budete nemilo prekvapená, čo Vám povedia. A zaujímala by som sa hlavne o to, ako mu mohli dať úver, ktorý splácate aj vy a neboli ste pri podpise zmluvy. Ak nebude splácať, tak okamžite pôjde banka po Vás. Bola som vydatá za takéhoto smrada, ktorý ma za pár rokov manželstva úplne finančne zruinoval.

viera27
24. feb 2024

Presne to som chcela povedat,ze nemozne,aby mal hypoteku. A v manzelstve dlh mozu uspokojit jednak zo spolocneho majetku,alebo kludne aj dat exekuciu na tvoj prijem. Ale ty zjavne ani netusis,kde a kolko si zobral.

jankasmejka
25. feb 2024

@viera27 presne tak, banka sa nebude obťažovať tým, aby vymáhala pohľadávku od neho, príp.exekútor. Je pre nich jednoduchšie a rýchlejšie zablokovať Vám plat, účty a z toho uspokojiť pohľadávku.

olusik112
25. feb 2024

Bud razna hned od začiatku bbuchni po stole a povedz bud sa to cele s požičkou vysvetli. Rodičia daruju dom obidvom kedže obaja ho splacate alebo niesi ochotna dalej s nim byť. Aby ti neostala hola rit plus splatky ked on splacať nebude

lavender273
25. feb 2024

Ukazal ti vobec tu zmluvu o pozicke? Kolko bral, za akych podmienok atd.