Je to len kamarátka. Veríte mužom, keď vám toto povedia?

prosimopomoc
5. okt 2023

Verite muzom, ak povedia, ze to je len kamoska a nepaci sa mu? My zeny mame tiez kamosov, ktori su naozaj len kamosi. Maju to tak aj muzi? Potrebuju inu zenu ako tu svoju? Napr na vyrozpravanie? Jasne, ze komunikuju aj s manzelkou ale niekoho ineho na nestranny nazor?

listy456
5. okt 2023

@prosimopomoc tak podla znakov to rozoznas... s kamoskou si nebudu kazdy den pisat dobre ranko dobru nocku pa. Nebude sa vyhybat tomu ze chces aby ta zoznamil ak sa este nepoznate ani sa nebude vyhybat tomu aby ste spolu vsetci dakam isli. Nebude zatajovat spravy odpise jej aj pred tebou bez problemu. Povie ti co ma nove ako aj ty jemu povies co tvoj kamos ma nove a budete to brat ako sucast vasho zivota socialneho. Miliony muzov maju kamosky a nepoviedli s nimi svoju zenu su to ozaj len kamosky ale neda sa to na vsetkych uplatnit takze ked vidis znaky zatajovania alebo veci co presahuju kamarastvo vtedy vies ako sa veci maju dovtedy mozes verit len

zlatica99
5. okt 2023

A skutočne to tak je, že ženy môžu byť len kamaráti s mužmi? Ja osobne to viem, ale poviem ti - zakaždým je v tom niečo viac minimálne z jednej strany 😀
Ak mužovi nedôveruješ (potom nevidím ani dôvod, aby ste zostávali spolu), tak ho sleduj ako sa správa alebo tvári, keď ju spomenieš napríklad 😀

listy456
5. okt 2023

@zlatica99 mam vela muzskych priatelov za zivot aj uz od mladsieho veku a nikdy sme sa na seba ani ockom nepozreli, zadaní aj nezadaní proste ked najdes bratsku lasku v cloveku tak je stupídne rozpravat o tom ze vzdy je tam nieco aspon z jednej strany, kto nezazil nepochopi

prosimopomoc
autor
5. okt 2023

@listy456 ja mam tiez viac kamaratov ako kamaratiek a nikdy sme nemali zaujem riesit viac, preto som chcela vediet, ci to vnimaju aj muzi rovnako

listy456
5. okt 2023

@prosimopomoc ja si myslim ze urcite ano ved to vidim v spolocnosti ako si muz vychadza so svojimi byvalymi kolegynami co su dneska kamosky proste vidis ako keby sestru a brata aj to spravanie a ja to mam rovnakp, so zenami som si nikdy moc nesadla lepsie sa citim v muzskom kolektive a neviem si predstavit aby kazdy kamos ma ocumoval alebo ja jeho lebo vzdy je tam podla niektorych daco aspon z jednej strany, proste neni. Ale tiez som sa nad tym dakedy zamyslala ako ty ci aj muzi to tak vnimaju u zenskych kamosiek

levandula7
5. okt 2023

Dôvera je jeden zo základných pilierov môjho vzťahu, takže áno. Aj ja mám fúru kamarátov mužov a nikdy mi nenapadlo, že by medzi nami malo byť niečo viac.

ivangeline
5. okt 2023

Verim,moj mi povie,ked sa mu paci alebo nepaci nejaka.
Ano,ma to tak aj moj.
Nepotrebuju inu zenu ako tu svoju ale stretnu sa s nimi napr v praci a teda je vhodne aj nejak kecnut,prip maju ich z minulosti...byvale prace,skoly,susedy a kamosky z detstva..
Na vyrozpravanie by mali potrebovat skor chlapa.. ale stane sa,ze maju butlavu vrbu. Moj ma dobre vztahy so sestrami a mamou.

h2
5. okt 2023

Podľa toho, v akej by to bolo situácii. Ak by som ich našla holých spolu v posteli, tak nie. 😅

deti95060810
5. okt 2023

ja mám skúsenosť že akosi vždy jedna strana to brala inak ako kamarátstvo...o čosi viac. 😉

miadi
5. okt 2023

Tak Ja som nemala hetero kamosa co by nechcel nieco viac uprimne kamaratstvo len s gay muzmi 😅Takze nemam kamošou ani muz nema kamosky na vykecavanie sa mà mna .. alebo muzskych kamosou . Mà kopec zenskych znamych ale mimo skupinovych stretnuti s nimi neudrziava kontakt. Ak tu kamaratku mal este skor nez teba ok ale ak tu zenu len nedavno spoznal.., tam by som bola viac obozretna.

hugger
5. okt 2023

Vo všetkých kamarátstvach ktoré som doteraz videl bol jeden z dvojice "čakateľom na vzťah".

Tvoj problém je že musíš zistiť či je tým čakateľom tvoj priateľ alebo tá kamarátka.

mimikarol
5. okt 2023

Voľakedy by som uverila. Teraz už nie

grof_monte_christo
5. okt 2023

Z mojich pozorovaní mi vyplýva, že úprimných priateľských vzťahov sú schopní predovšetkým ľudia, ktorí si aspoň istú fázu života, nie pár mesiacov, odzili ako single. Sú zvyknutí aj na priateľstva s opačným pohlavím bez sexuálneho podtónu, príde im to úplne normálne. Inak by sa museli obmedziť na život v samote a určite nevnímajú každého nového muža alebo ženu ako potenciálneho partnera. Je to otázka životného štýlu.

mimusha3
5. okt 2023

Tak ja som dlhé roky mala kamaráta. Naozaj sme si hovorili všetko, brala som ho fakt len ako kamaráta a to isté som si myslela, že je aj z jeho strany, ale keď som sa išla vydávať vypadlo z neho, že bol celé tie roky do mňa zaľúbený...

cukroska
5. okt 2023

@mimusha3 vraj medzí mužom a ženou nikdy nemôže byť LEN kamarátstvo.

domkakvet
5. okt 2023

@prosimopomoc ja taku skusenost nemam.

avonladyba
5. okt 2023

Možné to je. Ale v 99%-tách, tak to nie je. 🙂

avonladyba
5. okt 2023

So mnou teda žiadny muž nechcel byť kamarát, keď zhasla posledná nádej, že budem mať s ním sex.

pralinka25
5. okt 2023

inak ja som mala tiez vzdy vela kamosov. teda az po rokoch som zistila ze som si to myslela hlavne ja. dusovala som sa ake ciste priatelstva to su, ze sme ako surodenci dokonca sme sa tak v mladsich rokoch aj oslovovali. este nedavno by som sa za to hadala. priklanam sa tuto k timu ze vzdy to jeden videl inak. trochu ma toto zistenie sklamalo. ale tak asi su aj vynimky.
je ine ked sa stretavaju v partii len tak neutralne ale ked ma niekto potrebu chodit len vo dvojici, na kavicky, kino, vypisovat si kazdy prd, zdielat spolu uplne vsetko mozne tak je tam dost sanca ze jeden z nich to vnima inak.

7lenka11
5. okt 2023

@zlatica99 pracovala som v čisto mužskom kolektíve.. dodnes sa s niektorými exkolegami stretávame a nikdy medzi nami nič nebolo.. vždy a všetko závisí od povahy človeka

mikadooo
5. okt 2023

@prosimopomoc ako kto 🤷. Nemyslím si, že je všeobecné pravidlo na toto. Ako u žien, tak aj u mužov.

marianarem
5. okt 2023

@prosimopomoc Je to rozne, kazdy to ma inak. Mam kamarata, ktory mi povedal, ze by sa vobec nezacal kamaratit so zenou, ktora by ho nejako nepritahovala. Ze casom sa to moze vyvinut do cisteho kamaratstva, ale prvotny impulz na udrziavanie kontaktu je vzdy pritazlivost.
Na druhej strane my s manzelom to mame inak, my mame kamaratov opacneho pohlavia, pri ktorych sme nikdy nic ine neriesili.
Za mna teda ciste kamaratstvo medzi muzom a zenou existuje, ale nie u kazdeho.

prosimopomoc
autor
5. okt 2023

A co ak tvrdi, ze vie, ze to dievca ide po nom ale on nechce? Ci je to naivne myslenie? 😄

pralinka25
5. okt 2023

@prosimopomoc tak nemusi tam byt z jeho strany chemia, iskra ... ako som pisala vyssie mala som kamosov o ktorych som sa neskor dozvedela ze chceli nieco viac ale z mojej strany to bolo cisto len priatelske.
do hlavy nikomu nevidis.

katkazocele
5. okt 2023

Pokiaľ je jeden z dvojice LGBTI alebo je nesympatický, tak áno, 2 ľudia opačného pohlavia, ktorí si spolu rozumejú, smejú sa 8h spolu v práci, vtipkujú, kávičkujú, dávajú si 2 zmyselné komplimenty, letmé dotyky aťd. Ruku na srdce koľko je takýchto dvojíc bez žiadnej chémie? bez sympatií? minimum. Vždy jedna strana chce viac, či si to prizná alebo nie. Ale je to úplne normálne, že medzi ľuďmi preskočí iskra, priťahujú sa. Tu už záleží, kto má akú sebakontrolu. A ľudia ju majú na nízkej úrovni. tisíce diskusií tu na MK len podporujú moje tvrdenie.
Aby tu niekto nenapísal, že som pokrytecká. Áno, aj mne sa už páčilo zopár mužov/kamarátov a aj ja im(priznali sa niektorí, boli ponuky) bohužiaľ pre nich, ja som veriaca žena , ktorú ešte vychovali aby mala Svedomie a Zásady Morálky😇

retatka
6. okt 2023

Samozrejme ,že existujú kamarátstva medzi mužom a ženou ,sama ich mám niekoľko ,x-rokov.A nikdy nič ani len v náznakoch medzi nami nebolo .Len na to musí byt človek vyzretý a nie myslieť len na to jediné a za všetkým vidieť len neveru ..Áno sú muži ,aj ženy ktorí v kamarátstve vidía príležitosť skok do postele .No na to muž /žena/nepotrebuje kamarátstva a ani ich nechce ,nevie udržať keďže mu ide o jedno a to si vie získať aj ináč …

lienka.7
6. okt 2023

@prosimopomoc ANO, samozrejme, že verím! Aj to ze existuje yeti.👌

pralinka25
6. okt 2023

@topgabo no jo. tiez to takto vidim ako to tam vyslo. ale az teraz po rokoch. za mlada by som sa bila za to ze chalani a baby to maju rovnako

inak teraz mam tiez muzskych kamosov ale situacia je ina v tom ze sa stretavame uz ako rodiny a je to o nieco ine ako boli kamaratstva za mlada. rozhodne so ziadnym kamoskinym muzom nechodim sama na kavicky, kina a nerobime si kamaratske vecery o samote.

dominikamacakova
6. okt 2023

Ja mám kamarátov a veru neviem či by sa so mnou vyspali, alebo nie. Kebyže chcem...🙈