Je správanie mojej rodiny normálne?

mia234567
27. dec 2023

Rada by som Vám zdelila moj príbeh. Cítim sa ako čierna ovca rodiny. Momentálne to vyvrcholilo tým že som takmer celú noc preplakala kvôli mojej rodine. Otec mi zomrel pred dvomi rokmi (spáchal samovraždu). Ostali sme s mamou a sestrou same, s tým že mama odvtedy prestala chodit do prace a kvazi si spravila manžela zo mňa. Už pred ocovou smrťou sme nemali dobrý vzťah, nakoľko vždy som všetko urobila zle, bola som najhoršia, malo som jej pomáhala, malo som chodila domov( počas štúdia) s otcom som vraj mala vzťah iba cez peniaze, so starými rodičmi po jeho strane tiež atd. Mojej sestre nadrziavala. Po otcovej smrti mi ani jedna z nich nezavolala ako sa mám ako to zvládam. Sestra bola smutna stále sme ju s priateľom zavolali k nám, robili jej program. Stále neustály support pre moju mamu a sestru ked sú smutne. Keď som prišla domov, vždy na nákupy ja, natankovať a moja sestra nič pretože ona je smutna a učí sa do skoly. ( podotýkam, že ja som tiež študovala a stále mala minimálne 1 brigádu, v niektorých obdobiach aj 2, keďže peňazí bolo malo).

Momentálne som spravila totálnu scénu pred zvyškom mojej rodiny, nakoľko sme tam boli cez sviatky a moj ujo povedal, že sestrin priateľ je super chlap ale ten moj je namyslený. Toto som uz predýchať nevedela, keďže keď s otcom bolo zle tak moj priateľ so mnou sme ho ťahali k psychiatrovi a moja rodina vzdialená 40 km nevedeli prísť ani cez vikend na návštevu keď už bolo velmi zle. Pocaj celej návštevy sna mňa slovne utocil, napr. cez celý stôl po mne vykrikoval či nadávam a keď som to raz odignorovala a zmenila sa téma, zopakoval to niekoľkokrát. Zvyšok rodiny absolutne nič nepovedal. Odišla som od stola a už úplne vycerpana z toho vsetkeho som plakala celú noc. Ráno som sa odmietla s hocikým rozpravat, nakoľko som už nemala chut ani silu ísť naspat do tej spoločnosti. Sestra napriek tomu že videla že placem, ma ani raz neprišla povzbudiť, alebo aspoň byt pri mne a naďalej sa smiala s ostatnými. Nakoniec to skončilo tak, že ešte na mňa boli všetci nasrati a ujo povedal že je zo mňa psychicky vyčerpaný. Absolutne nechapem či ja som totalne mimo už alebo celá moja rodina. Ja nečakam od nich nič, iba trochu rešpektu. Tiež ma zasiahlo že absolutne nikto sa ma nezastal za stolom. 2 dni si ide ujo totalne bomby do mňa pokiaľ nevybuchnem. Mama sa o mňa absolutne nezaujima. Sama som doštudovala, nonstop brigády od 18nastky, samé projekty len aby som mala čo najväčšiu šancu sa uplatniť ma trhu. Moja sestra okrem toho že sa učí, nič nerobí, nikdy nemala prácu. A aj napriek tomu som ja za úplnú hystérku v rodine, z ktorej sú všetci vyčerpaní a moj priateľ za namysleneho.

sima234
27. dec 2023

Nestretávať sa s nimi. Najlepšie pre teba.

stanulienkat
27. dec 2023

Odstrihnut.

pkgirl30
27. dec 2023

ak je to naozaj také zlé, pre tvoje duševné zdravie ti radím vyhýbaj sa svojej rodine. staraj sa len o seba a svoj život alebo o vzťah s priateľom 🙂

januska12323
27. dec 2023

Vykašli sa na nich a urob si novú rodinu.

hedviga2
27. dec 2023

Správanie tvojej rodiny nie je normálne. Normálne je vtedy, keď sa pomáha rovnakým dielom deťom.

suezana
27. dec 2023

@mia234567 ja by som odišla hneď , aké 2 dni toto trpieť? Načo? Prečo? Nechápem.......

dejka77
27. dec 2023

Uprimne, tiez by som sa na nich vykaslala. Taketo vztahy ti absolutne nic nedavaju, prave naopak.

gemerka17
27. dec 2023

Odísť/odsťahovať sa preč. Sú to toxický ľudia. Vytiahli si teba ako slabý článok a dovoľujú si. Sú ako svorka. A to, že sa ťa k tebe takto správajú, tam ich to vlastne upokojoje. Nečakaj, že sa oni zmenia. Nezmenia, ani tvoja mama (ak ostaneš pri nich)
Aby si taky razantný krok vedela urobiť, je dobré ak to absolvujes so psychologom, keďže je to náročné takto odstrihnut rodinu.
Keď ju odstrihnes, je ešte veľká šanca, že časom niektorí členovia domácnosti prehodnotia svoje správanie.

madeincssr
27. dec 2023

@mia234567 ❤️🌷🍀

zuzitko74
27. dec 2023

@mia234567 Nenechaj sa takto ničiť, jediným riešením je no contact.

0silvia0
27. dec 2023

@mia234567 ved ked ste s frajerom najhorsi, tak nechaj ich navzajom v tej ich kvalitnejsej spolocnosti. Ved oni si rozumeju, ty ich vycerpavas... lahke riesenie

nikpa
27. dec 2023

@mia234567 vykašli sa na nich, keď si teda pre nich tá čierna ovca rodiny, tak ani nebudeš nikomu chýbať. Obrazne povedané. Pretože samozrejme budeš, minimálne mame a sestre ale zistia to, až keď o teba prídu.

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
grof_monte_christo
27. dec 2023

@monsterablue Najväčším problemom je tu práveže jej najbližšia rodina, mama so sestrou, ktoré pre pokoj v širšej rodine neposlali ich uja do prdele a celkovo sa o autorku nezaujímajú.

zmrzlinka2021
27. dec 2023

Zial rodinu si nevyberas

rorino
27. dec 2023

@mia234567 prestaň ich podporovať,nech sa ukáže sestra so superhrdinom a ujom a starajú sa o mamu,vykašli sa na nejakú účtu,ktorú asi nemajú zakódovanú a väz si samu seba😉

timing
27. dec 2023

Ja sa cudujem,ze si tam ostala. Ja by som nesla revat do vedlajsej izby ale isla by som rovno prec. Financie by som si nechala pre seba a nech segru dotuje jej priatel,alebo nech zacne pracovat. Uz by som po tomto do tejto rodiny nedala ani minutu a ani cent,naco? Z povinnosti,ze sa to patri? Jasne, mohla by som okaslat. patri sa aj z druhej strany spravat sa k sestre pekne ale oni sa tak nespravaju,tak nemusis ani ty. Buduj si rodinu okolo seba s ludmi s ktorymi si stastna,ktory Ti nirco do zivota daju a nie len beru

olimuc
27. dec 2023

Mala si sa zdvihnut a odist … naco sa trapis? Rodinu si nevyberies, ale stretavat sa s nimi nemusis. Nebyvas s nimi, si samostatna tak posli SMS k sviatkom a koniec. Tvoj ujo ma asi tiez nejake nezrovnalosti v hlave, ale to neries. Zariad sa aby si ty bola stastna.

mrs_potato
27. dec 2023

@mia234567 je to určite náročná situácia, ale predtým, než rodinu odstrihneš, ako ti tu dámy radia, povedz rodine o svojich pocitoch, že ťa ich správanie raní a s chladnou hlavou sa porozrávajte. Im to možno príde úplne v poriadku… Keď po čase uvidís, že sa nič nezmenilo, môzes obmedziť kontakt pre tvoje dobro, ale odstrihnúť niekoho zo dna na deň je ten najjednoduchší spôsob… veľa veci zostane nevypovedanych a môže to viesť ešte k väčšej psychickej ťažobe. Odporúčam ti aj sedenia s terapeutkou, skus aj online - ksebe, hedepy. Tam dostaneš určite múdrejšiu radu než tu. Drz sa! 🙂