Je so mnou niečo zlé, keď sa nechcem vydať?

31. máj 2024

Ahojte. Myslíte, že je somnou niečo zlé ak sa nechcem v živote vydať? Viem, rodina a pod. Ale po predchádzajúcich vzťahoch som sa už tak popálila, že potrebujem mať zadné dvierka. A aj keby mám toho pravého, asi chcem aby to ostalo takto. Čo si myslíte?

hsara99
31. máj 2024

Že ked pride ten pravy, zmenis mozno nazor 🙂 a mozno aj nie. Je to uplne v poriadku. Nie lazdeho zivotny sen je byt manzelkou

autor
31. máj 2024

@hsara99 práveže mám niekoho už dosť dlhú dobu, aj ho mám rada naozaj a viem si to snim predstaviť ale bojím sa, potrebujem to mať takto.

viestta
31. máj 2024

Dolezite je aj to aby o tom vedel partner.

autor
31. máj 2024

@viestta vie. A nechápe.

doriiis
31. máj 2024

Nie,nie je s tebou nič zle.Ani ja som za 34 rokov svojho života nepocítila túžbu sa vydať.Cakam,kedy a či to príde.😅

pribinak
31. máj 2024

Zadné dvierka? Ja nechápem čo tým myslíš?

Ved keď budete mat spolu dieťa , tak s ním budeš spojená minimálne do 18 roku veku dieťaťa
Keď si kúpite spolu byt dom chatu auto, zas budete obaja majitelia tak zas si s ním spojená bez ohľadu či ste manželia alebo nie

Neviem čo myslíš zadnými dvierkami …

autor
31. máj 2024

Ja po tých mojich skúsenostiach budeš radšej sama alebo takto vo vzťahu len ako riešiť svadbu a podobne. Neviem mám z toho iba zle pocity a rodina to vyžadujem a on somnou nechce mať rodinu pokiaľ sa nevezmeme

autor
31. máj 2024

@pribinak no že keď sa niečo vo vzťahu stane tak môžem odísť a nie riešiť rozvod a podobné veci

doriiis
31. máj 2024

Autorka nevydavaj sa len preto,že to chce niekto iný.Chlapikovi by som povedala,že buď to bude rešpektovať,alebo môže ísť.

pribinak
31. máj 2024

Odísť môžeš, ale nie úplne, lebo ak budete mat deti tak budeš rieisit sakra veľa veci bez ohľadu na to či ste manželia alebo nie

To iste majetok, ak si spolu niečo kúpite, tak môžeš odísť, ale právne veci okolo budeš musieť rieist či ste manželia alwbo nie

Ja stále nechápem tvojim zadným dvierkam

januska12323
31. máj 2024

Odísť môžeš vždy. Je len blbé ak vstupujú do vzťahu dvaja s inými očakávaniami a dúfajú, že ten druhý zmení názor. Povedz mu ako to cítiš a on bude mať možnosť vybrať si či je svadba pre neho dôležitá alebo až tak nie.

autor
31. máj 2024

@januska12323 práveže je pre neho svadba veľmi dôležitá a to je to. To je ten problém.

januska12323
31. máj 2024

No tak je to na tebe. Svadba alebo rozchod. Iná možnosť nie je.

kitycat
31. máj 2024

Lebo si randila s blbcami tak si toho normalneho nevezmes?

Deti, majerky to vsetko vas spoji ovela viac. Ja mu fandim ze chce svadbu.
Takto na hromadke by mali deto koho priezvisko?

autor
31. máj 2024

@kitycat ja rozumiem všetkému. Ale nevidím v Tom zmysel

h2
31. máj 2024

Ja mám 49, vydatá nie som, ani sa nechystám. A nie, naozaj nie preto, že by ma môj muž nepožiadal o ruku, tak sa idem tváriť, že vlastne svadbu nechcem, hoci ju v skutočnosti chcem, ako si niektorí ľudia myslia. 🙃

marianarem
31. máj 2024

Tak ak by si chcela s nim aj rodinu, tak uz len z praktickych dovodov nie je zle sa vydat. Kym sa nic extra nedeje, tak to clovek az tak nepociti, mozno okrem nejakych danovych bonusov. Ale ked sa nieco deje, tak pred zakonom ste proste cudzi ludia. Partner ochorie, budes si chciet napr. zobrat OCR nanho, nebude sa dat. Bude napr. v nemocnici, informacie ti podat mozu a nemusia. Dve moje kamosky sa vydavali, ked mali ich chlapi rakovinu, lebo zrazu videli, ze to jedno nie je. My sme s muzom este za slobodna spolu obrabali moj vinohrad, muz ma k nemu silny vztah. Od isteho momentu mi zacala byt divna predstava, ze nieco by sa so mnou stalo a vinohrad by zdedili moji rodicia, ktori ho ani nechcu a ako cudziemu by ani nebolo lahke ho muzovi oficialne darovat. Proste, je to take, ze ked sa nieco deje, tak este riesit, ze s otcom mojho dietata k sebe na papieri nepatrime...
A ak budete mat dieta a vztah sa nejako pokazi, tak skutocna brzda pre rozchod aj tak nebude sobasny list, ale to dieta.
Skor by som ale rozmyslala nad tym, ci partner niecim v tebe predsa len nevzbudzuje podozrenie, ze to nedopadne dobre. Ja mam tiez kadejake skusenosti s muzmi, ale o svojom muzovi som ani raz nezapochybovala, tam som proste citila, ze chcem byt s nim rodina, bolo to jediny raz v zivote, co som to pri nejakom muzovi pocitila.

slavkajurko
31. máj 2024

Keď príde do vzťahu dieťa, uz tak ľahko z neho nevycuvas. Je jedno ci budeš vydatá alebo nie. On keď bude dobrý otec, nebudeš chcieť pripraviť dieťa o otca, aj keď ty sa budeš trápiť

libusak
1. jún 2024

Mam priatela 8 rokov a svadbu teda neplanujem. Dokonca neplanujem s nim byvat v jednej domacnosti. Funguje nam to dobre, nechcem na tom nic menit.

mandzula
1. jún 2024

@autor tak sa proste lisite v zakladnej otazke, kedze on chce zakladat rodinu az po svadbe. Bud jeden z vas ustupi, alebo sa rozidete.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rorino
1. jún 2024

To si myslíš teraz,ale opak môže byť pravdou.,Nik ťa nemôže nútiť vydať sa,ani jeho žiť so ženou,ktorá si ho nechce zobrať.

loliki
1. jún 2024

Ale prečo trestáš váš vzťah za to, že tí nesprávni blbci Ti dali šancu nájsť toho pravého??? Ak ťa má niekto rád a chce s tebou žiť a spečaťiť váš vzťah s manželstvom, tak čo ty nariekaš nad tým, že zlé vzťahy nevyšli? Veď nehľadáš vzťah a lásku kvôli manželstvu, šťastiu a rodine? Teraz máš šancu. Vezmi si ho a ži. Polož si otázku: Aký má zmysel utápať sa v žiali, že 1-2 vzťahy nevyšli?

roztlieskavacka
1. jún 2024

Ja nie som vôbec zástanca svadieb, ale pripadá mi naozaj seriózne že on chce svadbu, pretože v dnešnej dobe je to skôr naopak, chlapi sa nechcú viazať a ženy len cakajuuu a dúfajú že mozno raz..Chápem aj teba že zvažuješ rizika ale toto by bolo pre mna jasný green flag že wau tento to fakt mysli vážne

yanka8952
2. jún 2024

ahoj.nikto ta nemoze prinutit vydavat sa. ale z tvojho textu citit, ze tam ide len o strach.
ak mam poradit, potrebujes uzavriet (emocionalne) svoje byvale vztahy, aby uz neovplyvnovali tvoje buduce. inak sa na novu situaciu nedokazes pozerat triezvo.
odporucam EFT-najdes na nete.
vela stastia prajem

mikadooo
2. jún 2024

V pohode. Ani ja som sa nechcela. Potom ma ten pravý ukecal. (Teda vlastne, neviem, či je ten pravý, možno mi zajtra oznámi, že končíme, alebo možno o hodinu, práve leží nasratý v spálni a už dve hodiny sa so mnou nebaví). Je to ok. Aj to bude ok, ak niekedy v živote zmeníš rozhodnutie. Otvorené zadné vrátka sú vždy ok 😉. Čiže ináč povedané: nikdy nehovor nikdy...

majoranka24
2. jún 2024

Myslim, ze si uplne v poriadku.😊