Je môj vzťah s maminou divný?

24. mar 2024

Mám 17 rokov a spolužiačky boli dosť zhrozeného, keď som im opísala môj vzťah s mamou. Doteraz som si myslela, že to je normálne a keď budem mať raz dieťa, budem zo sebou spokojná, keď budem aspoň taká ako moja mama. Veľa sme sa od malička rozprávali, sexuálna výchova samozrejmosť, všetko možné témy už ani neviem o čom. A teraz, keď už som skoro dospela rozprávame sa ako kamarátky (samozrejme s rešpektom). Povedala som jej keď som mala prvý sex, sama od seba mi začala platiť antikoncepciu. Vie, že si dám občas nejaký drink. Vie, keď sa pohádam s priateľom, ja viem, keď sa ona poháda s otcom. Podľa nich je divne, že sa nehanbím o takych veciach rozprávať. Vraj matka by take veci vedieť nemala. Tiež im je divne, že s ňou rada trávim čas a neprekrúcam očami, keď spolu mame stráviť deň. Dokážeme sa spolu nasmiať na totálne čiernom humore, urobiť si zo seba srandu, ale aj si spolu poplačeme.
Myslím si, že to je kvôli tomu, že moje spolužiačky maju väčšinou kresťanskú výchovu. Ja už radšej ani nič nehovorím, lebo to je jeden pohoršený pohľad za druhým. A naozaj si začínam myslieť, že sme nejaká divná rodina. Okrem jednej kamošky, s ktorou sme vyrastali a naše matky su kamarátky mi každý tvrdí, že je to zvláštne. Čo si vy ako matky myslite? Mne to príde, ako keby bol pre tie ostatne nejaký štandard chodiť okolo rodičov po špičkách a brať to, že sa s nimi nemôžu ani normálne porozprávať, keď ich niečo trápi ako normu.

ikonica
24. mar 2024

Jedine co je divne, su tie kamosky, ktorym taky vztah s mamou pride divny 🙂

kaktusik007
24. mar 2024

mam synov, maju coskoro 13 a 14. Tiez vraj mame divny vztah 🤷🏼‍♀️ zaklad je ako to vyhovuje TEBE, inych neries.

marinairickova
24. mar 2024

moja dcéra má 12.. dúfam a bola by som vďačná, keby že budeme mať taký vzťah, keď bude mať 17 🙂

vanilkovazmrzka
24. mar 2024

Pre kazdeho je zvlastne to, co nepozna. Citis sa dobre? Vyhovuje ti vas vztah? Ublizuje vas vztah niekomu zo zucastnenych alebo aj niekomu inemu? Si so svojou rodinou stastna a si spokojna? Potom je asi jedno, co si myslia kamaratky zijuce v inych pomeroch.

egonsk
24. mar 2024

vztah mas uplne normalny a dobry, bohu dakuj za to, ze to tak u vas funguje, ze to nemas ako tie kamosky, ktorym je to divne.

martinka13
24. mar 2024

To nema nič spoločné s kresťanstvom. Ide o vzťah matky a dcéry. Ten máš pekný. Nerieš....

zuzanazu85
24. mar 2024

Máš veľmi dobrý vzťah s maminou,ba priam vynikajúci. Kým sa tvoje spolužiačky budú anonymne vypytovať na koníku otázky typu...urobil sa mi na brucho,môžem byť tehotná? 😁 ...ty si zatiaľ v kľude podebatuješ s maminou doma z očí do očí o všetkom,čo ťa zaujíma a trápi. Máš skvelý vzťah s mamou,len si to nepokaz a vždy hovor úprimne a neklam jej. Veľa šťastia 😊

danica2711
24. mar 2024

tiež som vždy mala taký vzťah s maminou a po jej vzore som si chválabohu vybudovala taký vzťah aj so svojimi už dospelými deťmi (syn a dcéra). Buď šťastná a vychutnávaj si to, nič lepšie ti mamina do života dať nemohla

reanda
24. mar 2024

z coho boli zhrozene? ze sa mate s mamou rady, rozumiete si, ze sa pred nou nemusis hanbit a bat sa jej? nie, urcite neboli zhrozene.. len asi prekvapene, ze nieco take vobec existuje, kedze ony to nezazili.. preto to aj nazyvaju 'divne' .. ale som si ista, ze keby si mohli vybrat medzi tym, aky maju vztah so svojou mamou, rodicmi, ony a tym, aky mas ty, tak by si urcite vybrali ten tvoj.. aj ked si myslia, ze nie.. lebo si to nevedia predstavit.. nevedia si predstavit sa napr. bavit o sexe s matkou.. ale s tou ICH matkou.. lebo si nevedia predstavit normalnu matku 🙂 ak by mali moznost to zazit, taky vztah, vybrali by si ho isto vsetkymi desiatimi 🙂

walentina7
24. mar 2024

Nikdy som matke nehovorila o sexe. Ostatné ok. Takisto sa s deťmi rozprávam od detstva o všetkom aj o sexe sa bavime,ale urcite mi nehovoria a dufam, že ani nikdy nebudú hovoriť, že s niekym spali, že kedy a kde. Myslím, že odtiaľ potiaľ.

tiezjedna
24. mar 2024

máte krásny vzťah👍 mám to s najstaršou rovnako a som za to neskutočne vďačná❤ ja som to svojou maminou nezažila, mala ma v 35 a hoci nebola kresťanka, bola zavalená predsudkami😉

lulu1812
24. mar 2024

Moze ti byt jedno co ti povedia kamosky...tie prichadzaju a odchadzaju...mama je stale...co by som ja dala za taky vztah s mamou...
Len bud zato rada a vdacna😉 to ze oni maju inu vychovu inak sa spravaju k rodicom nemusi to byt aj u vas tak. Ja som velmi vdacna ze mam s dcerou iny vztah( ma 11rokov) a ked mi prezradi nieco extremne tajne... dobre mi to padne

lonely66
24. mar 2024

závidím tvojej mame, že má takú dcéru. váš vzťah je absolútne zdravý a perfektný. nerieš ho s kamarátkami, nikdy to nepochopia. podľa nich to je trápne. váž si však, čo máte a že môžem mame dôverovať a ona tebe.

simona92101
24. mar 2024

@walentina7 tak je rozdiel ak mama vie ze dcera sexualne zije s priatelom,a ine je ak by tebe hovorili deti s kym sa random napr.po diskoteke vyspali🤦‍♀️

walentina7
24. mar 2024

@simona92101 aj keby mala dcéra frajera a normálny vzťah nikdy by som nechcela vedieť či s ním už spala alebo nie. To neni moja vec. Takisto som tieto veci nikdy nehovorila matke. Príde mi to už cez.

snazilka_bio_mamka
24. mar 2024

gratulujem mamine , podla.tvojich slov zvladla vychovu na jednotku..kamosky max. zavidia.

minenkak
24. mar 2024

Úplne normálny vzťah ,čo je na ňom divné

reanda
24. mar 2024

@walentina7 no.. to je presne to.. ze niekomu pride normalne, aby matku nezaujimali dolezite veci v zivote jej dietata.. a ze je to 'cez' .. sedemnastka je stale este dieta.. a myslim, ze by bolo skor divne, keby jej matka bola nazoru, ze nieco, co sa jej tyka, ju nema preco zaujimat a nie je to jej vec.. nebavime sa tu o dospelej dcere, ktora chodi matke hlasit, kedy, kde a ako s niekym spala.. taku predstavu si moze vytvorit akurat clovek, co nema sajnu o blizkom a otvorenom vztahu s dietatom

autor
24. mar 2024

Ďakujem vám všetkým. Naozaj som začínala mať pocit, že som nejaká divne naviazaná na maminu, ale vyviedli ste ma z omylu 🙂 som naozaj vďačná, že to mám takto a naozaj by som každému priala to zažiť. Aj to, že môžem mojej mame bez hanby povedať, že som začala žiť sexuálne a potrebujem riešiť antikoncepciu a nemusieť presviedčať lekárku aby mi ju predpísala aj bez súhlasu rodiča ako to niektoré moje známe robili.

rozculena
24. mar 2024

máš úžasný vzťah s mamou....

simona92101
24. mar 2024

@walentina7 nechcela by si vediet ci tvoja nastrocna dcera zacala sexualne zit,ma vazneho priatela a berie antiku?radsej by si bola keby si ju dala natajnasa predpisat? 🤔

lenicka999
24. mar 2024

Buď vďačná za takúto mamičku.

kwakina
24. mar 2024

Vobec si nemyslim, ze tvoj vztah s maminou je divny. Naopak je velmi pekny. Ja mam velmi podobny vztah s mojim 19 rocnym synom. A som za to velmi vdacna. Ze sa neboji mi povedat hocico, poradit sa o hocicom.. kamosky ti mozu len zavidiet. 😉🙂

siska53
24. mar 2024

Jejej, toto mi je velmi sympaticke, ako to s maminou mate! Za mna nic na tom nie je divne, mozno prekvapive, lebo malokedy a malokde maju dcera a mama takyto pekny vztah! Za mna mas suprovu mamu!

1tina597
24. mar 2024

@walentina7 súhlasím aj mne to príde divné, mať zdravý vzťah a rozumieť si áno, ale sexuálne zážitky by som neriešila s mamou, ohľadom zdravia témy to áno, ale že by som mala potrebu hlásiť mame že som mala prvý sex to aj mne príde odveci. Ale poznám také rodiny, kde je to bežné.

rorino
24. mar 2024

Máš divné kamošky,mamu ti môžu len ticho zavidiet

lija22
24. mar 2024

dufam, ze s mojimi detmi budem mat tiez takyto blizky, otvoreny a priatelsky vztah. Je to krasne mat v rodicovi priatela

hsjdudhdbd
24. mar 2024

Ak ja raz budem mat so svojou dcerou takyto krasny vztah ako ty s mamou tak budem stastna mama je to nadherne mat takto otvoreny vztah s mamou. Udrz si ho nenechaj sa stiahnut s davom ˇˇˇ nehovor im o tvojom vztahu s mamou nechaj si to pre seba ako taku pandoriho skrinku

aliaray1
25. mar 2024

Ahoj, aj ja mam s mamkou blizky vztah a vsetko mozne preberame hlavne otvorene, bez predsudkov a uprimne. Je moja mamina a aj kamoska zaroven, vie super pobavit a je skusena. Mame vela spolocnych nazorov a obcas aj rozdielne, no super si ich vieme vykomunikovat. Velmi si zelam, uz v mojej 40ke, aby aj nase dcerky raz mali takyto krasny vztah s nami s manzelom. Nie, nie ste divne ani nahodou. Asi mas len take ine okolie. Ja zasa naopak, nam tento vztah s maminou druhi skor...zavidia.