Je môj priateľ držgroš?

15. mar 2024

Včera som čítala diskusiu, kde sa slečna pýtala, či má priateľovi prispievať na hypotéku. Keď som si prečítala odpovede, napadlo mi, či môj priateľ nie je drzgros. Sme v situácii, keď som sa pred pár rokmi nastahovala k priateľovi. Priateľ býva v podnájme, je to 1,5 izbový byt. Keď bol sám, tak platil nájom celý sám. Keď som sa k nemu nastahovala, dohodli sme sa, že budem platiť polovicu. Teraz sa ale zamýšľam nad tým, po prečítaní tej diskusie, či nie je drzgros? Neplatím mu hypotéku ako tá slečna, platíme spolu nájom, ale v byte, v ktorom ked bol sám, ho platil celý sám.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
15. mar 2024

Si robis prdel, nie? 😂 Co chces byvat zadarmo?

sona96
15. mar 2024

Podľa mňa je v poriadku, že platíš polovicu.

vevebono
15. mar 2024

@chodec15 😂😂

queen_mary
15. mar 2024

Je, nemala by si platit, kedze najomna zmluva je pisana nanho. Lol.

gab1sol
15. mar 2024

Asi nerozumiem otázke… Ako by si si to ty predstavovala? Aby to platil celé on, lebo však predtým to tak platil?

tiezjedna
15. mar 2024

v oboch prípadoch platíte za bývanie, len v tej druhej diskusii sa niektoré dámy asi udreli do hlavy... 😉

andrejkap123
15. mar 2024

Je rozdiel platit hypoteku niekomu a rozdiel sa skladat s niekym na podnajom 🙄

fido69
15. mar 2024

Jasné, že je to držgroš a nevie ťa vôbec oceniť. Ihneď sa odsťahuj! Myslím, že si obaja vydýchnete. 😉

tiezjedna
15. mar 2024

@andrejkap123 hypotéku niekomu veľmi pravedpodobne platíš aj keď sa skladáš na podnájom

gab1sol
15. mar 2024

@andrejkap123 ak by to bol jeho byt a on by platil hypotéku, tak to znamená, že by tam ona mala bývať zadarmo?

tiezjedna
15. mar 2024

@gab1sol podľa pritiahnutej logiky viacerých užívateliek Mk jednoznačne...

mk1111111111
15. mar 2024

@tiezjedna niekedy mi rozum zastavuje, co tu vedia niektore popisat😵‍💫🤣

gab1sol
15. mar 2024

@tiezjedna 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

belllinka
15. mar 2024

Z akého dôvodu by si tam mala bývať zadarmo?? Vôbec nechápem.
A po druhé, nájomca vie, že si tam prišla bývať? Asi mu aj zdvihli nájomné tým pádom.
@chodec15 Lebo ona ten sex nechce, že

petamich
15. mar 2024

@tiezjedna asi je velky rozdiel, ci prispievam manzelovi na energie a najom (lebo kedze byvame v jeho byte robim to tak odkedy sme spolu a ano aj teraz, ked uz je manzel) a je rozdiel davat mu na najom a polovicu hypoteky 🤷‍♀️ neviem davala som na najom prispevok uz vlastnym rodicom ako zarobkovo cinna osoba zijuca u rodicov a rovnako prispievam manzelovi, ked by sme boli v mojom byte to iste by som ocakavala od neho, rovnako ako teraz kupujeme spolocny byt a cele naklady pojdu na polovicu

katka700
15. mar 2024

@belllinka Tipujem, že nikomu nepovedali že sú tam 2, však zvýšené náklady zaplatia susedia.

tiezjedna
15. mar 2024

@petamich mne to nemusíš vysvetľovať, ja mám hlavu v poriadku😉

lenka.25
15. mar 2024

Mňa by môj muž nikdy nenechal platiť polovicu nájmu , ale on je proste taký . Ale keby to chcel, je to úplne v poriadku .

radkaradix
15. mar 2024

tvoja situacia je uplne ina a ano, je to tak spravne, skladat sa 50:50 na podnajom.. uplne ine je splacat niemu hypoteku.. zeny, dakedy mam pocit, ze premyslate zadkom, akoby povedala ucitelka v skolke mojmu synovi..

dskjhfdlkdjhl
15. mar 2024

Predtym mohol byt uzivat sam, tak ho platil sam, teraz tam byvas a byt uzivas aj Ty, tak je snad logicke, ze platite na polovicu.

andrejkap123
15. mar 2024

@tiezjedna ale to je obchodny vztah nie partnersky. Ked platis komercny prenajom preboha 😂

tiezjedna
15. mar 2024

@andrejkap123 áno, toto je presne jeden z tých chorých argumentov...

deninka233
15. mar 2024

Kristove rany, toto sú dnes vzťahy 🤦🏻‍♀️ Už teraz manžel, predtým takmer desaťročie priateľ, býva u mňa v dome, v živote by mi nenapadlo pýtať od neho peniaze na dom, hypo, elektrinu, vodu, smeti… platím si to sama, taktiež školy deťom, on zas platí jedlo, auto, paušály, nárazové výdaje… Predtým sme bývali v jeho dome, kým boli deti malé, tiež ťahal všetko sám, ja som bola na rodičáku s nimi, platila som časť potravín a okolo detí, v živote nás nenapadlo ani jedného, že “môj barák, ty plať polovicu…” Proste sme zosypali peniaze jedného, druhého na hromádku a z toho sa poplatilo všetko potrebné, bolo úplne jedno, kto čo platí…

gladys_07
15. mar 2024

No takto 😀

Ak mate podobne prijmy, je ok platit 50:50. ak si napr studentka alebo zarabas nepomerne menej, mne osobne by blikali kontrolky. Aby taketo delenie neocakaval aj ked budes napr na materskej.

Ak idete na polovicu s platenim, dala by som si sakra zalezat na tom aby ste isli na polovicu aj s domacimi pracami. Ked emancipacia, tak poriadne.

lenkasarka
15. mar 2024

Nemusíš bývať s priateľom. Možno sa nájde človek ktorý ti dovolí bývať zadarmo. Možno ti bude kupovať aj jedlo. Poprípade si môžeš zadovážiť vlastný byt a ponúknuť ho úplne zadarmo niekomu inému.

tiezjedna
15. mar 2024

@deninka233 v danom vzťahu nie je ani dieťa, ani manžel.

lenkasarka
15. mar 2024

@deninka233 presne ako píšeš máte to podelené niečo on niečo ty. A ste manželia a máte deti. Ja celkom nerozumiem tomu ako by niektoré dámy chceli žiť. Chlap nech platí všetko a ešte bude v konečnom dôsledku debil,lebo ju vykopne.

lenkasarka
15. mar 2024

@deninka233 ešte doplním,že zasypať v tomto prípade Eura dokopy je uplna hlúposť. Nakoľko neplatia nič svoje,nemajú deti. Možno jeden z nich má nejaký nákladný koníček a druhý nemá. Ono pripad od prípadu môže byt veľmi rozdielny, ale bývať zadarmo v dnešnej dobe je ozaj cudne. Za predpokladu že jeden z nás je ďaleko za vodou a nič nepožaduje tak ok v tom prípade je to zas iné.

januska12323
15. mar 2024

Vie nájomca, že tam bývaš? V tom prípade určite zdvihol nájom a neplatíš frajerovi ale nájomcovi za seba.