Je hanba, keď mladý človek žije u rodičov?

15. nov 2023

Myslíte si že je hanba keď mladý človek okolo 25-35 žije u rodičov sám preto že jemu aj im to tak vyhovuje? Pokiaľ samozrejme normálne prispieva aj pomáha v domácnosti

kacena4
15. nov 2023

nechapem preco by to bola hanba, to ze pomaha rodicom je hanba? nevyciciava ich, nevydrziava sa len zdielaju spolocne byvanie

lenka.25
15. nov 2023

Hanba to určite nie je , len teda do vzťahu s takýmto človekom by som ja osobne nikdy nešla

januska12323
15. nov 2023

Nie, hanba je pýtať sa takéto otázky a nestáť za vlastným rozhodnutím.

alexandra336
15. nov 2023

Ja som si kúpila byt keď som mala 25 rokov, no vtedy bolo omnoho jednoduchšie dostať a splácať hypo. Tiež mi bolo u našich fajn, ale čo ja viem, pripadala som si ako prizivnik už v tom veku a cítila som že je treba sa niekam posunúť a nebyť ako malé dieťa ktorým už nie som

milanemila
15. nov 2023

Tak je rozdiel 25 a 35. Ja osobne si neviem predstavit po 30 byvat u rodicov v detskej izbe 🙈 ani v tej 25ke som uz u nich nebyvala. To som ale ja a ked niekto chce aj v 40 byvat u rodicov je to jeho vec 🤷🏼‍♀️
Kto sa musi pytat cudzich ludi ci je to hanba, tak asi uplne nebude s tym vysporiadany a zase mu to az tak nevyhovuje inak by nemal potrebu riesit to.

beata_k
15. nov 2023

Tak 25, ci 35. Lebo v tom vidim velky rozdiel. Rozdiel, ci cerstvy absolvent alebo niekto s 10 rocnou praxou v niecom.
K teme: Vyslovene hanba to nie je, ale zase je fajn prestrihnut pupocnu snuru.

bloger
15. nov 2023

Tak pokiaľ majú v poriadku vzťahy je to okej. Môžu si byť oporou. Nie je to hanba.

regina_phalange
15. nov 2023

25 a 35 nie je malý rozdieľ. v 25ke som žila s maminou a v 34ke už davno byvam s mužom vo vlastnom byte. Takže v 35ke ak nemá potrebu sa ostamostniť alebo si nájsť niečo svoje, založiť si rodinu, tak tam bude iný problém, ktorý samozrejme hanbou nemusí byť.

louise
15. nov 2023

Hanba určite nie, hlavne keď nie je žiaden príživník. Ale tiež sa prikláňam k názoru, že je rozdiel či 25 alebo 35. Ak niekto má možnosť sa osamostatniť a z nejakých dôvodov to nespraví, asi by som bola opatrnejšia pri vstupovaní do vzťahu s ním.

la_dolce_vita
15. nov 2023

Hanbit by sa mali ludia za ine veci. Mozno je to take nezrele, ale kazdeho vec, ako si to zariadi. Niekto nema ani inu moznost..

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kornelies
15. nov 2023

@lenka.25 Ani pokial byva v prepychovej vile s 20 izbami a bazenom? 😆

vanilkovazmrzka
15. nov 2023

Je to smutne. Ale po mnohych strankach pochopitelne.

lenka.25
15. nov 2023

@kornelies hej, to by som zvažovala 😂

lenka.25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
15. nov 2023

Nie je to hanba záleží od podmienok prečo to tak je financie, veľký dom, zdravotný stav rodičov, alebo sa ešte "dieťa" nechystá osamostatniť nemá partnera...ale do 30 tky by bolo fajn zdvihnúť kotvy a budovať svoj život.Dnes je ťažké dostať hypo je x faktorov prečo deti žijú s rodičmi.Hanba je nabrat úvery a potom vyhlasovať osobný bankrot, ťahať peniaze od rodicov

zuzanka.zuzu
15. nov 2023

hanba tých detí či rodičov? lebo ja verím, že vychováme šikovné dieťa, ktoré bude do 30tky samostatné 🙈 a nie ako niektoré čo idú aj s novorodencom do detskej izby k jednému z rodičov 🙄

valeria_h
15. nov 2023

Hypotéky sú nedostupné a budú ešte viac. Jednoducho sú ľudia a bude ich pribúdať, ktorí si vlastné bývanie nebudú môcť dovoliť. A nie ich vinou.

abbey1
15. nov 2023

Čo je na Tom hanba? Ak sú obe strany spokojné, čo koho cudzieho do toho?
Je hanba, ak mladý človek zostane bývať s rodičom, ktorý je chorý a potrebuje jeho pomoc, dom je dostatočne veľký, vzťahy v rodine sú dobré?
Tu sa ide z extrému do extrému. Dnes je skutočne hanba, ak má človek dobré vzťahy s rodinou a dokážu spolu viacgeneračne bývať?
Smutné.

fineta
15. nov 2023

Je to v úplnom poriadku. Veď je to aj jeho domov.

asdfka
15. nov 2023

Hanba je pisat, ze je to hanba. Preboha zeny 🤦‍♀️
To fakt? Nie, nie je to hanba.

sono2
15. nov 2023

A je rozdiel muž a žena.
Ako 35 muž u mamičky je absolútna antikoncepcia u mňa! Aj 30.

sissy27
15. nov 2023

Hanba to nie je, ale ja osobne by som nešla do vzťahu s človekom, ktorý nemieni žiť nezávisle od rodičov. Ak to všetkým zúčastneným vyhovuje, tak je to ok, ale ja takto nastavená nie som, takže pre mňa by bol krok späť ísť žiť k svokrovcom, alebo prichýliť nejakého 35 ročného synáčika pod svojou strechou...

luccija
15. nov 2023

@sono2 záleží od okolností môj známy bol roky v zahraničí, potom mu mama ochorela na rakovinu a sám išiel bývať ako 36 r chcel dom nie byt potom echcel nechať otca sameho...veď je x veci pre ktoré je dieťa doma.Je nepísané pravidlo, že do 30 tky by malo dieťa dospieť a osamostatniť sa.
Nie každý má plat, že si vie kúpiť byt hlavne za tých podmienok čo sú teraz a chodiť tam len prespávať.

lianka123
15. nov 2023

@alexandra336 vobec to nebolo jednoduchsie, vravi sa tomu spomienkovy optimizmus. my sme kupovali ked som mala 25rokov, 700eur hypoteka, 200 energie, 4 izbak v Petrzke, platy sme mali dokopy 2000eur, polka isla na byvanie. rovnako je to teraz len v inych cislenych relaciach

patus_2
15. nov 2023

Pri dnešnej cene bytov a domov mi to príde úplne normálne. Býva u rodičov, neplatí podnájmy, šetrí si a postupne pomaličky si aspoň trošku sporí do budúcna.

lindous
15. nov 2023

Ja som bola doma do 25, keby som nemala priateľa, s ktorým už chceme mať svoje súkromie, viem si predstaviť, že by som úplne v pohode zostala aj počas 3. stupňa štúdia a nepchať zbytočne peniaze do podnájmu, aby som tam bola sama, pričom mi doma bolo fajn - dobré vzťahy, dostatok súkromia, rozdelné povinnosti 😅 ale 25 a 35 je aj za mňa dosť rozdiel, no v každom prípade záleží od okolností a za hanbu to nepovažujem..

1mina
15. nov 2023

@abbey1 ano zrejme je :D my byvame s rodicmi, ale je to tak otocene - nasi rodicia prisli nie vlastnou vinou o dom (nedali si napisat poriadne u noitara svoj podiel natom a druhy celn rodiny ho zalozil ked mal dlhy(, tak sme s muzom postavili dvojdom - aj ked maju len malicky bytik z druhej strany nasho, maju vlastny vchod, vsetko je oddelene. Takze vlastne nezijeme my s nimi, ale oni s nami. Ale tiez kazdy ked zisti ze sme na rovnakej adrese tak ten pohlad ze vy zijete s rodicmi :D :D ja to ani nevysvetlujem, nemam potrebu, vztahy mame dobre, byvanie oddelene uplne, nikdy si nevtrhavame navzajom do bytov bez dohody a navyse lahko postrazia vnucata 😀

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tetapetra
15. nov 2023

Je to hanba. Čo má človek, ktorý si už aj zarába žiť u rodičov. A po 30tke ani nevravím.