Je dobré, že sme rovnakí?

10. feb 2024

Ahojte. Stretávam sa s jedným mužom a sme rovnako trafeni. Proste nesme dokonalí. Máme obaja nejaké muchy.. obaja žiarlivý, s nejakými traumami z detstva. A tu je otázka že láka ma to z toho dôvodu že sa pochopíme, lebo normálny človek by ma možno nechápal. Ale bojím sa že čo keď sa stiahneme dole práveže? Ja nehovorím že som úplne zlá ale mám také muchy napr tá žiarlivosť. No vlastne iba toto. A bojím sa že kvôli tomu nemôžem mať normálneho chlapa tak si hľadám tiež nejakých ", vadnych" ale vždy som dopadla snimi veľmi zle, zničili ma jednoducho , dlho som sa z rozchodu dostávala. Aj ma to psychicky poznačilo. A proste teraz mám takého tiež žiarlivý ale on má toho viac, je psychicky labilny, ukrivdene správanie ma, trochu nervak ale to ma z detstva nakoľko mal otrasných rodičov... Lenže ja sa snažím na sebe pracovať aj sa snažím riadne žiť len tu žiarlivosť neviem nejak ovládať no a proste ja sa ešte formujem, mám 25 rokov a on ma 33 a bojím sa že toto sa už nezmení. A bojím sa že ma stiahne ešte viac dole... Lebo vidím že mi to nerobí dobre na psychiku ako má stále nejaký problém, ja ho ľutujem že má zlý život ale zároveň má tým ničí. A teda ja neviem či mám nárok na normálneho ? Keď ja niesom. Ja som tak 80% normálna ale tá žiarlivosť je toxická takže beriem že som trochu toxická... Vadí mi to na sebe veľmi preto sa bojím že normálny chlap somnou nevydrží...... Lenze takýto má zase ťahajú dole... Ale zároveň mám pocit že ma viac pochopia než tí normálni.

reanda
10. feb 2024

tak je rozdiel mat 'muchy' v zmysle beznych vlastnosti, ktore niekomu mozu vadit a inemu nie a mat traumy a psychicke poruchy.. s tym funkcny vztah nevybudujes.. zvlast, ak mate tie problemy obaja.. svoju ziarlivost ries.. narok na 'normalneho' partnera mas urcite.. takato 'vypomoc' vo vzahoch sa nevyplaca, nefunguje to.. dobre to vnimas, ze ta to taha dolu a casom by to bolo este horsie

lubkovaandrejka
10. feb 2024

Ahoj. Podla mna sa da na sebe pracovat. Hovorim ti to ako clovek, ktory bol kedysi ziarlivy, povedala by som,ze extra 😅. Teraz sa uz sama nad sebou zasmejem,ze aka som bola. No ale k veci. Si mlada, podla mna,ak na sebe budes pracovat, casom ta ta ziarlivost prejde. Mozno potrebujes dozriet. Treba si len uvedomit,ze sice nikdy nebudes pre vaetkych ta najlepsia, najkrajsia, najuzasnejsia, tak pre toho praveho budes a bude ta mat rad taku aka si. Preco vlastne ziarlis? Bojis sa,ze ta podvedie? Neveris si? Skus nad tym popremyslat. A samozrejme,ze mas pravo na normalneho partnera. Aj ty si normalna. A vies pracovat na tom,aby si sa stala najlepsou verziou sameh seba. A ak mas pocit,ze ta priatel taha skor dolu, psychicky ta to nici,tak sa s nim rozid. Vztah ta ma naplnat radostou a nie starostou.

reanda
10. feb 2024

a pochopit ta dokaze aj 'normalny' clovek - kazdy ma nejaku skusenost, nikto nie je cisty ako lalia.. je ale dolezite, aby ten clovek mal uz svoju skusenost spracovanu a bol vyrovnany.. z toho dovodu by si aj ty mala stale pracovat na tej svojej ziarlivosti, aby si s nou uz do vztahu nesla

barbora0308
10. feb 2024

Najprv zapracuj na sebe, musis sa naucit mat rada samu seba, byt sebavedomejsia. Hlavne nie je OK brat ako samozrejmost, ze na lepsie nemas a musis sa uspokojit iba s clovekom, ktory by ti inak nevyhovoval, len si si vybrala to, co si myslis, ze si zasluzis. Podla mna by bolo idealne, ak by si sa nejaky cas sustredila iba na seba a vyhladala odbornika, ktory ti pomoze. Drzim palce! 🤞

autor
10. feb 2024

@lubkovaandrejka ta žiarlivosť je skôr taká že ako keby stále čakám že nájdem niečo čo sa mi nebude páčiť. Napr pozerám jeho priateľov a keď tam vidím nejaké zeny ktoré nepoznám tak už mi je ťažko na hrudi. Alebo pozriem kto mu lahkuje a keď nejake ženy tak hneď rozmhslam že kto to je. A mám nutkanie vedieť jak vyzerali jeho ex, keď to neviem tak stále mám v sebe zlý pocit. A mi o nich nikdy nepovedal medzi rečou tak mi je cudne,proste ako keby som chcela vedieť čo sa mu páčilo a tak. Alebo sa bojím že si povie že nejaká ex bola lepšia než ja napr v posteli 😃 ani neviem prečo ma to tak trápi sú to banality ale mňa to zožiera. Ako keby som musela vedieť jeho minulosť, koho má v priateľoch a kto to je a ským si píše. Nepotrebujem kontrolovať mobil stále. Len pár x aby som sa uistila. Neviem veriť človeku keď snim začnem. Až neskôr . Viem aj veriť ale musí mi na to dať veľa dôkazov.....

domi2425
10. feb 2024

Vies co, ty musis prijat fakt ze to ako on zmysla alebo ci ti niekedy ublizi ty neovplyvnis🙏len sa budes trapit.. sustred sa viacej na seba, na to aby si ty bola so sebou spokojna.. inak zamysli sa aj z tvojej strany, porovnavas ho so svojimi ex v posteli ? mas iba jeden typ ktory sa ti paci a vsetci tvoji ex boli rovnaki ? pochybujem.. tak sa nechci ani ty podobat na tie jeho exky, ved pre nieco su exky a ty si pre nieco aktualna.. co ked nejaku najdes, budes sa po nej “opicit” a v nom to vyvola negativne pocity ?🤣
zamestnaj si hlavu inak, nepozeraj si priatelov atd jednoducho si to zakaz a vydrz, casom to pustis z hlavy, a uloz si tam to ze aj ty mas nejaku minulost, ze on mozno rozmysla rovnako - co ked ti v niecom nestaci, nedavaj sa dole na najspodnejsiu priecku, praveze sa posuvaj hore🙏urob si radost, kup si nieco pekne, vybehni niekam alebo hocico.. len zi svoj zivot bez takychto sledovaciek, to ti nikdy spokojnost neprinesie

inak, aj ta ziarlivost niekde prameni, mozno by nebolo od veci porozpravat sa s nejakym psychologom a pracovat na sebalaske

reanda
10. feb 2024

ziarlivost sa riesi na terapiach..s tymto nemozes normalne fungovat vo vztahu, to nejde

domi2425
10. feb 2024

este mi napadlo ze ked je ukrivdeny a lutostivy tak mu mozes navrhnut parove terapie..to nemusi nutne znamenat ze je labilny, ako si napisala aj ty sama tak mal otrasnych rodicov a takto ukrivdene a v pozicii vecnej defenzivy sa spravaju prave takito ludia, ktori nemaju vyliecene to vnutorne dieta… otazka je ci chce na tom pracovat a ci chces aj ty a ci chces spolu s nim, lebo to potrebujete obaja🙏

miadi
11. feb 2024

Tvoja ziarlivost prameni z tvojho nizkeho sebavedomia. Pracuj na nom. Kym si neuvedomiš ze si zasluzis “ najlepsieho “ chlapa akeho najdes.. tak dobry vztah mat nebudes . Ty sa bojis byt s dobrym chlapom ze to pokazis .. a bude to tvoja “vina.” Tak radsej skusas vztahy s mierne poskodenymi aby si si mohla povedat ked to skonci ze to boli blbci ze si vedela od zaciatku .. a ze je to ich “ vina .” Musis si verit ze s dobrym to nepokazis .ze budes pracovat na tom aby si neziarlila . Nepotrebujes vidiet fotky ex a dumat ci bola lepsia v posteli. To zas Neni taka Veda nemusis byt akrobatka. Mozno bola lepsia kucharka ako ty atd . Kazdy mà svoje klady zapori prednosti aj muchy ,ale podstatne je ze im vztah pre nieco nevysiel a ten co je s tebou ten co ta miluje nesniva o ex . Keby si mala zdrave sebavedomie tak nevies žiarlit .

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mabenn
11. feb 2024

ja by som to trochu zjednodusila, z pohladu mojich skusenosti a vztahov: cely zivot sa vyvijame a rastieme, vztahy su prave taky katalyzator vyvoja...ak ti s niekym (hoci aj po case) nie je dobre a nesedi ti tam nieco zasadne, tak ides dalej...nejak velmi sa zamyslat nad tym, kto ma ake muchy - nikto nie je dokonaly...ak mas momentalne priatela, ktory ti ukazuje tvoje nespracovane temy, tak v tom vztahu budes dovtedy, kym z toho nevyrasties...vtedy to je dlhodobo dobre, ked si s niekym zaklapnes ako puzzle, hoci aj kazdy z vas muchy mat budete, ale nebude to pre vas pritazou

reanda
11. feb 2024

@stastnamanzelka 'Kto nemiluje,neziarli.' - toto plati len na isty druh lasky.. ale su aj ine druhy lasky a ovela lepsie podla mna, ako ten, pri ktorom sa musi ziarlit 🙂