Internát - list spolubývajúcemu

1. sep 2024

Ahojte, idem na vysokoškolský internat, no sťahovať sa plánujem až deň pred začatím roka (ideme na dovolenku predtym) . V deň zápisu, si chcem len kuknúť izbu a vyzdvihnut kľúče, predpokladám teda, že tam prídem prvá. Otázka je, že či by ste nechali spolubývajúcim lístoček s kontaktom na seba alebo je to "priliz divne"

lucia23529
1. sep 2024

Nechala by som to na prvý osobný kontakt 🙂

blondinka95
1. sep 2024

A načo im je kontakt? Obsad si posteľ a pod nejakými vecami a potom sa zoznámite keď prides

egonsk
1. sep 2024

pokial na tom listocku nejde vyznavat lasku, alebo pisat svoje miery a sexualnu orientaciu, myslim, ze je to zbytocne, ved sa uvidite ked tam prides.

blondinka95
1. sep 2024

Ešte mi napadlo, že keď som ja bola na internate, tak spolubývajúce prišli až prvý deň skoly s vecami. Prečo by tam niekto išiel v deň zápisu školy? Nie je tam aj dlhší rozostup časovy?

ibrunova
1. sep 2024

Nič sa tam nenecháva, žiadny kontakt, načo? Akurát ak tam príde prvý, nech si donesie niečo, čím si obsadí posteĺ, stôl, skriňu.

ibrunova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibrunova
1. sep 2024

@blondinka95 napríklad dcéra ide zajtra, vezme si kľúče a pôjde na izbu s nejakými vecami. Ubytovať sa musí do 10.9,škola začína až 16,takže každý tam pôjde na 2x. Ja ju potom pôjdem zaviezť asi až toho 15.9 so všetkými možnými grátami 😁

autor
1. sep 2024

@blondinka95 no krát po zápise odchádzam na dovolenku a prídem až v sobotu pred začiatkom semestra, pre kľúče si musím prísť cez pracovný týždeň, a kedz tam chcem v nedeli pred školou už spať, nemala by som sa tam ako dostať inak, ale čo mám kamaratky tak idú na intrak tak týždeň pred začiatkom skoly

autor
1. sep 2024

@ibrunova takéto niečo aj ja plánujem

ibrunova
1. sep 2024

A odkedy sa dá ubytovať? Prečo myslíš, že tam budeš prvá? U dcéry v pondelok ráno o 7.00 tam čaká už šóra ľudí na ubytovanie, zápis majú až v stredu.

autor
1. sep 2024

@ibrunova tak možno nebudem, ale ak by som bola, dá sa ubytovať od zajtra a zajtra tam mam aj zápis, čo mám kamaratky (ale na iných školách) tak sa všetky idú až neskôr ubytovať, ale ony aj vedia mena spolubyvajuch, dostali ich normálne od školy a väčšina je aj s niekym v kontakte cez ig, tak preto som myslela, že by som tam mohla nechať ten listom s menom, ale keď to väčšine príde ako zlý nápad, tak to asi nechám tak a len si obsadil postel

januska12323
1. sep 2024

Zápis majú viacerí naraz tak je viac ako pravdepodobné, že tam nebudeš prvá. Lístok by som nepísala načo, zoznámite sa keď prídeš. Nemôže sa ani nič také stať kvôli čomu by ťa museli kontaktovať, urobil by to rovno internát.

biba_18
1. sep 2024

ahoj, volám sa Katka, budeme spolu na izbe, vybrala som si posteľ a skrinku, prídem budúcu sobotu… alebo aký lístok myslíš?

lindous
1. sep 2024

Ja už som sa s tým stretla, podľa mňa to je v pohode, keby bolo treba niečo riešiť, napríklad by daný človek chcel poprosiť o výmenu izby a podobne… navyše ľudia sú zvedaví, v intrakovej skupine veľmi intenzívne zisťujú s kým budú na izbe a hľadajú sa navzájom 😅

autor
1. sep 2024

@biba_18 jo takéto niečo + ig nech sa ozvu keby niečo

anavixy
1. sep 2024

Nahodou, ja by som bola rada, keby som vedela kedy presne pride spolubyvajuca a nemusela kazdy den (myslim to prve nastahovanie) striehnut ci mi niekto ide do izby alebo nie, ale teda urcite su ludia, ktorym je to jedno a proste prides kedy prides 😃 myslim, ze to nie je nic bezne ani potrebne, ale ani nic creepy, skor mile

autor
1. sep 2024

@lindous ved to prave, ze by som chcela vedieť, že s kým som na izbe 🤣 a prišlo mi to milé, aspoň mňa by potešilo keby tam niečo také nájdem

biba_18
1. sep 2024

ja by som to napísala a aj keď by mi to spolubývajúca napísala, nebrala by som to že je divná. okrem toho ig, ale ja som staraá škola, mladí už ig používajú asi všetci, neviem ☺️

jaskolka
1. sep 2024

Ja by som asi nechala niečo také,ako si uviedla. Nič zlé na tom nie je.

andahud
1. sep 2024

Ja som si takto našla kontakt od spolubývajúcej (xy rokov dozadu) na listocku aj s kontaktom na fb. Tymto odkazom si zaroven obsadila posteľ, lebo tam bola prvá. Mna to celkom potešilo, a teda už dopredu som vedela ako vyzerá spolubývajúca keďže sme si napísali.

ibrunova
1. sep 2024

Ale ak máš pocit, že chceš nechať odkaz, nič hrozné sa nestane.. Prípadne pri ubytovávaní sa opýtaj v kancelárii, s kým si na izbe.

vilma7
1. sep 2024

Áno, podľa mňa milý pozdrav určite poteší.