Indukcia a nespolupracujúca suseda

23. sep 2023

Ahojte Nastahovali sme sa do noveho bytu, menili sme si plyn na indukciu posledne co potrebujeme spravit je predpripravit veci aby prisiel revizny technik z elektrarne a poslal schvalenie do elektrarne. Problem je toto je stary bytovy dom (panelak) a nas elektrometer pred dverami je nad susedinim. Elekrikar povedal ze musi susedin dat hore a nas dole a pridat nejaku skrinku lebo teraz by sa tam ta skrinka nezmestila. No toto sposobi 2-3h vypadok elekriny v byte aj u nas aj u nej. Ked pride elekrikar musi zavolat do elekrarne a ta suseda musi povedat ze vie o tomto a schvaluje to. Potom to elekrikar prehodi zavola do elekrarne aby poslali revizneho on to pozrie a zaplombuje a posle na schvalenie do elekrarne. Problem je ze suseda (starsia pani na dochodku) nesuhlasi aby sa take nieco robilo lebo uz nikomu neveri a nech ju neotravujeme. Ako by ste takuto vec riesili? V pondelok ideme do elekrarne sa spytat ale sme riadne vytoceni. (PS: cakat pokym zomrie a pride novy majitel je nadlho ta ma tuhy korienok :D )

lucka_ke
23. sep 2023

upeč jej koláč a pozvi ju na kávu, skús vysvetliť, že sa jej nič nestane

autor
23. sep 2023

zial toto je presne taky typ starenky ktora nechce od nikoho nic lebo vsetci klamu :D

lucka_ke
23. sep 2023

tak už len ukecať elektrikára aby jej to vysvetlil ako nevyhnutné periodickú výmenu, proste že sa to musí urobiť a hotovo

kornelies
23. sep 2023

Pochybujem, ci pomoze pozvanie na kavu a zakusok. V tomto pripade oficialne, pisomne vyjadrenie od elektrarni.

autor
23. sep 2023

my sme jej povedali ze pred nou zavolame do elektrarni a ona na to ze To urcite ze zavolame kamaratovi isto :D takze nejaky list by tiez brala ako sfalsovane :D myslite ze by elekrarna vedela poslat cloveka? sice aj toho by odpalkovala ze to je nas kamos

lucka_ke
23. sep 2023

a nechodí niekde mimo byt? že by ste to urobili keď tam nebude a pri návrate nebude mať na výber len súhlasiť (ak bude chcieť elektrinu), ak sa s ňou nedá po dobrom musíte vymýšľať ako to urobiť

aurelia2000
23. sep 2023

Nech elektrikár nikde nevolá, nech príde a urobí, čo treba, zaplombuje elektromery, ona pofrfle a akcia skončí. Keď zistí, že jej nejde 2 hodiny elektrika, tvárte sa, že sa niečo pobabralo ale už to bude čochvíľa opravené. Každý činžiak má zopár takýchto zarytých odporcov, trpiacich stihomamom, potom chronických sťažovateľov a agresívnych hulvatov.

rebrambora
23. sep 2023

Uff nezavidim. Nemate nejakeho domovnika alebo niekoho s kym sa teta pozna uz roky rokuce? Zeby ste to riesili s nejakou tretou osobou, kt doveruje?

miroslava21
23. sep 2023

Tiez by som to skusila cez domovnika alebo nejakej tretej osoby, ktorej doveruje. Alebo ak ma rodinu skusit sa na nich nakontaktovat ak je taka moznost

autor
23. sep 2023

@lucka_ke ja som ju za mesiac co tu byvame nestretla ani raz (tvari sa ze tu nebyva aby nemusela upratovat chodbu :D :D to mi povedala dalsia suseda) tak tazko zistit kedy chodi von
@aurelia2000 ano chceli sme to tak spravit ale elekrikar nechce robit na cierno veci a ze ak by to spravil a nedali by sme elekrarni vediet tak ona moze dostat aj po rokoch pokutu x tisic ze zaznamenali narusenie plomby ci co :D navyse najprv elekrikar musi urobit predpripravu zapoji co treba a potom ma prist revizny a zaplombovat ale to nebude v tom istom dni preto potrebuje elekraren vediet co sa ide robit lebo za zaplombovanie jej elekromera jej pride jednorazovy poplatok 30e a ak sa bude stazovat ze ona o nicom nevie tak sa bude vediet ze asi to ma nieco s nami ked my sme v tom case davali indukciu :D
@rebrambora su tu dalsie starenky s ktorymi isto komunikuje ale oni su na tej istej urovni ako ona. Myslia si ze kazdy klame a kazda modernizacia sposobi vybuch bytovky :D :D

beata_k
23. sep 2023

Najdi si lepsieho elektrikara. Tolko cavikov okoko jedneho elektromeru som este nepocula. A to viem o com hovorim.

Distribucke je jeden odstaveny elektromer na 2 hodiny ukradnuty. Nikde volat nemusi

autor
23. sep 2023

@beata_k Dakujem skusim nazor aj inych elekrikarov a snad iny s tym nebude mat problem :D

prasiatko30
23. sep 2023

A nemozte sa porozpravat s jej pribuznymi - deti/synovci/netere/sesternice niekto kto ku nej aspon obcas chodi?

autor
23. sep 2023

@prasiatko30 nikoho nepozname. Byvame tu necely mesiac a keby nam dnes nezazvoni (nechali sme jej listok na dverach) tak si myslim ze tam nikto nebyva

poopsie
23. sep 2023

Nebuď sebecká a daj si sklo keramiku,tak to riešia ľudia v bytovkách, čo nemajú možnosť mať špeciálnu zásuvku na indukciu...ty ju chceš do niečoho dotlačiť, smeješ sa z nej aj ostatných sama na seba nepozrieš,ak tak veľmi chceš indukciu tak si postav dom,tam už nebudeš musieť od nikoho pýtať povolenie...

autor
23. sep 2023

@poopsie kto ti ublizil ?

beata_k
23. sep 2023

@poopsie Preco by nemohla mat indukciu? Kvoli 2 hodinam prace? To fakt?

erikavesela
23. sep 2023

@poopsie o akej sebeckpsti hovoris?..stara je sebecka a nie autorka, mas nejako pomylene pojmy

aalt
23. sep 2023

Sklokeramika na tom nic nezmeni, tiez je na rovnaku elektrinu ako indukcia. Ukecaj elektrikara, nech to spravi bez prehadzovania. Mozno sa to da, len je to viac roboty alebo babracka a nechce sa mu do toho. Alebo potom najst nejaku susedinu spriaznenu dusu, alebo rodinu, co jej to vysvetli ...

deti95060810
23. sep 2023

no ja neviem, ale u nás trvalo mesiac kým prišli z distribučnej zaplombovať hodiny...
tak si to autorka poriadne musíš zmanažovať...

deti95060810
23. sep 2023

@poopsie 👍👍👍

poopsie
23. sep 2023

Mne nikto neublížil ale ty chceš dotlačiť starú pani aj proti jej vôli,len aby bolo po tvojom

poopsie
23. sep 2023

@erikavesela stará pani je nedôverčivá a nechce si dať babrať s elektromerom... čo je na tom zlé? Prečo by ju mal niekto nasilu presviedčať

poopsie
23. sep 2023

@aalt indukcia musí mať oveľa vyššie napätie v zásuvke

aalt
23. sep 2023

@poopsie nemusi, su indukcie aj na 230V, pripadne sa tak daju zapojit alternativne aj ked potom s obmedzeniami. Rovnako su sklokeramiky na 400v. Mame indukciu na 400V. V zapojeni ma moznost aj na 230V. Sestra ma sklokeramiku zapojenu na 230V. Dala sa zapojit aj na 400V, ale nechceli prerabat elektriku.

erikavesela
23. sep 2023

@poopsie nedovera?...a ked jej ho menia, to aj vtedy robi ptoblemy? a co je sebecke na tom od autorky?..navyse, ten elektromer jej nepatri, takze aka nedovera?...

jana0215
23. sep 2023

Možno hlúpa otázka, ale prečo musí prísť elektrikár kvôli indukcii? My sme menili na indukciu a normálne sme len zapojili platňu do siete.. Tak že či sme my niečo zle spravili, alebo čo :D

ptvw
23. sep 2023

A keď jej poviete ze všetky náklady tých 30 eur plus iné ze jej preplatite?

mk1111111111
23. sep 2023

Chodte na elektrarne, tam poziadajte, lebo, ak blombu svojvolne odstanite dostanete pokutu. Jned im oznamte, ze suseda nespolupracuje, oni to vyriesia

tamitamitami
23. sep 2023

Nič nerob na čierno bez jej súhlasu, môžeš mať z toho problém hlavne keď ti už vyjadrila svoj nesúhlas.
Kontaktuj elektrárne (ideálne písomne) ako postupovať v takomto prípade ak je nejaká možnosť tak ti určite poradia a ak nie tak si to budeš musieť vymyslieť inak. Ale určite by som nikomu nič nerobila z elektromerom bez jeho súhlasu ak je suseda takýto človek ako píšeš môže robiť veľké problémy.