Hnevali by ste sa?

13. júl 2024

Mam sestru pracujucu v zahranici. Mame jednu spolocnu znamu, ktora je moja spoluziacka na vysokej skole, je velmi mila a stale ku mne bola priatelska, no je jeden spoluziak v rocniku, ktory ma neznasa a ohovara ma kde sa len da, oni sa spolu dost bavia, chodili spolu aj na strednu. Bohuzial tento spoluziak tu nasu znamu svojimi recami natolko ovplyvnil, ze sa somnou takmer uplne prestala bavit a uz nie je ku mne taka ako kedysi a mna to dost trapilo, ked som sa ju spytala co sa stalo, povedala mi presne slova toho spoluziaka, bolo velmi vidno, ze je ovplyvnena, napisala mi dost nepekne veci. So sestrou su dost kamosky a tohto roku idu aj so svojimi parnermi ako partia do Bulharska na dovolenku. Sestre som o tom povedala a jedine co mi na to povedala bolo, ze tak ona to riesit nebude, nema problem ani somnou ani s nou ale ze vyriesit si to mame my dve medzi sebou. Mna to dost nastvalo, pretoze ak by s niecim takym prisla zamnou moja sestra, bola by som na jej strane a kedze ju to trapi, ubezpecila by som ju v tom, ze sa kamaratky na to aspon spytam. Sice ano, ona s tym nema vela spolocneho ale pre cloveka na ktorom mi zalezi, pre sestru by som to spravila, proste ano, ocakavala som iny pristup. Ako by ste reagovali vy? Tiez by vas to hnevalo?

mamina7070
13. júl 2024

nemas absolutne ziadne pravo a ani dovod sa na sestru hnevat

moznonsa skor zamysli ci nahodou nie je pravda aspon ciastocna na to comsa o
tebe hovori

januska12323
13. júl 2024

Na sestru by som sa nehnevala, ona nemôže za blbosť tej známej. Ale neviem aké veľké ohováračky môžu riešiť dospelí ľudia, ktorí sú len spolužiaci.

autor
13. júl 2024

@mamina7070 tak ide o to ze som s tym spoluziakom bola na jednej skuske, on tam bol uz treti krat, neurobil a ja som tam bola prvy krat len skusit s tym ze som vedela 10 otazok z 50, a urobila som. Od vtedy o mne siri, ze som podvodnicka, nepatrim na skolu, neucim sa a komentuje vsetko co urobim. Chapem ze je to neprijemne neurobit skusku ani na treti pokus, ale ja mu za to fakt nemozem.

mamina7070
13. júl 2024

to kvoli takej hluposti? sak ked chodis donskoly tak ludia vidia cimvies alebo nie a moze ti to byt uplne jedno tak sa s nimi nebav nerozpravaj im co a kolkomsinsa ucila a mas pokoj

ja som mala tiez spoluziaka comstale hovoril ze nic nevie ze sa neucil atd a potom robil skusky na prvu a vyborne, bolo to uz potom skor smiesne ked rozpraval ze sa neucil a nikto mu neveril ale tak kazdy sme nejaky

evcagabi
13. júl 2024

Taketo pi*oviny som teda nikdy s nikym neriesila

autor
13. júl 2024

@mamina7070 ano kvoli tomu. Bol z toho frustrovany a ja sa tomu ani necudujem, na jednej strane chapem jeho blbe pocity a ze teraz pravdepodobne cele leto stravi nad tym predmetom, ale ja si to mam odniest za to ze ja tu skusku mam?

lindous
13. júl 2024

Úprime? Nadšená by som nebola, aj keď racionálne by som vedela, že by som sa hnevať nemala a to, že sa ona do toho nechce miešať je vlastne asi rozumné... no nie vždy sú naše pocity racionálne, že hej?... ale, keďže sú to iba MOJE pocity a problém s tým, že JA som mala nejaké očakávania a je normálne, že ľudia sa nebudú vždy správať podľa toho ako si to JA predstavujem, na nikom by som si to nevybíjala a už vôbec nie na sestre... môžeš jej povedať, že ťa to zamrzelo, ale že to chápeš, bez výčitiek... a s kamoškou sa možno skús o tom porozprávať tiež, že ti je to ľúto

zuzitko74
13. júl 2024

Na sestru sa nehnevaj, naozaj nie je vhodné, aby riešila tvoje vzťahové problémy s vašou spoločnou známou.

andulka1988
13. júl 2024

Nemáš sa prečo hnevať,ak kamoška berie na reči " niekto povedal" tak to je jej vizitka. Nájdeš si inú a táto evidentne nepatrí do tvojho života. A čo sa týka sestry chce byť nestranna, má rada teba aj kamošku tak jej nedávaj na výber aby si potom nebola sklamaná

mamina7070
13. júl 2024

nezatahuj do toho vsetlych je tonkamoska tvojej sestry s tebou sa bavit nechce tak to respektuj a spoluziaka neries najdi si brigadu prejde ti cas

som_realistka
13. júl 2024

Na sestru sa nehnevaj, riešiť niečo cez dve ruky nikdy nerobi dobrotu. Max ju môžeš požiadať aby ti dohodla stretnutie s kamošku aby si jej povedala svoju verziu.

liz_lemon
13. júl 2024

a ty na co rozpravas spoluziakom, ze si sa neucila? to mas ponaucenie

kanama
13. júl 2024

Mne by to asi aj vadilo, aj by som sa možno hnevala, ale ak je to v takej rovine, že si to ešte viete nejako so spolužiačkou vyrozprávať, tak by som poprosila sestru aspoň aby sa s ňou aj ona porozprávala. Ale zas ak ťa spolužiačka neohovára, iba jednoducho ste sa odcudzili, musíš to brať tak, že to ešte neznamená, že sa odcudzí aj s tvojou sestrou.

danica2711
13. júl 2024

búrka v pohári vody, takéto hovadiny sa riešia na ZŠ, nie na VŠ

svetlonos
13. júl 2024

Vudy som si v živote rozumela s viacerými ľuďmi, ktorí sa medzi sebou neznasali. To by som sa s nikým baviť nemohla, zvlášť v rodine. Ten sa nebaví s ferom, Fero s Janou a podobne. Ja neriešim, mne ani jeden z nich neublizil. Drzim sa pravidlá- nech si kazdy riesi svoje 💩!
Keď sa zo dňa na deň otočí sestra proti tebe, vtedy ju môžeš konfrontovať.

titla
13. júl 2024

Za mna nemas dovod hnevat sa na sestru. Ty ocakavas, ze ona bude za Teba bojovat tvoje bitky a angazovat sa za to, aby si ty bola oblubena. A este ide o jej kamaratku, jej partiu.

rorino
14. júl 2024

Teba nebagneval sestrin postoj,ale to že nepostupovala podľa tvojho očakávania.Cize sestra neurobila nič zle

konikmodry111
14. júl 2024

Sestra s tým nemá nič. Uprac si v prvom rade jeho. Ja by som za ním normálne zašla a povedala mu nech ta prestane ohovárať lebo budeš riešiť s políciou. My sme takéhoto debilka mali na strednej, vymýšľal si na každú druhu spolužiačky klamstvá a šíril po celej škole. Že jedna otehotnela a isla na potrat, ďalšia že sa predáva a podobne. Treba mu to vysvetlit po lopate. A úprimne ani ta tvoja kamoska nestojí za to keď verí radšej jemu