Flirtovanie, dôvera a rozpad vzťahu

michal3457
19. sep 2022

Ahojte, prosím poraďte mi. S priateľkou (resp. teraz už ex) sme spolu pomaly 5 rokov. Chystali sme sa už na svadbu deti a spoločný život. Avšak sme spolu dlhšie odlúčení pretože pracuje v zahraničí. Ide o vzťah na diaľku posledný pol rok. Pred pár dňami sa mi priznala, že na ňu jeden kolega skúšal niečo nekalé, mal na ňu narážky ako, či s ním nechce orálny sex a že má veľký penis ap. Chcel som to riešiť ale ona ho obhajovala ap. po čase som chcel vidieť správy, ktoré si s ním písala a tam to začalo, vymazala ich, pretože apolu flirtovali, chodili na výlety a priznala sa mi aj, že k nemu istú chviľu pociťovala niečo platonické. Ubezpečila ma, že nedošlo k žiadnemu fyzickému kontaktu (pusa, sex). Avšak na druhú stranu mi povedala, že si s ním rozumie a že jo berie ako kamaráta, alw že to flirtovanie brala len ako hru (podotýkam chystali sme sa na spoločný život, svadba ap.). Rozišiel som sa s ňou, pretože ich “vzťah” trval niečo okolo 4 mesiacoc, pričom ona mi síce o ňom hovorila ale nepriznala, že sa mu páči (aj keď to vedela) a aj napriek tomu s ním chodila na výlety, obedy a dokonca aj masáž (síce oddelené kabíny, ale aj tak). Povedala mi že ma ľúbi viac ako čokoľvek iné, prerušila s ním kontakt avšak ja neviem prekusnúť to, že ma klamala, aj keď vedela že sa medzi nimi niečo deje a nezastavila to skôr, no práve naopak naďalej flirtovala (avšak povedala mi, že neprekročila pomyselnú hranicu) avšak mne to tak nepríde, pretože flirt typu, že sa oslovali manželik a že či mu bude chýbať, keď odíde na dovolenku a rozprávali sa spolu o sexe, kto mal koľko partnerov ap., či je pri sexe hlučná atď. Priznala mi to keď som na ňu pritlačil. Neviem čo mám robiť. Ľúbim ju ale nedôverujem jej už, síce ma nepodviedla (nemáa s ním pohlavný pomer) ale prekročila hranice. Ako sa na to pozeráte Vy, ďakujem priatelia.

cicuca
19. sep 2022

@michal3457 avšak sa jej asi zapálili lýtka. Dievka by snáď aj rada, keby jej to svedomie dovolí. Avšak, keďže si sa s ňou rozišiel, tak snáď jej nijaké svedomie už brániť nebude (kto vie, či aj predtým bránilo). Takéto veci do vzťahu nepatria. Ako si napísal, prekročila hranicu a k tomu zatajuje. Je to na tebe ako sa rozhodneš, či jej ešte dáš šancu, ale podľa mňa je to cez ciaru, o to viac, že si bola vedomá, že by sa ti to nepáčilo. Ako často ste spolu?

michal3457
autor
19. sep 2022

@cicuca teraz sme boli raz za dva týždne, no minulé roky a hlavne počas korony sme spolu trávili každý deň.

cicuca
19. sep 2022

@michal3457 to nie je tak zriedka. Nuž, držím palce so správnym rozhodnutím.

michal3457
autor
19. sep 2022

@cicuca najhoršie je to, že aj keď veľmi chcem, neviem jej to odpustiť, veril som jej na 110%, mali sme naozaj výnimočný vzťah až do tejto chvíle, a teraz si kladiem otázku, ak by ma chcela podvádzať, urobí to bez toho, aby mi o ňom vôbec povedala, flirt mi označila len ako hru, že k nemu nič necíti, a že nemôže bezo mňa žiť, plakala tak silno, že som sa nemohol udržať a olakal som aj ja, (aj keď ja som ten, kto sa s ňou rozišiel)

cicuca
19. sep 2022

@michal3457 plač a vypäté emócie sú na mieste. Je to na tebe, či sa dokážeš cez to preniesť a pokúsiť sa jej opäť dôverovať alebo nie. Vieš,.mne to príde dosť cez čiaru, aby jej vypisoval také perverznosti a lanáril.ju na orálny sex a hlavne, ona to mala hneď stopnúť a nie sa chytala a ešte sa s ním stretávala.

michal3457
autor
19. sep 2022

@cicuca ten orálny sex to bol už vrchol po ktorom sa mi priznala, že sa to a to stalo, ale nie so všetkým, musel som na nmu pritlačiť, aby som zistil jej pravé city a aj ten flirt a aj tie ich výlety

cicuca
19. sep 2022

@michal3457 a pritlačil si, keď ste boli spolu alebo cez telefón?

michal3457
autor
19. sep 2022

@cicuca cez telefón, videohovor a správy

michal3457
autor
19. sep 2022

@cicuca neviem či sa s ňou chcem teraz stretnúť, vidím jej fotku a pripomína mi to ako ma zradila

vorkola
19. sep 2022

@michal3457 Rozid sa s nou,oklamala, manipulovala stebou,nemas ziadnu zaruku v spolocnom zivote.Nemaj s nou uz ziadny sex, co ak v buducnosti nemusi byt dieta ani tvoje.Obycajne tieto flirtky pokracuju dalej,Neboj, najdes si inu a tuto si vyhod z hlavy, Viem ,ze ti to bude trvat dlhsiu dobu, ked ju este k tomu aj lubis,Snaz sa na nu zabudnut,Chod niekde, co ta bavi ,hory dovolenka.Keby ste sa zobrali, uz jej nikdy, podciarkujem nikdy nebudes verit.Ved nie ste siamske dvojcata,.Vzdy ked niekde odide pride ti ta jej ,,tzv,, hra na mysel.Hlavne to bude pri takzvanych damskych pokecoch v kaviarnach,alebo inde .Prosim ,vystriham ta ,rozid sa s nou,zablokuj si ju v mobile,a snaz sa na nu nemysliet,lebo jej uz verit nikdy nebudes, a znicilo by ti to nervy.Viem o com hovorim.Moj brat, . Nevera jeho manzelky ho tak zobrala,hoci akoze odpustil,ale zabudnut to nemohol ani za 30 rokov Napriek tomu s nou zil, ako s manzelkou,aj tak zo zufalstva zacal pit az sa prepil ,nakoniec zomrel.A ja do teraz banujem ,,ze som mu odhovorila rozvod,tak ma posluchol, ale aby zabudol, nastupil majster alkohol,a uz sa z toho .nedostal.Mohla som mu navrhnut, aspon odluku.

cicuca
19. sep 2022

@michal3457 tomu rozumiem
Podľa mňa by ste mali aj prerušiť kontakt aspoň na čas a trochu si to utriediť. Tiež budeš vidieť, či dokáže akceptovať, že potrebuješ čas, aby si si to zrovnal v sebe. Ak to nebude rešpektovať, tak určite preč od nej

vorkola
19. sep 2022

@cicuca Na to cas nepotrebuje,lebo ona oralna chuderka,,vsak len hra,,,,bude vyplakavat,az nakoniec by sa k nej vratil, ,ale do neznamej buducnosti,Aj keby si jej dal stredoveky pas cudnosti ,ale este ti priznala aj papulu, sktorou robila oral, alebo on jej,? tak aj tak by si jej uz neveril Fuj, hnusila by sa mi uz len pri pohlade na nu,A to chces potom zit s nou v celibate,?Mily @michal3457.daj si poradit,daj jej co najskor kopacky,a povedz jej na rovinu, nech ta neotravuje,Oklamala raz ,oklame aj v buducnosti,ale to by ti uz nepriznala,Cely zivot by ta tvoje podvedomie hnalo robit sliedica.Cim skor to ukoncis , tym to bude pre teba lepsieTa praca v tom zahranici bola pre vas vlastne skuska dovery a vernosti,a ona vernost nezvladla,Ale tu sa nejedna o zahranicie a odlucenie,,ved takato situacia sa mohla naskytnut aj tu,a ona proste jej obhajoba ,,,len hra?A co ak by ste boli uz manzelia, a trebars by si ochorel ,teda v chorobe nefuncny v posteli,tak zase pojde ku kolegovi na nevinnu hru,vsak akoze nic ,len flirt?Tak potom nech si najde nejakeho moslima,.Ale u nas zatial chvala Bohu v manzelstve ci uz v civilnom,alebo cirkevnom ,....kredo,,,jeden chlap a jedna zena,,tak ako je to napisane v bibii.aj ked ,sa to samoztrejme ,porusuje,ale zakon plati,

jarmillka
20. sep 2022

@michal3457 ak by si bol ty v jej situacii.. Od partnerky pol roka prec.. Pri sebe mladu,krasnu kolegynu ktora by po tebe denne isla a s ktorou by si si rozumel… Co myslis ze by sa stalo? Aj tebe by to isto imponovalo.. Urcite by si partnerke nerozpraval ,ze po tebe ide a pacis sa inej aby nevznikli hadky a nedorozumenia.. Jasne, mala to stopnut.. Ale ludia robia chyby… nepodviedla ta, povedala ti nakoniec vsetko… Daj si pauzu, vychladni… Taketo nieco sa da riesit..aj ked asi bude potrebny cas.. drzim palce…

because
20. sep 2022

@jarmillka konečne normalny názor. 100% súhlas. Takéto veci sa dejú. Pocit samoty je vážne silný. Ľudia su o mylni. Daj si cas, nerob ešte unáhlené rozhodnutia. Pozri sa na to aj z jej strany a hlavne zásadne rozhodne rozhodnutia nerob cez net. Neosobné rozhovory často vyznievajú inak.

pragmaticka
20. sep 2022

Jemine a co jej akože chceš odpustat.? Véd nič zlé neurobila! V živote nielen ona, ale aj ty stretneš ešte kopec takých ľudí, s ktorými budeš musieť /chcieť tráviť čas a budú ta priťahovať viac ako bežní ľudia. Otázne je ako zareagujes!!!!! Už to je obdivuhodné ze sa ti s tým vôbec priznala... Takéto veci fakt chlapovi doma na nos nevesiam!
A som rada, ze ani on mne... A ak si myslíš, ze partnerstvom všetko konci a už v živote nepocitis sympatie voči opacnemu pohlaviu ci dokonca príťažlivosť, tak si veľmi naivny....A poďme sa o tom baviť o 10r neskôr 😂😂😂

micusa2222
20. sep 2022

@michal3457 keď to spravila raz, môže sa to opakovať,,neverila by som jej..

terezka1947
20. sep 2022

Tak ja neviem,ale keď má človek niekoho rád,nepotrebuje si život komplikovať flirtom.
Jedna vec je,že príde do života kadekto,druhá,kam až s ním komunikáciu posuniem.
Čiže za mňa stačí.

hilda08
20. sep 2022

Keby toto urobí chlap tak tu vsetky píšu, ze je zena stíhačka, riesi somariny, ved sa nic nestalo… ake typické… ludia robia chyby, takisto aj odpúšťajú… kebyze chce zatajovať nepovie ti vobec nic a nadalej si šťastne zijete, očividne ju to škrelo, chcela byt k tebe úprimná tak sa priznala… je to skúška vzťahu, to ako sa k tomu postavíš, ci vas zoceli alebo rozdelí je uz na vas

jumama
20. sep 2022

Ludia maju hovorit spolu o vernosti skor, ako sa stane nevera. O tom, ako si to predstavuju, co to pre nich znamena, co by sa stalo, ak by bol partner neverny. Vacsinou to v zalubenosti nerobia. Su si isti partnerom, naco toto vytahovat... Cize prirodzene to riesia az vo chvili krizy, ked nieco ich doverou otriaslo.

Cize mozes tuto prvu vacsiu krizovu chvilu brat tak, ze ste sa k sebe priblizili tak blizucko, az ste sa zranili. A teraz na chvilku ste sa odddialili, aby ste tie zranenia spracovali. Mozes to vziat ako prilezitost na rozhovory o vernosti, o vymedzeni svojich hranic, znovu vlozit doveru do vztahu, ze ak ta ma partner rad, tak za tie hranice nepojde.

Otazne je, ak by dalej pracovala v zahranici a mala toho kolegu blizko, ci si jej schopny verit, ze to dodrzi...

tosomja
20. sep 2022

@pragmaticka 🤔 nechcela by som zažiť takú situáciu, že môj muž, partner sa teší do roboty kvôli kolegyni a po večeroch si píšu, či si chýbajú, už len to by mi stačilo, ani by sa vidieť nemuseli. Pre mňa je to tiež podvádzanie. Buď tomu mužovi niečo chýba, hľadá inde, alebo je taký slabý, že nedokáže napísať, povedať tej dotyčnej že on sa teší na to kedy uvidí svoju ženu a svoje deti. Ja by som mu ten mobil asi rozbila o hlavu a o to viac, keby sa mi k tomu priznal až pod nátlakom. 🤭

777januska777
20. sep 2022

@jarmillka keby to bolo naopak, tak by sa mužovi takému chápaniu nedostalo. Bol by to blbec, ktorý sa nevie kontrolovať a neváži si svoju ženu. Btw. Odkiaľ vie ze ho nepodviedla? Lebo to povedala? No tak to mi je dokaz.
@michal3457 ja by som jej slovám veriť nedokázala, ona tvrdí, ze nepodviedla, ale ako tomu môžeš veriť? Ved ti klamala aj doteraz, je ľahké klamať znovu a ďalej, len aby ta mala. Ano verím, že ta lubi, ale tak isto verím, že potrebuje niekoho na zvýšenie sebavedomia a pozornosť, to sa budeš teraz bat pri každom ďalšom mužovi, ze zas niečo bude? Za mňa ju nechaj ísť.

sense
20. sep 2022

Ak jej neveríš, tak vás vzťah nemá význam...
Úprimne tiež by som bola na vazkach ako ty....
Nechaj si čas a usporiada si myšlienky a city.
Aj keď odpustia zabudnúť nezabudneš, ale ak raz od pustíš nesmieš sa k tomu vracať, inak vzťah nebude fungovať.

jarmillka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
20. sep 2022

@pragmaticka presne tak. Koľkokrát sa stane že v robote s kolegom flirtujeme. Príde reč na sex a už to ide. A pritom o nič nejde. TAk isto aj v partii. Pobavíme sa, porozprávame a ide sa ďalej. Zase nebuďme naivní, že partner, partnerka myslí stále iba na toho svojho. Občas sa stane že stretneš niekoho s kým si sadneš, bavíte sa, rozprávate o všetkom možnom a pritom nemyslíš na neveru. Nech mi nikto nehovorí, že by mu nepadol dobre záujem druhej strany, aj keď o nič nejde ale len o ten pocit, že niekto druhý o teba prejavil záujem. Niektorí ani len netušia čo im robia partneri, možno by boli prekvapení koľkí majú takéto ,,vzťahy,, alebo ako to nazvať.

podmostom
20. sep 2022

@michal3457 takto. vacsina ludi by sa s tym nepriznala a tvarila by sa ze nic. pocas desatrocnych manzelstiev sa taketo platonicke lasky objavia dost casto, ver mi, mam okolo seba dost dobru vzorku. Vy predsalen ste spolu uz tiez pat rokov, co nie je uplne malo. Staci ze pride dlhsie odlucenie, ako u vas, unava so starostlivosti o deti, domacnost, neustaly kolotoc povinnosti, stereotyp.. Otazka je ako sa k tomu dotycny postavi. Mne sa zda, ze tvoju to spatne naozaj mrzi a ma rada teba, teda predpokladam, ked tak plakala a vravela ti ze ta miluje. To bavenie sa o sexe, co ja viem, ja to rada nemam, ale napr v 1 praci sa moji kolegovia bavili skoro vkuse o sexe a to chlapi so zenami, slak ma z nich siel trafit. V ramci srandy samozrejme, priame navrhy nik nikomu nedaval. A ako vies ze sa oslovovali manzelik? Ja len ze pises, ze spravy si nevidel a bola v zahranici..

viestta
20. sep 2022

@michal3457 nechaj ju ísť a ty tiež chod. Nikdy by si sa cez to nepriniesol, aj keď nič nebolo, tak ty to nevieš spracovať. Nadychni sa a chod ďalej.

777januska777
20. sep 2022

@jarmillka ja by som to nezvládla, ja by som nedokázala už veriť. Tiež sa mi stalo podobne, s partnerom dlhšie odlúčenie a záujem iného, to pokušenie bolo veľmi veľké, ale vedela som, že sa nemôžem nechať uniesť, lebo to už nevrátim nikdy. Nie všetko sa dá opraviť, lebo nikdy sa to už nevráti a za chyby sa platí. Preto si myslím, ze aj v tomto prípade je to nemožné opraviť, on jej uz nikdy veriť nebude. Ťažko sa to, ale rieši takto radikálne, keď sú tam stále tie city.

h2
20. sep 2022

Keby sem napísala tvoja priateľka, že má takéhoto "kamaráta" a že ty o tom nevieš a pýtala sa, či ti to má povedať, dostala by odpovede, že áno, že má byť k tebe úprimná, že ty jej úprimnosť oceníš, odpustíš jej a všetko bude zase v poriadku.
Nuž, ako vidíme, nebude. Vášmu vzťahu je koniec, lebo sa cez to nedokážeš preniesť. Chyba tvojej priateľky, lebo bola k tebe úprimná, nechcela mať pred tebou tajnosti, lebo ťa miluje a záleží jej na tebe. 🤷🏻‍♀️

sari24
20. sep 2022

Neviem či bolo úplne šťastné riešenie ak ti to zavesila na nos. Pretože len hodila vlastnú zodpovednosť na teba, aby sa jej uľavilo a chcela vyzerať v tvojich očiach ako tá úprimná. Stojím si za tym že ak už nechcem partnerovi klamať tak proste si nebudem s nikým dopisovat sprostosti ani sa stretávať. A ak mám nutkanie podvádzať tak radšej ukončím vzťah.

Ja by som to určite niesla ťažko. Vôbec nezáleží či to urobí muž alebo žena, vždy to bolí rovnako. Zrovna na takéto veci som mimoriadne hakliva. Dobre vedela že bude odcestovana a že nejaký čas budete od seba. Ak už sa cítila tak veľmi osamelá tak ti mala zavolať cez Skype. Dnes je toľko možností. Ak už mi niekto chýba fyzicky tak riešim možnosti ako s tou osobou byť.

To že ti povedala že s ním nič nemala jej nedokážeš, sú to len slová. Možno by som palicu rovno nelamala ale určite by som chcela nejaký čas pre seba na premyslenie a ona by to musela rešpektovať. Konečné rozhodnutie je na tebe či to prekusnes a pôjdete ďalej alebo nie.

yonce
20. sep 2022

pre kazdeho by nieco take isto bola velka rana a je jedno, ci k niecomu doslo alebo nie. je len na tebe ci jej das sancu alebo nie a ci sa s tym dokazes tak vysporiadat, aby ta to neustale niekde v kutiku duse neprenasledovalo