Ešte nevieš, že čo je život

mareka49
28. dec 2023

Sem tam som túto vetu slychavala od mamy a občas ju aj ini utrusia.
Pomyslíte si to o niekom vy?
Kedy?
Keď sa sťažuje na banality a ešte "teda nevie čo je zivot".
Kedy už vieme že to je teda ten život?
Keď sa trápime a chorými deťmi, keď stratíme prácu, keď nas partner opustí, keď..
Človek ktorý sa má prevažne dobre nevie čo je zivot?
Len zle nám dáva právo povedať že: už viem, čo je zivot?
Ako to vnímate vy?

bluka2
28. dec 2023

Myslím, že ta veta nie je až taká múdra, že by si zaslúžila veľkú analýzu…

domkakvet
28. dec 2023

@mareka49 skor asi to zle, preto sa hovori aj, ze vsetko zle je na nieco dobre.

egonsk
28. dec 2023

@mareka49 pomyslim si to pri citani v polke temat na MK ;)

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buberova
28. dec 2023

To je taká blbosť..

To si poviem len v extrémnych prípadoch, keď niekto nikdy nemal robotu, nikdy nič nemusel len ho rodičia živia lenivca lenivého.

mikadooo
28. dec 2023

@mareka49 vieš čo ja mám inú "myšlienku" v hlave, keď slobodné ženy mi dávajú rady ohľadom detí (mám 3 deti). V tom prípade mi ide hlavou "ty absolútne netušíš..." 😄

minka201
28. dec 2023

@mareka49 Ja si to pomyslím pri niekom, kto si mýli pojmy s dojmami, pri niekom, kto má mylnú teóriu o tom, ako veci v živote fungujú a sebavedome ju prezentuje ako fakt.
Ja túto frázu nespájam s bezproblémovým životom, so stažovaním sa na banality. Spájam ju skôr s naivitu.

pkgirl30
28. dec 2023

nikdy som túto vetu od rodičov nepočula...ale ani sa mi nejak moc nepáči tá veta, príde mi dosť negatívna, akoby som sa niekomu vyhrážala "no veď uvidíš keď vyrastieš..." ako keď ľudia hrozia tou vetou že "karma ti to raz vráti" .....niekto to má v živote ľahšie a niekto ťažšie bodka

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
grof_monte_christo
28. dec 2023

Je to subjektívne zhodnotenie životných skúseností iného človeka a tieto slová vyslovime vtedy, keď si druhá osoba ešte ničím nepreskakala, resp. nedostala naložené toľko koľko aj my. Ale každý máme svoj život, svoje vlastné bremeno, preto je táto veta úplne prázdna.

lelelienka
28. dec 2023

Tato veta je podla mna velmi trefna a plati na dost vela ludi. Presne na tych vsetkych, ktori sa stazuju na uplne nezmyselne hovadiny, na neskusenych, naivnych. Jednoducho ked clovek nema odzite iste veci, ktore nas posuvaju v zivote a formuju nas. A to je potom velmi poznat…

majamat
28. dec 2023

netvrdim, ze tuto vetu pouzivam a aj ako bolo spomenute, suvisi to so subjektivnym pocitom, no myslim si, ez to plati.
ano, ked zazijes neicozle potom vies co je zivot. tu ide o to, ze len ked zazijes neico zle a dokazes z toho "vykorculovat", alebo aj ked nedokazes, vtedy zistis, co zvladnes.
lahko sa zvlada to,c o je jednoduche, no poradit si s niecim tak zlozitym, s neicim negativnym, je ovela narocnejsie.
takto chapem tu vetu.

terezka1947
28. dec 2023

Ja mám pred tou vetou rešpekt.
A hlúpa vôbec nie je....ako ide živoy,postupne na to človek príde,skôr, či neskôr.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minka201
28. dec 2023

Zamýšľam sa, že čím všetkým musí človek prejsť, aby vedel, čo je život. Dokedy môže o človeku povedať niekto iný, že nevie, čo je život?

Zuza povie Kate: Nevieš čo je život, lebo si ešte nemala vážny vzťah.
Anča povie Zuze: Nevieš..... lebo ešte nemáš deti
Mira povie Anči: Nevieš..... lebo si na deti nezostala sama.
Zdena povie Mire:..... lebo si nezostala sama s deťmi bez práce.
Luca povie Zdene:.... lebo vám nezhorel celý dom a nedostala si rakovinu.

Tak ktorá z nich vie a ktorá nevie, čo je život? 🤷‍♀️

mikadooo
28. dec 2023

@mareka49 túto vetu nehovorím ani svojmu šesťročnému. Zato mu občas v hneve hovorím "prajem ti, aby si mal také isté deti, ako si ty sám" 😄.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
euka210
28. dec 2023

@mareka49 mne to skor pride, ze take povedia zraneni a negativisticki ludia...otrasna veta to je. Nikdy by mi to nenapadlo niekomu povedat, lebo kazdy mame iny zivot, nikto nechodi v topankach toho druheho. Ta veta mi evokuje skor prianie, ze nech aj tebe je tak zle ako bolo mne...na to ani niet co povedat...
S vekom zistujem, ze kazdy ma nejake problemy...tu na mk to vidno perfektne, ale aj v okoli ked je clovek vsimavy, tak vidi, ze kazdy nieco ma...niekto zdravie svoje, deti, manzel, peniaze, zle vztahy adt....otazka je, ci to clovek prijme a bojuje alebo sa len lutuje...

reanda
28. dec 2023

ten, kto tuto vetu pouzije, sam nevie, o com je zivot.. lebo keby vedel, tak ju nepouzije

anketkarka
28. dec 2023

No ja tú vetu neberiem negatívne. Ani to, že človek musí zistiť o živote najviac, keď zažije niečo zlé. Ale určite pochopenie ,,života" ide vekom a skúsenosťami. Logicky. Kto má ,,odžité" viac, tak zákonite má už iný pohľad na ten život, ako ,,za mladi a vo vatičke". To sa prejavuje v rozhodnutiach a činoch. Rodičia môžu pomáhať výchovou pripraviť dieťa na život. Ale lekcie si musí každý prežiť sám.

amelie2017
29. dec 2023

Nenavidim tu vetu z celej svojej duse. Pouzival ju moj otec, ked bol ozraty ako doga a vrieskal po nas, ze hovno vieme, co je zivot...pri agresivnom alkoholikovi som ako male dieta "vedela velmi dobre, co je zivot" a rozhodne som ho taky nechcela.

lavender94
29. dec 2023

Nemám tu veru rada. V preklade to znamená “ja mám horší život ako ty, takže som vlastne kvôli tomu lepší a múdrejší človek”. Ak sa ta veta použije v zmysle, že starší povie mladšiemu, príde mi, že tomu staršiemu ušlo o čom je život už fest dávno. Život je podľa mňa aj o tom, že robíme chyby, ako inak nabrať skúsenosti? Život je o tom že do niečoho bezhlavo skončíme a podpálime sa. Ale aj o tom, že si môžeme vybrať ľahkú cestu, na ktorej nie sú chyby a žiť tak spokojný no nudný život.

danica2711
29. dec 2023

@mareka49 prepáč, ale toto sú také reči a úvahy o ničom...

majlo1234
29. dec 2023

@mikadooo ano, tiez si to myslim, led maju take romanticke predstavy. Ale aj ja som mala ako bezdetna, niektore skusenosti si proste musi clovek zazit😂

andulka1988
30. dec 2023

@mareka49 kúsok pravdy na tom je. Keď odstupom času si spomeniem aké blbosti som riešila, trápila nad nimi. Teraz mi to príde vtipné. Niekedy to berieme zo zlého uhľa pohľadu a dotkne sa nás to ... Ale na polemizovať môžeme

brloh
1. jan 2024

Mne ta veta pripada ako sutazenie o to kto sa viac v zivote trapi a ten s najhorsim vysledkom vyhrava pouzit tuto negativisticku frazu.