Dve deti a odchod od manžela

katzi88
4. júl 2021

Ahojte žila som v manželstve,ktoré bolo plné psychického teroru plus alkohol z manželovej strany. Po štyroch rokoch som nabrala odvahu a odišla som. Mám dve detí trojročnú a syn má 6 mesiacov. Som u rodičov, deťom som zariadila izbičku,plno sa im venujem. Ale dcérka sa stále pýta domov za tatinkom. Čo mám robiť? Srdce mi puka keď ju počujem ale vrátiť sa nechcem. Kontakt s deťmi som mu nezakazala , malú si sem tam vezme na pár hod syna nie.

panelacikova
4. júl 2021

@katzi88 však tak nech za ním ide. a čo? nech si ju otecko vezme, ale dôrazne mu povedz, že si neželáš, aby chlastal v jej prítomnosti, inak tam pošleš políciu. a prepáč, ale nedá mi to nenapísať. rozum mi to neberie. štyri roky naberáš odvahu a napriek tomu máš 3-ročné a 6-mesačné dieťa s ním..... no nič. to už nevrátiš späť, hlúpa si bola. takže dieťa nech sa s otcom stretne, ale podmienka - triezvy a nie na noc. alebo s ňou choď navštíviť otca ty. nech je v tvojej prítomnosti. čím skôr rieš rozvod. a nedaj sa znovu nabúchať 🙂

kitycat
4. júl 2021

No, este ze si tu odvahu nabrala... Presne ako pise
@panelacikova, 4 roky sa odhodlavat a mat trojrocne a polrocne dieta, to je uz take slovenske... Ja by som otcovi roka napisala, nech pride na navstevu, nech si malu vezme na tu zmrzku, ze sa pyta kde je a ked nepride povedz malej , ze je v praci... Nepises nic o tom, ze je dobry otec pochybovala by som o jehjo dennej opatere po tom ako pise, ze je to nervak a alkoholik. Urcite by som mu ju nenosila... Casom detom povies, preco si odisla... Srdce nexh ti nepuka

leskovael
4. júl 2021

Neviem aké je to čerstvé, ale je to úplne normálne.. Je normálne, že dieťa v takom veku sa bude pýtať za rodičom, ona nevidí v otcovi to čo ty, ale miluje ho tak, ako dieťa dokáže milovať rodiča.. Ja viem že ťa to ako matku trápi, nepíšeš či muž má záujem, beriem že si mu kontakt s deťmi nazakazala, ale napísala si mu sem tam, že by ste sa popri prechádzke mohli stretnúť nech sú spolu, lebo dcérka sa na neho pýta? Sem tam môžeš iniciovať stretnutie aj ty, už len koli dcére, na neutrálnej pôde v parku, na ihrisku, cestu na zmrzku...nemusí chodiť k nemu a byť bez tvojho dozoru.. A musíš jej dať čas aby si zvykla, bola tam doma a zvyknutá na Vás oboch, je prirodzené že potrvá kým to všetko prijme a zvykne si na toto fungovanie.

katzi88
autor
4. júl 2021

@panelacikova veru hlúpa, vyše roka bol pokoj ,myslela som si že sa zmenil. Ale opäť sa to dostalo do starých koľají. Ja mu ju mám zaniesť keď on nejaví záujem? To nespravím,isto sedí niekde v krčme , nebudem ho rušiť

katzi88
autor
4. júl 2021

@kitycat detí má rád,lenže samozrejmé chvíľku sa pohrať a starostlivosť o ne bola vždy na mne. Včera si ju zobral na pár hodín, malého nechcel,potom sa už neozval že si ju vezme,tak mu ju nútiť nebudem.

katzi88
autor
4. júl 2021

@leskovael ďakujem skúsim to teda tak.