Druhá strana rodiny nemá záujem o dieťa

2. jan 2024

Ahojte, ani neviem či hľadám radu, skôr mi to len príde ľúto a v mojej rodine som sa nestretla s pochopením situácie.
Máme dvoj ročnú dcéru, ja nemám súrodencov takže z mojej strany dcéra nemá sesternicu ani bratranca. Mám mamu, otca a dve staré mamky, viac nikoho (ešte tetu, ale tú vidím max. 1x za rok). Všetci našu dcérku milujú, aj keď je to taký "mazňo" a väčšinou chce byť len pri mne, no už si postupne zvyká aj na ostatných.
Čo mi však príde ľúto je, že manžel má súrodencov, oni majú deti a vôbec nemajú záujem o dcérku, aspoň ju vidieť. Manželova mama videla dcérku naposledy pred rokom, nikdy sa na ňu nepýta, nikdy ju nechce prísť pozrieť, ani nezavola/nenapíše ako sa ma. Na vianoce všetkým vnúčatá nakúpila darčeky, no ju úplne odignorovala. Keď bola malá v nemocnici ani raz sa neopytala či je malá v poriadku, ako sa jej darí, nič... Nerozumiem tomuto prístupu. Máte to tiež niekto podobne? Za chvíľku sa začne malá pýtať, ako takému dieťaťu vôbec vysvetliť to že ma rodinu ale v podstate nemá?

syslik81
2. jan 2024

dieta sa nepyta.. maximalne raz a konci ... to len rodicia zbytocne riesia.... a co sa tyka svokry -to by si mal muz vyrozpravat s mamou preco je taka odmerana

alickapusinka
2. jan 2024

Raz ak nechcú nič neurobíš. Nemôžeš ich donútiť .Tvoj muž by mal o tom hovoriť s mamou.

katica06
2. jan 2024

Mala som to tak roky, svokra sa nezaujímala, nikdy nekupovala darčeky, nebola pozrieť deti 15rokov. Pre nich bola len akási teta nič viac. Keď vlani zomrela, tak sa niekto z rodiny opýtal na pohrebe mojej dcéry že kedy videla babku naposledy ,tak len kývla plecami že netuším.... Muž tak chodil pravidelne aké láska sa vynútiť nedá.

minenkak
2. jan 2024

A čo sa bude pýtať,však nepozná druhú časť rodiny.Naco to vôbec riešiš,veď to ani není problém na riešenie,je to proste tak

tenerifka
2. jan 2024

neries, nic s tym nespravis, laska sa vynutit neda. Svokra bude mat vzdy blizsie k svojej dcere a k jej detom, je dcera tych vnukov porodila. Synove deti berie asi skor ako deti tvoje (nevesty). Chore, ano, ale niektori ludia maju taketo pudove citenie.

tenerifka
2. jan 2024

takisto je mozne, ze k svojmu synovi (tvojmu muzovi) nemala svokra nikdy velmi vrucny vztah, a tak to aj zostalo

autor
2. jan 2024

@minenkak no manžel tam napríklad chodieva na vianoce, narodeniny atď... kupujeme pre nich darčeky. Ako jej vysvetlím napr. Že nemôže ísť po Vianociach tam s nim? Co jej poviem ze ju tam nechcú?
Alebo keď sa bude pýtať prečo má len jednu starkú (moju mamu)?
Mama mojej mami napr. Bývala veľmi ďaleko od nás, tiež ma ako dieťa zaujímalo prečo ju nevidíme tak často ako ocinovu mamu. Tiež mi museli vysvetľovať že sa nedá stále cestovať, že je to 4 hodinová cesta 💁‍♀️ také normálne detské otázky som myslela keď prídu, že ako na to reagovať.
Ich vôbec nechcem "nútiť" aby sa s ňou stretávali, skôr ako to jej podať keď bude väčšia, staršia, ale aj teraz keď už postupne začne chápať, tak aby to tej malej detskej dušičke neublizilo

danica2711
2. jan 2024

ako píše syslik81, dieťa sa nepýta. Môžem ti to povedať z vlastnej skúsenosti, mala som takú babku. Raz sme sa s bratom spýtali (teda brat sa spýtal, bol starší), prečo si nás babka ani poriadne nevšimne, keď sa náhodou stretneme na ulici a mama povedala, babka je už raz taká, neriešte to. Tak sme neriešili a vyrástli sme s bratom v naprostej psychickej pohode. V pohode žila asi aj babka, takže všetko OK

minenkak
2. jan 2024

Však normálne odpoviem,že iba oco tam chodí,mňa teda ako dieťa nikdy nezaujímalo, prečo druhý starý rodičia nás majú na háku a to sme tam chodievali,jednoducho to tak bolo.

minenkak
2. jan 2024

A ani moje decko sa nezaujímalo prečo má len moju stranu rodiny

klip0
2. jan 2024

A prečo tam chodí muž sám ? Ty s dcérou prečo vlastne nechodíte s ním ? Možno si svokrovci myslia to čo ty, že to ty nechceš

akvi
2. jan 2024

Ono je to pomerne častý jav, že vnúčatá od dcéry sú viac prijímané, ako od syna. Ja by som dieťaťu neklamala, zároveň by som nič nevravela, len keď sa opýta. A tiež ma zaujíma, či teda tam ani ty nechodíš? Možno si svokra myslí, že ty nemáš záujem. My to máme veľmi podobne, až nato, že u nás svokra nemala záujem, kým bolo dieťa malé, nekúpila mu žiaden darček, nič, vôbec sa nezaujimala. Teraz je to trochu lepšie, ale napríklad ja som si s ňou žiaden vzťah nevybudovala a ani nemám záujem už. Neriešim to, beriem to tak, ako to je, vlastne ma vôbec nezaujíma. Zdvorilostné kecy prehodíme, ale tým to hasne.

ailiba
2. jan 2024

My to mame presne tak isto. Je mi to luto, ale nic s tym nenarobím. Nastastie aj moja sestra ma dieta. No z muzovej strany rodiny ziadny zaujem. Pozyvali sme ich, nic... ked tam chceme ist, tak musime byvat v hotely... Takze radsej nechodime.
Aj to si pre nas svokra nenajde cas.
Iba co sem tam zavola. Veru je to skoda. Ja to nechapem, som rodinny typ. Ale tak nasilu sa neda.

lelelienka
2. jan 2024

Zaujalo ma, ze “manzel tam chodi na Vianoce”. Preco len manzel. Preco nejdete s nim? Akoze ty si vazne myslis, ze by vas vo dverach otocili, ze nie vy sem nechodte? Myslim, ze by bolo fajn poznat aj nazor druhej strany…nebude to asi take cierno-biele 😉

1ryba
2. jan 2024

A prečo mužovi dcérku nedáš keď ide k rodičom, súrodencom? A prečo nejdeš aj ty?

sense
2. jan 2024

A prečo ju nedáš muzovi nech ju vezme LED ide k rodicom

mane01
2. jan 2024

Vobec by som sa tym nezaoberala. Ja som mala taku babku, ze ma ledva na ulici odzdravila, ona maju mamu za nevestu nechcela, tak boli tie vztahy take nijake. Nikdy sme k nim nechodili, nikdy nam nedala darcek ani nic. Druha babka bola super babka, vypekala nam, chodievali sme k nej na prazdniny v lete… ale nejak ma to v detstve netankovalo, preco to tak je… brala som to tak, ako prislo 🤷🏼‍♀️

katica06
2. jan 2024

Autorka ja som sa cítila trápne za svokrovcov, keď sa učiteľka v škôlke spýtala detí( lebo videla svokra že bol u nás ) ,že aký darček dostali od nich, nastalo také blbé ticho, také malé dieťa ani nevie čo má povedať, ani ja som nevedela či mám povedať pravdu alebo klamať ...
Časom sa deti prestali pýtať , ona ignorovala deti, deti ignorovali ju. Dosť mi svokra poubližovala, ale pred deťmi som to nikdy nehovorila. Keď šiel muž niekedy na návštevu ak chceli šli s ním, pozdravili dedka, hrali sa na dvore , alebo ťukali do mobilu v aute a potom došli domov. Oni nešli za babkou na poschodie a babka nešla dole za deťmi na dvor. Je to smutné ale realita.

lenusiatko
2. jan 2024

@autorka z vlastnej 20 rocnej skusenosti mozem potvrdit, ze neurobis s tym nic. A nie je pravda, ze k dcerinym detom je blizsie, ako k synovym. Viem potvrdit z mojej rodiny. Ked su tam normalni ludia samozrejme. Moja svokra nikdy neprejavila zaujem o deti, nikdy ich nepomojkala, neprebalila, nevzala na prechadzku, nedajboze na prazdniny. Ku mne sa vzdy nasackovala a este som sa musela starat aj o nu. Pritom je to jedna vitalna zdrava zena, ktora cely zivot myslela na svoje blaho a je to na nej vidiet. Ma po 80, ale schova do vrecka aj 50ku. Za to k detom nevsimava az surova. Sebecka. Roky ma to mrzelo, hladala som k nej cestu. Bohuzial nevydalo. Dcera ju videla naposledy pred 7 rokmi, aj to len na rodinnom pohrebe a syn sa niekedy nasackuje k muzovi, ked ju idu pozriet. Sam mi povie, ze babka je mimo, ze ju obskakuju, nakupia jej, pozvu ju na obed. Ona bez emocii, nic. Velmi to kazilo moj vztah s muzom, pravidelne som to s nim riesila, az som sa na to vykaslala. A obratila svoju energiu inde. Najviac ma mrzi, ze deti s nou nic nezazili, s nicim si ju nevedia spojit. Takto ako babka pri plnom zdravi by som nerada dopadla.

lujza123
2. jan 2024

Akoze mužovi povie jeho mamička ze ma prísť sam bez dietata a on tam v pohode ide, tvári sa ze nic a ešte jej aj darček donesie?
Divný chlap, toto by ma štvalo ovela viac ako nejaká babka. Ten asi svoje dieťa tiez moc nemusí ked ho tam nevezme.

autor
3. jan 2024

Aby som odpovedala, ja tam nechodím lebo mňa si tam jeho matka vyslovene neželá, nikdy pre mňa nenašla jedine pekné slovo a ponižovať sa nenechám.
A dcérku som sa viac krát pýtala prečo nevezme so sebou, vraj aby bol kľud, jeho mama si to nepraje 💁‍♀️

minenkak
3. jan 2024

Si si odpovedala v poslednom príspevku,načo to vlastne riešiš,mňa by skôr sral muž,ten je tvoja rodina a otec dieťaťa ,čo tam svokra na tu srať

rorino
4. jan 2024

A čo na to tvoj muž?