Druhá šanca

tajna1988
9. jan 2023

Takze v skratke –- bola to prva velka laska pre obe strany, myslela som si ze aj posledna... Spolocne byvanie, kamarati, zaujmy, obcas nejake tie hadky, ale dovolim si tvrdit ze sme boli takmer idealny par. Zobrati sme neboli, po tom som nikdy netuzila. Po vyse 10r nam do zivota prislo nase vytuzene dieta. A to sa pomaly zacali diat veci. Zrazu mal vela prace, neskore prichody domov, ja nervozna lebo bolo vsetko na mne (pracovala som z domu aj pocas MD), odcudzili sme sa. Tusila som ze v tom bude niekto iny, samozrejme zatlkal. Ked mal nas potomok rok, oznamil mi ze nevie ci s nami chce byt, vtedy sa mi zrutil svet, prosila som ho nech sme ako rodina spolu. Dalsi rok sme zili pod jednou strechou ale skor ako spolubyvajuci. Potom si nasiel podnajom a rok byval inde. V tom case som uz vedela ze sa s niekym styka. Po asi 2 mesiacoch prosil o sancu, chcel sa vratit, dala som mu ju, ale rychlo sa vsetko vratilo do starych kolaji. Nevedela som mu odpustit, stale mala pochybnosti. Prespaval aj „doma“, tak nejak sa opat hladal a nevedel rozhodnut co chce od zivota. Doma o vsetko postarane, full servis aj o dieta a ked chcel sukromie, odisiel... Tolerovala som vsetko dlhsie ako bolo pripustne, davala mu priestor, intimne s nim zila a stale dufala. Po roku vypovedal najom a vratil sa opat domov. Spaval na gauci, vikendy travil s kamaratmi (?), ja som fungovala ako slobodna matka – mam velmi silne puto s dietatom, ktore si on nevybudoval. V lete, po takmer 3r zivota bez lasky mi to vsak vsetko zacalo chybat, zacala som sa s niekym stykat. Vtedy to vypuklo – najskor vyhrazky, potom zufalstvo, plac, prosikanie o sancu. Vystahoval mi veci zo spolocneho bytu, odstahovali sme sa. Zacal si casto bravat nase dieta k sebe, nemame upraveny styk, nemam problem mu ju dat, ale velmi mi chyba a ubija ma ked s nou nie som. Trva to uz niekolko mesiacov, s novou znamostou spolu byvame, aj dcerka s nim super vychadza, ale ja mam cim dalej, tym vacsie pochybnosti. Klucove pre mna boli Vianoce, tie som preplakala nakolko nebola so mnou. Vtedy som si uvedomila ze takto to uz bude stale, ze nikdy s nou nebudem denne, akoby som si priala. Byvaly mi slubuje modre z neba, vsetko to co som kedysi chcela, neustale bombarduje spravami ako sa zmenil, ako vsetko lutuje, akoby chcel vratit cas, zrazu je ako vymeneny. Dcerka casto spomina ze chce zit s nami spolu (mama a tato), ze tato je uz dobry... Ale dokaze sa clovek skutocne takto zmenit? Nemal dost prilezitosti pocas tych 3 rokov? Nie je to len preto lebo ja niekoho mam a on je sam? Novy partner je skvely, ale ako zacinam mat v hlave ten gulac, mam pocit ze som voci nemu ochladla. Zacinam pochybovat o vsetkom, akokolvek sa rozhodnem, niekomu ublizim. Mate podobnu zivotnu skusenost? Ako to dopadlo u vas? Dakujem

zuzubb007
9. jan 2023

Len ta psychicky depta, nedala by som mu ziadnu sancu a zila stastny zivot s novym partnerom, slubovacky jasne a o mesiac si spat, potom po 20tich rokoch si povies kde si mala rozum tak to konci

h2
9. jan 2023

Ale veď on už druhú šancu dostal. Potom, ako rok býval inde a stretával sa s inou ženou. Prečo si tú šancu vtedy nevážil? Lebo ty si nemala iného a teraz máš? A ešte nechápem, prečo bola dcérka cez Vianoce uňho. To, že nemáte súdom upravený jeho styk s dieťaťom, neznamená, že ju dostane, kedy si len zmyslí.

sense
9. jan 2023

To by už ale bola tretia šanca. Skôr mu vadí ze ty niekoho máš. A stretávanie s dieťaťom podľa dohody neznamená ze si keď si chlap. Piskne ty skocis a dieťa vychystas. A kľudne mu môžeš ďalší rok povedať vianoce 2022 bola dcéra u teba, vianoce 2023 bide u mňa, to je dohoda. A osobne aj keď dohoda treba to dat na papier a potvrdiť súdom. My s ex mame tiež stretávanie podľa dohody ale ak sa nedohodneme platí nariadenie súdu. To co sme si dohodli na súde. Čiže vianoce na na striedačku

tajna1988
autor
9. jan 2023

@h2 minuly rok som s nou bola na Vianoce ja u nasich, tak tento rok ju chcel mat on. Samorzejme ma volal nech travime Vianoce spolu...
Teraz ako keby si u nej kompenzoval ten cas ktory premarnil. Vcera mi dokonca povedala ze uz chce ist k tatovi, ako keby mi niekto vrazil noz do chrbta. Ja som ta co vychovava, dava prikazy, ved som na nu bola sama v podstate. On by jej teraz dal vsetko co jej na ociach vidi, tak je "lepsim rodicom" pre nu momentalne.

crazy_cat_lady
9. jan 2023

druhu sancu uz ale dostal. kde bol vtedy, ked si potrebovala ty pomoct s dietatom/domacnostou atd? zrazu ked ty mas vztah, ktory ta naplna a s nim v nom spokojna, tak sa vie aj zmenit a byt dobrym manzelom a otcom. lepsie ti bude bez neho, aj ked chapem, ze kvoli dietatu by bolo lepsie spoluzitie. co sa tyka tvojej dcery - otec sa jej snazi teraz vynahradit vsetko ten strateny cas atd, takze jej zrejme kupuje darceky, viacej jej dovoluje, tak je pochopitelne, ze mala chce byt s nim - nemozes si to brat osobne 🙂 deti proste nemaju take uvazovanie este.

co sa tyka starostlivosti o dieta, to by som mozno poriesila sudom, aby si sa v buducnosti vyhla nejakym vyhrazkam, nedorozumeniam atd..

danica2711
9. jan 2023

tak nielen že ťa roky deptal, ale ešte ti pokazí aj nový vzťah, ktorý vyzerá oveľa perspektívnejšie! A ty to dovolíš?! Dievča, preber sa, on sa nezmení, môže tárať a sľubovať, koľko chce, tomu uverí akurát tak malá dcérka (tej to časom vysvetlíš). Daj si súdne upraviť styk s dieťaťom a z toho, že nie si stále s dcérkou sa zas nerúcaj, tak to už holt chodí v "rozídených" vzťahoch. Ešte je aj možné - a z hľadiska toho, čo píšeš o minulosti aj pravdepodobné - že dcérku používa len ako prostriedok, aby si sa k nemu vrátila a časom ho (akokoľvek hnusne to znie) prestane baviť. Ži si svoj život, staraj sa, aby bol pre teba a tvojich najbližších čo najlepší a o nejakej druhej či x-tej šanci pre tamtoho ani nerozmýšľaj. Veľa šťastia

stanulienkat
9. jan 2023

Nedaj si zobrať šancu na šťastný život. Ty si mu dala šancu niekoľkokrat a ani jednu nevyužil a teraz z neho hovorí iba jeho urazené ego. Keby si nemala priateľa a zostala by si doma, ver mi, že by sa absolútne nič nezmenilo a boli by ste len spolubývajúci s výhodami. A dcérka sa pýta k tatovi jedine preto, že tam je doma, pretože tam vyrastala. Nenaleť, lebo podľa mňa to ľutuješ. Keď nechá muž v štichu partnerku s malým dieťaťom, to je hulvatstvo.

bodka70
9. jan 2023

@tajna1988 , koľko krát ta musí život a hlavne byvaly oplieskat a zradit, aby si si konečne uvedomila, kto si zaslúži tvoju dôveru. Partner, ktorý sa snaží o vzťah až vtedy, keď o neho pride? A neurobil ti to raz či dvakrát. Už ti veľakrát ukázal, ako sa zachová, keď tú šancu dostane. A ešte ťa teraz citovo manipuluje cez dieťa. Chceš znova vystaviť svoje dieťa nádeji a potom riskovať ďalší rozchod a podraz od neho? A prídeš aj o vzťah, ktorý máš teraz? Voči súčasnému mužovi to nebude podraz? Spomeň si, ako si sa citila ty pri tom. Ak si masochistka, nech sa páči. Ale tvojmu ex ide len a len o seba.

lily14
9. jan 2023

@tajna1988 keď si ho najviac potrebovala kde bol? Ja neviem na druhé šance neverim

luccija
9. jan 2023

@tajna1988 nie, nie a nie.Chybala Ti dcéra a preto si začala mať výčitky...žil preč rok a roky bol vzťah narušený nepremyslaj o návrate.To, že dieťa občas povie, že otec je lepší, chce s ním bývať sa môže stat musíš sa len obrniť.Preci nemáte určený styk ako často je s ňou?Tvojmu chlapovi všetko prešlo a teraz, keď zistil, že možno nie je tak ľahké si niekoho nájsť, či výčitky voči dcére v ňom zrazu spustili lásku a zodpovednosť voči rodine

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vilma7
9. jan 2023

Ja som si ničím podobným neprešla, ale u mňa by už neexistovala cesta späť. Dôvera je preč a vybudovať ju odznova sa proste nedá. Sklamal na plnej čiare.

A dcérka si zvykne. Určite by som sa nerozhodla na základe nej, lebo možno je aj otcom "manipulovana".
Snáď sa rozhodneš správne. Ale podľa mňa sa nemá do tej iste rieky stupiť 2x. A viac krát už dupľom nie.

zanka777
9. jan 2023

@tajna1988 nedávaj mu šancu
... Teraz trpí len jeho ego pretože už nie si len jeho..... Akonáhle sa rozhodneš vrátiť sa k nemu už ťa bude mať istú.... Pretvárka mu vydrží nanajvýš pár mesiacov a zas budete kde ste boli..... Nedávala by som mu šancu aj keby sa na hlavu postavil! Nech si žije ako chce....

kamajka
9. jan 2023

rychlo ten gulas co mas v hlave dovar.
sanci bolo dost
predpokladam ze dieta mate malinke, preto ta to tak zoziera, ale to dieta bude rast, pojde do skoly, do puberty, a tvoje puto s nim sa trosku popretrhava. casom zistis, rokmi, ze je to narocne pre jedneho rodica, a ze mas pravo aj na vlastny zivot, konicky, priatelstva a lasky. dieta samozrejme patri k tebe, no ked bude mat 15 pravdepodobne si uz tak rozumiet nebudete ako dnes, bude mat svoje zaujmy, sny, priatelov a bude sa co najviac chciet od teba odputat- az tak ze si pojdete aj na nervy- a tak je to spravne a normalne.
obaja si zvyknete aj ty aj dieta, vytesnila by som byvaleho partnera z mysle, hruba ciara za tym..
ak sa vratis tak vedz ze sa vratis do horsieho nez bolo...
drzim palce

pralinka25
9. jan 2023

ja sa ta spytam takto.
mas pocit ze clovek ktory miluje sa sprava takto? milujuci clovek ta nezradi, neublizuje ti, neignoruje ta, nevyhraza sa, nevyvovlava v tebe pocit viny, nevystahuje ta s malym dietatom a nepodvadza ta.
to co teraz predvadza je manipulativne spravanie ktorym chce docielit svoje. nici ta depta ta a defakto ta podvadza znovu (inym sposobom) pretoze sa chova ako vymeneny.
ano clovek sa moze zmenit ale nie od zakladu a aj keby sa zmenil je to fajn. mozete byt priatelia, rodicmi zostanete navzdy ale ja by som do tejto rieky znovu nevstupila ani keby sa vymenil nakomplet cely. osobne si myslim ze je to len ucelove a aj keby nebolo ved stastie mat mozes aj s niekym inym. napriklad s tym co si teraz. nakoniec to skonci tak ze ti rozbije vztah. vratis sa k nemu premarnis dalsie roky zivota a skonci to podobne. alebo ty uz jednoducho nebudes vediet tak verit, tak milovat. polepena salka nikdy nebude plne funcna ako predtym. nikdy do nej uz nenalejes horucu kavu. a so vztahmi je to rovnake. akymikolvek vztahmi. ak sa rozbiju uz to nikdy nebude rovnake.
to co robi prostrednictvom dietata je ubohe.

darius_a
9. jan 2023

Nevracaj sa k nemu.
Je to falošný hráč.
Dala si mu všetko a on sa "hladal".
Keď si zistila ze to už nechceš a nasla šťastie v inom, zrazu sa spamätal aký konfort stráca.

Dcérku bude vsemozne využívať aby ta k sebe pritiahol spat.
Miluješ ho?
Vieš, dcérka má teraz lepší vek už.
Ľahšie sa mu s nou bude tráviť čas.
Ty si si ju vypyplala sama a zrazu sa táto prebudil?
Náhodou keď máš novú známosť?
Žiarli.

V skratke.
Nie nedala.
Pestuj nový vzťah a dcérku do neho zaclenis

saraxyz
9. jan 2023

@tajna1988 šancu už dostal, ak nechceš x-ty krát dostať "po papuli", tak mu ju nedávaj. Dcéra nie je Tvoj majetok, začni na tom pracovať. Uprav styk s otcom papierovo a začni žiť