Dokáže si aj perfekcionista a otrok času užívať život?

15. máj 2024

Ahojte, dokáže si aj perfekcionista a otrok času užívať život?? Poznáte to niektorá? Podarilo sa vám to zmeniť?

gribka1
15. máj 2024

To je pre neho užívanie si života, to dosiahnutie želateľného perfektného stavu čohokoľvek čo robí. Či nie?

janettdamian
15. máj 2024

Život perfekcionistu je náročný a myslím, že si nedokáže užívať naplno život. Mením to postupne, a dá sa urobiť zmena, ak človek na sebe pracuje.

liusa82
15. máj 2024

tiež som perfekcionistka ale viem to vyvažovať.Ale na mňa platí ked si poviem že dosť tak aj je dosť.Myslím hlavne v práci.Nebudem otročiť celý deň aj ked ma robota baví

mikadooo
15. máj 2024

Musíš sa to naučiť 🤷. Normálne drezúra... Dať si denne stop time, teraz idem polhodinu relaxovať ("prokrastinovať"). Nastaviť budík alebo čo a v rámci tej polhodiny si zakázať iné veci ako relax. Alebo štvrť hodinu, alebo tak. Na začiatok menej a potom skúsiť rozširovať interval. Asi nájdeš nejaké šikovnejšie manuály na googli. Ale toto tak tip na začiatok.

minilla
15. máj 2024

Bolo by fajn prist na to, odkial ten perfekcionizmus pochadza. Ako si k nemu dospela.

vilma7
15. máj 2024

Každý pod užívaním si života rozumie niečo iné. Robí niečo iné.

astronaut321
15. máj 2024

Dokáže

autor
21. máj 2024

Dostala som sa k téme až teraz
Je to nepríjemné, dosť ma to obmedzuje…napríklad pracujem cez týždeň a víkendy mám voľno a cez ten týždeň mám jednoducho večer svoju rutinu a keď sa napríklad s priateľom vyberieme na západ slnka tak to idem rada ale už potom začnem mať v hlave že nestíham to, to a to a o tomto čase som mala robiť to a mať hotové to…je to blbosť ale je to iba prvá vec z x
Snažím sa mať všetko dokonalé, keď to mám hotové tak som spokojná ale tá cesta k tomu ma ubíja, unavuje, nudí,…ak ma chápete tie ktoré to poznáte

jarnajar
21. máj 2024

To nie je perfekcionizmus, ale úzkostnosť, s tým by som niečo robila. Najmä, keď to aj tebe samej vadí.

autor
21. máj 2024

@jarnajar Vadí ale neviem či je to zrovna úzkosť…

autor
21. máj 2024

@jarnajar no asi to aj sedí