Dokázali ste pred deťmi skryť nefunkčný vzťah?

13. apr 2024

Dokázali ste sa pred deťmi pretvarovať, a uhrať to?

nika11103
13. apr 2024

Ahoj , Jasne že každé dieťa to vníma , ale podľa mňa je rozdiel “uhrať” to pri bábätku , pri trojročnom , 10 ročnom , Pubertakovi či pri 20 ročnom

michaela789
13. apr 2024

Ja mám s manželom veľmi pekný vzťah. Ale keď príde aj malá nezhoda, deti majú uši hore. Hneď si všimnú, že sa neobjímeme, nepobozkáme, nerozprávame. Pritom v smere ja-deti a manžel-deti fungujeme bez zaváhania. Podľa mňa pred deťmi neschováš ani špendlík, tie majú kontrolku a kompas na všetko. Ale zas ide asi o to, čo je pre deti normálny stav. U nás panuje humor a spolupráca, jasné že si všimnú ak to zrazu nevidia. Ale ak je pre deti normálny stav dlhodobá disfunkčnosť, nemusia brvou mihnúť.

mandzula
13. apr 2024

Nie, lebo som nechcela, nebudem predsa dieta ucit hrat v zivote divadlo a ukazovat mu, ze je to standard.

sevrin
13. apr 2024

Nepodceňujte deti, tie si vedia všimnúť aj to, čo by ste nikdy nepovedali. Im rastú mozgy a rýchlo sa učia.

autor
13. apr 2024

@nika11103 deti sú v škôlkarskom veku. V akom veku je to podľa teba najťažšie uhrať?

mima172
13. apr 2024

Nie, dcéra má 3r (o necelý mesiac 4) a veľmi intenzívne vníma, keď je u nás dusno a to sa naozaj pred nou snažíme fungovať co najlepšie. Vidím to na nej, na jej chovaní, nálade a najmä na tom aká je na mňa naviazaná vždy, keď je horšie. A najmä sa vtedy nonstop ubezpečuje, že ju ľúbim 😌

sharpka
13. apr 2024

..vyrastala som vo vztahu, kde moji rodicia nechceli byt spolu. Myslim ako manzelstvo, rodinny zivot. Okolnosti (moje narodenie), doba (80te roky), vzali sa. Poviem ti tak, za mna by som toto mojmu dietatu (ziadne nemam a z casti aj toto je dovod preco sa ho bojim mat) neurobila. Viem kazdy (ne)vztah je iny, ale deti vycitia na 100% ze nieco medzi rodicmi nie je ok, aj ked sa budete snazit dat detom vsetko aj ked vy ako rodicia budete vychadzat medzi sebou povedzme kamaratsky, co by bol este ten lepsi pripad. Ale ak si kazdy najdete niekoho ineho napr., to proste neschovate..

autor
13. apr 2024

@sharpka v žiadnom prípade by som s ním nezostala keby viem že on, alebo ja mám niekoho iného.

laurita285
13. apr 2024

Záleží či sú mentálne retardované alebo sú zdravotne ok. Približne tak do škôlkarského veku.

mareka49
13. apr 2024

Keďže rodičovský vzťah je prvý partnerský vzťah, ktorý dieťa vníma a bude si na základe neho budovať svoje budúce vzťahy..
Je lepšie s pravdou von.
Ak je to také zle že nechceš, aby tvoje deti tak možno v buducnosti žili, tak von z toho.
Ak sú možnosti záchrany smelo do nich.
Ja som vyrástla v nefunkčným vzťahu mojich rodičov a vedela som to od 5 rokov.
A to nemusí byť otvorené násilie alebo nenávisť.
Partnerská disfunkcnost prerastie rozmer rodiny

deti95060810
13. apr 2024

vyrastala som v rodine kde sa rodičia veľmi ľúbili... ale už ako dieťa som zbadala každú hádku a veľmi ťažko ju niesla...
možno schováš do 3 rokov, ale potom už ťažko...

hugger
13. apr 2024

Dokazat sa da vela, ta spravna otazka je preco by si to chcela robit?

lopka1313
13. apr 2024

Nie, lebo by to brali ako standard a znicili tak vsetky svoje buduce vztahy...