Deravá duša

22. júl 2024

Prichádzam sem po radu. Niečo je somnou v neporiadku, napriek tomu, že sa to snažím obklukou komunikovať svetu. Stále sa točím akoby v začarovanom kruhu a v podstate z neho nevystupujem. Mám myšlienky o tom, aký je môj život úbohý v porovnaní s mojimi rovesníkmi. Nič som nedokázala, len ochorieť za život a to ovplyvnilo moje správanie a zmýšľanie o sebe. Mám čas, keď sa nakopnem, ale trvá to len chvíľkovo. V takomto čase som sa napríklad odhodlala k psychoterapií, a aj keď sa na ňu vždy teším, lebo to môžem dať niekomu nazainteresovanému a nehodnotiacemu zo seba von. Potrebovala by som to akoby neustále. Neustále povzbudzovanie. Prežívam totiž často úzkosť a napätie, čierne myšlienky o tom ako môj život vlastne nemá žiaden zmysel. Rutina ma zabíja a na nové veci akoby nemám energiu, či odvahu. Chodím sa prechádzať, vtedy sa mi uľaví. Čítam si knihu, vtedy sa mi tiež uľaví. Je zopár činností, pri ktorých príde tá chvíľková úľava, ale je to len zlomok z toho, čo prežívam neustále. Takto sa to nabaľuje už roky. Nedokážem sa radovať, vlastne už nepoznám ten celkový stav spokojnosti, bez toho, aby som si nedala za pohárik alkoholu. Vtedy mi je ľahšie, ale nechcem predsa piť, aby som mohla byť aspoň na chvíľu v pohode. Akoby som sa zabudla tešiť zo života, z toho za čo môžem byť vďačná. Neustále sa podceňujema prídem si menej než všetci okolo. A aj keď o tom viem, je to vo mne a vynorí sa to samo. Potom si ťahám aj takých ľudí do života. Nedôverujem im, lebo sa bojím ako zistia, že zmýšľam o sebe a že som len obyčajná nula. Mohli by mať niekoho ďaleko zaujímavejšieho pri sebe. Ostávam smutná, neverím si, prestávam sa tešiť, prestávam komunikovať, prestávam sa snažiť. Vypúšťam ich zo života, lebo mi potvrdia zakaždým moje zmýšľanie o sebe. Zachovajú sa presen tak ako sa bojím - nevera, zneužívanie, neúcta, neláska,...Je to jeden začarovaný kruh. Neviem, už čo by pomohlo inak o sebe zmýšľať. Čokoľvek spravím akoby nebolo dostatočne dobré. V porovnaní s inými nikdy nebude. Viem, že nie je zdravé takto zmýšľať ale ten problém tkvie v tom, že nedokážem inak. Že vždy ma stiahnu takéto čierne myšlienky a ja mám chuť sa zahrabať pod čiernu zem a ostávam pasívnou. Prosím, poradte niekto, kto sa v týchto riadkoch nájde, ako sa Vám podarilo z toho von. Ďakujem.

tundra
22. júl 2024
tinqua
22. júl 2024

@tundra good one, len toto hovor kamaratovi a nie cloveku co ma seriozne problemy

macatt
22. júl 2024

Ale to všetci občas zažívame, nikto nemá návod na život, niektoré rozhodnutia sú zlé, niektoré lepšie a od tých sa treba odraziť.. až po rokoch človek niekedy zistí, čo urobil dobre a že to bola správna cesta, aj keď kľukatá.. teš sa z prechádzok, čítania kníh, alkoholu sa snaž vyhnúť, je to len chvíľkové uvoľnenie a v konečnom dôsledku len znásobí stres a frustráciu..keby si poháriku nedávala tú moc, tak nemáš ani toľko výčitiek(vlastná skúsenosť)

macatt
22. júl 2024

Stav spokojnosti neexistuje podľa mňa.. lebo s čím sme spokojní teraz, zajtra už nestačí..

luccija
22. júl 2024

Musíš nájsť tú silu iba v sebe, ale to asi vieš...keď ty sa vnútorne stále podcenuješ, neveríš atď, keď si povieš, že si nula tak potom sa ani nemôžeš cítiť dobre a to potom asi vyžarujes aj k ostatným, alebo vidíš, že oni sú šikovnejší majú sa lepšie, vzťahy a ty si povieš, že nestojis za nič, keď to nemáš...takže sa zase len podcenis.
Aké si mala detstvo bola si pre rodičov" stále málo šikovná, kritizovali tá, nepochválili atď?
Tam je začiatok toho, že si neveríš, podcenuješ sa
Si dobrá taká aká si to by mala byť tvoja denná mantra.Pokracuj v terapii.V sebe musíš nájsť ten pohon prečo sa pustiť do niečoho nového a vyjsť z komfortnej zóny, lebo nuda a stereotyp je fajn je bezpečný to poznáš, ale niečo nové príde, keď sa odhodlaa a vykrocis do neznama
@tundra ale to nebolo od teba pekne😉

7miriam77
22. júl 2024

Život prináša radosť, smútok, úspech, aj neúspech, zradu, lásku, šťastie,stratu niekoho blízkeho, podraz od človeka ktorému veríš, žiaľ..... život je jeden veľký výlet a v podstate nik nevie čo bude zajtra. Preto si ho treba užívať tak ako príde. Žiadny človek neprežíva a nie je šťastný každý deň. Raz ťa trápi to, potom zasa iné. Tak to je. Užívaj danú chvíľu a nepremýšľaj toľko. Ak máš častý pocit samoty, zaobstaraj si psíka, dá ti toľko radosti a lásky, že sa ti zmení celý svet ❤️🍀

luccija
22. júl 2024

A vždy si myslíme, že ostatní sa majú lepšie, sú úspešnejší, viac vyrovnaní to je len klam každý má svoju komnatu a strachy.Niekto je viac odvážny ty by si aj chcela, ale neveríš si.Coho sa bojíš zlyhania?zlyhať je ľudské nie sme roboty.X ľudí zlyhá príde o peniaze, biznis atď...ja som tiež človek opatrný niekedy na moju škodu.Urcite je niečo v čom si dobrá len ty vidíš na sebe iba negatívne veci možno je čas ísť k psychiatrovi.Mne povedala psychologicka, že vidím veci len čierne, alebo biele a nič medzitým.A čo by si chcela najviac zmeniť?Niekto má také prežívanie typ povahy...že skôr inklinuje k tomu negatívnemu a sú ľudia čo sa im stanú zle veci smrť, obrovské problémy a nezasiahne ich to.Nieco už máme nadelene do vienka, niečo odpozorované od rodičov ako riešili problémy aku mali povahu...

kluska
22. júl 2024

no dievca zlate, postav sa kazdy den pred zrkladlo alebo len tak si hovor, ze som pekna zena, mam peknu tvar napr a vyzdvihni v tom rozpravani svoje prednosti fyzicke, urcite nejake mas. Potom vyzdvihni psychicke vlastnosti, urcite tiez ich mas, nieco v com si dobra. A opakuj si to stale, ze aka si pekna a uzastna. A zakazdym ked pridu tie negativne myslienky, snaz sa ich hned poslat kade lahsie na zaciatku a opakuj si v myslienkach tvoje pozitivne veci. Musis sama uverit v seba, nikto to za teba nespravi, ked sama sa budes chvalit, budes sa citit dobre a budu sa menit veci okolo teba. Vola sa to zakon pritazlivosti, pritahujes k sebe veci tebe podobne. Cize budes stretavat ludi co budu k tebe sa lepsie spravat, budes pritahovat k sebe situacie, ktore budu lepsie, rozne prilezistosti a podobne. Myslienkami si mozes zmenit zivot. Su rozne videa aj na youtube, take motivacne, ja som pocuvala Michala Drienika na youtube. Dokonca existuje aj muzika lieciva, tiez najdes aj na youtube. Zahoj si svoju dusu, mysli o sebe pozitivne a zmeni sa to vsetko k lepsiemu. Nikto nie je idealny, aj ked si myslis, ze ti uspesni ludia maju super duper zivot, vdzy sa tam najde nieco co az take super nie je. Navonok to moze tak vyzerat, ale pozries sa blizsie a uz to vzyera inac. Zmen svoje myslenie, drzim palce

kluska
22. júl 2024

a este rob take veci co ta bavia, sprav si radost, kup si nieco len tak pre radost, chod tam kde chces a pdoobne. Potes sa, to tiez prispieva k tomu, ze sa budes citit lepsie. A mysli na to, ze jak mi bolo dobre, jak som sa dobre citila a vyzdvihni to v svojej hlave, nie ze to bola len kratka chvila, ale daj tomu vacsiu dolezitost.

lindous
22. júl 2024

Psychológ/psychologička ti nenavrhol aj návštveu psychiatra? Ja som úplne za terapiu a je to perfektná vec a je super, že si sa odhodlala a pomoc vyhľadala, ale niekedy proste na vyrovnanie nerovnováhy neurotrasmiterov v mozgu nestačí...

zelenina1
22. júl 2024

Netreba davat prachy na psychoterapeuta. Kvetnato ti povie nieco v zmysle, ze si mas vybudovat sebavedomie, sebalasku a sebahodnotu. Nebude to zo dna na den a treba k tomu urobit desiatky malych zmien, ktorych vysledny efekt bude dlhodoba spokojnost, vyrovnanost a stastie z pritomneho okamziku.

Zacal by som od stareho znameho "v zdravom tele zdravy duch". To je ta najjednoduchsia zmena. Fyzicka aktivita + kvalitna strava su perfektny odrazovy mostik pre dalsie drobne zmeny.

viestta
22. júl 2024

@tundra ked rozum rozdavali kde si bol?

tundra
22. júl 2024

@viestta videl som ta v rade predo mnou,zial pre mna nezostalo😉

tundra
22. júl 2024

Robite tu dramu,pre jeden link,ktory absolutne suvisi s nazvom temy.Bolo to, na odlahcenie situacie.Majte pekny den a neberte vsetko,tak vazne😉

viestta
22. júl 2024

@tundra ty pouzivaj mozog, skor ako daco zadres

autor
28. júl 2024

@kluska Ďakujem ❤️

priscilla07
28. júl 2024

Neber myšlienky vážne. Myslím že všetci viac menej pochybujeme stale o všetkom a hlavné o sebe. Iny len zrkadlia to ako sa Ty správaš k sebe a ešte viac následne ubezpečujú Tvoje dochramane ego že si nula. To je len pasca našej mysle. Treba žiť teraz a tu, nepremietať si stále katastrofické scenáre. Mne dosť pomáhajú rôzne podkasty na túto tému, je ich kopec na nete. Tiež som narazila na audio knihy autora : Eckhart Tolle. Ťažké počúvanie, ale pomáha.

priscilla07
28. júl 2024

Samozrejme alkohol a chémiu preč zo života, úplne.