Dcéra sa nechce hrať so sesternicou

18. dec 2023

Čaute
Ako by ste riešili že sa vaše dieťa nechce hrať so sesternicou? Dcéra má 5 a neter má 7. Prišli k nám na sviatky, viem že o týždeň skôr ale hneď 25. odchádzajú domov.

anjelicek26
18. dec 2023

Len preto,ze su pribuzne si bohuzial nemusia rozumiet a ani sa chciet hrat...tyzdenna navsteva cez sviatky? No pevne nervy vsetkym.

hipuska
18. dec 2023

@anjelicek26 prečo pekne nervy? Niekto ma pekne vzťahy v rodine a vedia vychádzať bez problémov. Ale inak súhlasím. Nemusia si rozumieť. Väčšinu to býva, keď sú obidve dominantné a každá z nich chce byť "vodca" a určovať pravidlá hry

mogaa
18. dec 2023

Asi ani ty by sa nerozprávala s príbuznou, ktorú nemáš rada.....s niekým si sadneme viac, s niekým menej a s niekým vôbec....dieťa neprinútiš hrať sa s niekým s kým nechce....a ani ju nenúť, musia si k sebe nájsť cestu sami....

autor
18. dec 2023

@mogaa veď jasné my to chápeme ale jej mama furt rieši že prečo sa nechce hrať s ňou atď

autor
18. dec 2023

@anjelicek26 prečo? To mám akože odmietnuť návštevu lebo dcéra brata môjho manžela sa nevie správať? Máme super vzťahy, okrem tohto. Jeho mala je zvyknutá že jej všetko dajú, ani nepípnu aby náhodou nemala ich malá traumu. 🙄 Dcéra nemá s deťmi problém aj keď samozrejme "hašterenia" sú ale toto je prípad 😶 už pred príchodom mi dcéra hovorila že či príde aj ona, a že prečo jej teta hovorí že sa má s ňou hrať 🙄 A nehnevaj sa ale ty si v každej diskusii skoro 🥴 na všetko máš odpoveď 🙄

ibatanecnica
18. dec 2023

autorka- ale tu si tak trošku protirečíš. Na jednej strane tvrdíš, že je ich dcéra rozmaznaná a na druhej že tvoja dcéra sa s ňou nechce hrať, a tým pádom chytáš stranu tvojej neteri. Prečo? Očividne tu niečo je, nejaký dôvod, pre ktorý sa tvoja dcéra s ňou nechce baviť. Tak ju nenúť. Rodinu si nevyberieš. Prečo by sa s ňou mala hrať - z povinnosti? A hlavne keď je taká aká je. Možno jej nesedí jej správanie sa. A keď máte také dobré vzťahy v rodine, tak by si to ,,tete,, mala vysvetliť, nech ju nechá tak a nech si spraví poriadky so svojou dcérou a možno potom sa s ňou bude chcieť tá tvoja hrať.

anjelicek26
18. dec 2023

Autorka ked zalozis otazku, napises k tomu dve vety, aku odpoved si cakala... trvam na svojom, ze rozumiet si nemusia, a nie, nesuvisi to s tym, ze jej "rodicia vsetko daju", proste maju iny styl vychovy (vy tiez...). Tvoje dieta je teda skvele, bezproblemove, problem je jedine v sesternici, ktora v cudzom prostredi co - nechce ist do izby a hrat sa s hrackami tvojej dcery? Nudi sa vzhladom na vek? Alebo jej to tvoja dcera nedovoli a chrani si svoje veci? Najdi problem a odstran problem a bohuzial musis ratat s tym, ze animatorky budete robit vy maminy - ci uz vytiahnete spolocensku hru, alebo pojdete s oboma babami von, kde sa zabavia obe... ina cesta nie je...

januska12323
18. dec 2023

Prečo by sa mali spolu hrať? Ako často sa stretávajú?

melanta
18. dec 2023

Inak máte super vzťahy? No nemáte. Ak by ste mali super vzťahy, tak švagriná by neriešila to čo rieši a ty by si švagrinú neriešila na koníku. Takže otázka, ktorá tu odznela, že prečo máte na Vianoce týždňovú návštevu s niekým takýmto je namieste.

madeincssr
18. dec 2023

Nie sú obe (alebo jedna z nich) jedináčikovia? Tam tá potreba dominancie je vždy silnejšia a to nehovorím ako kritiku. To je pre jediné dieťa v rodine prirodzený vývoj, rodičia nemuseli robiť niečo zle. Netreba ich nútiť, skôr nejakou atraktívnou aktivitou "nenápadne navnadiť", aby si našli k sebe cestu samé.

7miriam77
18. dec 2023

No to je ťažko niekoho donútiť, aby sa s niekým hral. Každý človek si väčšinou kamarátov vyberá, nik sa nekamarati s každým...proste povahovo si treba "sadnúť". Ja by som v tvojom prípade vymyslela daku spoločnú hru, ktorej sa zúčastnia aj dospelí. Deti sa možno otukaju a nájdu k sebe cestu.

sense
18. dec 2023

Sní jas som sa nikdy nevedela hraat so sesternicou a prežili vswetcia v zdraví. Na otázku prečo sa nechce hrať, odpoveď nie všetci ľudia si vždy sadnú a nájdu si hneď k sebe cestu a viac neriesit

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasesoe
18. dec 2023

Prečo sa s ňou dcéra nechce hrať? Skús sa popýtať...a potom, ak by dcéra prišla s nejakým riešením... Možno jej v minulosti nechtiac zničila nejakú hračku a doteraz si to pamätá? Alebo nemajú hry/hračky, kt by obe zaujímali? Možno zapojiť do spoločnej hry viac detí/ľudí - hrať sa niečo vo väčšom kruhu al zavolať kamošku. Ako často sa strechu? Možno len potrebujú čas sa otukat a znovu spoznať.

simsalabim
18. dec 2023

Mozno si dievcata na seba musia zvyknut. Pripravte im spolocne aktivity (vylet, klzisko, Bibiana…), nejaku sutaz, hru oni proti vam, spolocny film atd.

danica2711
18. dec 2023

v takom veku je 2-ročný rozdiel ešte dosť veľký. Možno raz tvoja nepochopila, čo neter chcela, tá jej povedala, že je hlúpa a tvojej se to logicky dotklo - a máš dôvod, prečo sa s ňou už hrať nechce (možno na to už aj sama zabudla, ale nepríjemný pocit zo sesternice v nej pretrváva) ... Ďalším dôvodom môže byť, že neter je rozmaznaný fracek a takí nebývajú obľúbenými parťákmi do hier. Veď im dajte na hranie každej, čo ju baví, nech sa hrajú každá, ako chce, nemusia sa hrať spolu, to nejde na príkaz ani na želaanie

lujza123
18. dec 2023

Kedy boli spolu naposledy? U deti sa to vie rýchlo meniť, moja dcéra a sesternica ako maličké zo začiatku nic moc a o pár rokov uznajlepsie kamosky na svete
Netlačte na nich, pripravte im spoločne aktivity, možno si len potrebujú zvyknúť na seba.

zuzitko74
18. dec 2023

Päťročné dieťa je ešte primalé na to, aby robilo týždenný animačný program inému dieťaťu. Najmä ak jej prišelec výrazne ,,ruší jej kruhy". Treba, aby ste sa s babami hrali vy maminy, robili im spoločný program, švagriná si možno predstavovala, že sa jej tvoja dcérka postará o dcérkinu zábavu, ale takto to nefunguje.

autor
18. dec 2023

@lujza123
@zuzitko74
@monsterablue nečítam každú diskusiu ale na väčšinu ktorá ma zaujíma je anjelicek a nemyslím že si to myslím len ja 😁
@melanta ach jaj, neprišla iba švagriná ale aj svokrovci. Každý rok je to na striedačku.

Malej som sa pýtala nechce sa s ňou hrať pretože tá mala jej rozkazuje čo a ako budú robiť. Potom zasa švagriná rieši že joj veď prečo sa nechceš hrať, Rebečka sa chce s tebou hrať tak sa na teba tešila. A keď sa moja dcéra sťažuje tak je to o tom, že jej dcéra bude vždy na prvom mieste. Nevravím že jej výchova je úplne zlá ale robia z malej "boha" 😶

autor
18. dec 2023

@danica2711 vieš čo, dali sme. Jej mala má doma celé hračkárstvo, za každú blbost jej niečo kúpia a neexistuje že ich dieťa NEMA pravdu. Je schopná sa "nahnevať" za to že mama jej nepokrajala mäso tak ako ona chce (to sme boli svedkom). Chodí do prvej triedy a že aj v škole majú problém

zuzitko74
18. dec 2023

Ty máš nejaký problém s anjelicek26 ? Podľa mňa ti nič také hrozné nenapísala. Ak ti vadia jej príspevky, tak si mohla na koniec pripísať, že si od nej príspevok neželáš, verím, že by ťa rešpektovala.

danica2711
18. dec 2023

no tak potom je jasné, prečo sa tvoja dcéra nechce s ňou hrať. Nenúť ju, rob to, čo je príjemné tvojmu dieťaťu, švagrovci nech si svoje rozmaznané dieťa upracú sami (alebo nech sa s ňou hrajú oni), ty nekaz sviatky svojmu dieťaťu. Držím palce, aby ste to nejako vydržali, nabudúce stačí návšteva v trvaní 2 hodín

tanyag
18. dec 2023

Aj u nás v lete bola rodinná návšteva s dieťaťom a predstav si, že moja dcéra sa so sesternicou hrať nechcela 🤣 nerobila som z toho vedu...jej mama mala nejaké poznámky, ale jasne a stručne som jej vysvetlila, že ak nechce, tak ju nútiť nebudem, že nech sa jej dcéra zabaví sama - ma na výber z množstva hračiek, hier atď. alebo nech sa jej mamka venuje tak, ako sa jej venuje aj doma...tak ja som sa venovala svojej dcére a ona svojej, alebo sa každá hrala sama...síce boli len na víkend, ale prežili sme to...žiadna trauma pre deti ani dospelých...takým veľkým deťom sa už dá vysvetliť, že sa nemusia hrať a kamarátiť s každým len preto, že to chcú buď rodičia alebo jedno z deti...Vysvetli to matke toho dieťaťa a ak je rozumná tak to pochopí...ak nie je, tak čo už...nejako prežijete

jana_eyre_2
18. dec 2023

Tak ja by som sa hrala s nimi a skúsila ich nejako spojiť.. je podľa mňa super keď je v rodine viac detí, to ako.si rozumejú je mnohokrát aj na dospelých - čiže ako k nim pristupujú, ako ich vedú atď..

Ja mám 10deti v rodine (aj v manzelovej, aj v mojej )čo sú priblizne rovesnici mojich detí (mám ich aj viac ale ostatní sú už dospelí.. a milujem na stretnutiach práve to že deti spolu vymýšľajú.. samozrejme sú aj konflikty a tie riešime a usmerňujeme aj my dospeli.. myslím že keď sa nám pri takom počte podarilo nejako udržať vzťahy v rámci kamarátstva, tak to pôjde kdekoľvek, len musia byť ucastni aj dospelí..

Zahrajte si spoločenskú hru, zaberte ich obe do rozhovoru a dajte im nejaký podnet aby sa spoznávali navzájom.. podľa mňa to "hrajte sa spolu" pokiaľ sú obe nesmelé alebo si k sebe nevedia nájsť cestu tak tým sa vzťah len zabíja..

Môžem sa mýliť samozrejme, ale vzťahy treba budovať.. mám tri deti a keby som sa vykaslala na to ako sa majú k sebe navzájom správať a pristupovať, asi by si nikdy nerozumeli..

zabina27
18. dec 2023

a to prvacka nechodi tento tyzden uz do skoly?

autor
18. dec 2023

@zabina27 trz môže byť tuším dieťa doma 5 dní a netreba ani papier od doktora, teda čo si pamätám aj tu na koníkov dievčatá písali 😉
@zuzitko74 ja s ňou problém nemám 😁 len naozaj všade bola a všetko vie a pritom dáva niekedy také otázky že sa človeku veriť nechce

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jeennyv
18. dec 2023

Uprimne, deti sa pohodnut nemusia a sa cudujem tomu vasmu stavu, ako niekto aj ked rodina u vas tyzden pred Vianocami az do Vianoc oxiduje? U nas je to cas pre nasu rodinu pecenie, dokupit co treba…

marca12
18. dec 2023

@jeennyv je to uplne normalne takto sa stretavat,ked mas rodinu daleko. My mame tiez rodinu na opacnom konci sr a dokonca aj v zahranici a vzdy chodia na tyzden k nam alebo my k nim a striedame sa v rodine,kazdy rok su u niekoho ineho. Raz v roku sa to da prezit. Rodinu treba utuzovat a nie zit oddelene a osamote vo svojich hniezdockach.

taga
18. dec 2023

5 rocna a prvacka - aj ja hovorim, ze je to cekovy rozdiel, kedy sa presne lame to nastavenie, zmyslanie, sposob hry, sposob komunikacie a ked tie deti nie su v castom kontakte a nie su na seba zvyknute, tak si nemozu rozumiet