Dá sa časom zamilovať?

5. nov 2023

Ahojte. Mám 26 rokov. Rok sa cez zoznamku stretávam s chlapom, ktorý sa má nechce vzdať, ale nechce ani vážny vzťah. Ja viem, chápem, že som hlúpa, ale aj keď si poviem, že nie, nejdem s ním na kávu, nie, nenapíšem mu už. Tak staci, že sa ozve a ja lietam. Zaľúbila som sa do neho. Áno, mali sme aj sex, ale bol nežny, pozeral sa na mňa tak inak. Proste, tiež cítim, že mu nie som ukradnutá.
Nedávno sa mi začal ozývať kamarát zo školských čias. Nikdy sme k sebe nemali nejako blízko. Medzičasom sa rozviedol. Boli sme na káve, potom sme sa stretli v posilke. Pozval ma na rande. Lenže baby, ja som aj na tom rande stále myslela na toho, čo sa nevie vymacknut. Samozrejme, že som mu dala ultimátum - buď vzťah alebo čau. Som zamotaná v takom kruhu. A naozaj neviem čo robiť. Dať šancu niekomu, kto o mňa stojí? Alebo sa zaseknut s tým prvým?

mikitilik29
5. nov 2023

Kašli na toho zo zoznamyky. Musíš sa od neho odpútať lebo tudy cesta nevedie ver mi. Poznám to z vlastnej skúsenosti.

lindous
5. nov 2023

Určite nezostať zaseknutá s tým prvým, pokiaľ to aj tebe nevyhovuje takýmto otvoreným spôsobom… teda, že aj ťa má rád, aj je s tebou rád, si super, máte sex, všetko fajn - ale môže takto rád mať kľudne aj inú alebo môže ísť kam chce, kedy chce, robiť si čo chce bez ohľadu lebo veď nie ste spolu, nemá žiadny oficiálny záväzok, on nič zlé neurobil 😅 ten kamoš zo školy asi nebude tiež úplne ten pravý, keď si na rande myslela na iného, takže by som sa tam do toho netlačila, ale s prvým by som to aj tak úplne ukončila, nenechala sa zlomiť, ak nevieš odolať, zablkovať všade, to nie je, že sa nevie vymačknúť - on sa nechce vymačknúť resp. už ti povedal… možnosť je aj byť chvíľu proste sama a uvidíš koho ti život prinesie 😊

ladyblcha
5. nov 2023

A ved ten zo zoznamky sa vie vymacknut. On sa vymackol, ze nechce vztah. Bodka.

h2
5. nov 2023

To, že bol pri sexe nežný, neznamená, že ťa miluje, záleží mu na tebe a chce vzťah. Povedal otvorene, že nechce. Ty si tu napriek tomu preňho vždy, keď si zmyslí, ideš s ním von, máte sex... a to všetko aj bez vzťahu. Tu si urobila chybu. Načo by chcel vzťah, záväzok, keď všetky výhody vzťahu má aj bez toho?

domkakvet
5. nov 2023

Zabudnut na toho zo zoznamky, nemysli to s tebou vazne a to ti aj sam povedal.

dharmasanata
5. nov 2023

Joj chlapi vedia pozerať zamilovane a neviem ako nevinne keď im pepeše stojja.
Mala by si byť sama, nerandiť kým si nevyliečiš srdiečko. Není to fér voči kamarátovi, mala by si byť k nemu úprimná. Ono vždy to tak bolo že sa sústredíme na tých ktorí nás nechcú do vzťahu a nedáme priestor tým ktorí o nás stojja. Ja som tak tiež prepasla pekne príležitosti. Ale asi to tak malo byť, a musela som si prežiť nie pekne vzťahy.

stanka_k
5. nov 2023

Veď ich spoznavaj na úrovni "kamarátstva" a riadne ich spoznaj... určite by som si nevyberala medzi nimi s tým, že kto to bude so mnou myslieť vážnejšie.... Čo z toho, keď po čase stretavania možno tebe začne niečo prekážať a uvedomíš si, že toto nie... Asi každý má najprv nejaké presvedčenia, no časom v spoločnosti niekoho iného to vie prehodnotiť.....

deti95060810
5. nov 2023

nechce vážny vzťah... to budeš čakať 20 r kým sa pánko rozhýbe a celú vec si rozmyslí?
ak máš záujem o vážny vzťah - tak tento nie je dobrý kandidát - pretože to odmieta.

pochod
5. nov 2023

@stanka_k ved jedneho uz spoznala intenzívne na úrovni "kamarátstva" a ten s nou nechce nic vážne len sa nežne "kamarátit" co tam ma s nim ešte spoznávať? Ci sa ma s nim ďalej "kamarátit" a zároveň sa začať stretávať aj s tým bývalým spolužiakom a ak bude mat záujem tak sa aj s nim intenzívne "priatelit"? 😂

stanka_k
6. nov 2023

@pochod tak jeden sa vyjadril (inak mám veľa kamarátov, svadbu, deti v živote a po chvíľke vzťahu svadba, deti ...) A s druhým uvidí. Na margo toho, že prečo trochu niekoho spoznať a hneď to hnať do vážneho vzťahu s napr rodinnou budúcnosťou...??? Ale hej, potom by nebolo toľko zaujímavých tém, s čím všetkým ženy musia v tom vzťahu, rodine..žiť 🙈

stanka_k
6. nov 2023

@pochod ale tak autorka vlastne vyberá kandidátov na vážny vzťah iba z dvoch chlapov, ktorý prejavili o ňu záujem. Jeden ju chce iba do postele a k druhému nič necíti (možno kamarátstvo) to je na tom to smutné...
Skôr by som popracovala na sebahodnote...a časom sa pritrafí niekto, kde to bude vzájomné....

tanicka907
13. jún 2024

Ahoj, ako to dopadlo?