Čo si myslíte o ľuďoch, ktorí dávajú prehnané príspevky na sociálne siete?

7. aug 2024

Ahojte. Co si myslite o ludoch, ktorí davaju prehnane prispevky na socialne siete? Myslim take, ze odfotia sa ked jedia, ked piju kavu, ked su v praci, ked cvicia....Z toalety fotky nikto zatial nepridava. Nie je tento zivot so soc.sietami uz kusok prehnany? Vzdy som bola v tom, ze soc.siete predovsetkym sluzia na to aby sme boli v kontakte s ludmi, ktori su dalej. Uz mi to pride prehnane, chodim tam posledne roky minimalne, dnes som nakukla a som zhrozena ako si ludia zverejnuju sukromie. Naozaj nie som zvedava na fotku bicepsu upachteneho kolegu z posilnovne a tiez nie na to co kamaratka jedla cely tyzden.
Myslim ze sa tu velmi prekrocila hranica a niektori ziju uz len za ucelom ist niekam a hybaj postnut fotku ze som tam bol a otocka domov a nevychutnavaju si uz samotny dany okamih. Chodime kde kade, cestujeme nadpriemerne ale teda nikdy fotka z dovolenky na nete nebola a tiez ani mojho zadku z fitka. Ako to vimate? Je to podla Vas ok, alebo to vnimate podobne, ze sa to cele poriadne zhorsilo a ludia uz ziju len soc.sietou a realita akoby je v ustrani?

januska12323
7. aug 2024

Takých ľudí nesledujem ani nemám v priateľoch.

zara1996
7. aug 2024

Kvôli tomuto nemám IG a FB už 2 roky . Odporúčam 😀

autor
7. aug 2024

@januska12323 vymazala si ich? Lebo mne to ozaj pride ze to nie je co bolo. Uplne som zarazena co vidim, kto co tam pridal, v akych plavkach sa kde odfotil. Resp.ci niekto cvicil chrbat, ci brucho. Ako plavanie je mega vyhoda, tam sam seba fotit v bazene velmi nebudes 🤣 pri inych sportoch hej. Mne to pride mega trapne. Ani by ma nenapadlo zverejnit sa ako beham a tiez nie kolko som zabehla a kde.

autor
7. aug 2024

@zara1996 no ja mam ale nevyuzivam, ani fotku nemam profilovu

radkaradix
7. aug 2024

ja mam naopak pocit, ze kedysi ludia toho zdielali ovela viac a teraz to uz utichlo a len sem tam niekto nieco prida, prevazne z nejakej dovolenky, vyletu, svadby a podobne.

vierka0508
7. aug 2024

Vnimam to rovnako. Najlepsi sú takí, co maju na socialnych sietach idealny manzelsky zivot a hop zrazu sa dozvies, ze chlap zenu podvadzal rok v kuse.
Najlepšie je ozaj vymazat socialne siete, druhych nenapravis a tebe bude lepsie.

snowflakenel
7. aug 2024

Je to tak....pracujem v skolstve.....uz aj u deti to speje k horsiemu msela.som aj ja mojim detom doma nastavit hranice. No mam pocit ze sa tomu nevyjneme.
Inak, kamosku vlani vykradli, kedze dala prispevok, ze je s celou rodinkou na dovolenke.......byvaju v dome, sisedia su dost daleko.....

majamat
7. aug 2024

tiez som socialne siete pouzivala na kontakt s priatelmi a rodinou.

da sa vyuzivat aj inym sposobom - prezentovat nieco, ale rozhodne tym nemyslim prezentovat sukromie. skor svoju schopnost, nazor, vedomosti, priapdne sa prostrednictvom SS predava aj tovar. ja osobne tam mam kozmetiku a licenia chcela som proste odovzdat moje skusenosti.

no vyslvoene prezentovat svoj bezny zivot mi pride uz prehnane a hoci som kedysi amla trosku viac foriek na FB? ale vymazala som ich. a to som to teda nikdy neprehanala takym sposobom, ako opisujes.
tiez s tym suhlasim, ze mi to pride nevhodne.

30katrusa40
7. aug 2024

No prípadne mi príde divná pchať fotky deti na internet a písať k tomu priania k narodeninám či meninám. Aký to má význam. Ale prednedávnom fotka domáceho miláčika a písané ako veľmi im chýba. Mne to príde divné. Ako by chceli ľudia len upútať pozornosť a buď chcú pochvalu či pokutovať. Skrátka si niečo asi kompenzujú.

autor
7. aug 2024

@majamat riadne sa to ,,zopsulo,,

autor
7. aug 2024

@30katrusa40 presne. Keby im nikto neda lajk, tak fotka zmizne. Ako je to prehnane a mam pocit ze horsie ako to bolo kedysi.

autor
7. aug 2024

@radkaradix fakt, mne to pride opacne. Ozaj je to teraz horsie. Aspon ja to tak vnimam.

autor
7. aug 2024

@snowflakenel aj moje deti maju konto ale teda prispevky ziadne.

aeruginosa
7. aug 2024

@vierka0508 presne takych poznam aj ja. Otvoris si profil na FB - vkuse nejake fotky z vyletov, dovolenky, posobia ako stastna a spokojna rodinka a zrazu sa dozvies, ze im to uz roky skripe a idu sa rozvadzat… a to je len jeden z mala prikladov, ake iluzie o „dokonalom" zivote inych nam navodzuju socialne siete.

ysseba
7. aug 2024

Ja to vnimam rovnako ako ty. Taka je dnesna doba. A je hrozna 🙄 teraz sme boli na dovolenke a v plazovom bare vedla nas sedelo 5 mladych ludi za stolom a VSETCI cumeli celu dobu do svojho mobilu, obcas sa niekto s niekym odfotil 😂 a inak pri tych postoch najviac milujem hlašku “toto si sem odložím” 🙈🤦🏼‍♀️🤮

andreakg
7. aug 2024

Ja vymažem takých ľudí,mne to nepríde normálne,ale prečo to robia,tiež neviem

jana_eyre_2
7. aug 2024

Ak mám byť úprimná, mne je trocha ľúto ľudí ktorí majú potrebu zdieľať cez soc.siete všetko... Podľa mňa mnohí to robia pre potrebu pozornosti, nemajú jej dosť v súkromí, tak skúšajú cez internet... Nemyslím si o nich nič zle.. len si myslím že nepociťujú naozajstné šťastie a to mi býva u mnohých aj ľúto...

autor
7. aug 2024

@aeruginosa presne. Iluzia. Kolega tam ma biceps ako Hulk a teda ma ho realne asi ako ja. Ja nechapem preco maju ludia potrebu sa tak zhovadovat, ked realita je inde. Ked chcem zacvicim si, postnut to nepostnem a uz isto nie ze si upravim fotky a idem si po lajky.

30katrusa40
7. aug 2024

Veď sa stačí pozrieť tu na nástenke. Fotky deti a k tomu gratulácie, prípadne popis ako rastie alebo kde si čo robia. Fotky mŕtvych domácich miláčikov a vyznania ako im chýbajú. A počkaj keď začne školský rok to tam budú samé usmiate deti s taškami.

autor
7. aug 2024

@jana_eyre_2 ja tiez tak nejak. Vidim ako sa snazia zviditelnit.
@30katrusa40 ani tu nic nepridavam. Naco. Co koho do toho.

autor
7. aug 2024

@andreakg no ja nemam nastavene ani upozornenia aby ma to nerusilo a teda ked som videla ako spoluziacka zo strednej kazdy den prispevok kolko odbehla aj s tratou a fotkami....ja krd pridem domov z prace venujem sa rodine, cvicim, atd. Nepotrebujem stracat dalsi cas vesanim prispevkov niekde a cakat na lajky. Hrozne kam sme dosli a kam az su schopni ludia zajst, aby na seba poukazali.

autor
7. aug 2024

@ysseba toto si sem odlozim??? Tak toto mi za tie roky uslo ale predpokladam ze som o nic neprisla. 🤣 aj my sa fotime, nie sme zaostalí, ale teda mame fotky pekne stiahnute v PC a pozerame si, vytlacime....spominame kde sme boli.

marianeta
7. aug 2024

Tiež tomu nerozumiem, prečo ma niekto potrebu zdieľať každú sekundu svojho života s polkou sveta. Možno majú dovolenky, rozprávkový dom, ale niečo im v Tom živote asi predsa chýba.Mozno uznanie, nedostatok skutočných priateľov? Neviem. No a fotky deti sú osobitná kategória, lebo to chudá malé ani nemôže rozhodnúť o Tom či na tej SS chce byť videné pre pár pochval a lajkov aké je rozkošné z ktorých sa aj tak teší akurát tak rodič.

autor
7. aug 2024

@aeruginosa ale to nerobia soc.siete. To ti ludia chcu vyzerat idealne pred druhymi a vsetci vieme ze idealnost nie je. Nikde.

autor
7. aug 2024

@marianeta tak fotky deti...no to by som ja zakazala normalne zakonom. Trest za zverejnenie fotky dietata.

autor
7. aug 2024

@marianeta aj ja som bola dieta a aj mala som bola, ale teda otec ma nikde nevycapoval s tortou ked som mala narodeniny a tu som.

marianeta
7. aug 2024

@30katrusa40 no presne.. Tak ako na konci školského roka,samé chvály s jednotkami a aké sú matky pyšné. To majú zdieľať s rodinou a nie s polkou Slovenska.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzejny656
7. aug 2024

Ja osobne to tak nevnímam. Sama nezdieľam skoro nič, len sem tam.
Ale rada si pozriem fotky iných, kde boli, čo zaujímavé videli, dokonca ani to jedlo mi nevadí. Rada sa inšpirujem tipmi na pekné miesto, novú kaviareň, dobrú knihu atd.

autor
7. aug 2024

@monsterablue tak osobne veci isto nie. Cokolvek ine. Myslim ze nikoho nezaujima kto co kedy cvici, kto co kedy jedol, kto kde kedy bol na kave s kym. Mozno pekna fotka niecoho nezvycajneho, nejakeho zazitku, let balonom, zoskok z lietadla, ozaj nieco netypicke a nie nieco bezne, mozno fotka niecoho bezneho ale umelecka. Nie tyzdnove menu kamaratky a rozpis cvicenia. Prosim toto uz je prilis.