Čo s takým chlapom?

30. nov 2019

Dámy, budem rada ak vyjadrite názor na situáciu.
S priateľom sme spolu cez 5rokov.Je o 18r starší(bol bezdetný, nikdy nebol ženatý). Máme plánované 1,5r dieťa. Pred narodením bolo všetko ôk.Každý mal vlastné financie, ja som kupovala stravu a všetko do domacnosti, co nie je najlacnejšie a on si splaca hypo. Malú prebalil možno 3x, kúpe až teraz po 1,5r. Nekrmi ju, nemá na to vraj nervy. Doma nevari, nikdy, neuprace a ak náhodou povysava, hovorí o tom este tyzden, ze sa mam od neho co ucit. Ja vysavam 2x do týždňa a aj na to pinda že ako. a celkovo poriadok v byte. Ženy, ja som cistotna, furt daco riadim, medzitým varim, nosim dieta na rukach pri tom, venujem sa jej a on pride z roboty(pol dna sedi v kancli a pol dna za volantom), lahne si,mobil do ruky a kava. A takto az do 18 kedy ja malu nachovam a o 19 ju dam spat. A on si ide cvicit do fitka. Jeho odpoveď ze prečo sa malej nevenuje:som unavený.
ffitko nie. Vsade rozpráva :na fitko vecer uz nie je
Furt len mo il

kikaaa444
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
30. nov 2019

On si splaca hypo? Takze Ty si vsetko kupovala, on si splati hypo a Ty co? Predtym Ti doma pomahal? Len po porode prestal? Ci predtym si to lepsie stihala, tak bol spokojnejsi? Nuz, tipujem, ze porodom sa jeho spravanie az tak nezmenilo, len Tebe pribudlo viac povinnosti a uz to nie je to tutu-mutu, tak je zle. Naco Ti je taky chlap?

deti95060810
30. nov 2019

kto je majiteľom bytu? daj si pozor ak je majiteľ len on....
čo s ním...jednoducho by som ďalšie bábo s týmto lenivcom už vôbec neplánovala... 😉
inak takýchto lenivcov po gaučoch doma vylihuje veľa...

autor
30. nov 2019

@dskjhfdlkdjhl Ja som vsetko kupovala a popravde teraz mi da max 50€ mesačne na stravu na mesiac a ak si vypýtam tak po 10€ mi da.Pred tehu bol mozno rovnaky len ja som si to neuvedomila, lebo ked sme sa aj nahodou pohádali, isli sme si po svojom a o 2dni sme boli obaja ok. Furt chce sex, obchytava ma,ale ja mu odpoviem jeho vetou:som unavena. Momentálne sme spolu asi len kvoli malej. Nemam kam ist s malou, zle rodinne vztahy. Pomedzi to uz chodim pracovat na dohodu a z tych penazi(almuzna) potom kupujem aspon stravu. A varim furt. Ked sa priblizi k malej tak sa certi, akoby nemala rada jeho prítomnosť. aj ku mne ked sa priblizi, tak krici. Davam mu priestor vytvoriť si s nou krajsi vztah, ale cez mobil sa nespravi. Furt len pinda a ked ho nieco boli, chrbat napr, tak len lezi aj mesiac. Uz som ho s tou jeho unavou posielala k doktorke na krv ale vse je ok. Tak asi je problem niekde inde... a to ani nejdem písať ako sa furt pysi tym, ze nas živí a ja si to nevazim. Proste nie som ziadna puťka, ktorá sklopí usi ale si poviem a to sa mu nepáči.

saskia_98
30. nov 2019

Jak vas zivi ked nakupy robis ty ? Ja mozem povedat ze moj muz nas zivi lebo ja so svojej vyplaty a rodicaku ani cent neminiem... Ved ked je lenivy neries. Nevar pre neho, neper mu a uvidiš kto z koho...

autor
30. nov 2019

@deti95060810 on je majitel. Vzdy bol. ja som sa len pristahovala. To je problem, ze nemam kam ist s malou keby náhodou daco. Kedze som ešte na rodičáku, neprichádza do uvahy ani podnajom.Jaj zeny, je to zahul na psychiku.Snazim sa to vydrzat, ale po hlave si nedam skakat. A ja som aj tak najhorsia

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
30. nov 2019

@saskia_98 zivi nas akoze tak ze plati strechu nad hlavou. Oblecenie a vsetko na malu len ja platim
. este ze mam debet😪uz aj auto som predala, aby som si aspon uver na neho vyplatila a nemusela ho splacat 240€. V lete sa kupila nova pracka lebo sa odpalila stara, aj chladnicka a doteraz mi to vyhadzuje na oci. Ja chapem, ze je to vela penazi ale teraz mu mam kazdy den ruky za to bozkávať? on je ako v 19st.ze ked je zena na MD, je gazdiná. Prosim? a ked budem chodiť aj ja do prace na 8hod a v nej som 8hod na nohach, tak co bude potom hovorit? viete, mne len vadi jeho pristup. On chodi do roboty, nosi vraj peniaze a preto je unaveny. A ked ostal nahodou s malou 1 den doma, tak ani telefon mi nevedel zdvihnut. A to ja pri nej musim vsetko robit. Aj varit, aj vysavat, aj upratat aj s malou byt

deti95060810
30. nov 2019

aha, tak on di spláca svoju hypo a ty jeho živíš...Pekne si to fešák vysníval....😈

sono2
30. nov 2019

Celé zle. A ty to dobre vieš, veď si to prečítaj po sebe, akoby si čítala iného príbeh, čo by si poradila?
No preč od takého? Alebo, čo ťa pri ňom drží a či to za to stojí a toľko si to ochotná znášať.

tosomja
30. nov 2019

A vyhovuje ti, ze ti prideluje peniaze? Preco ked zijete spolu, nemate spolocnu kasu? Doteraz ti vyhovovalo takto zit? ...ak ano, tak sa staraj o dieta, o seba, a ked na to budes mat, ci po psychickej, aj po financnej stranke, bude sa ti lahsie rozhodovat.

autor
30. nov 2019

@sono2 jasne ze je to cele zle. Ale viete,kvoli malej si zelam aby sme boli spolu.

saskia_98
30. nov 2019

Neviem aku pracu robi tvoj muz ale moj ked pride po mesiaci na kamione domov, povie zlato daj mi maleho chod si oddychnut. Berem ani moj muz doma nevari, neupratuje ale to ja od neho ani nechcem. Mne staci ze je doma ked pride a nikdy mi nevyhodil na oci ze vela minam (a to minam fakt statocne vela). Urcite nie je dobre ze s nim zostavas len kvoli dietatu ved to dieta casom vyrastie a uvidi ze oco o nicom a mama sa pre neho len trapi... Naco je to dobre ze ta psychicky depta ? Na nic..

saskia_98
30. nov 2019

A inac preco nemate spolocny ucet ? A preco si nepytas peniaze normalne ? Daj love idem na nakup ? Ved mate spolocnu domacnost.

deti95060810
30. nov 2019

@saskia_98 môj keď má blbé reči ohľadom peňazí tak mu poviem že míňam na jeho deti., že som ich sama neprehajdákala..Deti inak máme spoločné, sme rodičia.

autor
30. nov 2019

@saskia_98 spoločný ucet sme nemali preto, lebo ja som si rada na seba nieco kupila keď ešte nebolo bejby
Proste som toho nazoru, ze radsej si uzijem tie peniaze ako skreckovat. teraz je to ine. proste hospodarit z rodicaku je umenie. Ked zacnem robit, chcela by som spolocny ucet kde obaja posleme urcite množstvo €, z ktorých pojde na hypo a potraviny, pripadne pre malu na potreby v danu chvilu.

saskia_98
30. nov 2019

@deti95060810 mne moj toto nikdy nepovedal .. Mne akurat povie ci ma maly vsetko a aj ja a ked nie, mam ist kupit ze jeho nezaujima cena .. Neviem ale ja som nikdy neriesila ze ma zdrbal ze vela minam.. 😏

deti95060810
30. nov 2019

ja ti poviem, že ty sa ho bojíš, je o teba starší o moc rokov, pomaly by ti mohol byť otcom... Má ťa v hrsti. Zobrala si si na krky starého chlapa, a ku tomu nemáš z toho ani žiadne váhody...ešte ho musíš aj chovať....Malo by to byť opačne...on teba by mal chovať a HÝČKAŤ. Musíš zmeniť taktiku....

deti95060810
30. nov 2019

budete zo spoločných e platiť hypo? Jeho hypo....Mala by si začať troška rozmýšľaŤ...😉

autor
30. nov 2019

@deti95060810 presne toto mu hovorim, ze rodicia sme 50:50, ale podla neho je mama viac. Ano je, v urcitych momentoch. na to sa furt vyhovaral, ked som len kojila. Ze ona place, daj jej mlieko, nemohla som nikam ist. Ked bolo treba asi 2x kupit topanky tak povedal ze este vydrzia. tak som mu povedala nech si on da o cislo menšie topanky ci bude ok. On je zidak proste. uz som aj kolkokrat rezignovala. lebo nepotrebujem pocuvat jeho prid*bane argumenty

saskia_98
30. nov 2019

Ked ti treba na malu peniaze normalne mu povedz nech ti da a stoj si za tym.

autor
30. nov 2019

@deti95060810 tak daj tip na taktiku

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
30. nov 2019
deti95060810
30. nov 2019

@retatka môj typ cca 40... no proste starý lakomý chlap....

0silvia0
30. nov 2019

neviem aku taktiku chces pocut. Ked nechape, ze on vas nezivi, len si splaca svoju hypo, tak s nechapavym chlapom si asi neporadis. Mala by si si ty vymysliet taktiku, ako sa ho elegantne zbavit...

deti95060810
30. nov 2019

no toho už neprerobíš....starého psa novým kúskom nenaučíš....

autor
30. nov 2019

@retatka s byvalou partnerkou bol 10r.ona mala uz dceru, pubertacku. Potom sa aj spolu snazili o dieta ale nebola tam kompatibilita tak sa nedarilo. So mnou ano. Povedala som mu, ze nie ze by bol rad, kazdy den malu nosil na rukach, ved je prvorodena v jeho veku,aby si to vazil. Cas rychlo plynie, nech si ju uziva aby to potom nelutoval. Jemu to takto asi staci. A ide ma vyrutit ked sa niekomu chvasce ze My krmime, my uspavame a pod. Od narodenia nic nerobi. Odplienkovala som ju v 15m. Nie ze by bol na mna hrdy, na moju trpezlivosť pri tom, ale aj to pindal na začiatku, ked boli nehody ze nie je pripravená

lenkakravcova
30. nov 2019

Nerozumiem tomu, prečo niečo platíš, keď sa staráš o dieťa a domacnost? Muž má povinnosť starať sa o rodinu, z finančného hľadiska, kým žena vychováva deti (minimálne do troch rokov dieťaťa).
Ani môj muž sa nevenoval synovi, takmer do 1.5r lebo ho to nebavilo s takým drobcom, ale všetko finančné zodpovedne zabezpečoval (a rodičak som si nechávala pre svoje výdavky).