Čo robíte, aby ste boli šťastné?

18. aug 2023

Aby ste boli šťastné? Tie čo máte domácnost, rodinu. Nech robím čo chcem ..mám taký prázdny pocit neviem prečo

alissa1222
18. aug 2023

Koníčky,záujmy,práca ?

doriiis
18. aug 2023

1.Mam prácu,ktorá ma baví a je dobre platená.
2.Mam koníčky,voľný čas.
3.Nie som otrokom svojej domácnosti,ani deti ani nikoho
4. Mám po boku skvelého muža s ktorým si plníme sny

viestta
18. aug 2023

Rodina je dolezita, asi najdolezitejsia ale medzi rodinou a domacnostou som aj ja a staram sa aj o seba, pretoze aj napriek tomu, ze mam rodinu, domacnost a pracu stale som clovekom so svojimi potrebami a zaujmami, tak ich naplnam

beronsche
18. aug 2023

Ja suhlasim s
@doriiis a pridam este bod- tesim sa z malickosti 😊

maranta_leuconeura
18. aug 2023

Cim by si bola bez domacnosti a rodiny? Co ine ta definuje? Ak nic, tak tam hladaj problem. Deti raz odidu, manzel moze tiez. Najdi si pracu co ta bude naplnat, konicky, dobrovolnicku cinnost, cokolvek, aby si bola hlavne ako ty, nie len ako manzelka a matka.

doriiis
18. aug 2023

@beronsche ....tak ako hovoris🙂
A tých bodov je viac.

Ale autorka.....podľa mňa šťastie nie je o ,,veciach".Byť šťastný je rozhodnutie.Nastavenie.Nase myšlienky tvoria naše činy a naše činy tvoria našu pritomnost

denithestrange1993
18. aug 2023

Nemusis byt vzdy totalne stastna,staci ak nie si totalne nestastna. Treba sa tesit z drobnosti,ze si vies vychutnat kavu,ze ta dnes prestali boliet krize,ze si nasla olej v akcii 😂 ano aj humor k tomu prispieva. Mnohi si myslia,ze ich stastnymi urobia megalomanske veci,ale tie drobnosti su dolezite.A urcite si treba najst cas na seba,nech to je cokolvek. Ja napriklad pri upratovani a vo volnom case pocuvam podcasty na rozne temy,to je taky moj relax.

mladena
18. aug 2023

hlavne som prestala žiť v ilúzii že ma naplní čokoľvek alebo ktokoľvek z vonku a hľadám pokoj sama v sebe

alana1
18. aug 2023

no ja cim som starsia, tym viac ma tesia uplne obycajne veci...dnes ma potesilo, ze som si posedela na terase, ze si syn sam vypracovaval taky zosit pre predskolakov, ze muz prisiel domov z prace o 14hod atd atd...no su to hluposti ale tak mam take dobre pocity z toho co sa vo mne rozlievaju 🙂

ihrisko2009
18. aug 2023

Tu je k tvojej otázke vedecká štúdia. Nádherne veci, odporúčam vypočuť si. https://www.ted.com/talks/robert_waldinger_what...

pkgirl30
18. aug 2023

@mladena presne, moja reč

pkgirl30
18. aug 2023

Teším sa z maličkostí, že mám v záhrade zeleninu, že som dokončila svoj prvý obraz, že som sa ráno zobudila, že som tak nastavená že sa Chcem tešiť. Ale najviac som dnes bola šťastná z toho že si môj mentálne postihnutý syn pripravil raňajky, od šťastia som plakala ako malé dieťa

samimami777
18. aug 2023

Každému prináša radosť a pocit naplnenia niečo iné. Ak sa s tým čo máš cítiš nenaplnená musíš sama prísť na to čo ti chýba , možno vyhľadať pomoc psychológa

olimuc
18. aug 2023

Je piatok poobede, mne staci k stastiu, ze mam dva dni volna a rano ma maximalne maly zobudi, ze je cas ist na kupko … snad nie o piatej rano

ivangeline
18. aug 2023

Dodam.... vztahy a duchovny zivot

hladamematku
18. aug 2023

Robím to čo má robí šťastnou...

sara07
18. aug 2023

napíš si na papier čo by si chcela, čo by si chcel sny ,začni to pomaličky si plniť jeden za druhym
skus sa prejst, vychutnat si ticho na balkone , dat si niečo dobré na jedlo a vychunat si to nie zlhnut, čitat knihy
zabehat, si zaplavat, prejst sa , uvedomiť si že si tu a teraz
no ano nejak sme stále v kolotoči , tak si ho spomal občas
zrovnaj si to v hlave, štastie je relativna vec ...

lenkakravcova
18. aug 2023

Snažím sa splniť si svoje povinnosti.
No a potom viera. Bez nej by to nebolo ono 🙂

doriiis
18. aug 2023

@olimuc ....no áno,voľné dni sú veľkým dôvodom na radosť😀

bylinka25
19. aug 2023

Nič, žijem každý deň tak, ako keby som tu bola posledný deň, tak si ho naplno užívam.

euka210
20. aug 2023

Popri vsetkych tych povinnostiach, detoch, praci, domacnosti, zahrade...si najdem cas na to, aby som urobila nieco, co ma bavi, dobila svoje baterky, aby aj vnutro dostalo najest...pre mna to je cas ci aj vylet s rodinou (hoci niekedy su to skor nervy pri detoch), ked si v pokoji robim v zahrade, ked si pokecam s kamoskou ci dobrou svagrinou, proste kaslem chvilu na povinnosti a dam vnutru to, co prave potrebuje. Mam napr. rada vodu, tak sme dnes kvoli tym horucavam boli poobede na kupalisku a vsetci spokojni.