Čo mi je priateľ sestry môjho chlapa?

vanesah37
14. feb 2024

Zdravim, prosim vedeli by ste mi poradit, mam chlapa ktory ma sestru a jeho sestra ma priatela, chcela by som vediet co mi je jej priatel, niekto mi vravel ze mi moze byt svagor no sama neviem 🙂 dakujemm <3

kacena4
14. feb 2024

je ti nic, nakolko mas chlapa a nie manzela a jeho sestra nema muza ale priatela... takze nevyznikaju ziadne oficialne vztahy...

muchotrafka298
14. feb 2024

Pokial nie su manzelia, tak on je pre teba cudzi clovek, nie je tam oficialny vztah.

natall113
14. feb 2024

Švagor by to bol ak by ste boli zosobášení vy aj oni takto je priateľ sestry tvojho priateľa

pinkgirl
14. feb 2024

Je ti to čo si pre neho ty - náhodný známi, žiadny rodinný vzťah nemáte. Ste partneri svojich partnerov, a náhodou sa poznáte vďaka tomu že vaše polovičky sú súrodenci.

viestta
14. feb 2024

Na to aby ony bola tvoja svagrina musela by si byt manzelkou svojho muza. Ak by mal byt on tvoj svagor musela by si byt manzelka tvojho chlapa a on mazelom chlapovej sestry

h2
14. feb 2024

@vanesah37 Je ti to presne toto: priateľ sestry tvojho priateľa. 😉

babydesire
14. feb 2024

Toto by si mal precitat moj muz, lebo ten mi svatosvate tvrdi ze moja rodina a ich prijaty clenovia su len moja rodina a detto z jeho strany..cize, exmanzelka mojho brata je LEN moja a sestrina exsvagrina, nie jeho, a bratove deti su LEN moji a sestriny synovec a neter nie jeho 🤦‍♀️ ani google ho nepresvedcil..ze prizenena/privydata blizka rodina je rodina oboch manzelov

lenkahvh
15. feb 2024

@babydesire

toto nepomoze?

Odpoveď:
Rozšírený význam slova švagor v Slovníku cudzích slov (v porovnaní s definíciou v Krátkom slovníku slovenského jazyka, v Slovníku slovenského jazyka a v Synonymickom slovníku slovenčiny) zodpovedá jazykovej praxi. Slovom švagor sa bežne pomenúva nielen manželov brat, manželkin brat alebo sestrin manžel, ale aj manžel švagrinej, čiže „manžel sestry druhého z manželov“. Potvrdzuje to aj článok Milana Majtána O slovenskej príbuzenskej terminológii (Kultúra slova, 1971, roč. 5, č. 8, s. 279 – 281), v ktorom sa pri termínoch švagor – švagriná uvádzajú významy „bratova manželka, sestrin manžel, manželovi alebo manželkini súrodenci a ich rodinní partneri“.

Čítajte viac: https://jazykovaporadna.sme.sk/q/538/#ixzz8Rmy8...

rorino
15. feb 2024

@babydesire 😂😂😂to myslíš vážne?asi si mu riadne pridala vedenie🙉🙈🙊

vroni
15. feb 2024

@babydesire, je to presne naopak. Nie len, že prijati členovia vašich rodín sú príbuznými oboch manzelov, ale dokonca tieto vztahy nezanikaju ani rozvodom. Čize neexistuje exsvagor a exsvagrina, stále sú bez ex a nie je toho zákona, ktorý by tento vzťah zrušil. A hrôza hrôz, platí to aj pre svokry. Takže druhý (tretí, piaty, osemnásty)krát vydate/ženatí nemajú svokru a exsvokru ale dve (prípadne viac) svokry. Poteš trochu muža 🤣🤣🤣

babydesire
15. feb 2024

@vroni no hotovo,,tak toto som nevedela..kazdopadne ta mrcha skareda je a bude vzdy ex- svagrina...pre mna urcite

jessx
16. feb 2024

@vanesah37 za mna by to bol svagor. Nebudeš to uvádzať do nejakých oficialit kde musí byt všetko podľa správnosti vtedy by sa to pravdaže bralo že nie sú zosobášeni tak nemá to tak byt
V bežnej reči medzi ľudmi to nikto neberie ako tu všetci moralizuju že take oslovenie neexistuje keďže nie sú zobratí. Vonku v realite keď sa povie svokra, svagor atd každý si hneď predstavi o akú osobu ide a nikto sa nepýta a nerieši či je to aj formálne tak a či sú dotyční zobratí 😏 je to jednoduchšie ja by som sa aj stratila keby mi niekto začne hovoriť môjho otca koňa brat 😅
S priateľom zobratí nie sme, sme spolu dlhé roky a iba slovo manžel/ ka mám take že nebudem to hovoriť, keď to tak nie je. Inak bežne používam svokra a priateľov brat je môj svagor. Keď sa vezmeme, nič sa na tom nezmení a bude to stále tak 😊 takze ak ideš vypisovať nejaké úradne tlačiva pravdaže to treba uviesť inak ale teba zaujíma určite len ako to nazývať bežne a áno jedna sa o švagra

pbra40
16. feb 2024

Mame tiez takto v rodine a mame zauzivany vyraz: skorošvagor 😃😃😃 lebo švagor-čakateľ
Oficialne ti je samozrejme nic.

romanadam1626
16. feb 2024

@vanesah37 nič 😉