Čo by ste robili na mojom mieste?

pato88
7. mar 2024

Ahojte, co by ste robili na mojom mieste? Mam "kamaratku", ktoru som stretla asi pred 3-4 rokmi popri navstevach ihriska, nasi synovia maju mesacny rozdiel, tak sme sa dost aj prvy rok aj nieco stretavali, ale posledne dva roky je to skor sporadicky, parkrat do roka a to velakrat, ze ked sa neozvem ja, tak ona ma nekontaktuje. Ona si totiz zacala nejaky biznis ako konmari, ze radi ludom ako si upratat domacnost a ostala taka divna, stale reci o tom, ako ona sa stretava teraz s bohatymi ludmi a to je uplne ina trieda spolocenska, tiez sa zacala obliekat inak a stale ako my sme chudaci, ked k nam prisla, tak len skenovala pohladom, ze ako nemam upratane a ako to ci ono mame a prislo mi takym povyseneckym stylom. Tiez sa zacala teda stretavat s kamaratkami na urovni, same brunchy, obedy a ked sme sa stretli, tak ma len zhadzovala, ze som unavena, ze si neviem zariadit domacnost a dieta a ze ona nasla asi patent na zivot. Lenze ona 10 rokov nepracuje, maleho necha v skolke na siedmu a vybera ho muz okolo jednej a potom ho necha spat do piatej a potom ho ma manzel, lebo ona sa cely den o nich starala a vikendy ho ma tiez manzel a chodia len do restauracii, lebo si potrebuje po celom tyzdni oddychnut. Ja si maleho radsej rano uzijem a chodime posledni na deviatu, vyberam ho sama a este sa mu aj venujem, jedlo je pre mna dolezite, takze varim kazdy de a tiez podnikam a narozdiel od nej co este teda nevyfakturovala ani euro, mne ten obchod aj rastie, takze potrebujem vela casu na pracu a ozaj neriesim, ci mame byt ako z instagramu, cisto mame a nechytam stavy, ze mame vsade postrihane papieriky, som rada, ze sa maly rozvija. Mam na nu trocha tazku dusu kvoli tomu vsetkemu. Naposledy sme sa videli na jesen na oslave narodenin mojho maleho, kde sa totalne opila, potom u nej na oslave, kde to bola zase klasika, ako ona ma vsetko pod kontrolou... teraz mi z nicoho nic napisala, ze sa manzelovi vratila rakovina a ci jej nepostrazime maleho v nedelu. Vravim si, ze hej, lenze som tehotna a strasne sa bojim, jej maly este chodi do skolky s malymi detmi a ja som vela takych tych chorob, co sa medzi detmi siria nemala napr. ovcie kiahne a viem, ze ona moc neriesi, nad vsetkym hodi rukou a ledva maleho zoberie k dr. na povinnu prehliadku. Viem, ze aj moj maly moze, co to priniest, ale chodi uz do pripravky a je s vacsimi detmi. Tiez mi mama zacala brnkat, ze naco riskovat, ked ona nie je v poslednej dobe kamaratka... Co robit?

colsami
7. mar 2024

Ja sa cudujem ze po tom vsetko co si o nej napisala ju este povazujes za nejaku kamaratku. Evidentne ju nemas rada a ci ona Teba,... co je toto za vztah.... 🙂

A nie, nepostrazila by som asi v Tvojej situacii... Neohrozovala by som seba a svoje deti. A ak ano, urcite len pre mojich najblizsich pre ktorych to ochotne urobim ak treba - co ona evidentne nie je.

Neboj sa, najde niekoho ineho, nie si jedina na svete. Isto ma rodinu, okruh znamych no a konieckoncov moze vyuzit sluzby opatrovatelky a pod, takze nemusis mat strach ze ju nechas v stichu a bez Tvojej pomoci sa jej zruti svet....

viestta
7. mar 2024

Uz si povedala, ze nemas problem a teraz uz mas problem? Tak to jeden raz vydrz. A ked nemas z nej dobry pocit, nechapem preco s nou udrzujues kontakt? Na co je to dobre? Kamaratov si mozme vyberat, nastastie, tak si vyber aj ty takych, ktori ti vyhovuju

barbora0308
7. mar 2024

@pato88 Nie nepostrazila a rovno jej povedala aj vsetky tieto dovody, ktore si nam tu napisala. Nechapem, preco ludia udrziavaju vztahy, ktore ocividne nefunguju...iba z lutosti alebo zo zdvorilosti sa netreba s nikym povinne kamaratit.

domka222
7. mar 2024

Na začiatok, nechápem načo ju teda ty kontaktuješ,keď máš vlastne od nej pokoj,keď sa nevie ozvať sama a ešte sa aj správa, ako sa správa. K tomu stráženiu,buď to teda zvládneš a chceš pomôcť alebo jej rovno povedz,že nemôžeš. Však nič iné medzi tým

januska12323
7. mar 2024

Vy už dávno nie ste kamarátky, neviem prečo ten vzťah stále označuješ takto. Nemáš ju rada, názory máte rôzne na život aj na seba, nestretávate sa...

tanyan
7. mar 2024

"Postrážiť malého v nedeľu" je veľmi všeobecné. Na jednu hodinu alebo od 7-mej ráno do 7-mej večer?
Na jednej strane človek síce chce pomôcť, ale musíš sa rozhodnúť tak, aby si neohrozila seba (teraz nemám na mysli riziko kvôli škôlkárskym chorobám). Nezabudni, že ak to urobíš raz, tak sa ti o to ťažšie bude odmietať pri ďalších žiadostiach o pomoc a podporu. A vzhľadom na popísaný životný štýl a uvedený dôvod žiadosti o pomoc to vyzerá skôr na dlhodobé zaťaženie, ktoré ťa bude obmedzovať.

pato88
autor
7. mar 2024

Ja som si povedala po tych oslavach, ze ju uz kontaktovat nebudem, ze proste ju v zivote s tymi nazormi nepotrebujem. Mala som ju rada, stravili sme vela casu spolu, aj mi bolo luto, ze sa tak zmenila a stale som dufala, ze sa vrati k staremu, len sa nestalo. Teraz mi napisala ona asi po troch mesiacoch. Keby som nebola tehotna, tak to neriesim, lenze sme sa snazili o babo 2 a pol roka a teraz sa strasne bojim.

bluka2
7. mar 2024

Povedz nie, urcite najde niekoho ineho. Ja by som postrazila, ale nie som tehotna, ty sa bojis, tak nechod cez svoj komfort

jaond19
7. mar 2024

@pato88 ukoncit taketo jednostranne kamaratstvo. Ma ta za nejaku chudácku nulu ale spomedzi jej na urovni znamych sa nenajde nikto na postrazenie, iba ty? Asi jej tá rakovina potrebuje dat lekciu co a kto v zivote ma skutocnu hodnotu.... a ze mamon a povysenectvo to nie je. Slusne by som sa s nou rozlucila a popriala vela sil v zivote. Ty svoj zdravotny stav nezatazuj takymi ludmi.

proste0monika
7. mar 2024

Keby bola kamaratka, tak miesto tych pohrdavych pohladov a blbych poznamok, ti prezradi ten svoj "patent na zivot". O tom je podla mna kamaratstvo. Kde su tie bohate panicky teraz, ked jej treba postrazit maleho? A navyse,ked to teba moze ohrozit. Vykasli sa na nu. Ak si casom uvedomi co spravila a ospravedlni sa, nepoviem... Ale toto fakt nie.

ddaassuullaa
7. mar 2024

- ak dobre chapem, tak sa ti znama sama od seba neozve a ty dobrovolne kontaktujes ju, aby si si na seba vypocula negativne nazory, si nejaky martyr?
- my sme si tu precitali na tvoju znamu taky vylev, ze by som sa ju bala aj stretnut na ulici. Chapem, potrebujes sa uzemnit....
Ale - napriek tomu vsetkemu este slubis pokracovanie degradacneho tazenia znamej? Ved nemusis. Naozaj nie. Bez vycitiek - chces zase pocuvat, aky mas neporiadok, chvalenie sa zivotom medzi hornymi 10 tisicimi? Ved to su jej novi "priatelia"🤷‍♀️. Ja viem, priatelia su inde, toto je pozlatko a priatelka si vlastne bola len ty. Pre tych "brancherov" je to tak upratovacka a mozno im ona postrazi deti, opacne to fungovat nebude.
A propo - v nedelu, manzelovi sa vratila rakovina - to mi nejde dokopy. Myslela som si, ze u nas lekari funguju pondelok-piatok. Tak mi to pride zvlastne.
Ja by som slusne povedala hned, ze momentalne mi to nevyhovuje, vsade vela chorob, si tehotna, ani tvoje dieta momentalne nechodi do skolky, za inych okolnosti by to nebol problem. Alebo to dalej nerozvadzat. Vybavene

tykat
7. mar 2024

@pato88 este si jej asi neodpisala, tak jej odpis ze ti je luto co prezivaju ale maleho bohuzial postrazit nemozes zo zdravotnych dovodov. Bodka. Viac by som jej nepisala.
Hadam ma aj ine kamaratky ktorym sa ozyva castejsie ako raz za tri mesiace a nie len ked nieco potrebuje

eeffka
7. mar 2024

@pato88 vzdy ma vie udivit co vsetko su schopne niektore zeny zniest, "kamaratka" ta ma za nic, a ty sa este citis previnilo.
tak by som ju do p...rec poslala zeby nestihla zakrutu vybrat.

30katrusa40
7. mar 2024

@pato88 kašli na ňu. Je smutné že jej manžel je chorí ale veď má patent na rozum a všetko pod kontrolou. Toto je pre ňu nič zariadiť. A čo má také dôležité v nedeľu keď si nevie zariadiť čo s dieťaťom

evaachesa
7. mar 2024

Ahoj, mrzí ma čím si prechádzate, no bohužiaľ ti syna zo zdravotných dôvodov postrážiť nemôžem. Veľa zdravia želám a držte sa. Viac by som ju nekontaktovala a nebavila sa s ňou. Veď ona ťa nemá za nič. 🤷

lukbe
7. mar 2024

@pato88 ako píše vacsina, máš dôvody na to, aby si sa o jej dieťa starať odmietla. Okrem toho všetkého, je to aj zodpovednosť. Zrazu si jej dobrá? Len ty už pre ňu existujes na stráženie? Môže sa ti skomplikovať zdravotný stav a pri jej povahe, napokon sa jej ešte niečo znepaci aj pri strážení, lebo ved nič jej dobré u teba nebolo. Slusne to dmietni.

domkakvet
7. mar 2024

@pato88 zavolaj jej, ze sa ti neda, nieco ti do toho prislo.

butterflyeffect
7. mar 2024

@pato88 nedocitala som-uz po prvych riadkoch nechapem preco sa dalej kamaratite… ver mi kamaratky pridu odidu, zmenia sa, na tom zivot nestoji, otocit sa a ist dalej. Preco by si mala mat vo svojom zivite niekoho koho pritomnost a spravanie ti nerobi dobre

jaass
7. mar 2024

Prepáč, niečo mi do toho prišlo, v nedeľu nakoniec nebudem môcť postrážiť tvojho syna. Si tehotna a potrebujes na seba davat pozor. Jednoducho toto ma vie vytočiť 🥶 Nakoniec aj tak by si sa len dozvedela, že je na nejakom výlete/wellness alebo kto vie kde sa chystá. Takúto “kamarátku” nepotrebuješ a hlavne, bude pre teba lepšie keď s ňou prestaneš byť v kontakte. A asi nemá moc život Ok keď pije🤦‍♀️ chváli sa🤦‍♀️ a príde k tebe a pozerá, čo máš a čo nemáš poupratovane. Zrejme ma veľké psychické problémy tak ale jasne, že sa ti s tým nepochvali. Čiže autorka absolútne sa nad ňou netráp a ja na tvojom mieste by som išla do štádia, kedy ty sa jej prestaň ozývať. Podľa mna si na teba spomenie len keď niečo potrebuje 🤦‍♀️

cimage
7. mar 2024

Jednoducho jej zavolaj a povedz, ze zo zdravotnych dovodov nemozes strazit jej dieta. Je ti luto co sa im deje a prajes skore uzdravenie, koniec. Dalej by som ju uz neriesila a uz vobec nenazvala kamaratkou.

pato88
autor
7. mar 2024

Dakujem Vam za nazory. Ja som mala len velke vycitky, ze nepomozem, ale priznam sa, uz ked som si vyplnala diar s cielmi na tento rok, tak tam bola kolonka, komu sa chcem tento rok vyhnut a jej meno bolo prve :(. Zmenila sa velmi. Ale aj ked city bokom, ci je dobra kamoska a teda ci je vobec kamaratka, manzel sa ma spytal, ci by som postrazila Danke maleho tento vikend a ja ze jasne, preco nie... a hned mi aj doslo preco mam s Anninym malym problem. Lebo nas uz tolkokrat nakazili, ona nema problem prist na navstevu s malym s horuckami, jej manzel prisiel s obrovskou infekciou oka naposledy, mna zas ona nakazila dva dni pred nasou dovolenkou, co som stravila z dvoch tyzdnov dovolenky tyzden zalezena v posteli, ako som pisala, ona moc neriesi. Velakrat som ju ja musela dotlacit ist s malym k dr., ked uz tak kaslal, ze padal v parku od kaslu a ona v pohode. A mozno som paranoidna, ale bojim sa ozaj, ze maly bude opat chory a zo skusenosti viem, ze je to viac mozne ako nie. Odpovedala mi, ze v pohode a gratuluje k tehotenstvu :D tak uvidime, ci je to posledna sprava, co sme si vymenili.