Čo by ste robili?

27. júl 2020

Ahojte dám vám jeden príklad máte 18 rokov jedno dieťa bývate s partnerom spoločnej domácnosti s rodičmi ste pohadani nemáte kam ísť pretože v rodičovskom dome už nieje miesto pre váš a vaše dieťa priateľ sa vám vzdialuje nevšíma si vás možno už ani nemiluje nechce s vami spávať a prídete mu na neveru čo by ste robili v takom prípade ? Ticho mlčať a žiť s ním ďalej ? Alebo mu to všetko povedať a potom by sa uvidelo ? Alebo odísť aj keď nieje kam

terezka1947
27. júl 2020

A urcite vies,ze rodicia by take dieta neprijali?nie je to dieta iba hrde a nechce poprosit o pomoc svojich rodicov?mozno by malo byt hrde prave na inom bitevnom poli-u priatela a odist.

zuzubb007
27. júl 2020

To akoze vážna otázka? Jednoznačne Odísť !!!!!

autor
27. júl 2020

@terezka1947 nie nepriali pretože tam už miesto pre nich nieje teraz sa tam dosť tlačia a nie to ešte o dvoch ľudí viac

autor
27. júl 2020

@zuzubb007 vážna a kam ?

pribinak
27. júl 2020

Útulok pre matky a deti., krízové centrum.

autor
27. júl 2020

@pribinak tam ísť nechce

pribinak
27. júl 2020

Tak ešte môže ísť pod mostom a s kartónových krabíc si spraviť 4 izbový byt

pribinak
27. júl 2020

@pribinak čo je zle na ultulku či krízovom centre? Že ti pomôžu? Dajú podporu? No lepšie ako žiť dome s chlapom ktiry si má nevšíma, podvádza má, s nikým si nerozumiem, .... hold v 18 dieťa za takýchto podmienok?

zuzka251
27. júl 2020

tak taká mamička moc na výber nemá..buď si to odkomunikuje s partnerom a vyjasnia si, čo bude ďalej..alebo...

lenuliatko84
27. júl 2020

Zacat pouzivat antiku

autor
27. júl 2020

@pribinak 😭😭😭😥

autor
27. júl 2020

@pribinak nič však taký život už nemá zmysel

syslik81
27. júl 2020

no ked si deti robia deti takto to konci ... najst si inzerat ist do garzonky al si inou maminou do podnajmu .... hoc i na ubytovnu aspon na zaciatok.. najst pracu a dieta do jasli-skolky.... popri praci sa da aj studovat a vzdelavat aby nebola na minimalke cely zivot a nico aj dietatu dala ... alebo vydrzat v nefunkcnom vztahu a robit si zadne vratka na odchod ... ak je priatel rozumny da sa s nim este dohodnut ostat neaky rok dva ako spolubyvajuci vzajomne sa podporovat vo vychove a hladat riesenie na samostatne byvanie ...

emiliamilka
27. júl 2020

Tak niekto si uvedomil že život nie je gombička... Ale keď si niekto urobí dieťa v 18 bez toho aby niečo v živote mal/dosiahol ... Ako neviem koľko má partner ale ja osobne by som nechcela žiť s niekým kto možno nedokončil školu, nevie variť /starať sa o domácnosť , nemá príjem, ..veď taká osoba je na obtiaž ... Mladý ľudia chcú málokedy živiť toho druhého a mať všetko na starosti (myslím príjem) zatiaľ čo ten druhý je doma.... dieťa má kolko? Veď nikto nenúti aby matka.bola doma do 3. rokov (samozrejme ak je zdravé ) .. šup príspevok na jasle a dieťa tam a šup do práce .. bude čas aj na priateľa , budú aj peniaze naviac, viac možností tráviť spolu čas , ísť na výlety ...

Ale keď on už podviedol (hádam že s niekým starším)... Už len odísť... On bude podvádzať aj ďalej .. a chudá dieťa žiť v rodine kde sa rodičia nemajú radi .. bude si myslieť že je ok ak partner podvádza a buď skončí v takom istom vzťahu alebo bude tou osobou čo podvadza

mon2523
27. júl 2020

hmmm to je tak ked sa robia deti bez lasky. isto to nebol nejaky extra stabilny vztah ked to takto dopadlo. mlady clovek nevie co chce vytriezvel a je to tu. osobne by som jej poradila nejake krizove centrum. to je asi to jedine, co jej teraz ostava aj ked tam nechce ist

terezka1947
27. júl 2020

Pytala si sa? Vedia,ze tak trpis?ak mate aky,taky vztah aspon,nenechaju ta.....lebo RODINA.

autor
27. júl 2020

@terezka1947 nie nepýtala a po pravde sa strašne hanbim malý všetci pravdu všetci vedeli ako to dopadne 😭

elizuella
27. júl 2020

Neboj nic. Ano, mali pravdu, ale kazdy robi v zivote rozhodnutia. Aj ked nevyjdu, ako tebe nevyslo toto. Mozno k mamke, priznat stav veci a nech pomoze. Ty sup do skoly, ci do prace, aby si si pomohla.

sunny8
27. júl 2020

@lenuliatko84 antiku alebo aj rozum 😁😁😁 lebo v 18 ešte nemá ani po škole už má dieťa a stroskotaný vzťah a vzťah s rodičmi na veľké H

autor
27. júl 2020

@elizuella tak strašne by som ju chcela znovu vidieť objať a vsetko jej povedať ale nejde to a ešte k tomu bývajú 200 km odomna mamka je doma možno do mesiaca raz na pár dní lebo pracuje a ešte preto tam nechcem byť lebo máme brata alkoholika alkohol je tam na proste stále a ja nechcem aby môj syn takto vyrastal ako ja ešte ktomu aj otec pije

thoughtfulweirdo
27. júl 2020

Zaznela rada utulok, tak by som rada vyjasnila, ze tie utulky nie su nafukovacie a nedostane sa tam kazda len tak. Je ich malo a do niektorych su poradovniky. Kriteria prijatia. Nie je to len tak. A rozhodne to nie je miesto, kde by malo vyrastat dieta. Idealne je najst dalsiu zenu a spolocne si prenajat garzonku/jednoizbak. Nie je komfortne tlacit sa v malom, ale kazdy musi zacat v tom, na co ma. Ak sa neda a nikto tebe ani dietatu doma neublizuje, tak zostat a setrit peniaze, kym sa bude dat odist. Neviem, o ako malom dietati sa bavime, ale treba ist pracovat. Najst strazenie je velky problem, to je jasne, ale treba najst sposob. Kamosku, sesternicu, babicku, tetu, susedu... Niekoho, komu das par € a budes moct ist zarabat. Dostala si svoje dieta do takej situacie, mas zan zodpovednost, tak je cas dostat ho z nej von. Drzim palce

autor
27. júl 2020

@thoughtfulweirdo do útulku isto nie moja teta tam bola možno mesiac so synom a bolo to pre ňu hrozné

jovana9
27. júl 2020

Asi by som sa na Tvojom mieste predsa len uchýlila do toho krízaku pre matky s deťmi... Si mladá, ak to dovolíš, budú s Tebou aktívne pracovať a "postavia Ťa na nohy". Ber to ako dočasné riešenie. Z toho, čo píšeš, chápem, že nemôžeš a nechceš ísť domov.

elizuella
27. júl 2020

OK. Rozumiem. Tak postupne babo do skolky, ty do prace. Inak to asi nepojde.

lenuliatko84
27. júl 2020

@sunny8 bud je to cigoska alebo sa narodila asocialom.inak to nevidim.kazda slusna rodina bybsa o dceru s jej problemom postarala

vilma7
27. júl 2020

Pravdepodobne nemáš asi ani školu skončenú, takže asi šanca sa zamestnať, dať dieťa do jasličiek je nulová. Asi by som vydržala kde som, pokúsila sa dokončiť vzdelanie a keď bude možné dieťa dať do nejakého zariadenia, tak sa osamostatnila.

jovana9
27. júl 2020

Zaznela tu veľmi dobrá rada od @thoughtfulweirdo. Áno, je možné, že sa do krízaku /je rozdiel útulok a krízak-centrum pre rodiny/ nedostaneš len tak ľahko, ale je to jedna z možností, ktorú môžeš skúsiť. Nájsť si ubytovanie s inou "nešťastnou ženou" je preto dobrý nápad.

sunny8
27. júl 2020

@lenuliatko84 človeku až dôjde ľúto. Ďalší zničený mladý život. Už je neskoro plakať keď ide o dieťatko trebalo dávať pozor úplne na začiatku. Veľa báb sa robí dospelými pomaly od 13tky ukazujú aké sú vyspelé a nakoniec to dopadá takto. Nech je z akejkoľvek rodiny asi vedela ako by sa jej rodičia zachovali v takom prípade. Keď už chce nejaký vzťah tak sa mala chrániť. Teraz bude žiť s mužom ktorý si ju neváži a neľúbi ju len preto že nemá kam ísť. Vyhliadky na prácu do budúcna mizivé keďže pravdepodobne neukončila SŠ..

terezka1947
27. júl 2020

Tak.....zavolaj mame.
Uz komu inemu na svete. A porozpravaj sa s nou.

jovana9
27. júl 2020

Odkiaľ si? Aké veľké máš dieťa? (ak chceš, napíš súkromne)