Cítim sa trápne, keď niekoho normálne pozdravím a on neodzdraví

21. nov 2023

Ahojte,viem,že by to nemal byť problém,ale...Chodím po dcérku do škôlky,vrátnik každého pozdraví,mňa väčšinou neodzdravia,niektoré učiteľky mi to robia tiež,že neodzdravia.Akoby som bola v ich očiach nevhodná pozdravu.Vela ľuďom som možno aj nesympatická,deje sa mi to na inrisku,v obchode.Mnohokrat sa cítim fakt trápne,keď niekoho normálne pozdravím a zreteľne a nič ticho.Pritom namna pozerajú,takže je to o to trapnejsie.Trapi ma to,snažím sa byť nad vecou,no sú to do nebavolajuce prejavy arogancie,nevychovanosti a namyslenosti.Fakt je to také...Najviac nechcem,aby ma to trápilo.Nie všetci sa tak,samozrejme,chovajú,ale je to strašné nepríjemné,necíti sa potom človek najlepsienajma keď vidí,že voči iným to není.

gabriela2952
21. nov 2023

Zdravie sa aj naďalej, oni sú nevychovanci

autor
21. nov 2023

@gabriela2952 tiež som si povedala a robím to tak,no cítim sa ako sa cítim,chapes

jarnajar
21. nov 2023

Je to ich hanba. Vôbec toto neriešim.

comi
21. nov 2023

Aj ja mne sa to stáva , prestala som sa tým ľudom zdraviť . Už ma to naštvalo a nezdravím sa im dodnes .

elenka.k
21. nov 2023

načo sa im zdravíš, ak neodzdravia, slušnosť je slušnosť, ale ako vnucovať sa - nevnucuj, babri na to, nezdrav im .
Ja by som sa poslednýkrát pozdravila a keby žiadna odzvuka, tak už nikdy.

selest
21. nov 2023

Nevies ci sa oni takto nechovaju aj k niekomu inemu. Mozno niesi jedina koho neodzdravia nech uz z akehokolvek dovodu. Vobec nemusis byt dovod ty. Mozno je niekto zamysleny, to sa mi stava casto ze sa sice divam ale myslim na nieco ine. Raz som tak prehliadla aj vlastnu mamu na ulici..

autor
21. nov 2023

Veď to,že stále si vravím ,že budem zdraviť,lebo to vypovedá o mne a ich chovanie o nich.No potom zas ten trápny pocit zažívať zas a znova,

autor
21. nov 2023

@selest to je nie o iné,samozrejme.beriem do uvahy

autor
21. nov 2023

@selest no niektoré, niektorí vyložene predo mnou pozdravia,odzdravia,po mojom pozdrave ticho

autor
21. nov 2023

@selest a tak podobne,mám odsledovane

simca06022011
21. nov 2023

ako ani ucitelka? ani keby si prisla, dobry den, no ako, posluchal "ferko" dnes? tak by sa ti nepozdravila?
napr. ak je vas viac, tak je dost mozne ze ten pozdrav bol hromadne vsetkym aj tym pred tebou aj tebe... napr. v tej skolke. Aj teraz ked napr. chodime do skoly, na rodicka, vojde sa dobry den, a nikto sa samostatne nezdravi s ucitelkou, ona dobry den povie vsetkym ako sa hrnu cez dvere... tak mozno ti posledni si povedia, ze boli nepozdraveni...
AKo keby sami niekto zoci voci nezdravil, napr. sme na ulici, pozdravim sa, vidim ze ma vidi, a neodzdravit, tak sa mu proste viac nezdravim... ak je ot znamy, tak je vtedy pre neho najtrapnejsie sa mu prihovorit :D ci mu vcely neuleteli a tak :D
Urcite by som si kvoli takymto ludom vrasky nerobila...

tanyag
21. nov 2023

A v škôlke to nie je tak, že ak ste tam viacerí a niekto pride, tak sa samozrejme pozdraví len raz a odzdravia sa mu viacerí? lebo u nás to tak je...že ak sme v šatni napr. 4 mamičky a príde jedna, tak sa ona pozdraví raz (každému spoločne) a my sa odzdravíme...
U nás v škôlke sa zdravia všetci, dokonca aj rodičia z iných tried, ktorých nepoznáme...na ihrisku sa mi tiež stalo, že som neodzdravila, lebo som behala za dcérou ale dodatočne sa pozdravím neskôr...u nás v bytovke máme len jednu rodinu, ktorá sa nezdraví...teda nikdy neodzdravili a prestala som sa im zdraviť prvá....možno im to doplo a teraz sa zdravia oni...samozrejme odzdravím...
Ale nijako by som to neriešila...netráp sa tým...ja sa zdravím aj menej sympatickým ľuďom, lebo to nie je o sympatiach ale o výchove...a to učím aj svoju dcéru, hoci som veľakrát od rodičov iných deti počula...NEMUSÍŠ SA ZDRAVIŤ AK NECHCEŠ, ja dcére poviem, nech sa pekne pozdraví, veľakrát ani hovoriť nemusím.

morusha
21. nov 2023

Prečo by si sa mala cítiť trápne ty, ty si sa zachovala slušne, pridaj k tomu úsmev a viac sa k tomu nevracaj. Trápnosť by mali pociťovať predovšetkým oni. Ja to tak mám, že keď mám pocit, že ma nebolo počuť pri odzdravení, radšej ho zopakujem, lebo by som sa cítila trápne. Hovorí sa slušnosť pozdraviť, povinnosť odzdraviť. Takže to vypovedá o nich a ty sa s tým nezaťažuj, aj keď to človeku dajme tomu zle padne, ty maj zo seba dobrý pocit.

danica2711
21. nov 2023

prepáč, ale mne to príde, že sa zaoberáš nepodstatnými prkotinami a si príliš vzťahovačná. Zjavne sa trápiš tým, že si ľuďom nesympatická (mimochodom, prečo? Nebolo by treba trochu popracovať na tom, ako pôsobíš na ľudí?). Inak, ak mi niekto neodzdraví, buď si pomyslím, že je bulo alebo to ani poriadne nezaregistrujem, je mi to v podstate jedno, riešim dôležitejšie veci, nie to, že je niekto nezdvorilý alebo ma možno ani nevidel...od nepodstatných prkotín sa treba odosobniť

autor
21. nov 2023

@danica2711 tak jasne,veď nie sú to životne dôležité veci,aj píšem,že by ma to trapitnemalo.no deje sa mi to

autor
21. nov 2023

@tanyag to sú veci,ktoré rozlišujem,či je nás viac a ide o hromadný pozdrav,alebo idem okolo vrátnice či učiteľky a pekne pozdravím a nič.Pritom iným sa pozdravia.

micusa2222
21. nov 2023

pozdravím raz, druhýkrát, do tretice,,v prípade, že nebudú zdraviť...nepokračujem...to by som ani neriešila na MK....

jana_eyre_2
21. nov 2023

Úplne ta chápem, občas sa to stane aj mne a veru je mi trápne ale nie za mňa, ale za nich.. je slušnosť odzdraviť a nie len zazerat.. bývam na dedine, je tu bežné že ľudia sa zdravia.. tak isto keď idem v meste k dr, alebo podobné často sa stane že ľudia neodzravia.. tak isto, v práci máme politiku, že sa máme všetci zdraviť a tykat si.. je to proste milé a mnohí to aj dodržujú.. ale niektori totálne arogantne na teba zvrchu pozrú a naschvál neodzravia.. ak niekoho už viem že ma nepozdravi, ja už zásadne nezdravim a tvarim sa rovnako povysene ako on.. najlepší je jeden, asi 3x som ho pozdravila v priebehu pár dni (pre istotu ak by inokedy nepočul) on vždy len zazrel.. a potom niečo potreboval, strašné milucko namna a potom ma znova ignoroval.. 🤷 ľudia sú divní to všetci asi vieme.. ale mám dojem že čoraz divnejsi, dobou otupjievavaju..

katka0123
21. nov 2023

Skus zdravit hlasnejsie a usmiat sa.

slovakboy
21. nov 2023

Nejde o nich, ale o teba. Ty sa cítiš blbo, lebo sa ťa ich neodzdravenie dotkne. Správne by sa ťa to dotknúť nemalo. Nemala by si sa brať tak vážne, nemala by si si myslieť, že svet je len dobrý, že všetko bude fungovať nemala by si sa snažiť zmeniť tých ľudí. Si optimistka, aj to je dôvod že si sklamaná. Ohrozuje to tvoju osobnú dôležitosť. No ako z toho von? Ak nemôžeš zmeniť ich, tak môžeš zmeniť svoj prístup k tomu nezdraveniu. Sú dve možnosti. Jednou je že sa prestaneš zdraviť. Môj známy sa tak prestal zdraviť len preto, že sa mu nezdravilo pár susedov, tak sa teraz nezdraví nikomu. A hovorí že má pokoj. On sa cíti dobre, pred tým ho to sralo, že sa mu nezdravia. Lenže toto si nemyslím, že je riešenie. Stal sa jedným z nich. Oveľa lepšie je sa zdraviť jasne a nahlas dva tri krát. Proste mať pravidlo tri krát a dosť. Ak sa neodzdraví tri krát, viac sa mu už zdraviť nebudeš. A čo sa týka svojho pocitu pohody samej so sebou, tu treba si uvedomiť jednu základnú vec, že tvoja hodnota, tvoja sebaúcta, tvoja hrdosť nemôže nijako utrpieť tým, že niekto sa k tebe správa s neúctou. Pozri si druhú dohodu od Jaroslava Duška a tam ti krásne a s humorom vysvetlia, ako sa mať rád aj bez toho, aby ťa mali radi iní.

https://www.youtube.com/watch?v=seZcAuDUggQ
autor
21. nov 2023

@slovakboy ďakujem

autor
21. nov 2023

@slovakboy pozriem to

autor
21. nov 2023

Ďakujem všetkýmza pohľady na vec.😉

autor
21. nov 2023

@slovakboy super video👍

bloger
21. nov 2023

Najkrajšie je darovať niekomu radosť. Ani nevieš komu pozdravom a úsmevom urobíš deň krajším. Vdaka Bohu za ľudí ako si ty.

maris5
21. nov 2023

Nauc dieta, ze odzravit sa je slusne. Nie je nic pre druhu stranu trapnejsie ako ked sa dieta nahlas opyta, preco sa ten clovek neodzdravil, ze ci sa nevie slusne spravat. 😃 deti to tak vedia krasne okomentovat...

autor
21. nov 2023

@bloger ďakujem 😊

autor
21. nov 2023

@maris5 Verím,deti sú úprimné.👌

daniela2202
21. nov 2023

Trápne by sa mali cítiť oni, nie ty

cukroska
21. nov 2023

Pozdraviť je slušnosť-vštepovali nám to predsa od mala rodičia aj v školách a neodzdraviť neslušné. Tak vy buďte pokojná a zdravte sa naďalej pekne. Svedčí to o nich nie o Vás 😉