Chodíte na dovolenky s kamarátmi?

21. júl 2024

Chodíte na dovolenky s kamarátmi ? Priateľ mi vyčíta že prečo nepôjdeme s jeho kamarátmi na dovolenku,ale popravde oni sa vôbec často nestretávajú možno raz za pol roka aj to z jeho iniciatívy ,a ja nevidím dôvod prečo ísť na dovolenku s kamarátmi s ktorými je nemám o čom ,aj keď snaha bola proste majú také priateľky ktoré mne nesedia,nie su to mne podobne povahy,nevidím dôvod celkovo prečo na dovolenku by mal ísť niekto s kým nemáte neviem aké vzťahy aj keď je to napr.rodina,prečo ľudia majú tendenciu stále niekoho niekam volať ? Ako keby sme nemohli ísť dvaja 😀

sissy27
21. júl 2024

Nuz, takto si tie vztahy ani nikdy nevybudujete… ci sa ti to paci alebo nie, kamarati tvoria dolezitu sucast nasich zivotov… ale obycajne to clovek zisti az v nejakych krizovych situaciach kedy by nejakych potreboval a zrazu zisti, ze ziadnych nema…
Ja by som tomu dala sancu, raz s partiou, raz sami na dovolenku, pripadne nejaka chata… alebo na oplatku ist na dovolenku s partiou tvojich kamosov…
A ktovie, mozno sa mu kamosi neozyvaju pocas roka kvoli tebe 🤷‍♀️

muchotrafka298
21. júl 2024

Ja by som takto urcite na dovolenku nesla s ludmi, ktorych nepoznam. Najprv by som ich otestovala, nejaka vikendova chata alebo pobyt niekde. Lebo 3 dni vydrzis. Mozno si super sadnete a pojdete spolu pravidelne. Ale moze sa stat aj to, ze si nesadnete vobec, zistite, ze je totalne ine byt s ludmi stale a ist niekam posediet na hodinku dve.

ivik4
21. júl 2024

Ano raz sme sli 2 páry ( ja som sa s nimi videla len raz, pred dovolenkou)
Este ked som bola bezdetna a slobodna
Nikdy viac 😃

tramtada31
21. júl 2024

No všetko závisí, s akými ludmi ideš. My sme isli na Silvester s kamošmi, aj keď jedini sme mali deti, bolo to super. Potom sme isli s jednym párom na inu dovolenku a to až tak super nebolo 😀

anonymous87
21. júl 2024

Nechodili sme. Teraz pojdeme prvy rok a ja sa brutalne tesim. Ako nestretavame sa dennej baze. Naozaj mozno raz za 2-3m. Ale teda ona mne osobnostne sedi a jej muz s mojim su dobry kamosi este zo skoly. A mame navlas rovnako stare deti. Obe…

egonsk
21. júl 2024

vsetci su barani, len ja som lietadlo... ci? ... ak nechces vztah nastrbovat, mohla by si ukazat aj svoje druhe ja, lebo bez podpory vztah nema buducnost.

pralinka25
21. júl 2024

to zalezi na tom na aku dovolenku. do jedneho apartmanu v chorvatsku by som asi nesla s niekym kto nie je moja krvna skupina. ale napriklad na taky all inclusive do turecka v pohode lebo tam sa to nejak strati.
je rozdiel chata, hotel, tyzdeny, par dni ..... miesto atd

marcellka32
21. júl 2024

Len raz som išla s druhou rodinou, nebolo to ono, každý chcel robiť niečo iné, deti tiež (pritom v rovnakom veku), proste za nás už len sami ...ani víkendove chaty pre nás nie sú, že s niekým, my si vystačíme sami

maca1984
21. júl 2024

Nie.
2x sme to skúsili ( dovolenka pri mori) a 2x som si plieskala hlavu o stenu.
A to sme boli s veľmi dobrými priateľmi.
Proste naše predstavy o dovolenke sa diametrálne líšili, a ja odmietam sa celú dovolenku niekomu prispôsobovať .
S ľudmi s ktorými sa ledabolo poznám by som šla tak na víkendovú chatu.

muchotrafka298
21. júl 2024

Ja som skusila a cele zle. Vikendove chaty boli vacsinou v pohode. Mpja kamoska vysolila niekolko tisic za letnu dovolenku s dobrymi kamaratmi, s ktorymi sa bezne stretavali a casto. Ukazalo sa, ze su absolutne nekompatibilny co sa tykalo fungovania na dovolenke. Uz sa nebavia. Isli spolu hlavne ze sa deti rovnakeho veku zahraju. Hrali sa na letisku, pocas 10 dni asi 1 x na hoteli. Videli sa asi 2x na veceri a to bolo vsetko. Byvala kolegyna dokonca ukoncila dovolenku s kamaratmi po par dnoch, ze sa to proste nedalo vydrzat. Ze ona sa nebude v kuse druhym prisposobovat. Je to hlavne o tolerancii.

sima234
21. júl 2024

Áno chodíme, väčšinou tá istá partia, aj keď tento rok to nevyšlo. Ale doteraz sme stále chodili, nakoľko cez rok nemáme toľko času na stretávanie (práca, deti, povinnosti,...), tak raz do roka sa snažíme aspoň tú dovolenku poriešiť.

anonymous87
21. júl 2024

@muchotrafka298 Ale ved tam nesli ako siamske dvojicky, ze museli 24/7 travit spolu. Proste jeden chce ist do bazenu, druhy do mora, tak jeden ide do bazenu a druhy k moru. A stretnu sa o 2h 🤷‍♀️

pralinka25
21. júl 2024

@anonymous87 ja tiez nechapem preco by mali byt nalepeni na sebe. my teda chodime do rezortov a par krat sme tam neplanovane stretli roznych znamych. bolo to fajn. ked sme sa stretli niekde pokecali sme dali kavu a pokracovali kazdy vo svojom. vecer sme sa stretli na programe. ked sa nam chcelo zostali sme aj po programe a ked nie tak zas kazdy po svojom.
podla mna aj ked ide partia vobec nie je nutne sa neustale cakat, prisposobovat a neviem co. naco.
horsie je to ked je to dovolenka typu varit si nakupovat a chodit organizovane napr na tury. tam to problem byt moze.

anonymous87
21. júl 2024

@pralinka25 tiez nechapem. Ved ked jedna rodina chce ist na vylet a druha sa kupat, preco sa ma jedna alebo druha “prisposobit”… ved teda jurko s miskou pojdu na vylet a zuzka s ferkom k moru. A stretnu sa vecer… 🤷‍♀️

pralinka25
21. júl 2024

@anonymous87 ja si to tiez tak predstavujem. vecer dame veceru pivo karty a hotovo. neviem no. za mna sa to zvladnut da. nemusia byt ako elektricky 😀

luccija
21. júl 2024

@anonymous87 iba raz sme išli do známymi a nikdy viac🤪ich deti ráno 06 hore o 7 nám klopali, že ideme na raňajky.My chodíme na 8:30-9.Ked im povedali rodičia, že nemajú prist klopať aj tak prišli.Vecer my dlho v meste ich deti plakali, že aj oni chcú byť nie, mama povedala, že o 21 v posteli..moja dcéra mohla na večeri hranolky oni nie.A tak sme si rozumeli aj rozumieme, ale spoločná dovolenka ine rezimy...oni nechcú ísť na výlet sami poďte s nami, my sme tam boli rok predtým no nikdy viac

anonymous87
21. júl 2024

@luccija no neviem. Ale tak to je naozaj divne, ze niekto nevie ist sam na vylet, usmernit si deti a hnat ich na dovolenke o 21 do postele. Ze sa ani na dovolenke nevie “uvolnit”…

maca1984
21. júl 2024

@anonymous87 A presne toto bol v našom prípade " kameň úrazu".
Že my sme nechceli byť ako siamské dvojičky.
Ale druhý pár ( podotýkam oba páry bezdetné) mali pocit, že " prišli sme spolu, tak všade spolu".

A na toto ja fakt nie som, ani môj muž (ale hlavne ja, priznávam).

marca12
21. júl 2024

Podla mna s kamaratmi chodia pary,ktore spolu nevedia vydrzat ani tyzden osamote. Dovolenka je cas,kedy si uzijeme spolocny cas len pre seba,oddychneme si. Inokedy v roku sme v takom zhone a s tolkymi ludmi,ze ten tyzden spolu osamote je pre nas spasenie. Na dovolenku chodime ak tak len s najblizsou rodinou a aj to mame zvlast apartmany.

mabenn
21. júl 2024

asi zavisi aj od veku a nastavenia...ale my nie, nikdy, stacili sme si dvaja

enya00
21. júl 2024

Ano chodime styri rodiny a je to super. Ale my sa pozname uz dlho..Skus s nimi najskor len vikend a uvidis.My sme boli raz na chate na tyzden a raz v chorvatsku.Planujeme aj buduci rok spolu, tento nam to nevyslo, ale zas pojdeme v septembri my baby na vikend na wellnes.

maca1984
21. júl 2024

My inak chodíme s manželom sami ( aj pred týmito dvoma dovolenkami s kamošmi).
Nám to vyhovuje.
My si rozumieme, vystačíme si, vieme o čo nám na dovolenke ide, čo chceme robiť, vidieť...
A už NIKDY by ma nikto nenahovoril na spoločnú dovolenku s niekým.

jarnajar
21. júl 2024

Na tomto sa musíte dohodnúť s partnerom, nie je na to správna odpoveď. Môj muž by aj išiel s kamarátmi, pre mňa je to hrôzostrašná predstava. Max. na jednu - dve noci. Vieme sa ale dohodnúť, rešpektuje, že si lepšie oddýchnem, keď sme sami. Naši to tiež mali, mama bola spoločenskejšia, ale rešpektovala, že otec potreboval na dovolenke viac súkromia. A poznám aj rodiny, kde sú naopak nadšení, keď dovolenkuje celá partia, vyhovuje im to.

titla
21. júl 2024

Raz sme boli na dovolenke, takto partia 3 rodiny s detmi do 3 rokov. Super dovolenka, hoci sme sa pred tym s jednou rodinou ani nepoznali ale:
- byvali sme v jednom dome, kazdy sme mali vlastny apartman
- respektovali sme, ze mame ako rodina vlastny program a rezim. Stretli sme sa cez den na plazi - super, ak nie nikto neriesil. Oni sli na vylet, my nie, o.k. Sli sme sa najest do restiky, druha rodina si uvarila na apartmane, kto ako chcel.
- vecer sme uspali deti a stretli sa na terase s vyslieckou v ruke a pokecali pri vinku, kto mal naladu. Kto nemal, siel siel spat, na prechadzku a tak.
Teraz ked mame deti vacsie, uz sa spolu aj zabavia, znova zvazujeme, ze by sme sli v takomto zlozeni. Deti by mali veselsie so spolocnostou a my by sme namuseli robit non-stop animatorov.

Ale cele nam to takto fungovalo len pre to, ze sme si povahovo sadli a respektovali sa navzajom. Neriesili ziadny povinny spolocny program a pod.

danica2711
21. júl 2024

my chodíme aj sami, aj s kamarátmi a vždy je to super. Ale sú to naši spoloční dlhoroční kamaráti. Napriek tomu by si možno mohla prehodnotiť svoj prístup k jeho kamarátom, pretože mi pripadá, že si na nich predpätá hlavne preto, že chceš byť s priateľom len sama. Ale uzatvárať sa do bubliny "len my dvaja" nie je ideálne, zvlášť keď on chce byť aj s priateľmi

anonymous87
21. júl 2024

@maca1984 hej tak to potom ano. Asi to musia mat upratane v hlave vsetci zucastneni. Ako mi tak pojdeme prvykrat. Doteraz sme chodili sami. A ja sa veru tesim….
A teda rozhodne nejdeme s niekym lebo nevieme spolu vydrzat sami 😅
Viac menej to robime kvoli synovi, lebo prichadza do veku, ze my uz pre neho nie sme partaci na zabavu 😀

maca1984
21. júl 2024

@anonymous87 určite áno, že to musia mať všetci v hlave upratané.
A toto boli ľudia- naozaj dlhoročné priateľstvo ( stále sme priatelia), len teda dovolenky spoločné už nie.
Oni majú inú predstavu, my inú a spoločne nám to nejde.
A " odúvať sa", doťahovať sa atď, toto ozaj nie je to, čo ja chcem na dovolenke riešiť.

enya00
21. júl 2024

@anonymous87 veru, tieto nazory 😂 chodime aj sami a aj s partiou, ked sa nam podari zlucit dovolenky a vieme sa s muzom rozpravat aj ked sme sami 😂

muchotrafka298
21. júl 2024

@anonymous87 v pripade kamaratky to nebolo o zom, ze nalepeni na sebe ako siamske dvojcata. Oni isli cielene takto, ze deti sa pohraju. Lenze oni mali uplne odlisne plany a tiez biorytmus. Kamoska vstavaju o siestej, idu sa prejst, zaplavaju si pre ranajkami a potom cely den na plazi alebo vylet, vecera, pozriet minidisko a ist spat. Ich kamarati spali do 13.00, na plaz isli na hodinku okolo 16.00-17.00, do noci potom hore. Spolocne vylety alebo cas na plazi nehrozil. Takze takto odlisni ludia podla mna nebudu spolu proste fungovat.

sisaka
21. júl 2024

Boli sme s mužom pár krat za mlada, ale radšej ideme sami. Problém bol, spoločné ubytovanie a tiež pary, ktoré chceli všade ísť spolu a keď my sme išli niekde sami, tak boli urazení… S deťmi sme boli len tak na víkend, dosť veľká skupina ľudí, nič pre mňa, všetky tie decká, ktoré tam vkuse hučali, ziapali, dožadovali sa pozornosti, cítila som sa ako nejaká animátorka…
Teraz s mužom chodíme sami, všetko ide podľa našich predstav a nemusíme sa nikomu prispôsobovať.

@anonymous87
@enya00
Vám to možno príde divné, ale poznám nielkolko takých párov, čo nikde nejdú sami na dovolenku, jeden dokonca nikdy netravi ani sviatky spolu, vždy majú doma niekoho nasačkovaneho a áno, nemajú dobré vzťahy a nevydržali by s partnermi osamote, predpokladam, že si nemajú čo povedať