Chodíte klopať susedom, keď dupú?

5. júl 2023

Susedia nad nami párik okolo 55-60r celý deň dupú jak slony, do toho počuť strašný buchot, ako keby skrine padali na zem alebo ja neviem čo , koľko krát až podskočim že sa zľaknem , fakt to je počuť ako by sa mali až prepadnúť k nám dole. Väčšinou je to aj po 22h , neprerábajú nič, pretože vŕtačky ani buchot kladiva ani nič podobné prerabke nepočujem. A teda ak by aj presúvali nejaky nábytok , tak celé dni vyše pol roka?
Neviem či mám ísť zaklopať a poprosiť ich aby aspoň večer boli ticho , susedy ma tu nemajú moc v láske tak nechcem robiť ešte väčšie dusno , alebo mám napísať majiteľovi nech ich poprosí?

lenkasarka
5. júl 2023

Nechodím,aj keď občas mám chuť dať vnúčaťu mojej susedky banány , lebo sa správa ako mala opica. Ale aj moje dieťa bolo malé a možno to tak pociťovala aj moja suseda 🙈

mondolina
5. júl 2023

stačí keď zasunú stoličku a je to taký zvuk.

simca06022011
5. júl 2023

Starší ľudia dupu... často. Ešte tie super papučky k tomu... A nábytok ak sa im posúva po podlahe ( kreslá, stoličky, niektorým aj tie nove postele buchaju) tak to je taky buchot ze koniec...

martinkatinka
5. júl 2023

Ja som sa raz postazovala a bola som hned "puiiiip".
Susedia nad nami hraju futbal v byte a maju beziaci pas.
No po tom, co na mna nakricala, ze si môžu robiť co chcu, tak som to vzdala. Hlupak proste nepochopi

hipuska
5. júl 2023

Možno používajú nejakú pomocku na chôdzu. Alebo teta všade ťahala vysokú barovu stoličku lebo nevydržala stat nikde, takže aj pri linke sedí na barovej stoličke

petamich
5. júl 2023

nie, u nas sa ale nic extra nedeje, kazdopadne viem, ze byvam v byte a nie na samote pri lese, takze prevadzkovy hluk cez den je proste dan za byvanie v meste v panelaku, ak by sa cosi dialo opakovane v noci, tak by som asi zaklopat sla

my mame hned vedla panelaku tanecne studio so salsa parties, to vyda az ja 30 dupotajicich susedov, otvorili ho nedavno, no a co s tym, fungujeme a vnimam to napr. aj pozitivne, moje dieta prespi aj turecku diskoteku, lebo je kusok zvyknute

autor
5. júl 2023

@martinkatinka no presne toho sa obávam , bývame na prízemí a dve susedy mi raz došli trieskať na dvere asi po 4 mesiacoch čo som tu bývala a nahučali namňa že nezatváram bránu, že vkuse je otvorená odkedy som sa ja nasťahovala hovorím že som týždeň nikde nebola lebo sme mali covid a oni že to je jedno úplne aj minuly týždeň bola otvorená … a to upratovačky nechávali dokorán vždy a stále aj nechávajú aby sa vyvetralo po zmývaní. Odvtedy sa ani nezdravime , takze asi kašlem nato zmierim sa s tým kým nenasetrim na domček 🥺

@hipuska Niee takí starí zas niesu , možno som ich zle odhadla možno sú tak od 50-55 normálni mladi moderní ľudia zdraví

isis234
5. júl 2023

Aj keď bývaš na prízemí, nie si povinná zatvárať dvere po nikom. Keď to urobili upratovačky, povedz im, ak ich stretneš, že tebe vynadali neprávom susedky. Nech vždy zatvoria dvere. U nás tiež občas bývajú vchodové otvorené, ael nikoho neriešime, zatvoríme a je OK.
Ak by robili hluk susedia po 22 hod. dala by som im do schránky papier, že robia hluk v nočných hodinách. Ak by neprestli, upovedomila by som majitela.

zuzulka558
5. júl 2023

Myslím ze cez steny je počuť a o pár poschodí vyššie,, hore mame susedu vdovu vnucence malé nemá a tiež počuť sko keby dupot a skákanie,, ja to neriešim mam mladšiu dcéru ktorá nevie sedieť na riti a to chodíme stále von ale nemôžem jej doma zakázať utekať myslím ze až taky buchot nieje

nikha2809
5. júl 2023

Máme nad sebou dve malé deti.Nevadi mi keď cez deň dupú, trieskaju, vrieskaju, hrajú sa, nevadí mi nič.Jedine čo mi vadí a sakramntsky je to, že tie deti vstávajú ráno o 6 a robia toto všetko vtedy!Ide má normálne vyrutit už z tých rodičov, že im toto dovolia, že sa s nimi nevedia zahrať alebo čo, či je týždeň, víkend, sviatok...minule už muž ráno vyletel na nich, že sa chce aspoň v nedeľu vyspat.Tak je aspoň v nedeľu kľud, aj to nie dlho, akože neriesila som nič, kým mi to nebudilo deti, ale došlaka, dcéra má prázdniny, chce sa vyspať a tam furt ráno rachot

zuzulka558
5. júl 2023

@nikha2809 ideálna suseda 👍 pod nami je mladý nový sused kým nemal frajerku pohoda ale milostiva je hakliva aj keď si prdnes 🤣 mala raz skočila z postele o 21.00 niečo sa jej snívalo a buchot na plafon 🤣 ale už som ich vycvicila presne som buchala cez víkendy o 6.00,, odvtedy sa madam poučila 🤣 inak je u nás ticho celý den

diewcatqoo
5. júl 2023

Ano, obcas chodim. Nad nami byvaju susedia, ktori maju 7 deti. Je to akoby nam nad hlavou dupalo stado slonov. Chapem, ze deti su deti, snazim sa nad to povzniest a naozaj nechodim casto, ale obcas je to naozaj neunosne.

autor
5. júl 2023

@diewcatqoo 7 deti v byte? + dvaja rodičia? Tí asi nebudú úplne okej , chápem že niekde treba bývať ale nechápem načo si niekto robí toľko detí keď ich nemá kam dať .. ja druhé ani nechcem kým nebudem mať dom.

gabka123123
5. júl 2023

Nie. Zniz si strop a tým odizolujes hluk. Alebo si kúp dom. Človek aby už nemohol ani chodiť po byte 🤷

gabka123123
5. júl 2023

Keby tebe niekto prišiel klopať že dieťa bucha/kričí, čo by si spravila? Okrikovala by si si dieťa aby bolo ticho?

gabka123123
5. júl 2023

@nikha2809 🤦

autor
5. júl 2023

@gabka123123 Nedovolím mu trieskať keď príde domov zo škôlky, trieskať a kričať môže cely deň tam, všetky susedy chodia domov z práce o šiestej , už je naučený že poobede/večer keď prídeme domov mame kludné aktivity , kreslenie , pozeráme rozprávky , hráme sa s plastelinou a podobne.
Nikto tu nehovorí o chodení po byte, ale to by si musela vedieť čítať s porozumením a čítať cely príspevok a nie len to čo chceš

autor
5. júl 2023

@gabka123123 a hej , predstav si že keď náhodou beha po byte a kričí tak ho napomeniem že je večer a teta suseda je unavená z práce , že sa môžu nahanat zajtra v škôlke. Myslim si že to je úplne normálna vec a nebude nijak poznačený z toho. A robila by som to aj keby som mala dom, tiež chcem mať večer už klud. Čím skôr sa prestane besniť , tým skôr zaspí.

hladamematku
5. júl 2023

podla zakona to nie si schopna trpiet, ano uz som sa rozpravala o tom so susedou a prestala

ankare
5. júl 2023

Buď rada,že nebyvas pod nami. 🫣 Nám klopu susedia z 9. poschodia, bývame na 11. 😅

zuzulka558
5. júl 2023

@ankare pred par rokmi aj mne tak ale zhora no smiešna siuacia a nebola som doma 🤣 parkovala som auto a len otázka suseda a vy ste neboli doma? Normálne čakala na balkóne,,, Som si pomyslela vtedy no bola len som si bola auto z obývačky pre parkovať von 🤣🤣🤣

reanda
5. júl 2023

nie, nechodila by som.. nerada obmedzujem druhych ludi, aby sa bali vo vlastnom byte aj hlasnejsie dychat.. ak by islo o nejaky hluk, ktory sa obmedzit da, napr., ze by si pravidelne pustali hlasno muziku, tak to hej, ale ked sa jedna o 'dupanie' a podobne, tak to by ma ani nenapadlo, chciet po niekom, aby po byte kvoli mne lietal..
viem, ake to moze byt velmi neprijemne a psychicky zatazujuce, ked sa na teba niekto neustale stazuje za bezne veci, ze uz ani na ine nedokazes mysliet, len ci to, co robis, nebude niekomu vadit 😖

andrejka1974
5. júl 2023

Teba by som asi za susedu veľmi nechcela,deti si musia aj užívať sú deti čo sú hlučnejšie a vermi nič s tím neurobíš mám dcérku autistku a vermi tá ožíva večer áno snažím sa o 21.00 aby už stichla vezmem hračky s ktorými môže búchať ale bežné sa stane že zaspí aj okolo polnoci nedonutim ju musí ľahnúť sama a vermi nikdy mi nikto na svete neklopal že je u nás hluk ani ja nikomu

trevis12
5. júl 2023

@nikha2809 ja ťa úplne chápem...tiež mám na to veľké nervy...5:30 a decká vrieskaju, skáču, dupu, búchajú po radiátore. Do toho bolo obdobie keď v noci plakali čo nás tiež budilo. Takže svieža do práce. Tiež si chcem oddychnut cez víkend, prázdniny a nie aby ma o 6 ráno niekto budil.

autor
5. júl 2023

@andrejka1974 o čom rozprávaš prosím? Ja hovorím o buchote ako by padali skrine na zem alebo nejaké 50kilové závažia a to aj po 22h opakovane niekedy do 23h aj 10krát, nikde nehovorím o hluku že si niekto prdne alebo sa rozpráva alebo spieva a cely príspevok neni vôbec o deťoch , asi si si pomýlila diskusiu

nikha2809
5. júl 2023

@trevis12 viesco, henty nad nami majú nejakú akokeby kovovú, ťažkú guličku, loptu ja neviem čo, najradšej sa hrajú tak že to hádžu o zem, rodičia ich nechajú.Ja sa každé ráno zobudim na to ako sa toho zlaknem a už mám toho fakt dosť, darmo sa tu niektoré chytajú za hlavu.Ved treba trošku tým deťom vysvetliť že toto sa nerobí, zvlášť nie ráno o 6.Cez deň pre mňa za mňa keď mi aj omietka bude padať na hlavu je mi to jedno, ale mňa prisahám že ráno až posadí na posteli ako sa vždy zlaknem a dcéru tiez

autor
5. júl 2023

@reanda ja som práveže v pozícii tej na ktorú sa stále sťažuje niekto. Ja som ešte nikdy nikomu nič nepovedala ani jedno slovo ☺️
Raz som len privrela sieťku na balkónových dverách odišla som na cely deň z domu . Došiel veľký vietor tak tá sieťka búchala a hneď volali majiteľovi a sťažovali sa. Takze ja fakt niesom žiadny buzerátor 😉 majitelia mi to vysvetlili prečo to robia , dopriala by som im tu takú rómsku muzikantsku rodinu čo by mali každý deň do rana bašavel a potom by videli čo je zlý sused

prasiatko30
5. júl 2023

Nwchodime trieskat ale zase nemame az takych hlucnych susedov. Jediny krat ked to mm nevydrzal bolo ked si sused myslel, ze niekoho zaujima ako hra jeho dcera na husle - co by nebolo nic zle, ale bolo to cez pracovny tyzden o 22.30 🫣🤦🏽‍♀️. A to vydrzim ked hraju do tej 22.00. Ale zacinat po desiatej je uz trochu cez.

spadnutaslivka
5. júl 2023

no, ľudia by sa mali učiť tolerancii a pochopeniu. Obe strany. Keď som bola decko, vždy bol nejaký hluk v bytovke - psíčkari si vyvolávali svojich venčených psíčkov aj o desiatej/jedenástej v noci a rovno nám pod oknami, čiže v lete super spať pri otvorenom okne, v nedele všetky babičky klepú od rána rezne, deti buď dupú v byte alebo hulákajú vonku na preliezkach, ... proste ľudia žijú. Buďme radi, že tu ešte niekto je a že vôbec žije. Jasné, že nebudem nasilu robiť hluk, ale zas aby som už ozaj nič nemohla? A naj bola moja kamoška - puberťáčka, čo si v sobotu pri upratovaní vždy vyťala vežu na 30-40ku 😀 a nepamätám, že by sa niekto bol prišiel sťažovať... Ale to v bytovke počuť aj pranie, splachovanie, vysávanie,... aj vŕzgajúce postele a iné veci 😉 proste všetko

linduska86
5. júl 2023

Nám sa hádajú susedia 70-75 roční. Nadávky, vreskot každý deň aj večer, nič s tým neurobíš..
Kým niesu zbavení svojprsvnosti smola.