Chodia vaši rodičia za deťmi?

veronika19895
13. júl 2024

Ahojte maminky ako to je u vás chodia rodičia za vašimi deťmi? U nás to je tak že keď chcem aby naši videli deti tak musíme prísť my. Ale napr. k bratovi nemajú problém chodiť tam chodia ako na klavír. Tiež to tak niektorá máte?

len_nig
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikiki29
13. júl 2024

To je asi o zvyku rodiny. My chodíme k rodičom oni k nám takmer nikdy. Kamošky to niektoré majú takto a niektoré naopak 🤷🏻‍♀️
Skôr je dôležitá otázka: vadí vám to?

veronika19895
autor
13. júl 2024

@nikiki29 tak mi je to ľúto že sa robia takéto rozdiely. A ešte okrem toho to pravidelné balenie a vybavovanie potom.

veronika19895
autor
13. júl 2024

@nikiki29 a ešte keď vidím ako niektoré babky prídu za svojimi vnúčatami a sa im venujú a ty musíš sa zbaliť a ísť za rodičmi. Keď budú starší a nebudú môcť chodiť autom to bude samozrejme iné

minenkak
13. júl 2024

@veronika19895 prečo majú chodiť za vnúčatami,ty si ich dieťa,teda mne by vadilo keby moji fotrovci prišli za mojím deckom a nie za mnou

fantaghiro21
13. júl 2024

mam 3 deti a ani k jednemu. starých rodicov akoby nemali 🙂

dzulli1980
13. júl 2024

Moja maminka chodí, svokra nikdy nemala záujem o vnučku, chodiť na návštevu už vôbec nie.

nikiki29
13. júl 2024

@veronika19895 a skúsili ste im to povedať? Normálne na rovinu by som skúsila niečo také ako: “Vieš čo mami a neprídete tento týždeň vy k nám? Veď aj k Ferkovi (doplň meno brata) chodíte každý týždeň. Dáte si u nás kávu/obed/koláč.” A čakaj na reakciu. Možno oni ani nevedia, že vám to nevyhovuje… a možno fakt nechcú ísť k vám a robia rozdiely, čo je fakt smutné. Ale bohužiaľ nič nezvyčajné 😏
Lebo napríklad nám vyhovuje ísť, my máme zmenu prostredia radšej ako vítať návštevy doma.

veronika19895
autor
13. júl 2024

@nikiki29 keď som povedala mamine že bodaj by sa tak ponáhľali keď majú naše deti sviatky ako bratove alebo že k nim chodía častejšie že čo závidím a ešte sa urazila m

veronika19895
autor
13. júl 2024

@nikiki29 keď som povedala že robia rozdiely medzi nami tak čo závidím čo riešim blbosti. Tak ešte aj možno preto k nim chodía častejšie že majú veľký dom, my máme len radovu zastavbu malú záhradku 75 M2. Oproti bratovi. Ale vždy odpoveď čo ziarlim čo závidím

nikiki29
13. júl 2024

@veronika19895 možno to brala ako rýpanie. Kto vie. Každopádne smutné správanie ☹️
Ja by som ich každopádne skúsila namiesto návštevy normálne pozvať pár dni vopred s tým, že napr pečieš koláč alebo čo. Proste vymysli a uvidíš…
Akože ak sa rozhodujú podľa veľkosti domu to je už dosť úbohé. Tam bude skôr citová náklonnosť k bratovi.
Ale nechápem ako môžu matky takéto niečo povedať 🙄 ja by som to v živote nepovedala synom, že čo ty závidíš že sa venujem druhému 🙄 chudák ten prvý…

4stanka4
13. júl 2024

@veronika19895 my chodievame aj k jedným aj k druhým a oni k nám len keď niečo oslavujeme alebo na viace takže asi tak 3-4x do roka. Svokrovci bývajú vo vedľajšej dedine a svokor sa zastaví občas ale to skor ked pomaha nieck robiť, svokra vôbec a to som ju x volala aby prišla na kávu ale keď nechce jej problém. Naši bývajú ďalej ale zase nemajú problém keď sa niečo u nás deje (boli sme chori) tak hneď prišli a nás ratovali, mama tu s nami zostala pár dní.

bavlnka92
13. júl 2024

máme auto aj my aj moji rodičia ale naši sem vôbec nechodia. ako argument je to že my sme v byte a oni majú RD kde malý môže byť vonku. (majú 3 mačky a malý je na ne alergický) takže nechodíme ani my tam ani oni k nám. ani vianoce tu neboli, ani synove narodeniny ani moje narodeniny a na manželove vôbec (predpokladám že zabudli...) zato svokra príde na návštevu (77r), zostane pár dní a potom ju odvezieme domov.

silvike
13. júl 2024

@veronika19895 Inac, fakt riesis chobotiny. Tak asi im to tak viac vyhovuje. Mozno koli tomu domu, mozno koli vztahom. Ku nam napr. vobec rodicia ani jedny ani druhi velmi nechodili. Myslim tak bezne na navstevu, pozriet vnucata a tak. Proste len ked mali deti oslavy tak sme ich pozvali a prisli. Inak na take bezne navstevy tiez chodievame iba my s detmi. Tak je to niekedy otrava vsetko pobalit, na nic nezabudnut hlavne pri viacerych malickych detoch ale tak, ja som to nikdy nebrala nejako skrivodlivo. Proste takto to mame v rodine a hotovo. Je pravda, ze babky a dedkovia nasich det uz mali vyssi vek a neboli mobilni, nemali auto. Ale to ani my. Kolko krat som sa kazdy vikend v nedelu alebo sobotu pachtila so vsetkym tymi vecami, ovesanym kocikom a ruksakom na chrbte s dvomi detmi na stanicu polkilometra a potom vlakom alebo busom k babke a dedkovi nech ich vidia. Ale ako vravim, nejak mi to nikdy neprislo, zeby mali prist oni k nam. Pravdu povediac, kym sme byvali s malymi detmi v byte v meste ( 5 km od dediny kde su svokrovci) tak ani raz neboli u nas. Vobec nevideli za tych 5 rokov co sme tam byvali ako sme prerobili byt, ako sme si tam zili.

veronika19895
autor
13. júl 2024

@nikiki29 napr. Keď brať staval dom a chodili tam často tak často, že čo to riešim, že ja neviem ako sa stavia dom. A podobne. Ja som na dve deti sama nemáme tu nikoho nablízku. Brat má cez cestu svokrovcov a jej celú rodinu. My keď chceme ako tak pomôcť tak musíme ísť našim alebo k jeho rodičom. Podľa mňa mi pekne dávajú vyzrat to že nebývam niekde pri nich ale 70 km ďalej a brat 120 km

veronika19895
autor
13. júl 2024

@silvike tak napr. Oslavy našich detí sa robia u našich viac menej. Raz bola u nás keď dcéra mala tri roky

lucia13022023
13. júl 2024

Moji rodičia sú s mojim synom aj 4/5x do týždňa, on ich ma strašne rád a aj oni jeho. Celkovo sa ako rodina stále stretávame. Neviem co by som bez nich robila.
Mužova mama ani veľmi nie, chodí za ňou muž so synom a občas aj ja, ale úprimne som rada keď som na tri hodiny sama doma 🤣🤭

silvike
13. júl 2024

@veronika19895 Tak rozmyslam, ze prvych 5 rokov sa aj oslavy nasich deti konali u nasich v 3izb. Byte ( my sme boli v tom case v malom 1izbaciku). Tak vtedy sme presne este aj s tortou a so vsetkymi serepetľami sa trepali cez pol mesta k nasim. No, tak tak. Udel mladych s detmi 🫠

olimuc
13. júl 2024

Nie .. k mojej mame musim odviezt ca 100 km, druhu babku uz nevidel 3 roky nakolko nas deli 600km a zaujem tak o fotky. (3 roky sme byvali ca 25 km od seba a videl ju 3 x ked sme prisli my) od septembra nas bude delit viac ako 1000 km … maly nie je vnuca, o ktore sa idu babky potrhat … nikto ho nekocikoval ani nepomahal ani oslavy ani nic (okrem krstnej ta zastupuje vsetkych)

bbebe
13. júl 2024

ku svokrovcom chodime my byvame kusok od seba, sme tam casto. mama nema zaujem vobec ani o nas ako deti, ani o vnucata

prasiatko30
13. júl 2024

A brat byva blizsie?

veronika19895
autor
13. júl 2024

@prasiatko30 nie on býva ďalej my okolo 70 km a brat 120 km

veronika19895
autor
13. júl 2024

@minenkak veď aj keď prídeme za nimi tak sa viac venujú mojim deťom vtedy ako my by sme neexistovali 😁

minenkak
13. júl 2024

@veronika19895 tak čo riešiš ,tak tam nechodievajte

nikiki29
13. júl 2024

@veronika19895 no ale brata uprednostňujú a býva ešte ďalej ako vy 🤔 čudné správanie. Každopádne ja by som tam teraz pár krát nešla a pozvala ich k vám…

miadi
13. júl 2024

Chodi mama k nam kupim jej letenky a ide koli vnucatam aj cez ocean . A my chodime k nej . Chodi k nam na 6t a my k nej tiez . A tiez mi je pohodlnejsie ked dojde ona k nam 😊ako ked sa trepem svetom s detmi k nej ale zas deti Idu radsej tam Lebo v europe je toho viac pre deti ako v nasej lokalite.

sidicek
14. júl 2024

@veronika19895 ta mamina reakcia, že čo ziarlis a zavidis hovorí za všetko. Ma obľúbené dieťa, tvojho brata inak by ta hneď vyviedla z omylu a bolo by jej ľúto, že máš také pocity.Takto to zvaluje na tvoju "zlu povahu"