Chlap bez citov

22. jan 2024

Ahojte,
2,5 roka sa stretavame (sme obaja rozvedeni, s detmi). Nezili sme spolu, zatial to takto obom stranam vyhovovalo.
Ja som vsak cely cas vnimala, ze akokeby tam neboli city z jeho strany. Taka ta zenska intuicia. Ked po vas chlap tuzi tak to vycitite (toto som citila- 2x tyzdnne sa nam podarilo mat sex 🫣). Ale take to emocne, to som necitila. Nikdy sa mi len tak neozval, ako sa mam, pekne ranko, nic
Smazila som sa na to po case upozornit avsak neuspesne

Stazovala som sa kamoskam ze mam pocit ze ma nema rad, ze nie su tam city. Vacsinou sms hladali to ze asi ich neorejavuje alebo ich orejavuje inak (len som nevedela specifikovat ze ako)

Este stale som si myslela ze kedze ma zoznamil s jeho rodicmi a jeho detmi tak to mysli asi ako tak vazne (nie je prelietavy a detom nikd nikoho nepredastavil, teda nikoho po rozvode ani nemal).

Teraz som sa rozhodla riesit moje pochybnosti ajked som vedela ze to moze dopadnut negativne. Viackrat som v komunikacii (pisomnej) vypichla ze teda necitim ziadne prejavy, ziadne emocie… on len stroho ze on mi viac nevie dat, jemu to takto vyhovuje. A ze teda koniec

Uplne bez mihnutia oka, bezcitne.

Neviem ani co chcem pocut od vas ale myslela som si ze dlhodobo sa nedokaze chlap so mnou streravat, travit cas, mat pekny sex bez toho, aby sa do mna aspon trosku nezalubí.

Obaja mame 40 rokov - nepiste pls ze vyznievam ako pubertacka, nie som. Vyzeram celkom dobre, on tiez. Avsak ja po tyhcto 2 rokov mam total nizke sebavedomie (pretoze mi nikdy nedal pocit aby som sa citila ako zena dobre)

marcellka32
22. jan 2024

Žiaľ mal ťa len na sex ...jemu to takto vyhovuje, sám to povedal

autor
22. jan 2024

@marcellka32 ano. Davnejsie som mu povedala ze to berie vyslovene iba na sex nech sa teda tak dohodneme a nebudeme spolu travit volny cas … ani toho sexu nebolo vela. Citim sa dost zvlastne - na jednej strane rozum to tusil ale je mi smutno ze chlap ktoreho som mala rada sa do mna nezalubil a ani mu na mne ocividne nezalezi

dzulli1980
22. jan 2024

Poznáš jeho minulosť? Vieš, aké mal napr. detstvo? ... môj muž bol z piatich detí, otca mali alkoholika, týral mamu aj ich fyzicky/psychicky ... takisto nevie prejaviť city, nikdy mi nepovedal, že som krásna, že som sexy, proste je taký "sloníček v porceláne" ... no koná tak, že viem, že ma ľúbi ... pokiaľ Ťa ten Tvoj zoznámil so svojou rodinou (a predtým to nikdy neurobil), čosi to znamená ... čo by si mala z toho, keby Ti spieval serenády, kupoval kytice a za rohom by namotával inú? ... "reči sa hovoria, chlieb sa je".

deti95060810
22. jan 2024

musela si mu ísť na nervy keď to tak rýchlo a bez mihnutia oka ukončil...
niečo si prestrelila.

grof_monte_christo
22. jan 2024

Buď je taký ku všetkým ženám, alebo si v ňom nevzbudila emócie. Nechápem, prečo si mu už dávnejšie hovorila, nech sa teda dohodnete len na sex. Možno ťa bral ako kamošku s výhodami.

autor
22. jan 2024

@dzulli1980 dakujem za reakciu. Velakrat som rozmyslala nad tym ze ma nejaky blok. Nechcela som vyzvedat tie veci z detstva, ja mam tiwz svoje neprijemnosti ktore nerada zdielam.
Viws ale mne on nijak city neprejavoval. Okrem toho ze bol velmi citliv pri sexe a ten bol fakt pekny. Stale som rozmyslala ze ako mi to prejavuje. A twraz ked som viackeat napisala ze ma mrzi ze nema voci mne ziaadne emocie - nereagoval na to.

muchacici
22. jan 2024

Vidíš, ženy si niekedy robia také hlúpe nádeje a potom sú smutné, že ako je to možné, že sa nezaľúbil.. dohodli ste sa a on v tom mal jasno, asi nič viac nehľadal, takže si mu stačila. Možno ak by chcel priateľku do života, mal by iné očakávania. Nechcem povedať, že si nejaká zlá alebo nedostatočná, to v žiadnom prípade, ale jemu to asi stačilo, mať nejakú príjemnú ženskú spoločnosť, sex a bez vážnych záväzkov. Možno ťa zoznámil s rodinou, lebo ste sa stretávali a jednoducho si patrila dlho do jeho života, aby sa s tebou nemusel schovávať. Ale očividne to nebral vážne, je mi to ľúto, že si sa sklamala. A určite máš na niekoho, kto ti city opätuje

autor
22. jan 2024

@grof_monte_christo ja som mu davnejsie hovorula ze ak to tak on citi - ze ja nie. Ze to tak nechcem/ ja som sa do neho fakt zalubila a bola som ochotna ten vztah nejak upravit - vysvetlit ze ci ma trapi atd

autor
22. jan 2024

@muchacici nedohodli sme sa. Praveze ja som od zaciatku mala jasno ze chcem vztah a on to tak tiez potvrdil.

muchotrafka298
22. jan 2024

Mozno jednoducho stretol niekoho ineho, co mu vyhovuje viac. A chcel to s tebou ukoncit. Aj ked dost necitlivo, ak je menej emocionalny clovek doslo mu to v poriadku.

muchacici
22. jan 2024

Prepáč, tak som to pochopila "Davnejsie som mu povedala ze to berie vyslovene iba na sex nech sa teda tak dohodneme a nebudeme spolu travit volny cas", že vlastne to bolo hlavne nezáväzne a o sexe

grof_monte_christo
22. jan 2024

Aj ja som to tak pochopila, že si sama navrhla, že sa nebudete hrať na vzťah a tráviť spolu voľný čas a dohodnete sa len na sex.

autor
22. jan 2024

@muchacici ja som napisala nie uplne presne.
Ja som mu vyslovene povedala uz danejsie ze pre mna Momentalne nechfem vztah len na sex. Ze ak on to tak chce ze chapem ale ze so mnou e e/ a praveze mi pripadal a aj pripada taky ze jednoducho on potrebuje zene doverovat - teda ze by fakt nedal vztaj len o sexe.
Len mna mrzi ze mi nikdy nic nepochvalil, nepocesal ze pekne vyzeram, nic. A ked som vytiahla temu city (co je pod moju urovne sa pytat chlapa ze ci ma lubi) tak nepovedal ze jasne ze ta mam rad ale hned sa nastval a ze ukoncime to

muchacici
22. jan 2024

Tak asi v tom si mala pravdu, že to bral určitým spôsobom seriózne, inak by ťa rodine nepredstavoval. Myslím tým, že určite nechodil predstavovať hociktorú, s ktorou má sex. Ale vieš čo, ten chlap mi príde nejaký divný.. 🤔 buď má v sebe nejakú traumu, alebo blok, alebo je nejaký psychopatický, neviem, ale žeby sa jeden dospelý chlap nedokázal o tom ani porozprávať?? Hmm.. už mi svieti kontrolka.. jasné, že je ti to ľúto, nakoniec to nebolo tak, ako si plánovala a zaľúbila si sa. No možno viac ľúbiš akúsi predstavu, už sa cítiš osamelo a on je s tebou, príjemný pri sexe, ale citovo vyprahnutý, dokonca ti ani nepolichotí ani nič 😔 o ničom pre ženu. A tebe to podlomilo sebavedomie. Ale vedz, že ty nie si problém, musíš si uvedomiť, že to on je citový kripel, z akéhokoľvek dôvodu. Ak jemu nie si "dosť" dobrá ani na malé milé slovo od neho, to neznamená, že taká aj v skutočnosti si. On ťa nedefinuje. Ty máš svoju hodnotu, potrebuješ ju znovu objaviť. Dobre mu tak, nech si bude, zaslúžiš si iné a čas zamilovať sa do seba ❤️

reanda
22. jan 2024

tak ma nejaky problem s prejavovanim emocii - traumu, blok, psychicku poruchu.. nemusi byt v tom to, ze ta nema rad, alebo mu na tebe nezalezi, ci nechce vztah.. asi si uvedomuje, coho je v oblasti citov schopny a ze ti viac nevie dat a ked chces viac, tak teda vidi rozchod ako jedine riesenie.. aspon je ferovy
mozno by som este skusila rozhovor, ci si uvedomuje, ze ma problem a ci by ho nechcel riesit, aby ste sa teda nemuseli rozist.. ak ho mas fakt rada.. ale uprimne za mna - ja by som sa na to radsej vykaslala.. s takymito ludmi je trapenie a kriz, furt budes nieco riesit, nikdy nebudes spokojna a ktovie, ci sa to aj podari.. ja by som si radsej nasla niekoho, kto mi bude rovno vyhovovat aj s tym, ako prejavuje city, nie musiet najprv niekoho 'liecit'

andreatytler
23. jan 2024

Skoda. Dufala si ze sa zmeni, ked zacnes o tom hovorit. Ak ma napriklad skutocne nejaky blok, tak by sa na tom dalo pracovat ale on nema zaujem s tym nieco robit.
Podla mna je mozne ze ta lubil aj ked to dokazal tak nahle ukoncit. Nieco ako ked si strhavas leukoplast. Vies ze to bude boliet a tak to spravis rychlo a nahle. Ale to je uz jedno. Aj keby ste sa skusili dat znovu dokopi, tak by si v tom vztahu nebola stastna.

gabika0825
23. jan 2024

Tak bolo to len o sexe z jeho strany, možno tá aj predstavil rodičom a deťom z toho dôvodu že sa asi po nejakom čase cítil blbo že s tebou trávi už taku dlhu dobu čas, tak to takto vyriešil, alebo možno preto lebo mu to s tebou vyhovovalo a cítil z teba už nejaké pochybnosti tak sa to snažil nejak rýchlo zachrániť tým že tá predstavil, aby si si myslela že to zrejme bude mat nejakú buducnost. Keby tá nepredstavil, pochybujem že by si to s nim tak dlho ťahala. To boli všetko ťahy z jeho strany. Možno čakal že sa zamiluje po čase, ale neprišlo to tak to s tebou ťahal naďalej po sexuálnej stránke bez toho aby ti povedal narovinu že to nie je z jeho strany o láske. A poviem ti že takéto správanie chlapa po 40 kde by už mal byt uvedomeny čo chce od života, tak je dobre že to skončilo. Nebola by si spokojná

autor
23. jan 2024

@andreatytler
@habika0825
Dievvcata velmi ste ho dobre vystihli vo vsetkom
Ano ma urcite bloky (nechala ho kedysi zena kvoli inemu a toto podla mna nestravil ajked tvrdi opak)

Mne pride az neuveritelne ze chlapovi sa nepacil a ze ku mne ziadne city nemal. Fuet som to tak citila ale myslela som si ze ved na co by so mnou bol. Ze teda on to slovne nevyjadreuje. A ked doslovne zobrem o informaciu ze ci teda nejake tie city tam su, tak sa nasral a ze radsej to ukoncime lebo ty si nespokojna a ja sa nechcem zmenit.

Ze ziadna empatia, ziadne vysvetlenie ze ano ved mal som ta teochu rad. Uplne ze nic. Hned zbrklo ma poslat prec.

Pritom paradox je ze ja som aj oracovne ma tom lepsia ako on (nevravim ze platovo to nie) aj nahormo ma zivot ak skusenostami atd. Kazdy ma od neho odrazdal ze mam na viac, ze si ma nezasluzi atd.

Sa citim ako socka co tu vyplakava ale aspon sa vypisem 🙂

muchotrafka298
23. jan 2024

Vobec sa nemusis citit ako socka co vyplakava. Jednoducho to potrebujes zo seba dostat von, ci uz dostanes dobre rady, zle rady, nevyziadane rady. Ty si neurobila nic zle,len nechces byt vo vztahu, ked vlastne si len trpena v zmysle, ze OK mam zenu a hotovo. Ja som kedysi davno, ked som bola mlada a naivna /ta naivita ma doteraz este po vela rokoch neopustila/ som tiez mala taky "vztah", kde to bolo iba o tom telesnom. Ja som marne niekolko rokov dufala, ze ten clovek mi povie, ze ma lubi, ze mu na mne zalezi, ze sa mu pacim, ze vyzeram dobre. A vies co sa stalo? Jedneho krasne dna mi oznamil ze konci nase stretavanie, lebo on chce vztah s niekym inym. Skoro ma vykotilo. Fyzicka pritazlivost tam podla mna je vzdy, ked ten clovek s tebou zdiela nejake intimnosti, lebo inac by to nefungovalo. Toto mi otvorilo oci, ze je treba byt s niekym, pre koho som krasna, ziaduca a jedinencna a dokazuje mi to. Uprimne Ti prajem, aby si takeho cloveka stretla. Mozno medzitym stretnes prave takych, pre ktorych budes len prijemne spestrenie volnych chvil, ale aj to niekedy treba.

tamtamka26
23. jan 2024

niektorí muži sú proste takí, ale neverím, že nemá žiadne city voči tebe. píšeš, že sex bol pekný, takže tam sa vedel prejaviť. a tiež ako píšu vyššie - nezoznámil by ťa s rodinou a deťmi, keby niečo viac v tebe nevidí. jasné, že to, že ho nechala žena kvôli inému na ňom zanechalo stopy a už je opatrnejší. to by bol každý. zrejme potrebuje mať v tebe riadnu istotu. ty ho ale ničím nepresvedčíš, viac urobiť nemôžeš. on to musí len časom pochopiť. a to, že ťa "odpísal" len tak, mihnutím oka... to je zase prejav tej jeho povahy a skúseností. proste v 40ke už nebude chlap vyplakávať a prosiť. uzavrie sa do seba ešte viac a bodka. na tvojom mieste by som mu to nevyčítala. buď ho prijmeš takého, aký je, alebo si nájdi bájkara, ktorý ťa bude ospevovať, ale budú to len reči...

autor
23. jan 2024

@tamtamka26

Ano, su potom bajkari ktori nakecaju kadwco ale podvadzaju jedna radost

Ja by som ho prijala taky aky je, ved som ho takeho aj prijala. Jedine som chcela aby bol voci mne (po2,5 r) pozornejsie, milsi. Alebo aspon keby mi povie ze ano mam ta svojim sposobom rad. Toto nikdy nepocedal ani nenapisal.

To ze povedal detom teraz pred mesiacom ze my dvaja sme spolu ma prekvapilo. Aj jeho rodicom. On ich velmi chranil a ja tiez. Poznamli ma ale nikdy sa nepriznal ze sme vlasgne spolu. Necitil to tak

Moja rodina nevie ze sme spolu boli, brali ho ako znameho. Ja som sa bala to prezentovat kedze som sa cigila cely cas neisto

Teraz som mu na rovinu povedala ze mi je luto ze teda neprejavuke ziadnu naklonnost a totalne to otocil proti mne a hned ze ukoncime to lebo ty cakas viac a ja sa nezmenim

Ja viem ze potrebujem muza ktory si ma bude vazit. Toto tak nebolo. Napriek tomu som z toho hotova. Ze proste mihnutim oka ma odstavi

janickacrazy
23. jan 2024

No podľa mňa ty si to trochu nepochopila. On je taký aký je. Nedokáže prejaviť city. Nedokáže to, nevie to. Možno prežil nejakú traumu, možno mu rodičia nikdy neprejavovali lásku, jednoducho to čo nedostal, to nevie dať. A ty si proste silou mocou chcela, aby ti povedal, že ťa má rád. No on to nedokáže, preto to radšej ukončil. Podľa mňa trpí aj on, len to nedáva najavo. Proste svoje city nevie nijak prejaviť. Musel by ísť na nejaké terapie, aby sa to dokázal naučiť. No tak máš poučenie do budúcna. Aj tak by si s ním nebola šťastná, takže neľutuj, čo sa stalo. My ženy potrebujeme počuť, že sme krásne a žiadúce.

autor
23. jan 2024

@janickacrazy sno po 2,5 roku kedze mi to nedaval najavo som to chcela vediet - napriek tomu nepovedal ani ano ani nie

tamtamka26
23. jan 2024

neviem, nepoznám ho, nevidím do toho bližšie. môj tiež nevie extra prejaviť city, môj zjav pochváli iba, keď sa opýtam, ale vie mi povedať, že ma ľúbi. a čo sledujem, prejavuje sa hlavne činmi, nie rečami... ale zistila som, že toto svoje nastavenie si priniesol z pôvodnej rodiny - kde si city veľmi neprejavovali ani mama s otcom, ani rodičia k deťom, takže nemal to kde vidieť....

janickacrazy
23. jan 2024

No nepovedal, lebo to NEDOKÁŽE. Ja som napríklad môjmu ex tiež veľmi dlho nedokázala povedať, že ho ľúbim, a bolo to určite viac ako 2 roky a to sme spolu žili. Proste kto nezažil, ťažko pochopí.

autor
23. jan 2024

@janickacrazy ja som tiez taka. Mne kvoli tomu v mladost viac vztahov asi nevyslo - nevedela som prejavit city. Teraz vsak mam dojem ze som uz vyslepejsia. No a u mna to bolo vzdy tak ze chlap bol viac zalubeny, prejavocal mi to a ja som vlastne nemusela nic. Spravali sa vzdy ti muzi tak ze som nemala pochYbnosti o tom ci sa im vobec paciˇ alebo ma maju radi.
Teraz som sa dostala do opacnej pozicie a mozno to je to co ma este viac irituje … samozrejme ho neospravedlnujem

sense
23. jan 2024

Nevie prejaviť city len verbálne? Alebo žiadno. Jedno je pochváliť, povedať ze niekoho ľúbiš, druhé je odpovedať na otázku máš ma rád? Prejavuje ti náklonnosť skutkami? Je k tebe pozorný, objíme ta, pohladí pobozká? Alebo bežné nie len keď chce sex?

autor
23. jan 2024

@sense no ved to. Ze ke ku mne pozorny len predtym ako chce sex. Nieze by si ma inak vibec nevsimal ale dotyky a take ze viac pozornost vzdy pred sexom. Co sa tyka slovneho orejavu tam nic neprejavuje

Pre neho je zas to ze so mnou travi cas, ze ma predstavil vsetkym znamym atd akokeby nejaky prejav - stale na to poukazuje

Mne by stacilo keby mi raz za cas povie ze vyzeram dobre (to sa nikdy nestalo 🤷🏻‍♀️

katariinam
23. jan 2024

Chod od neho prec. Naco taky muz pri ktorom sa ti znizuje sebavedomie..

lili1313
23. jan 2024

Vieš čo, autorka, ktovie prečo mu tá žena s iným zdupkala.