Chcem zobrať pôžičku na prerábku priateľovho domu, ktorý je písaný len na neho

simonka123234
13. dec 2023

Dobrý deň prosím vás priateľ kúpil dom na hypotéku chcem na prerabku zobrať pôžičku len niesom na dome napísaná dasa to dáko aby ma potom nevyhodil niekedy mame spolu aj dieťa radšej sa poistiť len neviem ako

subartic
13. dec 2023

@simonka123234 neber žiadnu pôžičku na rekonštrukciu cudzieho domu , bez toho aby si bola aj majiteľkou . Prečo ste nezobrali hypotéku dvaja a nedali si dom do podielového vlastníctva ?

osky
13. dec 2023

My sme boli manzelia a dom bol po muzovych rodicoch.
Kym som nebola oficialnou vlastnickou domu aj ja,nevrazila som do prerabky ani cent.
Toto nie je sranda.
Ale normalny fakt.
V zivote sa stava vselico,takze urcite nic take ako pises,nerob!!!

januska12323
13. dec 2023

Žiadnu pôžičku si neber. Sám je vlastník nech sám prerába.

sasa1310
13. dec 2023

Nech si zoberie pôžičku priateľ. Snáď nebude kvôli prerábke na teba prepisovať časť domu

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simonka123234
autor
13. dec 2023

A ako to urobiť aby som bola spolumajitel

minenkak
13. dec 2023

@simonka123234 zober pôžičku a kúp od nech adekvatnu časť domu za tie peniaze a môžte prerábať

simonka123234
autor
13. dec 2023

@osky a prosím vás ako ste urobili ze si aj ty spoluvlastnícka ?

eternity24
13. dec 2023

@simonka123234 poradila by som sa s právnikom. Aj tu funguje právna poradňa, napis tam. Alebo jeden právnik tu z času na čas prispieva. @draik
Ja by som teda trvala, aby ma zapísal do listu vlastníctva ak tam chces preinvestovať niečo. Ináč by som žiadnu pôžičku na prerábku cudzieho nebrala.

tinka_1807
13. dec 2023

@simonka123234 pri kúpe domu sa podpisuje vopred stanovená zmluva. Do tej treba dať vlastníkov a aj podiel. Čiže ak chces byť vlastník treba tam dať, že 50%ppdielu patri manželovi a 50% tebe. Treba to riešiť s právnikom takéto zmluvy

alickapusinka
13. dec 2023

Logický ak mate spolu dieťa dom kupovala nechcel ťa zapísať do LV pochybujem že to urobí teraz. Je to jeho nech si opravuje za vlastne peniaze. TY do toho nedávaj nič nie je to tvoje a nikdy nebude. V prípade rozchodu sa už podľa mňa k peniazom nedostaneš aj ak nárok mať budeš. Bude sa vyhovárať že peniaze nemá a podobné blbosti. Nič by som nedávala ak máš možnosť zabezpeč sa sama a ukladaj si peniaze a nie splácať pôžičku za opravu a nikdy to tvoje nebude .Bolo tu veľa na MK takých prípadov a ostali s holým zadkom a musel odisť. Možno tu tak niekto napíše svoju vlastnú skúsenosť. Nič nevyberaj žiadnu pôžičku nič neplať.

zmrzlinka2021
13. dec 2023

@simonka123234 kým nie si aj vlastnicka, neber žiadne pôžičky.

syslik81
13. dec 2023

neviem ci mas na to zarobok ale zober uver a kup si byt ... daj do podnajmu nech sa splaca a y si aj ty mala svoje ... nie,ze vase spoocne peniaze pojdu do jeho domu a ty s pozickou na krku skoncis na ulici .. pozicku ak chce nech si vezme sam alebo spolocne ... zlezi o kolko penazi sa jedna a tiez ci ty mas neake vydavky s domom.. ak neplatis najom a ani energie a v podstate si tam zadarmo tak by si niecim predsa len prispiet mohla nie? podnajom by ta vysiel viac ..ale to si musite vydyskutovat vy dvaja... ak sa jedna o pozicku 5-10 tisic a ty nanho vyrukujes ze chces pol domu v hodnote 150tis-nebolo by to fer voci nemu -nemyslis

sense
13. dec 2023

@simonka123234 nech napíše na teba percentuálny podiel.

osky
13. dec 2023

@simonka123234 no,ja som povedala,ze musim mat polku domu na seba.predsa nebudem prerabat nieco co nie je moje...
Riesili sme to darovacou zmluvou,kde mi muz polku domu daroval.
Treba dat pozor na prip.dedicov z priatelovej strany,zvlast ak nie ste sobaseni,treba riadne zadefinovat ze po pripadnej smrti priatela si jedinou dedickou ty a vase dieta!
Aby ta napr.neobrali o majetok jeho pribuzni.
Lebo ty budes vlastnit polku domu,a kebx zomrel,jeho polku dedia surodenci-ale myslim ze vo vadom pripade to bude automatocky vase dieta.
Ja deti nemam cize u nas by to boli surodenci.
Porad sa s pravnikpm,on vie lepsie

lienka.7
13. dec 2023

@simonka123234 nikdy by som neprerábala niečo čo nie je moje... aj so zmluvou o nielko rokov ti veľkoryso da naspäť pár tisíc, za čo si nekúpiš ani garáž. A jemu ostane prerobený barak 👍

draik
13. dec 2023

@simonka123234
V prvom rade si to musite vydiskutovať medzi sebou, či prevedie na Vás nejaký podiel na nehnuteľnosti, alebo to budete riešiť len zmluvne. Samotná dokumentácia k tomu je to najmenej.
Pre Vás by bolo najlepšie odkúpiť podiel. To by však znamenalo, že by ste sa v rozsahu svojho podielu mali tiež následne podieľať aj na investíciách do domu. Keďže je na dome zrejme záložné právo, vopred pred prevodom je potrebný súhlas banky.

marcella1979
13. dec 2023

nepisala si tu pred 2 rokmi pod nikom simona725? do toho, co nie je moje, neinvestujem...pouč sa z chýb iných ( je tu toho plno).

ivik4
13. dec 2023

Prosim, len nic neber kym niesi spolumajitel 🙏

sasa1310
13. dec 2023

@simonka123234 Ty zoberieš úver na prerábku dajme tomu v hodnote 20 000 eur a už chceš byť spolumajiteľka? Však si zober úver na vlastné bývanie

hortenziaj
13. dec 2023

@osky ak má deti tak už nededia súrodenci.

sasa1310
13. dec 2023

@osky aj ty by si sa mala poradiť s právnikmi ešte predtým ako ideš radiť

ahhola
13. dec 2023

To zajdete právnikovi a vycislite tvoj podiel v dome BSMkom, to budete na LV 1/1,alebo v menšom podiely, napr. 1/5. Zobrat si ta nechce? Priateľ, s ktorým máš dieťa?

martinka13
13. dec 2023

V žiadnom prípade by som žiadnu pôžičku nebrala.

anjelicek26
13. dec 2023

Rovnako ako muz by som na priatelku nic neprepisovala kvoli prerabke..

sasa1310
13. dec 2023

@ahhola vieš čo je BSM?

beronsche
13. dec 2023

@anjelicek26 ziju spolu, maju spolu dieta, tak hadam su rodina...

sasa1310
13. dec 2023

@beronsche a na základe toho má on prepísať časť domu na ňu? Ty by si prepísala časť svojho domu na priateľa? No ja nie. Ani na manžela

simonka123234
autor
13. dec 2023

@anjelicek26 není to kvôli prerabke chceme mať spolu niečo priateľ sa v tom nevyzná ci sa to dá chcel ho predať kvôli mne ale neoplatí sa predávať ten dom tak radšej by sme investovali ale tak aby som aj ja bola spoluvlastníkom len nevieme ci sa to dá dáko

ahhola
13. dec 2023

@sasa1310 bezpodielové spoluvlastníctvo manželov, keby sa cestou k pravotarovi chceli zobrať. Co ti nesedí?