Chceli by ste, aby vás bývalá priateľka varovala pred agresiou a klamstvom?

28. dec 2023

Keby ste si našli nového priateľa, chceli by ste, aby vás jeho bývalá priateľka varovala pred jeho agresívnymi sklonmi, klamstvami a prehnanou žiarlivosťou? A to nejde o žiadne preháňanie, naozaj má problém so zvládaním emócii, čo sa však ukáže až časom.

Pravdepodobne si to aj tak nechám pre seba, asi by mi to aj bolo trápne starať sa do týchto vecí. Na strane druhej, ja osobne by som ocenila, keby ma niekto varoval aké red flags si mám všímať, možno by som zbytočne s takým človekom nezabila 3 roky...

huxy
28. dec 2023

Ťažko jednoznačne odpovedať. Keďže sú aj neprajne ex-ky, ktoré naklamu a povymyslaju si kadečo.
Keby to povedala skôr nestranna osoba, ale nie konkrétne ex, tak by som sa na to trochu inak snažila pozrieť a bola opatrnejšia
Ale tebe ako ex radim, nestarat sa.

miggy
28. dec 2023

Ako čerstvo zamilovaná by som nejakej ex asi sotva verila....

klementinka58
28. dec 2023

vypocula by som si ju a potom odsledovala vo vztahu ci je na tom nieco pravdy. Niekedy ma clovek ozaj ruzove okuliare. Ale ak ty chces nejaku vystrihat tak to nerob, aj tak ti neuveri este budes za ziarlivku, nech si sama odsleduje

thoughtfulweirdo
28. dec 2023

Ja by som to vedieť chcela, takisto aj varovanie z inej problémovej oblasti, aspoň by som ho pozornejsie sledovala v rôznych záťažových situáciách. To, či by "prešiel", by už záležalo čisto len od neho 🙂
Ale osobne by som nikomu nehovorila nič, lebo si všímam, že len minimum ľudí je otvorených informáciam ako ja 😅

vilma7
28. dec 2023

Tak môže to byť pravda, ale zas nemusí.
Určite by som sa nerozhodovala len podľa týchto informácii... Ono aj ta žena v ňom mohla svojim správaním vyvolať nasledovne reakcie. Človek nikdy nevie vopred kde je pravda, overila by som si poskytnuté informácie sama. Vo svojom vzťahu.

pininka1
28. dec 2023

Ja som takto varovala dievca ktoré malo nastúpiť do firmy po mne, keďže som vedela co je šéf zač. Najprv mi neverila, ale ostala ostražita, neskôr mi napísala ze som mala pravdu a ze mi dakuje ze tam zbytočne nestravila viac času. Ak ide o fyzické násilie,určite by som aspoň upozornila, už nech ta osoba s tým naloží ako mysli...

colsami
28. dec 2023

Ak by si bola moja blizka kamoska, vypocula by som Ta...
Ale ak si pre jeho novu frajerku cudzi clovek, naco jej to vesat na nos, je to prinajmensom divne.
Pride na to sama, ak sa nebude vediet ovladat ani pri nej.

mikadooo
28. dec 2023

Ja by som bola rada. Aspoň by som mala v hlave tú kontrolku, keď niečo časom vo vzťahu vypláva na povrch.

basska_b
28. dec 2023

Ja by som sa tiez neurazila. Ale treba to sformulovat vecne a strucne. Rozmyslam, ci je lepsie poslat jednu dlhokaaansku spravu, alebo najprv nadviazat kontakt a zistit, ci to chce pocut vobec. Musis ratat aj s tym, ze mu to ukaze. Alebo jej to chces povedat osobne?

marianarem
28. dec 2023

Asi by som aj ja mala nutkanie ju varovat. Na druhej strane, tito chlapi vedia byt zo zaciatku velmi podmanivi, zeny sa do nich zalubia a pravdepodobne by ta oznacil ako otrasnu ex, ktora sa nevyrovnala s rozchodom.A ona by verila jemu. Asi by som to nakoniec nechala tak. Ak si ta baba dostatocne vazi sama seba, tak ho pri prvom jasnejsom naznaku toho, co pises, aj tak posle do kelu. Ak s nim bude zostavat 3 roky, tak je to typ, ktoremu teraz varovanim nepomozes.

domkakvet
28. dec 2023

Ja by som neverila nejakej exke.

terezka1947
28. dec 2023

Ak by to bola pravda,bola by to vážna vec,kt.by mohla mať fatálne následky a fakt by som chcela úprimne niekomu pomôcť,tak by som to povedala.
Informáciu podáš,svedomie máš čisté,ostatné nechaj na nej.

dadka1997
28. dec 2023

Nie nikdy, aj tá druhá ten druhý musí prísť na to sám.. ja doprajem, a každý sa raz môže zmeniť

zmrzlinka2021
28. dec 2023

Ja som toho nazoru, ze ked vnimam u druheho cloveka nebezpecenie, ohrozennie, tak mu to poviem. A to, ci tomu uveri a ako sa zariadi, je uz na nom.

A preto by som bola rada, aby som aj ja bola varovana.

Aj ked je som vysoko citlivy clovek, cize mne neraz staci 30 minut diskusie s clovekom a proste vidim, ze uz ma naznaky niecoho, co nie je OK. Mnohe zeny sa mesiace/roky tvaria ze nic nevidia a ja to vidim za par minut.

marsmykkok
28. dec 2023

Ja áno, ale som človek u ktorého nikdy city nezatienia mozog a vždy premýšľam. Podľa mňa to tej osobe povedz, vecne, stručne a je na nej či ťa bude mať za žiarlivú sviňu alebo či to bude brať v úvahu a rozsvietia sa jej kontrolky.

puertorico
28. dec 2023

nestarala by som sa. určite to myslíš v dobrom, ale radšej nie, lebo by ti ešte ex robil peklo .

stanulienkat
28. dec 2023

Ked je niekto zamilovany, tak to nebude brat na zretel. A este to aj povie partnerovi.

j_m
28. dec 2023

🤔… vždy pôjde “len” o Tvoj názor, pohľad, skúsenosť… 😉

grof_monte_christo
28. dec 2023

Varovala by som asi len osobu, ktorú poznám a to len v prípade, keby mi sama niečo naznačila. Nemám potrebu starať sa do druhých ľudí a veľakrát je cesta do pekla vydláždená dobrými úmyslami.

lujza123
28. dec 2023

Varovať môžeš, ja by som to urobila ak by naozaj slo o nejakého agresívneho psychopata
Či to ale nová frajerka pochopí ťažko povedať, takéto typy budto odhalíš hneď a utekáš alebo ta zblbne na pár rokov. Nic medzi
Mlada zena ked sa zaľúbi rozum ide bokom. Najhoršia kombinácia je zalubena zena ktorej tikajú bio hodiny, tej sa mozog presťahuje do maternice.

autor
28. dec 2023

Veď práve, nepoznám ju osobne, maximálne by som jej mohla napísať. A určite by som nechcela vyzerať ako žiarliva ex, ja som sa rozišla s ním, dokonca ten rozchod prebehol v dobrom. Len teda tie situácie, ktoré som si pri ňom prežila počas vzťahu, keby ma niekto varoval a mohla by som sa tomu vyhnúť, nenahnevala by som sa.
Asi to teda nechám tak, ako ste písali, je veľmi pravdepodobné že by som sa akurát tak ja strápnila. Ktovie, možno im to nakoniec výjde 😁

ruxandra
28. dec 2023

Ja by som to vediet chcela, kedze som si prešla niecim podobným, kde vsetci vedeli okrem mna a nikomu ani len nenapadlo mi povedat. Ak si vsak ty ta ex, a jeho aktuálna sa ta nepytala a nie ste kamošky, nechaj to radsej tak lebo sa to obráti proti tebe 😔

7miriam77
28. dec 2023

Určite by som to vedieť chcela, na začiatku vzťahu majú ľudia väčšinou ružové okuliare a veľa veľa zlého aj prehliadajú. Bola by som určite opatrnejšia a viac vsimava. Ja by som bola vďačná za takú info

ann092
28. dec 2023

Bola som s takým chlapom 4 roky vo vzťahu,po rozchode mi nedal pokoj ďalšie dva roky, stále ma všade prenasledoval, vyhľadával ma, vyvolával, sledoval ma sústavne…našiel si priateľku a stále mi písal ako ma miluje a dal mi pokoj až keď ona ostala s ním tehotná… ona sa mi potom sama ozvala

mandzula
28. dec 2023

Ja by som to neriesila, napriklad aj preto, ze pre kazdeho je prijatelne a znesitelne nieco ine a aj preto, ze by sa hnev expartnera mohol nasledne preniest aj na mna, ak by mu sucasna pri hadke povedala, ze ved aj tvoja ex mi povedala, ze si taky a taky. V prvom rade chranim seba, az potom inych.

romi0310
28. dec 2023

Poznam veľmi vela vztahov, kde boli partneri na seba extremne toxicki a pri novych partnerov totalne vymeneni. Niekedy je to aj o hraniciach. Ked ty si dokazala 3 roky znasat toxický vztah a nenastavit si hranice, mozno nova partnerka si ich nastavi hned na zaciatku a k nej si partner nedovoli 🙂 samozrejme nehovorím teraz o narcistickej poruche. Ale teraz uz pomaly kazdy nevydareny vztah=vztah s manipulátorom a narcistom. Moj terajsi manzel mal predo mnou dva toxicke vztahy a tiez kebyze mi kazda jeho ex pise, aky bol, tak by to bolo neprijemne....my mame uplne funkcny a zdravy vztah hned od zaciatku, takze nam to funguje. Ale jasne, ak je to clovek, co ta bil, tak chapem, ze mozno chces len dobre

autor
28. dec 2023

@romi0310 k fyzickému násiliu až nedošlo, len si to odniesli nejaké veci, ktoré v zápale frustrácie a hnevu zničil. Ono na začiatku bol ako najúžasnejší muž na svete, všetok čas chcel tráviť so mnou, najradšej by ma požiadal o ruku po mesiaci a po pol roku aj dieťa, lebo však ja som tá pravá. Akonáhle si však už bol vzťahom istý, začalo podozrievanie, obviňovanie, žiarlivostne scény, veľmi nepríjemné hádky a citové vydieranie, že si niečo spraví. Ono asi máte pravdu, že každý znesie niečo iné, a možno spolu ani tieto veci čo sme riešili my, oni riešiť nebudú.

romi0310
29. dec 2023

No toto, co teraz opisujete, tak dotycny ma problem sam so sebou a je sebou neisty. Je to znak frustracie a nizkeho sebavedomia. Urcite by mu pomohli terapie, ale na to musi prist on sam. Ak dotycna partnerka nie je hlucha a slepa, tiez na to rychlo pride 🙂