Bývanie so svokrou

6. mar 2024

Dokáže podľa vás fungovať bývanie so svokrou? Momentálne bývame so svokrou (iná možnosť momentálne nie je) a ide ma trafiť šľak.Inak ju mám veľmi rada dobre si rozumieme ale byť s nou stále mi lezie na nervy.Tiež mám pocit že nám to pokazilo vzťah..nemáme žiadne súkromie nevieme sa normalne porozprávať večer pri telke a takéto banality..Stále ma nejaké passive aggressive komenty čo sa týka výchovy syna napr prečo mu kupujem toľko oblečenia..prečo chodí spať o 19:00 že ho mám dať spať neskôr a potom bude aj spať dlhšie (čo je uplna hovadina a viem to) a podobné..mám pocit že chcem odtialto utiecť

januska12323
6. mar 2024

Nemáte oddelené vlastné izby?

jaskolka
6. mar 2024

Tak keď je to dočasne bývanie, tak len vydržať a tešiť sa, keď už budete vo svojom.

autor
6. mar 2024

@januska12323 jasné že máme bývame vo veľkom 4 poschodovom dome ale tiež nechcem byť zavretá v spálni celý večer😀predtým keď sme bývali sami tak sme trávili večer v obývačke/kuchyni..večerali sme spolu potom sme pozerali telku alebo sa rozprávali no ale teraz sa to nedá lebo stále je tam ona.Jediná možnosť by bola byť zatvorený v izbe a to ani manžel nechce kedže jemu jej neustála prítomnosť neprekáža tak velmi ako mne😀

lenkahvh
6. mar 2024

Takze vo velkom 4 poschodovom dome mate vlastnu len 1 spalnu. Cize nemate vlastne nic. A na ako dlho tam budete?

doriiis
6. mar 2024

U nás to funguje.Ale ja mám ( klop,klop) docela normálnu svokru.Oproti tým,čo tu čítam.
Blbé poznámky nemáva a aj keď tak su poctivo ignorované a iný problém nemáme.Ked treba postráži deti,zájde pre malú do školy.Vari aj ona.V podstate je úplne samostatna
Podotýkam,že ona býva u nás,nie my u nej.Aj v tom vidim rozdiel

marsmykkok
6. mar 2024

a čo chceš ako za rady? že máš svokru zakopať pod zem? Treba sa odsťahovať čím skôr a robiť všetko pre to, aby ste s ňou nemuseli žiť. A kým tam budeš tak proste bud rada že máš strechu nad hlavou a uspokoj sa aj s tou izbou, bude už teplo, môžete aj veľa času tráviť mimo domu a svokry vonka.

crazy_cat_lady
6. mar 2024

mat jednu izbu v stvrposchodovom dome je velmi zvlastne :D v ostatnych izbach maju veci svokrovci, ci ako? no inak ziadna ina rada asi neexistuje, ako vydrzat a prestahovat sa v co najkratsom case do vlastneho 🙂

jaskolka
6. mar 2024

Nechápem, to v 4 poschodovom dome nemáte súkromie, lebo máte iba jednu izbu?
Akú radu čakáš? Bud sa s tým zmieriť, alebo sa čím skôr odsťahovať.

alex49
6. mar 2024

Väčšina ľudí čo takto býva ma sama poschodie a nie jednu spálňu. To by som sa scvokla.

autor
6. mar 2024

@alex49 tak máme v podstate poschodie ale je tam len spálňa a malého izba a chodba..dokonca ani kúpeľnú nemáme samostatne alebo nejaký priestor kde sa dá tráviť čas (teda okrem postele😀)

autor
6. mar 2024

@marsmykkok nechcem rady ale ok😀len ma zaujimalo ako to funguje inde či som ja divná že mi lezie na nervy aj keď máme v podstate dobrý vztah alebo či to je proste konštitúcia ktorá fungovať dlhodobo nemoze

birika
6. mar 2024

prosim ta a co je na zvysnych troch poschodiach?

sejbipi
6. mar 2024

Je to úplne normálne. Rok sme bývali u svokrovcov a bol to extrém. Ja som skončila na antidepresívach 😂 už sme rok od nich a ako tak pomaličky sa ten vzťah s nimi začína zlepšovať, no stále to nie je to čo kedysi

lenkahvh
6. mar 2024

ziadne peniaze na svete za to nestoja si pokazit cast svojho zivota a vztahy, ziadne.
mate ine dovody ako peniaze?

autor
6. mar 2024

@birika na prvom je obývačka/kuchyňa + kúpeľňa.Na druhom je ďalšia kúpeľňa+ pracovňa potom izba sestry mojho muža ktorá tu ešte býva ale skoro nikdy nie je doma a posledné poschodie je celé obrovská podkrovná izba mojej svokry

marsmykkok
6. mar 2024

autorka Však ale svokra ti nenadáva, neuráža ťa, nerobí ti napriek. To, že si dovolí otvoriť ústa a niečo povedať na to má právo. Rovnako ako má právo večer pozerať tv alebo ísť do svojej obývačky. Ako si to predstavuješ proste? že neotvorí ústa už viac a večer nevkročí do obývačky ani do miestnosti vedľa, aby ste vy dvaja mali súkromie a mohli sa pri tv porozprávať? Ja to nemyslím v zlom, ani nepíšem v zlom, len proste zjavne máš z nej ponorku. Ale to sa riešiť nedá, len vydržať a čím skôr to vyriešiť tak, aby ste bývali bez nej osamote.

birika
6. mar 2024

fuuuha, dom velky---zrejme treba len vydrzat

dankabetka
6. mar 2024

ahoj, ja mam vybornu svokru, naozaj sme uplne v pohode, chodime spolu na dovolenky, vylety, my k nim na vikend, aj oni k nam... nie je problem... ALE !!!
ked som bola na materskej s prvym synom ( mal 1,5 roka), muz dostal pracu v ich meste, vznikol napad, ze aby sme na tie 2 mesiace prisli byvat k nim ( muz nemusi chodit na tyzdnovky z domu a budeme spolu - sme od seba 2 hodiny autom)... tak sme suhlasili a poviem ti .... dusno bolo citit....a uz nikdy viac by som sa na to nahovorit nedala.

akrobrab
6. mar 2024

Moze fungovat, ale u vas nefunguje a ani fungovat nebude. Aspon tak to vidim z toho, co pises.
My byvame v rodicovskom dome - prerobil sa na dve samostatne bytove jednotky - hore su svokrovci a dole sme my. U nas je to ok, so svokrovcami nemame problemy, nikdy by si nedovolili sami k nam prist (ci sme doma, ci nie sme), plne respektuju, ze sme samostatna jednotka. 3 roky mame syna (ich 5te vnuca), velmi nam s nim pomahaju, kazdy den ho beru zo skolky, radi s nim travia cas..
Minuly rok sme museli kupit byt, pretoze tento v rodicovskom nam je zial maly, bolo velmi neprijemne im to povedat a bolo im aj nam velmi luto, ze odchadzame, ale stahujeme sa 10 minut autom odtial, budeme sa snazit chodit na vikendy a maly tam ostava chodit do skolky, tak sa budeme snazit, aby ho aj nadalej mali co najviac.
Ale je to o ludoch - nasi svokrovci chapu nase sukromie, nase nazory, nasu vychovu a pod. Jasne, ze so sebou vo vela veciach nesuhlasime, ale respektujeme sa. To sa u vas zial nedeje a preto nevidim sposob ako by ste mohli bez zmeny dobre fungovat.

30katrusa40
6. mar 2024

Ak chcete spolu kľudne bývať jedine každý vlastnú domácnosť. My sme to tak spravili. Bývame s mojimi rodičmi. Ale s vlastnou mamou by som nevydržala nonstop. Každý má svoj kľud.

3petka
6. mar 2024

Takéto spolužitie nikdy nebude ok.

lily246
6. mar 2024

@birika veľmi zle projektovaný dom, 3 poschodia, čiže nonstop chodiť po schodoch, ale na každom je len jedna izba. To je asi na nejakom veľmi úzkom pozemku, keď to takto zle urobili. Ale to je len taká malá poznámka mimo tému.

mclissa
6. mar 2024

Nie. Ja by som nebyvala ani s nasimi, ani so svokrovcami. Aj keby nebola ina moznost ja by som si tu moznost nasla. A to mame super vztahy.

lenkahvh
6. mar 2024

@mclissa suhlasim. autorka pise, ze ina moznost momentalne nie je. naozaj?

autor
6. mar 2024

@lenkahvh bola by iná možnosť urcite ale muž nechce..on nechápe prečo chcem ísť preč..z jeho perspektívy je toto spolužitie okej

autor
6. mar 2024

@dankabetka u nas je to podobne, tiež sme tu kvôli mužovej práci a nechala som sa na to nahovoriť lebo vychádzali sme vždy spolu dobre a myslela som si že to bude okej.Najprv aj bolo ale čím dlhsie tu sme tým viac mi všetko vadí..stále dookola tie iste poznamky atď

lenkahvh
6. mar 2024

ale ked muz nechape, ze ty nie si spokojna a stastna s tym ako to teraz mate - stale nevieme na ako dlho - rok, dva tri? - tak kto uz to ma riesit, ak nie on - my na koniku to nezmenime
musis potom len vydrzat a sediet v spalni s muzom, co ti poviem

mandzula
6. mar 2024

@autor nepoznam jednu takuto koexistenciu, ktora by klapala a z dlhodobeho hladiska nenarusila vztahy. To ti pisem ako clovek, ktory len pred rokom opustil rodicovsky dvor (samostatne domy). Odkedy sme prec, vztahy sa posunuli na iny level.

autor
6. mar 2024

@lenkahvh dobre nemusíš byť neprijemna 😀ja tu nečakám pomoc len sa nemám s kým o tom porozprávať to je všetko🙂

aaadkaaa
6. mar 2024

My byvame u svokrovcov, ale mame svoje poschodie, kuchyna,kupelna,obyvacka,izby....ja si neviem predstavit zdielat s nimi kupelnu ci delit sa o kuchynu. O vecernej pohode v obyvacke ani nehovorim... na toto by ma ozaj nikto nenahovoril...ako sa poznam, ja by som ozaj bola len v spalni, ja potrebujem svoj klud a sukromie...