Bývalý sa mi vyhráža, že mi vezme dcérku

zabka1994
10. nov 2022

Ľudia poraďte mi či máte skúsenosti stým že proste d dcérka má 6r chodí do prvej triedy bývaly sa vôbec nezaujíma neplatil nič iba tento rok začal ale ešte nie tak ako bi mal..posledný súd bol taký že keď nevyrovná dlh čo má tak pôjde do basy ..dali mu platnosť do konca roka.. ženy stále sa mi vyhráža že mi zoberie malú že sa spraviť testy otcovstva mala je jeho na 500% ale bojím sa že mi ju vezme prosím poraďte mi ja nemôžem ani späť bojím sa veľmi o dcérku ďakujem za každý koment

pribinak
10. nov 2022

@zabka1994 a kde ju zoberie? Do basy? Ho pošli do riti !!!!
Neplatí a ešte má tu drzosť sa ti vyhrážať?

zabka1994
autor
10. nov 2022

@pribinak ma a zakazdym.ro boli lebo sa bojím o dcérku je moje všetko na svete

luccija
10. nov 2022

@zabka1994 tak si s nim vobec nevypisuj.To je voda na mlyn len Ta zastrasuje co myslis, ze by mu ju dali, ked s nou 6r nebol a neplatil?nech sa stara, ze cas sa mu krati.Naco si minas energiu na jeho spravy?potom sa len bojis

zabka1994
autor
10. nov 2022

@luccija máš pravdu ďakujem za radu

hipuska
10. nov 2022

Presne. Nemôže a nezoberie ti dieťa. Aj keby náhodou..."bola párty a odfotil tá opitú "...(píšem ako príklad, žeby sa dacim podobným vyhrážal...). Nekomunikuj, neodpisuj. Bolo by dobré, kebyže mu raz za mesiac napíšeš o dcére pár viet...že je zdravá, pošleš fotku žiackej knižky, prípadne nejaký podstatny lekársky nález. A viac sa tým nezaoberaj

tosomja
10. nov 2022

@zabka1994 a súd mu ju určite pridelí do starostlivosti, keď nie je schopný ani výživné platiť. 🤔 Údaj ho za neplatenie výživného. A do basy ju určite nevezme 😁

zuzan286
10. nov 2022

@zabka1994 podaj na súd žiadosť o predbežne opatrenie na zverenie maloletého do starostlivosti,ak má určené platiť vyživne a neplatí podaj trestné oznámenie,dieťa ti nikto nezoberie,aký požič taký vráť 🙂

eternity24
10. nov 2022

@zabka1994 ak sa vyhráža cez SMS, nevmazovat v žiadnom prípade. Archivovať a riešiť cez políciu /právnika.

viestta
10. nov 2022

@zabka1994 neplatičov výživného dcéru nedajú, toho sa neboj. A komunikuj s nim iba nevyhnutné veci, vyhraznu komunikáciu si odkladaj

cacianka
10. nov 2022

Prosím ťa ,nepanikár a nestresuj
On ti natrepe sprostosti a ty sa už bojíš. Takého trtka sa veru báť nemusíš. Len mláti hubou aby ťa nasral, vystrašil a keď sa ty bojíš, on sa teší aká si sprostá.
Takže po poriadku - mali ste nejaký súd , dcéru máš zverenu do tvojej starostlivosti a súd aj stanovil výšku výživného. Takže súd rozhodol, a keby nebola jeho dcéra tak by mu nepriklepol výživné.
Testy dna kľudne môže žiadať, neboj sa, veď ich aj zaplatí, len seba ešte viac zhovedi.
Presne si odsleduj zapisuj koľko a kedy ti má platiť, každé omeskanie , výšku sumy, a ak presvihne dátum, nezaplatí presnú sumu, daj mu to riadne vyžrať, tzn. neváhaj a daj exekútorovi vymáhať, keď treba tak aj trestné oznámenie podaj, nech geroja prejdú smiechy.
Ale hlavne - nikdy, nikdy, nikdy mu neukazuj že sa bojíš ! Hrdo a smelo sa mu pozeraj do očí keď sa stretnete, tvrdo mu odpisuj na jeho útoky iba jednoduché správy a väčšinu ignoruj, nech si ziape čo chce. Správy ,mejly si odkladaj ako dôkazy útokov a urážok. Takému nezodpovednému magorovi žiadne dieťa nezveria , a hlavne keď ju 6rokov nepozná, iba vie že existuje, neplatí, nemá záujem.
Hohooo, takých tupelov už boloooo, čo sa vedia vyhrážať a strašiť. Že ti zoberie dcérku ?! Ja by som mu na všetky jeho reči tak odpovedala, že by sa mu hlava krútila 20 rokov. Takýmto tupelám len dobre hubové odpovede, na tvrdo a smelo, s úsmevom, iróniou a výsmechom, nech nevidí že si pos.rata od strachu. Lebo čo ? Vezme si domov 6r dieťa ?! Veď ani jesť by jej nevedel dať, ani porozprávať sa s ňou, čo by s ňou robil 2 dni, keď ani hodinu nevie. Takú by som mu odvrkla, že ok príď si po dcéru v sobotu ráno, budeme sa striedať po týždni, tak o týždeň v sobotu mi ju dovezies. V sobotu sú obchody otvorené, tu máš zoznam čo jej treba kúpiť na 7 dní, spodné prádlo a všetka bielizeň 50e, 2x nohavice, 3x legíny , 2x tepláky cca 100e, 5x tričká, 3 mikiny cca 100e, prezuvky tenisky , topánky 100e, hygienické potreby 50, poplatky a potreby do školy 50, družina a krúžky 50.
Zatiaľ 500e ti stačí, ostatné kúpiš nabudúce.....
Joj a nezabudni jedlo, 2x denne teplé, jogurty, mlieko, nátierky, ovocie a zeleninu, 100vka ti stačí. Nezabudni sladkosť iba 1x denne, aby nepribrala 😉
Posteľ a posteľnú bielizeň hádam ako dobrý ocko máš ?!
Len by sa mu hlava točila, ako by som s ním pozametala,

morgane1975
10. nov 2022

@zabka1994 zablokovať a komunikovať len cez právneho zástupcu. My to mame takto nastavené s ex môjho partnera (kvôli niečomu inému) a mame kľud a svätý pokoj.

queen_mary
10. nov 2022

Urcite by takej socke zverili dieta. By mi. Estal ani za jedno odpisanie 😀

zabka1994
autor
10. nov 2022

@zuzan286 dieťa je uz zverené mne len ja sa bojím či to nemôže zmeniť a otvoriť zase sud

zabka1994
autor
10. nov 2022

@cacianka veľmi pekne ďakujem 😉

zuzan286
10. nov 2022

@zabka1994 môže podávať návrhy koľko chce nič nezmôže s takýmto prístupom, ak by ti ju chcel zobrať kontaktovať PZ!takých hrdinov bolo…ak chce informácie o dieťati stačí od teba stručná sms max raz do týždňa,inak s pravidla stačí raz do mesiaca a vybavené, mna bombardoval bývalý každú chvíľu chcel odomňa informácie formou sms dvakrát za deň,na pojednávaní ho kolizna zrušila s tým že je postačujúce raz do mesiaca a bol vybavený.

lija22
10. nov 2022

a co tak zrazu sa prebral? nebudu za tym stari rodicia co chcu vnuca ci? o co mu ide

koniarova
10. nov 2022

@lija22 asi chce striedavú,aby nemusel platiť.

cacianka
10. nov 2022

@zabka1994 on súd neotvorí 😁 dvere majú zamknuté a stojí tam policajt.
Ale - návrh na súd vo veci zverejnia dcéry do jeho starostlivosti, alebo do striedavej, môže podať kedykoľvek. Neboj sa však, lebo kolizna bude pre súd skúmať všetky okolností, či otecko prejavuje riadny záujem, stará sa, venuje sa dcére, či platí a koľko a či riadne, tiež sa dcéry bude pýtať (. Neboj sa, vhodným spôsobom) ako oteeeecka pozná, či ho má rada, čo robia keď sú spolu, kam ju vezme na výlet, bude skúmať jeho stav s prístup, taktiež či má vhodné podmienky v byte pre dieťa, napr posteľ, skrinku, nakúpené potraviny pre dieťa, v škole sa bude informovať či oteeeecko sa zaujíma a chodí na konzultácie s triedou. Prípadne aj rodiny sa spýtajú ako to vidia.
Takže nemaj obavy, to sú len jeho sprosté reči aby ťa vystrašil, nahneval, urobil ti zle lebo on je blbý ako brána. Ak chces trochu zlepšiť svoj kredit, napíš mu 1x mesačne mejl a vytlač si ho, kde mu stručne napíšeš o dcére.
Posielam ti informácie o tvojej dcére " Gertrude":
Zdravotný stav - dobrý, mala 3 dni sople
Škola - výsledky má výborné, učí sa .
Voľný cas- chodí na krúžok plavania a výtvarný.
Koniec hlásenia.

h2
11. nov 2022

Preto ti to hovorí, lebo vidí, že to na teba účinkuje, že sa toho bojíš. Reálne ti nemá ako zobrať dcérku. Žiadny súd mu ju nezverí, také niečo sa deje len vo fakt výnimočných prípadoch, keď matka je nejaká feťáčka a zároveň muž je vzorný tatko. Ale pokiaľ sa o dcérku normálne staráš a on na ňu ani len poriadne neplatil, tak nemá šancu. Navyše: čo by s ňou robil? Nevyzerá, ako chlap, ktorý by bol schopný sa sám o dieťa postarať. Po pár dňoch by ti ju priniesol nazad.
Daj mu najavo, že sa ho nebojíš. Keď ti to povie nabudúce, len sa zasmej a povedz mu, nech nekecá nezmysly.

evaachesa
11. nov 2022

@zabka1994 prosím ťa, uvažuj logicky...ako, prosím ťa, by mohli zveriť dieťa niekomu, kto neplatí výživné, nezaujíma sa o dieťa a hrozí mu basa? 🤷