Bývalá robí problémy

25. apr 2023

Ahojte, potrebovala by som poradiť ako by ste sa v tejto situácií zachovali vy. Ide o to že muž má z predchádzajúceho vzťahu dieťa, rodicovskou dohodou sa dohodli na slušnom výživnom, ktoré riadne platí, dieťa je u nás každý druhý víkend plus dva dni v týždni. Vždy je všetko ok, malá je spokojná, často hovorí že by u nás chcela byť aj dlhšie a pod. Od septembra chodí do školy, prospech má dobrý ale problém je v správaní, škola odporučila psychológa. Po prvom sedení vraj bolo všetko ok, keď kreslila rodinu nakreslila nás všetkých pekne spolu. (Mamu, tatu, mňa, nevlastných súrodencov, maminho priateľa) Teraz však volala ex že malá z nás (hlavne z otca) má nejakú traumu, že my ju tu manipulujeme a podobné veci. Aj psychologovi narozpravala aký je on zlý, že malú hucka proti mame atď. Pri tom to naozaj nie je pravda, veď keď je u nás,tak je to jedno spokojné a veselé dievcatko. Chceli sme kontakt na toho lekára, že by sme si vypočuli co si on o Tom všetkom myslí, ale nechce nám povedat ani meno lekára, nechce k nám malú pustiť na víkend... Ako by ste sa zachovali na našom mieste? Nechceme malú zbytočne stresovať tým že by sme riešili sociálku, alebo podobne. Ďakujem za každý názor.

denkatn
25. apr 2023

pozvite ju na kavu a rozpravajte jej o tom, ako velmi vam zalezi na tom dievcatku. rozpravajte, o tom coho sa boji jej matka a o tom co vy mozete robit. (chce to davku sebazaprenia, ale zrely clovek ktory naozaj chce pomoct dietatu to dokaze)

zuza265
25. apr 2023

@denkatn za pokus to stoji - ale podla mna “macocha” je casto krat ovela odvaznejsia a uplne zahodi taketo veci za hlavu a nema problem si zavolat ex na kavu🤗 avsak moja skusenost je, ze chcenie z druhej strany na riesenie nie je

denkatn
25. apr 2023

@zuza265 byvala ma nejake strachy a komplexy, to clovek neovplyvni, za seba len moze ukazat dobru volu. mozno potom nebude mat s kym bojovat.

zuza265
25. apr 2023

Je zvlastne, ze vam nechce povedat meno lekara - otec MUSI byt upovedomeny o navsteve takeho lekara aj o vysledkoch a jasne ze aj meno. Je to matkina povinnost ho o takych veciach informovat. Moznostou je navstivit obvodneho lekara dcerky a opytat sa ci nevie o takom vysetreni a poskytne info. Po dalsie ak ste v situacii ze neviete kudy kam oslovte kuratelu a ta moze najst riesenie pre vas vsetkych. Mame skusenosti - nechcem dopodrobna ale oslovenie kuratorky nam maximalne pomohlo a dali sme vztahy doporiadku 🙏🏼

zuza265
25. apr 2023

@denkatn suhlasim. A tu nie je dovod bojovat♥️ skoda, ze mnohi rodicia takto nepremyslaju (je jedno ci muz ci zena)

autor
25. apr 2023

@denkatn s ňou sa naozaj nedá komunikovať, ona len obviňuje a uráža všetkých naokolo. Nepočúva a mňa a mojho muža už vôbec. Ona je ten hasterivy typ, čo má problém s každým, od susedov, cez ucitelky, dokonca aj s vlastnou rodinou.

eva8
25. apr 2023

Čo tak sa porozprávať s triednou učiteľkou malej?

autor
25. apr 2023

@eva8 presne to máme v pláne, ale je to "čerstvá" záležitosť, tak som chcela počuť aj názory nezaujatych žien a neriešiť s "horúcou hlavou"

maciatkolulu
25. apr 2023

Klasická exka, úplná magrona, príšera a diablova, ktorú nikto nemá rád, s každým sa len hada, zaujímavé. Otec, nie ty, má nárok ist k psychológovia a riešiť. Koľko máte spolu deti a ako dlho ste spolu? Inak krásne ako prvé, či sa začína je, že platí a to dost🤣👍

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maciatkolulu
25. apr 2023

Vy fakt nemáte mat co v plane, v plane môžu mať rodičia dieťaťa... Otec a matka.

denkatn
25. apr 2023

ide ti o to, aby dieta nemalo stres alebo o to, si dokazat kto vie "lepsie" vychovavat dieta. ak ti ide o dieta, tak chod s tou hasterivou potvorou na kavu a pocuvaj coho sa boji a povedz jej ze spravis co mozes. potom nebude bojovat.

lyci
25. apr 2023

a bude horsie. toto je len zaciatok

puertorico
25. apr 2023

a nevymyslela si to ex lebo na vás žiarli že je malej u vás dobre? je to podozrivé keď nechce dať ani meno lekára.

katarinka89
25. apr 2023

Otec môže tieto veci riešiť tiež. Ma pravo vedieť osetrujuceho lekára svojej dcéry. Keď nepovie matka, ísť k pediatrovi

tindal82
25. apr 2023

@evamarek77 presne tak 👍👍👍

anjelicek26
25. apr 2023

Otec dietata nech poziada o termin s ucitelkou, tam sa dozvie vela.. ked je mala u vas, dovolte jej pozvat si kamosku (idealne s matkou) - ktoru vies tiez trosku vyspovedat, kde je problem, predsalen sa bavi s matkou dietata pravidelne...

Mala mozno ani k lekarovi nechodi, len tym argumentuje, ze ved psycholog vravi to ci hento... to sa takto nedozvies, ale ma narok nahliadnut do zdravotnej dokumentacie dcery cez zdravotnu poistovnu bude vediet, ci niekde boli ci neboli.

Ju by som uplne odignorovala momentalne, zistite si veci aj sami.

mpg
25. apr 2023

@katarinka89 Presne tak, otec môže ísť aj k jej detskjej lekárke, aj k triednej učiteľke a všetko si overiť. Malo by ho to aj zaujímať, aby náhodou nebol klamaný hociakými informáciami.

cookie29
25. apr 2023

Ja to vezmem tak, je to verzia jednej strany. Ktovie aka by bola verzia matky. A pravda je vacsinou niekde uprostred. Keby tu nieco podobneho napisala matka, tak zeny zvozia byvaleho a macochu.

Myslim si, ze riesit to maju rodicia. Nerozumiem rade typ pozvat matku (nie byvalu prosim, ona stale matkou je) na kavu k vam, ak tak, nech sa rodicia stretnu na neutralnej pode a vyriesia si to medzi sebou.

A este dodam skusenost, deti sa nespravaju rovnako v zavislosti od prostredia. Nikdy Vam ludia nepovedali, ze ake mate mile a poslusne dieta, ked bolo nahodou u nich? Zatial co s vami je to maly cert? Ja som mojmu byvalemy vykladala vyse roka, ze dieta nie je v poriadku a co vyvadza a jeho odpoved tiez bola, ze u neho je vzdy vsetko v poriadku, dieta pohoda a spokojne. A potom sme raz niekam isli spolu a dieta chytilo ten jeho hysak, o ktorom som byvalemu vykladala pravidelne. Pohlad na jeho ksicht stal za to.

P.S. pokial viem, psycholog nie je lekar

katarinka89
25. apr 2023

@cookie29 ale lekár má všetky posudky, pripadne doporučenia takže v lekárskej správe určite niečo bude.uz Len skrz výmenného lístku k psychologovi. Všetky ochorenia idú cez pediatra.

cookie29
25. apr 2023

@katarinka89 Na návštevu psychiatra ani psychológa nepotrebujete výmenný lístok, nemusíte teda ísť k svojmu obvodnému lekárovi. Akoze ano, psycholog bez vymenneho listka nie je preplateny poistovnou, ale je to mozne. Okrem toho v každom regióne funguje bezplatne aj CPPAP a tam tusim tiez netreba vymenny listok, cize detsky lekar nemusi vediet.

gabika0825
25. apr 2023

Skôr si myslím že matka ma pocit z malej že ma radšej svojho otca a teba ako ju a to ju vystrašilo tak vám ju nechce dať. Tam je pes zakopaný

mogaa
25. apr 2023

porozprávať sa, teda oni dvaja by sa mali porozprávať a na rovinu....o čo matke ide, možno sa bojí že chcete dieťa do osobnej starostlivosti.....alebo sa jej na rovinu spýtať či chce aby aj otec dieťa brával k inému psychológovi, ktorý dá "svoj posudok", lebo tiež mu môže narozprávať čokolvek.....ak je dohoda, mala by sa dodržiavať, v opačnom prípade nech žiada otec dieťaťa styk dieťaťa s dcérou súdne určený, nakoľko matka robí problémy...

andreatytler
25. apr 2023

Kedze ma dieta problemy so spravanim sa v skole, tak to dieta ma nejaky problem. Otec by sa mal o to zaujimat cez skolu a snazit sa to riesit s matkou.
Co konkretne sa v tej skole deje?
Tie vysledky od psychologa ze co nakreslila na prvom sedeni vies od manzelovej ex? Bolo uz aj druhe sedenie a na zaklade toho zmenila ex nazor?

ahhola
25. apr 2023

Bio mater žiarli, ze mala hje spokojná aj macochy
a závidí exovi novú rodinu, jej sa asi nezadarilo po rozvode....???

maciatkolulu
25. apr 2023

Ako dlho ste spolu, mate spoločne deti?

mpg
25. apr 2023

@ahhola Obyčajne to bývajú takéto problémy a exmanželka to chce riešiť cez dieťa, ale keby sa jej otec spýtal triednej učiteľky, či má dieťa v škole nejaké problémy, tak by mu povedala pravdu.

anita6666
25. apr 2023

Ďalšia ukážka toho,že zlepence nikdy nefungovali a fungovať nebudú. Ak to nedokáže pochopiť mužská rada,ženská by teda mala. Viazať si na krk chlapa s cudzími deťmi? ani za milión mesačne.

deti95060810
25. apr 2023

určite by som trvala na mene psychológa... ale však správu od psych. by mal dostať aj ocinko nie? a tam budeš mať aj meno...

deti95060810
25. apr 2023

@anita6666 tiež tak rozmýšľam ako ty, ale závisí aké staré sú deti...už s deťmi 15+ aj áno... najideál. s dospelými...